Keresés

Részletes keresés

Zsazsi Creative Commons License 2015.01.22 0 0 169137

Mosi,

Ha jol emlekszem Gabi es Lassu Nyil is hasznalta ezt a zoknit es elegedettek voltak vele. A gyulladast eloszor meg kellene szuntetni, Diclofenac Duo vagy egyeb gyulladascsokkento. Tovabba a jol ismert vizespalack gorgetes es nyujtasa a talpi izmoknak. Sokat segit, ha a torulkozot gyurogeted be a talpad ala az ujjaiddal. En ha faradtabbnak erzem a talpam, akkor teniszlabdat gorgetek, az is jol at tudja masszirozni.

 

Ha megint visszajonne, akkor a cipod cserejen is el kellene gondolkozni.

Előzmény: Mosolygós79_ (169131)
malactarja Creative Commons License 2015.01.22 0 0 169136

Nem tudom, van-e különbség a fülzúgások természete között, de nekem bő egy éve, egy középfülgyulladás után kezdett el zúgni. Azóta nem rosszabbodott, pedig nem Maffetone szerint edzek. Amíg kövér voltam, 3-4 havonta hallójárat gyulladásom volt. Azóta ez teljesen megszűnt. Kopp-kopp.

Előzmény: Spenót (169128)
Spenót Creative Commons License 2015.01.22 0 0 169135

Köszönjük, professzor úr! Jó tudni, hogy szakértő kezekben vagyunk itt a topicon :-) 

Előzmény: pom-pom57 (169134)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.01.21 0 0 169134

Van még kérdés mára ,vagy mehetek aludni?

Előzmény: pom-pom57 (169133)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.01.21 0 0 169133

Kedves Mosolygós!

 

Megkapat részemre írt levelét. Sajnos addig nem tudok érdemben válaszolni,amíg nem látom tisztán a helyzetét.  

 

„felmerült bennem a kérdés, hogy jó-e ez a talpi bőnye gyulladásomnak”  

 

ha  csak  a kérdés merült fel Önben akkor fusson nyugodtan. Ügyeljen,hogy a terhelést   csak fokozatosan növelje.

 

Tudnia kell,hogy ezt a sérülést a mikroszakadások sokasága okozza. Ezért fontos a megfelelő lábbeli viselete.

Figyelje meg,hogy van-e izomerőbeli  különbség a 2 végtagja között. Esetleg rugalmatlan talpú,vagy  csak gyenge boltozat támasztékkal van ellátva a futócipője.  A kemény talajon futás is okozhatja a problémát.  Nehéz így látatlanban megmondani,hogy a felsorolt bajok közül melyik vonatkozhat Önre. Elképzelhető tényező az öregedés is. Látnom kellene. Lehet csak  a pronáló lába az oka. Szükség  lenne  egy átfogó, ízületek mozgásterjedelmének,izmok erejének,rugalmasságának stb. vizsgálatára is. Sajnos idén már nem tudom fogadni. Protekcióval meg ne is próbálkozzon,mert engem nem lehet mosollyal  megvásárolni. Tanúsítson  inkább  kenetteljes alázatot  velem szemben,és ne mosolyogjon,mert azt ki nem állhatom. Mert annak oka van,és én az okokat sem szeretem.   

 

Üdvözlettel Dr. Pom-pom

Előzmény: Mosolygós79_ (169129)
Spenót Creative Commons License 2015.01.21 0 0 169132

Nekem anno azt mondták, hogy ne fussak, de ezt könnyű volt betartani, mert a gyaloglás is nagyon fájt.

Előzmény: Mosolygós79_ (169131)
Mosolygós79_ Creative Commons License 2015.01.21 0 0 169131

Szerintem meg te vagy a provokátor, össze akarsz ugrasztani minket, pedig már úgy megtanultam ignorálni... :)

 

A talpi bőnyére még majd egy dolgot kipróbálok, itthon még nem láttam, de majd kintre rendelek ilyen Strassburg sock nevezetű alkalmatosságot, ezt még nem próbáltam.

No de nem is elsősorban a gyógyulás érdekelne most (kivéve, ha valakinek van valami tuti házi praktikája), hanem hogy lehet-e vele futni.

Előzmény: Spenót (169130)
Spenót Creative Commons License 2015.01.21 0 0 169130

Szerintem te direkt kekeckedsz Dr. Pompommal :-) 

 

 

Nekem sajna a talpi bőnye gyulladásom csak az injekciókúrától múlt el. Most is kiráz a hideg, ha rágondolok...

Előzmény: Mosolygós79_ (169129)
Mosolygós79_ Creative Commons License 2015.01.21 0 0 169129

'estét! A minap majdnem újrakezdtem a futást, illetve kétszer el is mentem úgy 4 km-re, de felmerült bennem a kérdés, hogy jó-e ez a talpi bőnye gyulladásomnak. Több hónapos pihentetésre, masszírozásra, jeges vizespalack-görgetésre nem javult, most már unom is eléggé. Szóval ha van itt "szakértő", mondja má' meg: fussak vagy ne?

Spenót Creative Commons License 2015.01.21 0 0 169128

Én a katonaságnál megsüketültem. 2hétig kaptam infúziót, mire visszajött 90%-ban a hallásom, de maradt egy fülzúgás, ami évek alatt lecsökkent (vagy megszoktam).

Kb. 1 éve stressz, mozgasszegény életmód és hasonlovak miatt kezdett komolyabban zúgni a fülem. Sokat javult, mivel fogytam, futok és kaptam rózsazaj generátort is. Most abszolút elviselhető, de marhára nem szeretném, hogy visszaerősödjön. Vannak, akiknek annyira hangosan zúg, hogy szinte beleőrülnek. Ezt kihagynám, ha lehet...

Előzmény: emillesz (169127)
emillesz Creative Commons License 2015.01.21 0 0 169127

A fülzúgás....ról
Nekem sok bajom volt a fülemmel, zúgott, szelelt, fújtam rajta ki a levegöt, mit levegöt!? a cigaretta füstöt amikor ifjú titán korban rágyújtogattam.
Bizony szerencsére le tudtam róla idöben szokni, mármint a cigarettáról.
A fülzúgás, szelelés viszont megmaradt. Egészen addig sok sok bajom volt vele amíg be nem stoppolták a dobhártyámat. Mindkét fülemben a gyakori gyulladások miatt ugyanis a dobhártya már szinte nem is volt meg szinte elfogyott. Egy vagyis kettö mütéttel, mivel mindkét fülemböl hiányzott sikerült bestoppoltatni.
Szerencsém volt sikerültek a mütétek, ma már jobban hallok mint bárki más.
A szelelések, zúgások, általában a nagyobb terhelés után következtek be, sokszor órákig levegöztem a fülemen keresztül is, minha természetes lett volna.
Amúgy amióta megmütötték, bestoppolták a dobhártyát, azóta kevesebb és csak ha nagyon nagyon kifutom magam jelentkezik újra a kis mértékü levegözés, szelelés a fülön keresztül.
A kisebb zúgásra már oda sem figyelek, el kell viselni azt, nincs jelentösége.
A fülzúgásra nincs megoldás, azt a doktortudomány még nem tudta megállapítani mi az oka, mitöl, miböl ered.
Idegi alapokra gyanakodnak, de csak feltételezések ezek.

Előzmény: krilin (169124)
Csempa Creative Commons License 2015.01.21 0 0 169126

Eladnék egy Merrell Bare Access 3 férfi futócipőt.

 

Ebay-en vettem decemberben, és futottam benne 3 km-ert, mert hosszra jó volt, és csak a futás közepén derült ki, hogy a lábfejemhez viszont fájóan keskeny. Doboza egy itthon történt félreértés miatt már nincs. Ezek miatt viszont jóval bekerülési ár alatt hirdetem meg.

 

Méret: UK11 = EU46

Futott: 3 km

Ár: 16000 ft

Szín: kék

 

Megnézni, átvenni leginkább Óbuda, Margitsziget környékén lehet, vagy ezektől nem túl messzire. Ha érdekel valakit, akkor biztosítson kontaktot, legyen szíves!

Pinyo Creative Commons License 2015.01.21 0 0 169125

Szép példa, látom, előttem is van még feladat.

Én is küzdök a három órás időért, igaz, felülről közelítgetek :), de még sok van addig.

Előzmény: emillesz (169114)
krilin Creative Commons License 2015.01.21 0 0 169124

Próba cseresznye.

Olyan verzió is lehet, hogy nem erősödik fel. Vagy igen, de nem zavaró mértékben.

Egy ismerősöm is pont most van kezelésen fülzúgás miatt. Persze nyilván ezer dologtól zúghat egy fül. Ő csak simán infúziót kap, hogy átmossanak valami hajszálereket a fülben/dobhártyában.

Előzmény: Spenót (169121)
Butch Cassidy Creative Commons License 2015.01.21 0 0 169123

Remek. Ez rögtön el is vette a kedvem, hogy 42 évesen esetleg megpróbálkozzak a maratonnal. :)

Előzmény: pom-pom57 (169111)
Spenót Creative Commons License 2015.01.21 0 0 169122

Most nézem. Az Endomondo szerint (november óta használom) ez a mai volt a leggyorsabb 1 órás, 3km-es, 3 mérföldes és 5km-es futásom :)

Előzmény: Spenót (169121)
Spenót Creative Commons License 2015.01.21 0 0 169121

Lehet valami ebben a vertikális oszcillációban, de mi a fenyőt csináljak a pulzusommal? 150 lett az átlagpulzusom ennél a futásnál, de valójában ez úgy 148 lehet, mert az elején a helyi rádió kissé megzavarja a technikát.

A teljesítménydiagnosztika alapján 134-162 az aerob zónám, de félek, hogy a fülzúgásom rosszabbodik, ha huzamosabban 150 fölé megyek. 1-2 versenyen ez nem gond, de nem szeretném az edzéseimet túltolni...

A doki szerint nem szabad magas pulzuson edzenem emiatt huzamosan. Mondjuk, én eddig nem tapasztaltam ennek negatív hatását (előző futóéletemben nem is foglalkoztam ezzel, pedig akkor is zúgott).

Lehet, hogy hagyom 1-2 hétig felpörögni kicsit a pulzusomat és figyelem, hogy romlik-e a zúgás...

Márciusban meg úgyis meglátogatok egy másik dokit is a témában.

 

Előzmény: krilin (169118)
krilin Creative Commons License 2015.01.21 0 0 169120

Jó példa talán az a japán fickó, akiről nemrég volt egy cikk (kopaszra vágatta a haját vezeklésül , mert egy versenye nem sikerült olyan jól). Ha jól emlékszem 2:10 körüli időt futott munka utáni edzéssel, ami már nagyon közel van a másodvonalbeli megélhetési/profi maraton futók idejéhez.

A japánoknál népszerű mennyiségi oldalról közelíti meg a felkészülést.

Amatőr ő is mert hivatalnoki fizetéséből él, de nyilván a teljesen megszállott kategória.

Például sokkal több maratont fut egy évben mint egy profi.

Szóval igen, elég tág kategória ez az amatőr sportoló.

krilin Creative Commons License 2015.01.21 0 0 169119

És az ő alkatához legelőnyösebb edzéseket végezte mindig is. Ezt se felejtsük ki. Nem csak úgy fut mindig ugyanabban a tempóban munka után, mint a legtöbb hobbifutó hanem az év nagy részében minőségi edzésmunkát végez.

Előzmény: amatőr (169115)
krilin Creative Commons License 2015.01.21 0 0 169118

Lehet, hogy a gyorsabb tempónál kevesebb a függőleges irányú mozgásod és/vagy rövidebb a talajfogás, és emiatt kevesebb ideig van megfeszítve a vádlid.

Ha lenne okos Gamin öved, akkor most tudnád :)

Az tud ilyen hangzatos méréseket csinálni, mint 'vertical oscillation' meg 'ground contact'.

Előzmény: Spenót (169117)
Spenót Creative Commons License 2015.01.21 0 0 169117

Ajjaj. 9km-t is tudok tök ugyanilyen tempóban futni, mint tegnap az 5-öt. A végén meg csak azért álltam meg, mert dolgozni is kell... A vádlim olyan laza maradt, hogy majdnem leesik. Mit mondok majd Maffetone-nak, ha találkozunk???

A legdurvább az volt, hogy megizzadtam. Hihetetlen :)

Alg Creative Commons License 2015.01.21 0 0 169116

Ma aerob tartományban (HR<160) toltam 13,5km-t reggel, éhgyomorra.

 

5:25 lett az átlagtempó, nem rossz, alakul az utazósebesség.

 

Tegnap este az Adidas outletben 12-ért vettem gore-tex szélálló futódzsekit (2014-es Supernova gore, 36-ról leárazva).

 

Illetve neveztem Kaposvár Dombjaira

 

 

Fő cél még mindig 1:40-en belülre kerülni Vivicittán, utána rövidebb távokra váltok őszig (KH céges váltó - 7k, szülővárosomban 11k verseny...), meg terepezgetek-túrázgatok.

amatőr Creative Commons License 2015.01.21 0 0 169115

Lám, minden mennyire relatív...

Amatőr futónak tartom magam, ahogy te is, csak te két és fél óra alatti(!) maratonnal mondod ezt. :)
Olyan nincs, hogy ezt az időt sima, munka utáni hobbifutással elérje valaki, vagy akkor UFO-vér csörgedezik az ereidben. Zöld vagy szürke?
Alkat, genetika, keringés, mozgáskoordináció, gazdaságosság stb. kérdése persze, te ezekből biztos a legelőnyösebbekkel rendelkeztél-rendelkezel. Elismerésem! :)

Előzmény: emillesz (169114)
emillesz Creative Commons License 2015.01.21 0 0 169114

Mindig amatör futó voltam, ma is az vagyok, a munka után ugyanúgy kimegyek mint bárki más.
46 évesen futottam amúgy a legjobbat  Firenzében. Majd 50 évesen a Berlin Marathonon még 2:34-el a legjobb voltam a korosztályban.
Ma már küzdenem kell szerintem a 3 óráért keményen, ha egyáltalán futok még valamikor. Kevés az ambícióm hozzá. Inkább "csak" félmaratonon indulgatok.

Előzmény: pom-pom57 (169112)
emillesz Creative Commons License 2015.01.21 0 0 169113

Egyetértek veled.

egy másik sikkben már más az eredménye:
– 57 évesen kezdtem el futni, addig csak gyerekként rohangásztam – meséli Feri bácsi, aki azonban megmutatta: a kor nem akadály. – 60 évesen eljutottam arra az edzettségi szintre, hogy versenyeken is indulhattam. Azóta folyamatosan rajthoz állok itthon és külföldön is. A hatvanas korosztályban én tartom a csúcsot 2 óra 49 perccel. Sokszor előfordul, hogy fiatalok értetlenkednek, amikor beállnak mellém a rajtnál, de akkor lepődnek meg igazán, amikor a táv felénél elhúzok mellettük! – nevet Ötvös Feri bácsi, aki elárulja: alaposan megküzd a sikerekért.

Előzmény: pom-pom57 (169111)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.01.21 0 0 169112

Egészen elkápráztató!!!!

 

Mikor volt ez és hány éves voltál?Gondolom nem amatőr futó vagy/voltál.Mi a terveid vannak még?Vagy megelégedsz már azzal is,hogy engem leverj?

 

Természetesen nem rád gondoltam az előző írásommal. 

Előzmény: emillesz (169110)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.01.21 0 0 169111

" 2009 Február elsején rendezték a Beppu-Oita Mainichi Marathont, ahol az abszolút versenyben a 89. helyen ért célba a japán Yoshihisa Hosaka, 2:36:30-as idővel. Eredménye korcsoportos világrekord, és nem is akármilyen: Hosaka 1perc 45 másodpercet faragott le a korábbi világcsúcsból. ízlelgessétek kicsit ezt az időeredményt, és mielőtt tovább olvastok, próbáljátok megsaccolni, melyik korcsoportról lehet szó...

 


Elárulom: Hosaka úr pontosan 60 éves. 36 évesen kezdett el futni, első maratoni versenyét 42 évesen futotta, akkor 2:31:19-es idővel ért célba. Az utóbbi években napi átlag 30 kilométeres edzésekkel készült a korcsoportos világcsúcs megdöntésére. 

"65 évesen talán megpróbálom majd azt a korcsoportos rekordot is megdönteni. Hogy meddig lehet ezt csinálni? Addig fogok futni amíg csak bírok." - nyilatkozta a verseny után Hosaka. Most elért rekordja életkorral korrigálva 2:07:35-ös maratonnak felel meg. A félmaratoni ideje talán még döbbenetesebb: erős szembeszélben futva Hosaka 1:16:52-es idővel futott át féltávnál, ez életkorral korrigálva 1:01:59-es félmaratont jelent. (Egy 2002-es Hosaka-val készült interjút itt olvashatsz, angolul."

 

Ötvös Feri bácsi 27 éve   61 évesen 2:41 maratont futott  úgy, hogy 20 évvel később kezdett  el futni mit a japán csodafutó .Szinte biztosra veszem ,hogy az eredménye 1988 -ban még világcsúcs volt a korosztályában .Őszinte leszek  ezért erősen kétlem,hogy az ideje nem elírás főleg,hogy e cikk írója meg sem említő a japán eredményeivel kapcsolatban.

.Ennek ellenére  az eredményei csodálatosak ,minden tiszteletem Feri bácsié.

 

Na de az vesse rá az első követ Ötvös bácsi cikkírójára aki még nem írta el (persze csak véletlen) az eredményét   ugye fiúk???

emillesz Creative Commons License 2015.01.21 0 0 169110

Firenze 2:28

Előzmény: pom-pom57 (169108)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.01.21 0 0 169109

szerinted?

Előzmény: Spenót (169105)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.01.21 0 0 169108

mennyi volt a legjobb?

Előzmény: emillesz (169106)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!