Keresés

Részletes keresés

ammesz Creative Commons License 2018.01.12 0 0 61619

Szomorú amit leírtál!

 

A lemezeimért én is aggódtam, az anyagomból még  a műtét előtti kivizsgálás során vette ki a Kocsis dr. Próbáltam arra koncentrálni, nehogy elfelejtsem visszakérni őket, de nem volt rá szükség. Reggel 6 előtt átmentem a röntgenre, mire visszaértem, ott volt az összes az ágyamon és néhány perc múlva megjelent a dr. is, hogy megbeszéljük a varratszedést ill. a továbbiakat.

 

Ez a nyirokcsomó kivétel is érdekes. Nálam sietni kellett a műtét befejezésével, a záró szerint 3 db-ot mégis kivettek. Persze értelmezi a miérteket nem tudom.

 

Előzmény: Moró Ildikó (61618)
Moró Ildikó Creative Commons License 2018.01.11 0 1 61618

Nekem a mostani onkológusom hívta fel erre a figyelmet, mikor a szövettanra beküldő orvos neve alatt nem Agócs dr. szerepelt. Ő nem is vállalt tovább, mondván, hogy neki nincs már tennivalója velem.Szabadságra ment, a helyettese irányított az onkológushoz. Ott maradt véletlenül nála a PET CT lemezem, így visszaküldött hozzá a mostani onkológusom, és mondta, kérdezzem meg, miért nem vett nyirokcsomóból mintát. Megkérdeztem, de nem válaszolt, mert sietnie kellett, az asszisztensének szólt, hogy adja oda a lemezt.

Két dologra tudok gondolni: vagy nagyon leterhelt, vagy kevesellte a hálapénzt. Találkoztam már a CT-n olyanokkal, akiket szintén ő operált. Bizony a 10-szeresét adta neki állítólag, mint én.

Előzmény: ammesz (61615)
japipapi Creative Commons License 2018.01.11 -5 1 61617

Szeretteim az akaraterőm sokszor konokságra aposztrofálnak. :-) Tényleg, harmat vékony a különbség. :-) 

Előzmény: ammesz (61614)
japipapi Creative Commons License 2018.01.11 0 1 61616

:-)))

Előzmény: teerted (61612)
ammesz Creative Commons License 2018.01.11 0 1 61615

A zárójelentésemen a műtéti leírás végén egyértelműen ott van: "Beavatkozást végző orvos: Dr. ..............."

Neked nincs így rajta?

Előzmény: Moró Ildikó (61608)
ammesz Creative Commons License 2018.01.11 0 1 61614

Gratulálok az akaraterődhöz!

Előzmény: japipapi (61610)
ammesz Creative Commons License 2018.01.11 0 1 61613

Hogy te miket is tudsz! Utánaolvastam és igazad van.  De én már a korom miatt sem kaphattam.:)

 

Előzmény: _chillout_ (61611)
teerted Creative Commons License 2018.01.11 -4 2 61612

"Azért nem értem, mi a fenének szívjátok"

Nagyon egyszerű: ha fújják, abban nincs semmi élvezet. :)))

 

Én is egyik pillanatról a másikra hagytam abba. Este 10-kor lejmoltam egy cigit a Budai MÁV Kórházban, elszívtam, másnap reggel pedig betoltak a műtőbe. Azóta  nem cigarettázom. Ez annak köszönhető, hogy nagyon erős volt az akaratom, mindenáron oxighez akartam jutni. :D

Előzmény: japipapi (61610)
_chillout_ Creative Commons License 2018.01.11 0 1 61611

A dormicum (a vigyortabletta) légzési problémákat okozhat és te eleve kockázatos voltál ebből a szempontból, lehet, h ezért nem azt kaptad. A premedikációt is mindig az aneszteziológus határozza meg.

Előzmény: ammesz (61609)
japipapi Creative Commons License 2018.01.11 -4 1 61610

Tudod, nekem nem a tüdőmben lakik a dögöm, pedig már több, mint 20 éve nem dohányzok. Igaz, a szájüregi rákhoz "besegíthetett". 33 évig szívtam a bűzrudat, évek is elértem a napi 60 db szálat.

Ma már nem is tudnám kifizetni, hisz a mai árakon napi 3000,-Ft, még kimondani is sok, havi 90000,-Ft, egy közel, a postás fizetése! 

Soha nem értettem, aki 6-8 szálat szívott, egyáltalán minek szívja, hisz az szerintem nem is rákszokás, nem lehet függőség.

Nálam már tényleg függőség volt, mégis egyik pillanatról a másikra abbahagytam, többé soha nem volt etetőmben koporsó szeg. Merem kijelenteni, könnyedén kibírtam, nem használtam semmiféle pótszereket stb. 

Azért nem értem, mi a fenének szívjátok (bár igaz, ez már nem is dohány, valami rettenetesen illatosított teveszar lehet), hisz tényleg piszkos nagy a kockázat. (egyébként is)

Látom, nehezen élő, nagyon keveset kereső emberek szájában is lóg a bűzrúd, közben nincs tüzelőjük, stb., szidják a rendszert. (teljes joggal)

Fene érti.

:-) 

Előzmény: ammesz (61609)
ammesz Creative Commons License 2018.01.10 0 0 61609

Én előző este kaptam 1 szem Frontint, másnap reggel pedig 1/2 Frontint. Mondom a nővérnek, valami jó kis gyagyítót szoktam én kapni műtét előtt, amitől vigyorogva megyek a műtőbe, olyan szeretnék most is kapni. Azt mondta, ez van, ő azt sem érti, a kórlapomra miért csak fél Frontin van felírva, ilyet nem szoktak csinálni.

 

Én úgy láttam a pár nap alatt, hogy a Kocsis és az Agócs dr. már akkora, hogy ők csak a lényeget csinálják, a kevésbé fontos vagy veszélyes dolgokat a rezidensek.

 

Ha megköszönted a műtétet az Agócs dr- nak, talán mondta volna, hogy nem is ő operált.:)

 

Érdekes, nekem a cigire nem tett senki megjegyzést, pedig beírtam, hogy 50 éve és jelenleg is 20 szál/nap.

 

Neked nem volt fájdalmad otthon, de gyenge voltál. Én egész nap fent tudnék lenni, alig vagyok fáradtabb a korábbinál viszont délután, estefelé már komolyan fáj a mellkasom.

 

 

Előzmény: Moró Ildikó (61608)
Moró Ildikó Creative Commons License 2018.01.10 -1 0 61608

Amikor 2016-ban engem műtöttek tüdővel, akkor is tüdőátültetés volt. Reggel fél kilenckor bejött Agócs dr. hogy én leszek az első a műtétnél. Azért nem kaptam csak bódítót, mert fordítva reagálok a nyugtatókra. Telt-múlt az idő, már dél felé közeledett, amikor bejött egy ápoló, hogy tüdőátültetés van, lehet, hogy nem kerülök sorra a mai nap, de enni azért ne egyek. Délután két óra körül kimentem a WC-re, mikor kerestek, hogy azonnal jöjjek, indul a műtét. Szerintem engem nem is az Agócs dr. műtött, mert a szövettanra küldő orvos neve más volt. Valószínű, hogy ő is ott állhatott azért és irányított, de egyszerre többen voltunk bent a műtőben, és több orvos is volt.

Tőlem megkérdezték, hogy mikor dohányoztam utoljára. Mondtam, hogy 2 napja. Felszisszentek, hogy akkor most ők így operáljanak? Azóta viszont nem gyújtottam rá. Nagyon nehéz volt. Most kezdek egy kicsit lehiggadni, de ha látok valakit cigizni, mindig fáj, hogy én már nem tehetem. Aztán pár perc múlva megnyugtatom magam, hogy de jó, nincs már függőségem. Én pedig 6-8 db-ot szívtam az utolsó években már, de az nagyon hiányzott.

Mielőbbi gyógyulást Neked!

Előzmény: ammesz (61601)
_Eti_ Creative Commons License 2018.01.10 -3 1 61607

Hát, akkor - egyelőre - marad a bizonytalanság :(

Előzmény: japipapi (61602)
japipapi Creative Commons License 2018.01.10 0 1 61606

Köszi, tiszta. :-) Figyelmetlen voltam, bocs. 

Előzmény: _chillout_ (61605)
_chillout_ Creative Commons License 2018.01.10 0 1 61605

Az altatásra tippel, nem a CT-re, ahogy írta is

Előzmény: japipapi (61604)
japipapi Creative Commons License 2018.01.10 -4 1 61604

Szia!

Nem értem. A CT okozott valami gondot? Eddig azt tudtam, hogy a CT-nél a veseműködést figyelik nagyon gondolom a reagens miatt. Nekem az ételem során volt már számtalan CT-ém, igaz többnyire fej, nyakra irányult, de még soha nem okozott semmilyen problémát. A következőben is fej-nyak képalkotás lesz.

Azért majd guklizok, mi lehet a mellékhatás, tényleg e téren (is) homály van. :-) 

 

japipapi Creative Commons License 2018.01.09 0 5 61602

Sziasztok!

Megtörtént a kontroll. Remélem baj nem lehet. Dokim talált egy kis csomót a a szám felső, belső részén. Február 23-án CT persze egy héttel előtte labor. Március 6-án CT értékelés, és majd akkor tudunk többet. 

Mocskosul elfáradtam, egész délután henyéltem.

Egy biztos, pillanatok alatt itt a tavasz, a kikelet, a megújulás, hát kit érdekel holmi rák, :-) 

 

ammesz Creative Commons License 2018.01.09 0 0 61601

Képzeljétek, hogy jártam. Délelőttre hárman voltunk műtétre tervezve, én voltam a második. Még el sem kezdték a műtéteket, jött a hír, tüdőátültetés van kilátásban és csúsznak vagy el is halasztódnak a műtétek.

Végül az elsőt meg engem délután megcsináltak, a harmadikat elhalasztották.

 

Szegény befeküdt csütörtökön a pénteki műtétre, aztán ott szobrozhat keddig.

 

Azért én egy alapjában véve szerencsés csaj vagyok, bediliztem volna, ha ott kellett volna még maradnom.

ammesz Creative Commons License 2018.01.09 0 0 61600

Nekem azt mondták,  annak ellenére, hogy a másik oldalon az egyik lebeny a korábbi műtét miatt nem működik, a légzésfunkcióm szuper. A gépi lélegeztetést nem bírtam. Műtét előtt az altatóorvos (más volt, nem az aki a műtétnél részt vett) a korábbi sok altatásom és a bagó miatt minősítette kockázatosabbnak az altatást.

 

Mell alatt vágtak, de ahogy látom, szinte nem is vágás van, csak egy kis lyukacska.:)

 

Varratszedésre majd 15-én, hétfőn megyek.

Előzmény: Moró Ildikó (61599)
Moró Ildikó Creative Commons License 2018.01.09 0 0 61599

Nekem is ékrezekciót csináltak, mert 51%-os a légzésfunkcióm. A további kezelésnél is erre való tekintettel nem csináltak kemót, se sugarat, pedig az onkoteam előírta a Grade II-III miatt. Inkább a 3 havonkénti CT-t csinálták, most tértünk át a 6 havi kontrollokra. Adenocarcinomát állapítottak meg, visszaküldte ellenörzésre a szövettant az orvosom. Mielőbbi gyors gyógyulást! Hónaljban vágtak?

Nyugodj meg, a barátnőmnek szintén ékrezekcióval távolították el a tüdejéből, több, mint 5 éve.

Csütörtökön nem lesz senki a Kékgolyóban?

Előzmény: ammesz (61597)
ammesz Creative Commons License 2018.01.09 0 0 61598

Képzeld el Ildikó, nekem egyetlen egy rövidke vágásom van, azon hozták ki még a dréncsövet is.:)

 

Előzmény: Moró Ildikó (61592)
ammesz Creative Commons License 2018.01.09 0 0 61597

Sebész szóban úgy fogalmazott, hogy nem bírtam a gépi lélegeztetést, ezért az én érdekemben gyorsan döntöttek az ékrezekció mellett, mert szerinte ha ki is bírtam volna a nagyobb műtétet, az jelentős életminőség romlást eredményezett volna. Én meg hozzá nem értőként hiszek nekik és bízom bennünk továbbra is.

Előzmény: _chillout_ (61595)
ammesz Creative Commons License 2018.01.09 0 0 61596

A hogyan tovább majd a szövettan után derül ki. Sebész szerint csúnyát vettek ki..)

Előzmény: forgoszel (61594)
_chillout_ Creative Commons License 2018.01.09 0 0 61595

Szerintem jól tette az altatóorvos, hogy megálljt parancsolt; az oxigénszint többszöri leesése egy intubált, 100% oxigénen levő embernél nem jó jel. Akárhogy is alakulnak a továbbiak, ez volt a jó döntés.

Előzmény: ammesz (61593)
forgoszel Creative Commons License 2018.01.09 -1 0 61594

Nahát, és még attól féltél hogy nem fogsz felébredni! :) Annyira azért nem kellett volna hogy műtét közben is fel-felpillants! Mit mondtak hogyan tovább?

Előzmény: ammesz (61593)
ammesz Creative Commons License 2018.01.09 0 0 61593

Műtéti terv: Annak a szegmentnek az eltávolítása, amelyben a 2 cm-es dög van. Bekukucskáltak, megállapították, hogy az anatómiai viszonyok miatt előfordulhat, hogy a szegmentet nem sikerül, a lebenyt kell kivenni, amihez az altatóorvos nem járult hozzá. Oka, már a műtét elején a "beteg többször desaturálódik".

 

Végül kompromisszumként kivették a dögöt és 3 db nyirokcsomót. Véleményetek?

 

Pénteken délután operáltak, hétfőn délben jöttem haza.

Moró Ildikó Creative Commons License 2018.01.09 0 2 61592

Mielőbbi gyógyulást neki!

Csütörtökön ki jön a Kékgolyóba? Nekem de. 10 órára kell mennem, de most nem a tüdőm miatt, hanem a 2006-ban végzett mellrák kontrolljára, mammográfiára, ultrahangra. Utoljára 2006 májusában voltam.

A tüdőrák kontrolljáról áttértünk a féléves kontrollokra az eddigi 3 havi CT-ről. Az onkológusom szerint hiába voltam CT-n nemrég ( októberben), a mellrákot a mammográfia mutatja ki. Ezt nem gondoltam volna a CT-ről. Állítólag még a PET CT-től is jobb.

Előzmény: Judit Zimmer (61590)
japipapi Creative Commons License 2018.01.09 0 3 61591

Szia!

Köszi az infot. Várom "élményeit". 

Előzmény: Judit Zimmer (61590)
Judit Zimmer Creative Commons License 2018.01.09 0 2 61590

Sziasztok!

 

Este beszéltem Tiborral (fertőtlenítő) és határozottan jobban van már. Otthon nagyon rosszul volt, fulladt és halálfélelmei voltak...Intravénásan kapja a medrolt és pénteken lesz a biopsziája. Addig valszeg haza sem mehet. Remélem, jövő héten már ő fog beszámolni a kórházi élményeiről.

 

 

_Eti_ Creative Commons License 2018.01.08 -2 2 61589

japipapi, remélem, hogy holnap jó hírekkel jössz :)

Előzmény: japipapi (61588)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!