Keresés

Részletes keresés

pom-pom77 Creative Commons License 2014.08.21 0 0 165769

Látom azért Te is azon vagy,hogy a félmaratont minél gyorsabban abszolváld.Sajnos én nem tudok tanácsot adni ,mert a max amit futottam az 8 km volt.Egyébként sem mondanám el,hogyan kell gyorsabban futni,mert itt a falnak is füle van. Tegnap laza tempóban  40.41 alatt futottam le a 8 kilit ami ugye 5.05/km- átlag.Azt érzetem,hogy mehettem volna  még ezzel a visszafogott  lendülettel tovább.De mint írtam nem akarok komoly futó lenni,és tegnap a porclágyulásom is visszatartott. Elég nekem,ha 20 perc alatt futom a 5 kilit 3 év múlva. Igazából engem az idő legyőzése motivál. Nem szeretek futni,de futás közben arra gondolok,hogy normális pislogással ,ne annyit pislogjak mint aki többet pislog az átlagnál  .Nekem ez a pulzusmérőm.Te is azt írod,hogy fussak az egészségemért,de ugyanakkor rád jön  a fos@s érzete,ha versenyen indulsz.Azért mert izgulsz,hogy minél jobb időt fuss.Valójában mindenki aki a versenyen indul azért teszi,hogy elfuthasson valaki mellett,mert az termeli az endorfint. Az meg szerintem egy hülye protokoll  duma,hogy a  részvét a fontos.Ezt azok mondják,akik a záróbusz előtt nyomják.

Előzmény: Törölt nick (165767)
pom-pom77 Creative Commons License 2014.08.21 0 0 165768

Programajánló: Augusztus 30-án a Városligetben lesz kutyás futás. Mi már neveztünk. A facebook-on így lehet megtalálni a rendezvényt: II. FRISKIES Családi Futam

Spenót, tudom, hogy nektek van blökitek, gyertek szépen mozogni. Rád fér. Barátnőm is indul 1500 méteren a blökivel kell futni.  Légyszi  ne ezen a távon indulj mert nem szeretném,ha a kutyusod beleharapna a fenekébe. Én a 3 kilin megyek ott nem kell a kutyával nyomni.

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.21 0 0 165767

Én azt gondolom, hogy mindenre van példa és ellenpélda.

Itt azt mondják, hogy, ha már komolyan akarsz futni, akkor figyelj oda, de amúgy meg, azt csinál mindenki, amit akar. Csak segíteni próbálnak, hogy minél hosszabban tudd élvezni a futást, nem a távra gondolok, hanem az időre. Nem mindegy, hogy 40 évesen, vagy 80 évesen, vagy soha sem kell abbahagynod a futást.

És szerintem vannak már olyan felszerelések, amikkel simán lehet aszfalton is futni. Pl. cipő. :D

Előzmény: pom-pom77 (165766)
pom-pom77 Creative Commons License 2014.08.21 0 0 165766

Zsazsi cikkére reagálva,egyetértek az alapgondolattal De csak azzal!!!!Nem lehet ész nélkül (mert én fasza gyerek vagyok)  mindig nyomni a kakaót  ami belefér.

Kellenek az alapok is. Ez is igaz! Itt azért vitatkoznék,hogy milyen alapok?.40 éve rendszeresen teniszezem. Igaz soha életemben nem futottam. Most május óta futok rendszeresen 2 naponként. De csak rövid távokat  5 és néha  8 km. Elismerem,hogy nem kellett volna minden egyes 5 km-es futásom fullra futni.  Azon lehet vitatkozni,hogy milyen alapjaim vannak. Egyelőre nem tervezem,hogy hosszabb távot fussak. Oda már biztos több alap kell. Ahol az élsport kezdődik ott véget ér az egészség. És nem csak a doppingra gondolok Szerintem a rendszeres maraton  futása már nem egészséges senkinek,főleg nem betonon. Természetesen senkinek nem akarok tanácsot adni,csak elmondom a véleményem,ha már feljött a téma.

 

„A cikk írója annyira észbe kapott, hogy a három éve történt eset után pulzuskontrollal, és tényleg nagyon odafigyelve fut,  triatlonozik, most nyerte meg a Szálka féltávot a korcsoportjába, (amúgy második hely) valami 5 óra 20-as elképesztő idővel.”

 

 

 Nekem nem fogja senki beadni azt dumát ,hogy  például a triatlon futás része nem szipolyozza ki a szervezetet,főleg aszfalton. Lehet akármilyen felkészült,szép lassan teszi tönkre például  az ízületeit. Szerintem  a cikk írója is kizsigereli a szervezetét. Bort iszik és vizet prédikál. Elhiszem neki ,hogy jól fel kell készülni és ehhez idő kell,de azok a versenyek amire készül és részt vesz,hazavágja szép lassan a térdét. És most könnyen osztja az észt mert már nincsenek akut sérülései a  jó felkészültsége miatt. Ő akarata ellenére a lassú ízületi leépülést  választotta.Beszélünk róla,hogyan vigyázzunk magunkra,de igazából itt sokan  nem tartjuk  be ,mert futóbolondok vagyunk. Tanácsokat én is tudok mondani másnak,de én sem igazán fogadom el mások véleményét.  Az vesse rám az első követ aki még nem sérült meg,és csakis a más kárán tanult.

Smancs Creative Commons License 2014.08.21 0 0 165765

tegnap azthiszem láttam a szerdai csapat hátulját hátulról :D És eszembe jutott,h ogy akr mehettem is volna korábban... ha eszembe jutott volna..

 

Meg jobb is lett volna, emrt sötétben ha egy két emebr kiereszti a kutyját, azok bevédik a htsó utcákat... És biza rámsötétedett... így félbe is hagytam a futst...

 

 

Ti mi a fenét csináltok a kutyákkal???

Előzmény: rrroka (165761)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.21 0 0 165764

 

Hy.

 

Készülök egy félmaratonra, ami 14.én lesz. Szeretném megoldani 1:50 alatt, (egyéni csúcsom 1:54), de inkább 1:45 körül szeretném. Ahhoz kb. 5 perces km-ek kellenének. Most eléggé jól futok, 150-155-ös pulzuson 5:08 – 5:18 perces km-eket, de a 13. km-nél elkezdek lassulni. Az, hozzá tartozik, hogy ezt tegnap produkáltam, úgy, hogy hétfőn és kedden futottam összesen 46 km-t. Azt gondolom, hogy meglehet az áttörés végre, mert pihenten fogok startolni 14.-én és versenyen, magasabb pulzuson szoktam menni, ami lehet, hogy hülyeség. Viszont egy másik problémám, pont ehhez kapcsolódik. Nem sok versenyen voltam még és előtte rendszeresen izgulok, hogy ne keljen budiznom, stb.. Sohasem kellett még, de ilyenkor az alap pulzusom, 100 körül van, vagy magasabban, ha normálisan kimegyek futni itthonról, akkor viszont 60 alatti pulzussal bambulok, amíg az órám meg nem találja a műholdakat.

A kérdésem az lenne, hogy, hogyan gyorsulhatnék szerintetek és, hogy hogyan lehetne kezelnem az izgulásomat? Most gyűjtöm a km-eket, alacsony pulzuson megyek általában 140-145 között. Érdekelne, hogy nektek mi a véleményetek. Köszönöm előre is.

pom-pom77 Creative Commons License 2014.08.21 0 0 165763

„ Azt hiszem, én és Mr Mafettone nem leszünk barátok. Inkább kiköpöm fél órát a tüdőmet, minthogy 80 percig tötyörögjek. A hosszúra meg ott van a bringa+úszás+bringa. Az nettó két óra”

 

Ismerős?. Én deto ilyen vagyok mint Te.

 

Előzmény: malactarja (165759)
Zsazsi Creative Commons License 2014.08.21 0 0 165762

En is futottam maratont felkeszuletlenul, de elotte szamos olyan volt, amikre keszultem. Azt nem mondanam, h ne lehetett volna jobban felkeszulni ra. :o)

Tehat tudtam, h keszuletlen vagyok es fajni fog.

a cikk is azt akarja momdani, h inkabb ovatosabban, mint arcoskodva. Sztem, legalabbis.

nyilvan, h mindenki tagitja a hatarait, hiszen az visz elorebb bennunket. 

Előzmény: Jozsef (165758)
rrroka Creative Commons License 2014.08.21 0 0 165761

én is szkeptikus vagyok, de nem lehetek annyira kiégett, hogy meg se próbáljam elmondani, hogy van normális módszer is, és hagyjam, hogy a hülye a saját kárán tanuljon.
Van egy barátom, ő rendszeresen kérdez futásról, aztán sosem hallgat rám , megy a feje után, na neki már nem szoktam értelmes válaszokat adni, csak vmi általános bullshitet, de még neki is hozzáteszem, hogy lenne értelmes válasz, csak nem mondom el, mert sok idő, és úgysem figyel. :) jókat nevetünk ezen, mert utána amiko tényleg megszívja, akkor mindig modnja milyen hülye volt. :D

 

a cikkíró motvációja, a szokásos "ha csak egyetlen ember is..." kezdetű lehet, és becsülendő.

Előzmény: Jozsef (165758)
pom-pom77 Creative Commons License 2014.08.21 0 0 165760

Nem érted?Pont annyira kicsi mint amilyen kicsi.

Előzmény: Spenót (165757)
malactarja Creative Commons License 2014.08.21 0 0 165759

Nem tudom, melyik hozzászólásomat értetted félre, de nem érzem úgy, hogy túlvállalnám magam. Az, hogy szívesebben futok fél órát 145-ös pulzussal, mint másfelet 130-assal, az maximum a hatékonyságot csökkenti, de nem rokkanok bele.

Előzmény: pom-pom77 (165756)
Jozsef Creative Commons License 2014.08.21 0 0 165758

Olvastam mindkét posztot mindkét posztot. Értem, hogy miért írták,  de én már kicsit szkeptikus vagyok az ilyen dolgokkal. Először is felnőtt emberekről van szó, akit senki sem kényszerít semmire. Másodszor, akik az ilyen cikkeket szánják, többségében nem olvasnak ilyen cikket. Harmadszor, van egy jó angol mondás: " You can't fake a marathon" (Kb. "Egy maraton nemt tudsz elcsalni") Futottam már felkészülten, kisebb sérüléssel, sőt felkészületlenül is maratont. Utóbbi esetben - tanúsíthatóm - k. tud fájni. Legfeljebb saját kárukon ők is megtanulják, csak nem halnak bele...

Előzmény: Zsazsi (165746)
Spenót Creative Commons License 2014.08.21 0 0 165757

Csak talán nem mindegy, hogy mennyire kis idő az a kis idő...

Előzmény: pom-pom77 (165756)
pom-pom77 Creative Commons License 2014.08.21 0 0 165756

Zsazsi egy segítőkész alázatos, szerény ,kedves lány. Malactarjának és nekem akart segíteni ,ezt mindenki tudja. Ez  írásom olvasván már malactartja is. Én csak egyszerűen  fafejű vagyok. És erre a kis időre már nem hiszem,hogy megfogok változni.

Előzmény: Spenót (165752)
pom-pom77 Creative Commons License 2014.08.21 0 0 165755

Tükröt tartasz elém. 

Előzmény: zsuga (165751)
Zsazsi Creative Commons License 2014.08.21 0 0 165754

Igazabol csak annyit akartam elerni, hogy az ide nekem az oroszlant mentalitas nem mindig a megfelelo ut az elerni kivant celhoz.

kello alazattal tovabb erunk. Vagy tovabb elunk. ;o)

rrroka Creative Commons License 2014.08.21 0 0 165753

A cikk írója annyira észbe kapott, hogy a három éve történt eset után pulzuskontrollal, és tényleg nagyon odafigyelve fut,  triatlonozik, most nyerte meg a Szálka féltávot a korcsoportjába, (amúgy második hely) valami 5 óra 20-as elképesztő idővel... Annak idején sokat beszélgettünk a felkészüléséről, meg a sérüléséről a blogos kommentekben, a példáját sokszor szoktam felhozni a futóinknak, amikor azt szeretném illusztrálni, hogy miért kell lassan, mértékkel, ésszel készülni.

Előzmény: Zsazsi (165746)
Spenót Creative Commons License 2014.08.20 0 0 165752

Nem értem miért veszed magadra :)

Amúgy Zsazsi többesszámban ajánlotta a cikket... Én nem lehetek a másik, mert én is elmúltam 40...

 

Amúgy ma történelmi pillanat volt. Még tűzijáték is volt ennek megünneplésére.

Kb. 15 év után először lementem egy edzőterembe. Tele volt izomemberekkel, akiknek olyan a lába, mint 2 ropi. Én az ágyúgolyó méretű vállukat bámultam, ők meg a vádlimat. Asszem barik leszünk. :)

Mától hetente 2x izomkodom is. A fészbúkon olvastam, hogy hogyan egészíti ki jól a fogyást. Rajtam nem fog múlni, ráadásul a görbe hátamnak is jót tesz ha ésszel izomkodom kicsit...

Előzmény: pom-pom77 (165748)
zsuga Creative Commons License 2014.08.20 0 0 165751

Az ego könnyen átveszi a hatalmat. A sportban is.... Aki pótcselekvésként csinálja, főleg veszélyeztetett.

 

Én csak tudom:)

Előzmény: Zsazsi (165746)
pom-pom77 Creative Commons License 2014.08.20 0 0 165750

Ajjjajjj..akkor baj van,mer elég szemérmes vagyok.

Előzmény: Lassú Nyíl (165749)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2014.08.20 0 0 165749

Hm... eltörött a szeméremcsontja. Sajátságos, de ez csak azokat érinti, akiknek legalább szemérme van ;-)

Előzmény: Zsazsi (165746)
pom-pom77 Creative Commons License 2014.08.20 0 0 165748

. "Aki mindent egy lapra tesz fel, gyorsan és azonnal akarja elérni az irreális céljait és a fájdalmak ellenére tolja és tolja, az ne lepődjön meg, ha 40 éves korára egy roncs lesz akinek minden mozdulat kínszenvedés."

 

Jólesik,hogy gondoltál rám. Milyen szerencse ,hogy én már 57 éve vagyok.Ezzel együtt teljesen egyetértek a cikk írójával.Ma futottam 8 km-t 1 óra 2 perc alatt.A szigetfutásra is csak azért megyek,mert a gyerekeknek már megígértem.A 3 testőr már elválaszthatatlan!! Teszek egy kört 35 perc körüli időre számítok,de az sem baj,ha netán  1-2 mp-el rosszabb lesz.Sőt... most,hogy olvasom a cikket még óvatosabb leszek , 1 hét múlva megint ennyi időt futok,de csak 5 km-t.

 

Még egyszer köszi  az aggódásod ,kefirgombát kérsz? 

Előzmény: Zsazsi (165746)
mtb Creative Commons License 2014.08.20 0 0 165747

Egyetértek vele, akárcsak azzal a cikkel, amire reagált. Én is mindig értetlenül nèztem pl. a Nike félmaratonok végén, a záróbusz előtt célbaérkező, halálosan fáradt, egyébként nem elhízott, fiatal sportos embereket. Véleményem szerint némelyikük egy kicsit komolyabb felkészüléssel biztosan 2 órán belül futhatná a félmaratont. De ismerem a hozzáállásukat: "Megcsinálta a haver is, nekem is muszáj, egyébként is edzett vagyok, hetente eljárok focizni vagy gyúrni. Nekem miért ne menne?" Igaza van a cikkírónak, sokan semmi alázattal nem viseltetnek a sport iránt. Kipipálják a félmaratont, aztán jöhet a következő állomás. Persze ez nem csak a félmaratonra igaz, mondhatnék más versenyszámokat is.

Előzmény: Zsazsi (165746)
Zsazsi Creative Commons License 2014.08.20 0 0 165746

Okulasul nehany sporttarsnak:

Ész nélkül?

Pár hete átvettünk egy igencsak ütős posztot arról. hogy miért "jó" felkészületlenül nekivágni a versenyeknek. Nem hiszem, hogy az abban leírtakat tudnám überelni és nem is akarom. Minden egyes szavával egyetértek. Ellenben azt érzem, hogy a témáról nem lehet eleget[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

amatőr Creative Commons License 2014.08.20 0 0 165745

Remek lesz, kedvencem a görögdinnye.

 

A 8 km megvolt, kemény 54 perc alatt.

Elkezdtem amúgy lamentálni az exNIKE újWizzAir feles miatt, hogy lassú leszek, de az edző megnyugtatott, hogy ugyan nem jós ő, de ne aggódjam, nem szed fel a záróbusz...

pom-pom77 Creative Commons License 2014.08.20 0 0 165744

Azt üzeni a barátnőm, hogy a görögdinnye-evésre hívd meg Hacseket is!

Előzmény: Spenót (165742)
pom-pom77 Creative Commons License 2014.08.20 0 0 165743

Hálátlan vagy Tán überelte Hacsek a kefirgombára épülő megbonthatatlan  barátságunk? Zabáld csak a görögdinnyét este.

Előzmény: Spenót (165742)
Spenót Creative Commons License 2014.08.20 0 0 165742

Itt már esik. Menj 9-et, lécccci! :)

 

Nekem holnap lesz laza valami és szombaton megint valami meggondolatlanságon gondolkodom :)

Előzmény: amatőr (165741)
amatőr Creative Commons License 2014.08.20 0 0 165741

...a mai edzésadagom: 8 km könnyű tempóban.

Még várok vele, mert nem esik. Mit csavarok ki aztán?

Előzmény: Spenót (165740)
Spenót Creative Commons License 2014.08.20 0 0 165740

Lényegtelen, hogy mit csavartál ki a pólódból, nemzeti hősnek néztek (vagy hülyének, vérmérséklettől függően)

 

Hihetetlen, hogy emberek képesek 8km futásért felöltözni és kimenni ;)

Előzmény: pom-pom77 (165738)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!