Keresés

Részletes keresés

Spenót Creative Commons License 2014.11.12 0 0 168129

Nem véletlenül lapítok annyira. :)

Stagnálok. Csak a zsír-izom arányom változik a jó irányba, de ezzel nem vagyok elégedett.

 

Amíg nem tudok futni, addig a stagnálás a cél, de utána összekapom magam megint. Télen nehezebb fogyni, de tavaszig 4-5kg leadása azért lehetséges lenne szerintem. Ez most a cél... meg, hogy végre újra fussak. Sajna még mindig fáj a combom. 2 napja még rosszabb, mint múlt héten...

Tegnap sétáltam 1-2km-t lassan és az jót tett neki. Este már nyújtok is óvatosan.

Előzmény: Zsazsi (168128)
Zsazsi Creative Commons License 2014.11.12 0 0 168128

Soska, akarom mondani Spenot! :o)

Hogy all a sulyod? Csokkenget? regen szamoltal be rola. Az utolso emlites akkor volt, amikor elerted a -20kg-t.

Lassú Nyíl Creative Commons License 2014.11.12 0 0 168127

Szerintem nem vagyol sok, csak néha kicsit sokk :-) Egyébként sok dologgal egyet is értek (a túlzó általánosításoktól eltekintve -- de még ez is befér, legfeljebb zokkni:-)
A mindenkinek szóló izenet: tokozatosság és renceresség... ébenáll a Nagy Titok :-)

Előzmény: Törölt nick (168118)
sogormail Creative Commons License 2014.11.12 0 0 168126

Hat akkor inkabb nezesd meg dokival..

Fajdalomcsillapitot en nem szedek ha futastol faj vmi. MAx a Voltaren gel, de csak futasok kozott. Semmi olyan ami fajdalmat futas kozben elnyomja.

Előzmény: Alpári Gnác (168125)
Alpári Gnác Creative Commons License 2014.11.12 0 0 168125

Én már évekkel ezelőtt rájöttem, hogy neutrális cipő kell nekem, a mostani is olyan: Supernova Glide 4 és 5.

Illetve van még egy Pegazus 26-osom is.

 

Az én gondom nem cipő probléma, hanem valami új, ami eddig nem volt, de abszurd módon én sem fiatalodom az idő előrehaladtával, úgyhogy nem lep meg az újabb problémák megjelenése.

Mondjuk, nem kellett volna sokszor sokat kihagyni, de ez már megtörtént, ezzel már nincs mit csinálni.

 

Mára nagyjából elmúlt, aztán majd holnap kiderül, mert nem akarok újabb kifogásokat keresni, miért ne fussak.

Egy kis fájdalom nem lehet kifogás:)

 

Cataflamot pedig nem javasoltam senkinek, nem is nagyon tehetem, receptes.

Csak annyi, hogy a rengeteg ilyen-olyan fájdalomcsillapító közt számomra (és ez fontos, mert lehet, hogy másnál más lesz hatásos) ez az egyetlen, ami tényleg hat.

Hogy a szívre nézve káros volna?

Nem tudom, de meglepne.

 

Már ha a kártékonysága nem abban merül ki, amit minden anyag tud: túlzott dózisban minden káros.

Előzmény: sogormail (168124)
sogormail Creative Commons License 2014.11.12 0 0 168124

Az en storym hasonlo volt. Szakboltban kaptam cipot. Ez igy akkor tutti jo, megbiztam benne. Egy stabil cipo, futottam benne aszfalton es erdei talajon is, tok mindegy volt. Allandoan bedurrant a terdem, kulso oldal.

Vegul evekkel kesobb (kozben nem futottam v. ujrakezdo voltam nehany hetig:) ) kameras labvizsgalat es mondtak, hogy haat nekem vmi neutralis cipo kellene. Vettem. Azota semmi gondom a terdemmel. Ez volt tavaly Aug. azota futok..

Előzmény: Alpári Gnác (168117)
sogormail Creative Commons License 2014.11.12 0 0 168123

Te biztos nem egy troll vagy?:)

Egyebkent x lab nem = pronalo lab. Az ilyen hasonlo okossagok miatt kaptam belso tamaszos cipot egy "szakboltban", ami miatt evekig voltam "ujrakezdo":) a terdfajasok miatt (kulsooldali szalag). 

Előzmény: Törölt nick (168118)
Spenót Creative Commons License 2014.11.11 0 0 168122

Óriási veszteség éri a topicot a távozásoddal...

Előzmény: Törölt nick (168118)
MJani01 Creative Commons License 2014.11.11 0 0 168121

Még nem menj! Az hogy lehet, hogy nekem X lábam van (nem is kicsit) és mégsem pronálok?

Előzmény: Törölt nick (168118)
MJani01 Creative Commons License 2014.11.11 0 0 168120

Azt gondolom tudod, hogy a cataflam káros a szívednek. Sport mellett szedni nem ajánlott, még akkor sem, ha a fél profi sportvilág a hatóanyagát használja fájdalomcsillapításra (lehet nem véletlenül halnak meg páran közülük...).  Egyébként én is recept nélkül kapható típusát használom, mert sajnos mással nem kompatibilis a szervezetem.

Előzmény: Alpári Gnác (168117)
becko9 Creative Commons License 2014.11.11 0 0 168119

A Cataflamot azért erősnek véltem eme problémára, én sem aszfalton futok, hanem mezőn, a cipőm... hm... na az nem a legjobb.

Amúgy ezt 'diagnosztizáltam magamnak' :)

http://edzesonline.hu/cikk/2098/kulso_terdfajdalom_avagy_iliotibialis_szalag_dorzsolodes_itbfs

Előzmény: Alpári Gnác (168117)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.11 0 0 168118

" 2 mondatbol, hogy csinalsz diagnosztikat?" végre mar felteszed a kulcskérdést! A netes kuruzslás, - ami nap, mint nap itt is folyik- nem helyettesitheti a végtelennéváló orvosi várolisták miatti tanácstalanságot és orvosi ellátáshiányt. Ezen még az sem enyhit, ha te "szakszerüen" megkérdezed adott idekérdezötöl, hogy (pl. jelen esetben) mindkét térde fáj-e esetleg felváltva (mert az jele lehet a szalaghuzódásnak), vagy hogy épp O-lába van-e, vagy X. (ugye utóbbihoz kellene a belsötamsztásos cipö) Fog-e venni huszezerért uj csukát? Szerintem vagy igen, vagy nem. Akinek meg Eddzzöjje van, az is kételkedni fog benne egy idö mulva, mivel az Eddzzöö se tévedhetetlen.

 

Mivel felelötlenség az egész, hiaba is irod, ne szedjen fajdalomcsillapitot. Vagy ha szed, akkor ne eröltesse, azzal együtt a sportolást. Ugyis azt fog csinalni, amit akar -felnött ember, mégha megtévesztett is. Szóval rohanunk , mint a tulok, pedig egyszerüen csak figyelnünk kéne magunkra. Ha elesünk, felkelünk. Ez az élet. Idénre meg offolom magam, mert már most sok vagyok. üdv és további jó fórumfüggést!

Előzmény: sogormail (168113)
Alpári Gnác Creative Commons License 2014.11.11 0 0 168117

Szerintem is lehet rossz cipő, de lehet más is.

 

Kezdőként tényleg nem kellene fájdalomcsillapítóval futni, de én mit csináljak?

 

Hetek óta nincs időm futni, gyakorlatilag állandó újrakezdő vagyok.

Évek óta nem futottam olyan keveset, mint ebben az évben.

 

De most lementem szombaton és vasárnap is. Nem sokat, csak 8-8 km.

Vasárnap persze éreztem a szombati futást a lábamban, de gondoltam, ez így normális.

Erre vasárnap már le kellett állnom, pedig még bírtam volna, de fájt a jobb térdem, estére meg úgy bedurrant, hogy csak sántikálni tudtam.

 

Ilyen még sosem fordult elő velem.

Volt ez-az, de térdfájás még soha.

A cipőm is jó.

És még csak nem aszfalton futok, hanem a Népligetben, ami most pihe-puha az avartól.

 

A fájdalomcsillapítók különben azért jók, mert ezek gyulladást is csökkentenek és nyilván az a cél, hogy minél előbb rendbe jöjjön az ember, persze csak a tünetet fedi el, az okot nem tárja fel.

A Ketodexet nem ismerem, az én favoritom a Cataflam, csak az sajnos receptes. (Már nem nekem sajnos, hanem annak, aki nem tud receptet írni magának:)

 

Mára azért sokkal jobb lett, szerdán megint megpróbálom, lesz, ami lesz...

Előzmény: sogormail (168113)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2014.11.11 0 0 168116

"elnézést kell kérnem, félreértettelek, ok"... "semmi gond, van ilyen"... Ti vagytok a legnagyobbak:-)))

Előzmény: rrroka (168111)
Alg Creative Commons License 2014.11.10 0 0 168115

Köszönöm a gratulációkat mindenkinek :) Az idei cél a 2 órán belüli FM volt, ehhez képest egész jó lett :)

 

Tovább már idén nem feszegetem, jöhet a téli alapozás, heti egy interval/tempóedzéssel.

 

Jövőre Vivicittát jó lenne 1:40 alatt, illetve van otthon egy városi 10k amit szoktak rendezni, ott 42-43 perces eredménynek már nagyon örülnék.

fazek21 Creative Commons License 2014.11.10 0 0 168114

+1 rossz cipő.

Előzmény: becko9 (168108)
sogormail Creative Commons License 2014.11.10 0 0 168113

De lehet szalag. 2 mondatbol, hogy csinalsz diagnosztikat?

Rossz cipo is csinalhat ilyet. Nalam detto ugyanez volt. Stabil cipot hasznaltam, mikozben kisse szupinal a labam. A nem aszfalton, ergo sik terepen futas csak rontott az egeszen. Cipocsere megoldotta oszt ennyi.

Előzmény: Törölt nick (168110)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.10 0 0 168112

Semmi gond, van ilyen. 

Előzmény: rrroka (168111)
rrroka Creative Commons License 2014.11.10 0 0 168111

lenyugodva, alapsabban átolvasva amit írtál, azt hiszem elnézésed kell kérnem, félreértettelek. ok?

Előzmény: Törölt nick (168109)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.10 0 0 168110

Szia! Nem szalag lesz az, hacsak nem csavarodott meg hirtelen a térded.Ne ijedj meg, mindenkinél tiltakozik a szervezet, a kezdeti megeröltetésre fájdalommal jelezve. Kissé pihentesd pár napig, majd fokozatosan terheld, ha nem érzel fájdalmat. Kocogj lehetöleg aszfaltmentes helyeken, akkorra a porcközi folyadék nyomása és mennyisége utóléri magát és már tünetmentesen tudsz majd "gurranni" tovább. Fájdalomcsillapitást nem javaslok, figyelj mit jelez a tested és állj le, ha kell. Fáradtan meg ne is indulj el!

Előzmény: becko9 (168108)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.10 0 0 168109

"hát elég paraszt lekezelő módom vélekedsz a nordic walkingról" bele lehet magyarázni sokmindent, ezt mégis a háziasszonyok csinálják. Jól teszik, hogy itt legalább csinálják, nem csak beszélnek róla. Mindig biztatom is öket felfelében, mikor meglepö helyeken is elöbukkanunk egymással szemben a sürüböl. Az egész mondanivalóm sem eköré iródott, de köszönöm a kedves észrevételeket! A lényeg futásra futócipö kell, nem marketingtermék -immár 30 éve.

Előzmény: rrroka (168089)
becko9 Creative Commons License 2014.11.10 0 0 168108

Üdv!

Reggeli futás során már másodszor előjött, hogy a térdem külső része fáj, a futás végén elég erőteljesen, emiatt többször bele kellett gyalogolnom... Valószínű IT szalag probléma. Most a lépcsőzés is rettenet. Amúgy kezdő futó vagyok, 10 km-es távról van szó, de ezt a távot a hétvégén is le akarom futni... Mit tehetek addig...? Most Ketodexet tervezek venni... mennyire hatásos fájdalomcsillapításban?

Köszönet,

b.

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.10 0 0 168107

Jogos. Igazad van, tényleg egyszerű sport a futás. Nem is erre akartam celozgatni.

 

 

Előzmény: MJani01 (168105)
Butch Cassidy Creative Commons License 2014.11.10 0 0 168106

Emelkedő futás. Sőt, futni se kell, sílépéssel még hatékonyabb, feltéve, hogy a felsőtest edzése a cél. (A sílépés az, amiből a NW indult.)

Előzmény: rrroka (168104)
MJani01 Creative Commons License 2014.11.10 0 0 168105

"Ez egyre költségesebb és bonyolultabb sport lesz, minél több cég belép a játékba. "

 

A futás ettől még egyszerű. Senki nincs arra kötelezve, hogy belépjen a gyártók játékába, a játék nem a futásról szól, hanem a vásárlásról.  

Előzmény: Törölt nick (168091)
rrroka Creative Commons License 2014.11.10 0 0 168104

Ja ok, értem. akkor már csak egy kérdésem van, mi a steigezás? :)

Előzmény: Butch Cassidy (168101)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2014.11.10 0 0 168103

A műgyantásnál is hasonló a recept. A karbon evezők a hosszirányú ütögetésbe szeretnek belerokkanni meg (pl békafogás közben:-)

Előzmény: Butch Cassidy (168101)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2014.11.10 0 0 168102

Ugyan nem vagyok az Északi Fal Királya ;-), de láttam már műgyantából készített, törhetetlennek mondottat is elszálkásodni :-)

Előzmény: rrroka (168099)
Butch Cassidy Creative Commons License 2014.11.10 0 0 168101

A karbon addig erős, amíg hosszában terheled. Egyszerű a recept, rá kell esni. Mondjuk, ez NW esetében nem annyira evidens, mint sífutásnál.

Előzmény: rrroka (168099)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2014.11.10 0 0 168100

Olyan is csinálja, aki pl mellette uszikál is, de futás nem megy, mert a lába valamiért nem bírja.

Előzmény: Butch Cassidy (168098)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!