Keresés

Részletes keresés

moklys Creative Commons License 2014.04.21 0 0 163614

jó legyen 25k ig :) mert így tényleg elég szük a választék.

Spenót Creative Commons License 2014.04.21 0 0 163613

Nekem hasonlóak a paramétereim, csak mélyebb bagyok. A csömöri decathlonban kaptam szakértő segítséget, de ajánlott pl. a Spuri futóbolt is.

Előzmény: moklys (163610)
moklys Creative Commons License 2014.04.21 0 0 163612

Ja meg még, hogy elég széles a lábfejem.

moklys Creative Commons License 2014.04.21 0 0 163611

Bicsi kihagytam az összeget amit most rá tudnék szánni: 10 000- 15 000 Ft.

Előzmény: moklys (163610)
moklys Creative Commons License 2014.04.21 0 0 163610

Sziasztok. Futócipőt szeretnék vásárolni. E kiválasztásában kérnék segitséget. Kezdő futó vagyok, eddig csak futogattam...

Most rendszeresen szeretnék, heti 4-5 alkalommal tervezem, egyelőre 3,5- max 5 km/nap. 95 kg. 183 cm magas vagyok. Aszfalton és terepen vegyesen szeretnék futni. 

Spenót Creative Commons License 2014.04.21 0 0 163609

Szia Amatőr!

Ősszel már én is a régi narancspólómban futok majd. 3 dbot találtam belőle. Egy ideig kitart a készlet :-) 

Most még sajna a hasam környékén kicsit kompressziós, de remélem már nem sokáig...

Előzmény: amatőr (163606)
macmelon Creative Commons License 2014.04.20 0 0 163608

Járjatok erre!

Előzmény: kivi (163607)
kivi Creative Commons License 2014.04.20 0 0 163607

És miért csak ilyen ritkán jársz erre?

Előzmény: amatőr (163606)
amatőr Creative Commons License 2014.04.20 0 0 163606

...sziasztok, gondoltam, bekukkantok, nagyon rég jártam itt...

Pedig pl. a mostani Vivicitta felesen is az eredeti 2001-es narancs pólóban nyomtam, ebből sosem fogok engedni... amíg bírja a póló. :)

 

Jó futásokat!

pucros Creative Commons License 2014.04.20 0 0 163605

Ha már fáj a lábam térden alul, akkor paradox módon pont az segít, ha jól belehúzok (túra esetén főleg az emelkedő). Utána egy tiszta friss érzés!

 

Ebből gondolom, hogy ha a vénabillentyűk adott esetben már nem elegek, akkor a felpörgetett keringés is ki tudja pucolni.

 

 

 

Előzmény: Elm (163603)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.20 0 0 163604

Köszi, vágom amit írtál, csak a RICE-ből nekem elsőre nem derült ki, hogy a Compression-t mivel, így a rugalmas pólya volt az alap ami eszembe jutott.

Előzmény: Elm (163603)
Elm Creative Commons License 2014.04.20 0 0 163603

A kompressziós szárak nem csak "úgy" szorítanak, hanem tervezetten. Ezért nem jó a fásli. Az arra jó, hogy ha 80 évesen nem tudsz a konyhaasztaltól a kredencig elbicegni, mert mondjuk elefántméretűre duzzad a vizesedéstől a lábad, akkor segít egy kicsit. Vagy ha rögzíteni kell a csuklódat mert kificamítottad.

A komressziós szár alul jobban szorít, és felfele egyre kevésbe, ezzel segít be a vénás keringésnek. A vénában lévő billenttyűk - mert ott is van, nem csak a szívben - működését nagyban segíti maga az izommunka, és erre egy kis rásegítés a kompressziós szár. Szerintem a csonthártya gyulladásra kevésbe segít, esetleg a vérellátását annak is serkeni, a csonthártya nagyon gazdag erekben, elvileg lehetséges hogy használ. A sima fáslival tekergetés szinte biztosan nem.

Előzmény: Törölt nick (163598)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2014.04.20 0 0 163602

Azért a jó sebészek se egyből vágnak... másrészt ők is csak emberek, és csodák sincsenek az igényelt mértékben. Valamiért az orvosoktól nem kicsit többet várunk el, mint magunktól... persze csak akkor, ha baj van... ha megy a batár, akkor ők is csak ugyanolyan emberek :-)

Előzmény: pucros (163594)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2014.04.20 0 0 163601

A rizst se szabad túl sokáig használni. A célja az, hogy kicsit lehűtse a szöveteket (nadrág, zokni, ilyesmi :-) Utána is jobb a borogatás (asztal, szék, és ami a kézre esik). A fáslihoz is érteni kell (mikor és hogy), persze ez is olyan, mint mindennel. Tanácsokat azért könnyebb adni, mert az ember saját lábai egy idő után elfogynak:-)

Előzmény: Törölt nick (163598)
Alpári Gnác Creative Commons License 2014.04.20 0 0 163600

Nekem is volt 2-3 alkalommal csonthártya gyulladásom, legalábbis én annak diagnosztizáltam, orvoshoz ilyen piszlicsáré dolgokkal nem megyek:)

Barátnőm orvos, annyit, mint egy mezei háziorvos, én is értek a sportsérülésekhez.

 

Kompressziós zoknit nem próbáltam, de az utolsó eset olyan volt, hogy futás elején fájt, közben elmúlt, de ha megálltam inni (nyáron volt, sok fokban), akkor egyszerűen nem tudtam újra elindulni, annyira fájt.

Pedig ha mégis elindultam, akkor megint elmúlt a fájdalom...

 

Az én esetemben egyértelmű volt, hogy a gyors futásokat nem tolerálta a lábam és akkor még sokat fociztam, ami merőben más igénybevétel a lábnak, mint a hosszú futás. A fartlektől ugyanúgy megfájdult, mint a focitól/tenisztől.

 

Le is mondtam a gyorsításról.

 

Végső soron egy 2 hónapos teljes pihenés lett a megoldás.

(Szerencsére olyan unkám volt, hogy semmi futás nem fért be mellé.)

 

Most viszont, tavasszal értelmezhető gyorsulást regisztráltam, ezért beneveztem a Vivicitta félmaratonra és olyan tempóban futottam le, amit korábban fartlek 10 km-en tudtam, most meg el se igazán fáradtam, első félmaratonom volt 1:52-es idővel.

 

Tehát én arra hajlanék, hogy valóban túlterhelted a lábad.

Ettől neked nem lesz jobb, de  sérüléseket kipihenve olyan lesz, mintha sose lett volna.

 

Alapvetően, ha megint egészséges leszel, ne növeld a távot, vagy a sebességet ész nélkül, bármilyen jó esik is.

Spenót Creative Commons License 2014.04.19 0 0 163599

Én most is reccsnadrágban futok, mert kényelmes, nem tudom, hogy kompressziós-e, mert akkoriban, amikor vettem még nem volt ez téma.

Lehet, hogy az?

Ez jó lehet szerinted/szerintetek?

http://www.decathlon.co.hu/ferfi-ruhazat-meleg-idoben/8296521-running-kanergy-terdnadrag-1.html

Előzmény: krilin (163595)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.19 0 0 163598

Köszi, ezen a kompressziós zoknin én is agyaltam már, annyira, hogy a múltkor kipróbáltam fáslizott vádlival futni. 1 km után már téptem le magamról annyira szar volt. Valószínű túl szorosra tekertem és megduzzadtak a vádlijaim ahogy elkezdtem futni, de hogy nagyon fájt az tuti.

 

Mondjuk ezt a RICE terápiát se nagyon értem, mert többnyire a sport sérülések azonnali kezelésére írják, én meg naponta 3x jegelem a lábaim 15-15 percig, utána fáslit rá, de a felpócolós téma már nem is igen jön a képbe, max amíg jegelem. Az igazság viszont az, hogy túl sok javulást nem érzek tőle, max amíg el vannak fagyva a szövetek a sípcsont környékén, ahol jegelem.

Előzmény: krilin (163595)
Spenót Creative Commons License 2014.04.19 0 0 163597

Nekem a térdem alatt szokott volt ilyen fájás megjelenni idővel. Hol jobb, hol rosszabb. Lehet, hogy kipróbálom...

Előzmény: krilin (163595)
krilin Creative Commons License 2014.04.19 0 0 163596

'Emlékeztető' fájásaim pedig a mai napig vannak időnként, amikor nem elég fokozatosak az edzések.

Előzmény: krilin (163595)
krilin Creative Commons License 2014.04.19 0 0 163595

Igen, nekem a kompressziós szár segített kezdődő/visszatérő csonthártya gyulladásnál. Enyhítette a tüneteket, azaz nem tért vissza. Teljesen eltüntetni csak a cipőcsere tudta, mert az említett csuka már el volt öregedve. De kicsit ki tudta tolni a használatát a szár. Sima decathlon saját márkás. Nem tudom mennyire marketing duma, de az ilyen eredetileg rehabilitációra kifejlesztett kompressziós cuccokat azért javasolják a gyártók sport közben is viselni, mert az izmok kevésbé 'rángatóznak', mozognak a csontok felett. Ha jól emlékszem...

Ha ez tényleg így van, akkor lehet benne logika, h csonthártya gyuszira jó. Annak egyik kiváltó oka ugyanis ha jól tudom, hogy az izom folyamatosan mozog a csont felett, 'reszelgeti' azt futás közben, aminek a csonthártyáján aztán ez apró sérüléseket és végül idült gyulladást okoz.

 

Ennyire durva tüneteim nem voltak, mint neked, tehát csodát ne várj tőle, azt valószínűleg tényleg csak a RICE hoz majd, mert nagyon előrehaladottnak tűnik ez az állapot (már nyugalomban is lüktet), de egy próbát megér.

Olcsóbb, mint egy magán röntgen :)

 

Nekem 13 évvel ezelőtt, amikor csonthártyám be volt gyulladva, nyugalomban egyáltalán nem fájt. Viszont elég volt egyetlen óvatlan futólépés a busz után, és máris belehasított a fájdalom. Szóval vedd nagyon komolyan a pihentetést.

Előzmény: Törölt nick (163593)
pucros Creative Commons License 2014.04.19 0 0 163594

"Orvos:/... a sebész, az igen! Az, az aszongya: levágtam, kész." (Hofi)

Előzmény: Spenót (163590)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.19 0 0 163593

AST-t nem hiszem, hogy néztek volna eddig, de most felírtam, és fogom kérni. A Fül-Orr gégészeten csak kenetet vettek a torokból és az orromból. A torok negatív lett, de az orromban kitenyésztették az influenza vírust, pedig nem is voltam taknyos egész télen, max az orrom szokott bedugulni a nyálkahártya duzzanat miatt. Közben megettem egy kúra antibiotikumot és egy ismételt orr kenet vizsgálat eredményére várok, ami pénteken lesz meg. 

 

Visszatérve a lábfájás kezelésre: A RICE-on felül van valami javallat esetleg, ami valakinél bevált?

Előzmény: Spenót (163592)
Spenót Creative Commons License 2014.04.19 0 0 163592

Amúgy becsapós az AST, mert egy egyszerű torokfájástól is fölmehet. Akkor van baj, ha sokáig magas. Ekkor kell mandulára, rossz fogra, prosztatára, belekte, arcüregre és mifenére gondolni.

Az a fura, hogy egyszer az érdekeség kedvéért elmentem íriszdiagnosztikára. Mondták, hogy valami baj van az arcüregemmel, de az gondoltam, hogy hülyeség. Soha nem volt vele bajom. Akkor még a lábam se fájt. Évekkel később döbbentem meg. Persze lehet, hogy csak véletlen egyezés volt. Azóta se lettem íriszdiagnosztika párti...

Előzmény: Elm (163587)
Spenót Creative Commons License 2014.04.19 0 0 163591

Ezt így elég nehéz megítélni, hogy túlerőltetés vagy valami más lehet. Azért írtam, mert az én esetem is igen hasonló és nekem gyulladástól volt. Ast-t néztek neked? Gégésznek általában eszébe jut ez. Vagy nem...

Előzmény: Törölt nick (163588)
Spenót Creative Commons License 2014.04.19 0 0 163590

Az én belgyógyász főorvos házidokimnak eszébe sem jutott ezt évekig megnézetni. Egy igen kellemetlen helyen fellépő gyulladás hatására nézették meg először. Hatszorosa volt a normálisnak...

Az a baj, hogyha valami atipusos baja van az embernek, akkor a dokik csak nagyon ritkán vagy véletlenül jönnek rá az ember bajára. Csak a sebész igazi orvos :-) A többi általában csak tüneteket kezel. Tisztelet a kivételnek...

Előzmény: Elm (163587)
procaliber. Creative Commons License 2014.04.19 0 0 163589
Nomád-nak,Overland-nak is irhatsz mert outdoor boltban is kapható technikai póló.
Előzmény: macmelon (163581)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.19 0 0 163588

Sziasztok megint! Köszi a hozzászólásokat (direkt nem választ írtam egyvalakinek). Annyit pontosítani szeretnék, hogy igen a cipő váltás óta, pontosabban azóta szívok, mióta kétszer lefutottam a félmaratoni távot 3 héten belül, nem egészen 1 éves futó múlttal, előtte nulla szó szerint nulla sport előélettel, ráadásul egy kevés túlsúllyal (ezért kezdtem el futni, csak rákaptam az ízére).

Most a sportorvos (magán doki volt jó drágáért és elég lazán kezelt, miután mégegyszer annyiért mint a vizsgálati díj nem akartam magánban a röntgent is) is azzal küldött el, hogy kérjek góc kutatást, mert valahol lehet bennem egy állandó gyulladás. Ezt is elfogadom, és már elkezdtem a folyamatot, mégpedig a fül-orr gégén (amúgy is cseng a fülem mint állat) ahol azt már tudni lehet, hogy az egyik orrnyálkahártyám makacsul be van gyulladva és a manduláim is nagyobbak mint kellene, bár nem fáj csak épp érezni a nyakamon is a méretét. Mindenesetre ott már elöjegyeztek egy arc-koponya CT-re. A gégészeten már felvetette a dokinő a mandula kivételt. Na de 52 évesen? Elég necces szerintem ennyi idősen egy ilyen beavatkozás, na meg a mandula hiánya.

De menni fogok tovább, a következő lépés a fogászat lesz, egy körpanorámás röntgennel, na meg persze a belgyógyászaton próbálok majd nyüzsögni a háziorvoson keresztül.

 

De és ez az ami elbizonytalanít ezzel a fájdalommal kapcsolatban, hogy nem inkább túlterheltem? Nem volt elég alapos a felkészülés és úgy futottam le a félmaratoni távot, csak úgy egy laza délelőtt, mert úgy éreztem megy, csak épp már sok volt a lábaimnak? Na ezek azok amik felmerülnek bennem.

 

Persze, most megint pihenőre vagyok kényszerítve és már a bringa felújításom is kész, de az teljesen más sport, nekem a futás jobban tetszik, úgyhogy mindenáron a megoldást, a megoldáshoz való kezelést, módszert keresem, hogy minél előbb futhassak, mert ősszel ott szeretnék állni a félmaraton start zónájában. :)

Elm Creative Commons License 2014.04.19 0 0 163587

Gondolom a sima vérképben nincs benne ez az AST, csak ha külön kérik, akkor nézik meg...

Előzmény: Spenót (163586)
Spenót Creative Commons License 2014.04.19 0 0 163586

Az én futásmentes időszakom is egy cipőváltással kezdődött. Utána lett talpi bőnye meg mindenféle gyulladásom. A cipő csak félrevezetés volt. Engem egy baci támadott meg. Kivették a mandulámat is. Ettől sokkal jobb lett, de nem tökéletes. Keresett más helyet, ahol begyulladhatott.  A végén szerencsémre egy doki elküldött arckoponya ct-re  (ekkor már egy hosszabb séta is rohadtul fájt) és ott találtak egy  arcüreg polipot. Kivették és attól fogva iszonyú lassan, de javultam. Nekem valszeg streptococcus baci okozta a bajaimat. Azóta is magas az AST a véremben, ami ennek az ellenanyaga, de valszeg már így is marad, ami az ízleteimnek nem jó, de azzal bíztatnak, hogy egészen lassan zabálja föl az ízületeket...

A lényeg, hogy érdemes AST-t vizsgálni. Egy rossz fog miatt is lehet magas...

Előzmény: Lassú Nyíl (163583)
Elm Creative Commons License 2014.04.19 0 0 163585

Nem ismerem a témát, de ugye a deca az egyik, ahol megkérdezném, meg a bsi-t, a vivicittán volt kint cég, akik feliratoznak futópólókat, talán rajtuk keresztül lehet forrást találni. Esetleg elastic működik még?

Előzmény: macmelon (163581)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!