Keresés

Részletes keresés

Sissike81 Creative Commons License 2017.09.02 0 0 60490

Koszonom szepen!

Előzmény: teerted (60489)
teerted Creative Commons License 2017.09.02 -1 0 60489
Előzmény: Sissike81 (60488)
Sissike81 Creative Commons License 2017.09.02 0 0 60488

Sziasztok, uj vagyok a forumon.

Edesanyam 2011 ota kuzd kitartoan a rak ellen.vegbel daganattal kezdodott, ami 3 ev utan kiujult,ismet kemot kapott es colostomat, majd iden ev elejen a pet ct-n az egyik hasi nyirokcsomo megnagyobbodast  (3cm) es kontrasztanyag halmozast mutatott.sehol mashol nem talaltak daganatot, de a vegbel daganat attetjenek tekintettek ezt a nyirokcsomo megnagyobbodast.az onkologus azt mondta,h egyelore varjunk a kemoval, nezzuk meg  novekszik e.sajnos par honap alatt 1cm nott, igy elkezdodott a kemo, de anyu nem birja, nem vallalja a folytatast.mivel a nyirokcsomo a bal oldali arteria es aorta szoros kozeleben van, igy se szovettant levenni, se muteni nem lehet az orvosok szerint :(.

Par honappal ezelotti hozzaszolasokban olvastam egy szinte ugyan igy elhelyezkedo nyirokcsomorol,amit egy nyiregyhazi orvos sikeresen kimutott.sajnos a posztolo mar torolt felhasznalo, esetleg valaki nem tudja az elerhetoseget vagy neki vagy az orvosnak? Illetve tudjatok,hogy mi lett a mutet utan az Edesanyjaval?

Elore is koszonom mindenkinek!

_chillout_ Creative Commons License 2017.09.02 0 0 60487
Előzmény: _chillout_ (60486)
_chillout_ Creative Commons License 2017.09.02 0 0 60486

A 444-en is van róla egy nagyon hosszú cikk, de sajnos van benne pár, melléfordításból adódó pontatlanság.

Előzmény: kovarek (60482)
Lora1213 Creative Commons License 2017.09.02 0 0 60485

Szia !   A negyedik ciklus Capecitabint (Xeloda)  szedem.  A kéz és láb szindróma 10 nap után jelentkezett, de két nap szünet után csökkentett adaggal folytatni lehetett a kúrát.  Más mellékhatást nem érzékeltem.  Hogy mennyire hatásos, még nem tudom.   Mindenesetre sokkal kényelmesebb a tablettát beszedni, mint hetente kemoterápiás kezelésre járni.

Előzmény: Törölt nick (60479)
GeriSoft07 Creative Commons License 2017.09.02 0 0 60484

Cisplatint is, 3-ból az egyik

egyben tutti durva, elsőtől kihulott az összes haj, plusz sokat hányt a második megint el lett napolva, mert szar volt a vérkép

Előzmény: Törölt nick (60483)
kovarek Creative Commons License 2017.09.01 0 1 60482
Catella Creative Commons License 2017.09.01 0 0 60481

Onkológián adják, bél-, gyomor-, mellrákra szokták adni. Ahogy hallottam ismerősöktől, kézen, lábon szárítja a bőrt, érzékeny lesz, erre kell majd spéci krémet kérni.

Előzmény: macskaszem15 (60480)
macskaszem15 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 60480

szia! ezt milyen rákra adják, mi a szövettani besorolás. az onkiban adják, vagy fizetni kell érte? 

Előzmény: Törölt nick (60479)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.01 0 0 60479

Sziasztok, új vagyok itt. Érdekelne, hogy Xelodával kapcsolatban milyen tapasztalataitok vannak. Szerdától fogom kapni. 

fertőtlenítő Creative Commons License 2017.08.31 0 0 60478

Az se mindegy milyen adagban kapja az ember...én 0,25-öst szedek, ráadásul felet reggel, felet este. Szóval minimális a hatóanyag.

Előzmény: Catella (60476)
Moró Ildikó Creative Commons License 2017.08.31 0 0 60477

Ha bevált nagyon jó a Xanax. De borzasztó is tud lenni! Egy szem xanaxtól úgy bevadulok és felpörgök, hogy borzalom. először kicsit tompít, de pár perc múlva kitör belőlem a mehetnék, üthetnék, tombolhatnék.Járkálni tudnék egyfolytában. Az orvosok szerint fordított hatást vált ki, hasonlót váltanak ki egyes köhögéscsillapítók, benzodiazepin hatóanyagtartalmúak, rivotril, seduxen, haloperidol stb. Végigpróbáltak egy párat, végül azt mondták felejtsük el, a tüdőműtét előtt nem is vállalta be senki a műtét előtti bódítást, mikor vittem a kórházi zárójelentést. Sajnos a kórházban nagyon sokat láttam, aki gyógyszerfüggőség miatt volt benn. Szörnyű volt látni őket. Nekem 2002-ben azért adták felelőtlenül, mert idegileg kiborultam, miután közölték, hogy a tüdőrákom van, kb.3-6 hónap. rettenetes kávárián mentem keresztül akkor az idegnyugtatók miatt. Sajnos azonnal kialakult a függőség egy bizonyos fajtája, az iszonyú fejfájás. Ezt úgy magyarázta a doktornő, hogy olyan, mintha a csupasz idegekről lerántanánk védőburkot. Senkinek nem kivánom azt a szenvedést, szörnyű volt, több, mint félévig aludni sem tudtam csak 10-20 perceket. Hálistennek sikerült megszabadulnom tőle egy csodálatos orvos-páros segítségével. Soha-soha többet nyugtató, altató.

 

Előzmény: fertőtlenítő (60474)
Catella Creative Commons License 2017.08.31 0 0 60476

A dög kiújulásakor írt fel nekem Xanaxot a körzeti, 2x vettem be, mindkét éjjel rémálmaim voltak, leizzadva ébredtem, úgyhogy nem szedtem többet. Aztán most tavasszal volt egy kisebb műtétem, előtte szokásos 1 szem Xanax, anafilaxiás sokkot kaptam tőle az ébredés után, intenzíven kötöttem ki 1 órára:(

Előzmény: fertőtlenítő (60474)
teerted Creative Commons License 2017.08.31 -3 0 60475

:D

Előzmény: fertőtlenítő (60474)
fertőtlenítő Creative Commons License 2017.08.31 -5 1 60474

Így igaz, én is régen szedem már, bár én kitűnően alszom...viszont ha a nejem nem tud aludni egy fél tablettával kap az enyémből és ok. ( Most ezzel nem akarom újra kezdeni a vitát, hogy ki adhat gyógyszert, kinek! :))  )

Előzmény: Boszorka (60473)
Boszorka Creative Commons License 2017.08.31 0 2 60473

Vagy 20 éve szedem a xanaxot. Nem szoktam rá, viszont segít aludni. Ha nincs, akkor nem vagy rosszul alszom, de semmi elvonási tünetem nincs. Kár szenvedni ha van megoldás az alvásra.

Előzmény: macskaszem15 (60470)
_chillout_ Creative Commons License 2017.08.31 0 0 60472

:-(

Előzmény: macskaszem15 (60470)
teerted Creative Commons License 2017.08.31 0 1 60471

Nem új primer daganat volt, hanem áttét. Kb. 5 hónapig keresték a primer daganatot, mire erre az eredményre jutottak.

 

A megunással majd csak megbirkózol valahogy. :)

 

Előzmény: macskaszem15 (60467)
macskaszem15 Creative Commons License 2017.08.31 0 0 60470

Rezignáltan teszi a dolgát, támogatom amennyire képes vagyok rá, de látom rajta, hogy legtöbbször szorong álmában, és alig tud elaludni is. doki xanaxot írt, de azt meg nem szedi, mert fél, hogy rászokik, illetve szerinte csak eltompítja őt, de attól még ugyanazt éli meg a rossz álmokkal.

 

Amikor trombózis miatt egy hétre a megyei kórházba került, volt a kórteremükben egy idős néni, akinek az volt a története, hogy nem vette komolyan a  háziorvos a csipőfájdalmát, pedig csontrákja alakult ki, mígnem egyszer elesett és combnyak törése lett, de nem tudták kikezelni rendesen a csontrák miatt. Állandó fájdalmai miatt a néni öngyilkosságot kísérelt meg, de az nem sikerült, viszont emiatt bevágták a pszichiátriára és állandóan szedálták. Aztán került az elfekvőbe, naponta pár percre volt tiszta a tudata.

 

Ez annyira mély nyomot hagyott a páromban, hogy nem  a haláltól fél, hanem attól, hogy olyan állapotba kerül amikor kiesik saját életének irányítása a kezéből, vagy hogy elviselhetetlen fájdalmai lesznek, és olyan állapotba kerül amikor az élet már terhes lesz számára, de nem fog tudni tenni ellene. Jelenleg szerencsére a kezelési mellékhatásokon kívül a rák semmilyen fájdalmat nem okoz, viszont apró sclerotikus pontok jelentek meg a ct-n az egyik csigolya előtt, amire azt mondta a doktor, hogy lehet, hogy csont áttét. Ettől jól be is szartunk, mert amire eddig azt mondták, hogy lehet, az nagyjából az is lett.

_chillout_ Creative Commons License 2017.08.31 -1 0 60469

Sajnos a legtobb rakbetegseg a tudomany mai allasa szerint gyogyithatatlan. Nagyon ritka, hogy rosszindulatu daganat kapcsan gyogyulast melegessenek. "Teljes tunetmentesseg", "oteves tuleles", ezek a kulcsszavak. Szerencsere - a kitarto kutatasnak es az uj modszereknek koszonhetoen - nagyon sokfele rakbetegseg mara kronikus betegsegge szelidult, amely elobb-utobb halalhoz vezethet, de amellyel egyutt lehet elni. Es ha belegondolsz, a veseelegtelenseg, a hepatitis C vagy a cukorbetegseg is ilyen betegsegek. Tehat amikor az orvos azt mondja, hogy meg tudja hosszabbitani a parod eletet, az a leheto legjobb hir, mert ez a legtobb, amit egy rakbetegsegnel el lehet erni. A teljes gyogyulas nagyon-nagyon keves raktipusnal adatik meg.

Előzmény: macskaszem15 (60462)
GeriSoft07 Creative Commons License 2017.08.31 0 0 60468

nehezen, hasonló cipőben járunk. méhtestrák, kivették, most kiújult, teleszórta a hashártyát, és rátapadt a hasi aortára.

nálunk a sugár is kizárt, ekkora területet nem lehet

tegnapi kemo is elmaradt, mert olyan volt a vese eredménye, hogy ha ráküldik a kemot, leáll a vese.

De legalább kapott albumint, amit eddig 8x kellett volna kapjon, de sajnálták bele azt is. már annyit javult, hogy kapott? lehet...

Előzmény: macskaszem15 (60462)
macskaszem15 Creative Commons License 2017.08.31 0 0 60467

Úgy tudom, hogy ami 5 éven túl jön vissza, az nem lehet az eredeti cucc, hanem az már egy másik rák. Nekünk azt mondta a doki, hogy ilyen fajta rákból 60 betegéből 2 él még évek múltán is, de azoknál a kemó már az elején látványos javulást hozott, ami nálunk nem áll fent. De egyébként szeretném, ha igazad lenne, leszámítva, hogy megunom, mert majd 20 éve vagyunk együtt és napról napra csak jobban szeretem. 

Előzmény: teerted (60464)
macskaszem15 Creative Commons License 2017.08.31 0 0 60466

méhnyakrák,  adenocarcinoma mucinosum

2015-tavaszán derült ki, 4 cm-es, nem volt műthető mert bal parametriumba terjedt ezért definitív sugárterápia történt 28 külső, 5 belső, kismedencére ami eltüntette a daganatot és a beszűrődést. Fellélegeztünk, hogy túl vagyunk rajta. de az öröm rövid ideig tartott, mert megjelent kicsit feljebb a vese közelében.

Műtét, kinyitották, majd visszavarrták, mert össze volt nőve a vénával. Megint sugár a célterületre, ismét 28, 50,4 Gy.

Ismét negatív ct-k következtek, majd háromnegyed évnél egy térdhajlatból indult trombózis miatt tüdőembólia amit tünetmentsen kihordott lábon, mire észrevették az esedékes ct-n, már oldódott fel.
elkezdtük szúrni a clexant, az egyéves ct-n az embólia eltűnt, a rák visszajött, elszórtan a csepleszen, és az egyik uréter melletti nyirokcsomóban. egyből IVB stádiumra vettek. Nagykemó indult, taxol, ciszplatin. Túl a negyedik kezelésen a kontroll ct-n javulás mutatkozik, de az orvos azt mondta, hogy nem olyan mérvű, hogy ebből teljes gyógyulás lehet, azt mondta arra készüljünk, hogy ki tudja meddig hatni fognak a kezelések, aztán megszokja a rák kimerülhet a szervezet a küzdelemben meg a kemóktól és hogy jó esetben csak évek, de az is lehet, hogy csak hónapok, nem tudja megmondani. Beszélt még immunterápiáról de azt mondta az sem csodaszer. Három hónapról három hónapra élünk, és rettegünk, hogy mi lesz a következő ítélet. 

Tele a tököm a dokikkal is, azt mondják a ct nem mutatja a megmaradó apró sejteket amiből felépülhet újra a rák, de akkor a faszér nem küldték sugár után egyből nagykemóra, gondolva a szóródásra, miért kellett megvárni, hogy újra kifejlődjön? 

Most természetes érképződés gátlókat keresek, mert avastint nem kaphatott a trombózis miatt.

Előzmény: mkornélia (60463)
teerted Creative Commons License 2017.08.31 0 1 60465

A lényeg lemaradt. A 11 év után megjelent áttéteket a korábban kivett tüdődaganat hozta létre. :)

Előzmény: teerted (60464)
teerted Creative Commons License 2017.08.31 0 3 60464

Az a helyzet, hogy a rákos betegeknek csak nagyon kis százaléka gyógyul meg a szó szoros értelmében. A statisztikusok azt mondják, hogy ha valakinél az utolsó kezelést követő negatív kontroll után számított 5 éven belül nem jelentkezik újabb daganat, akkor azt gyógyultnak tekintik. Lényeges, hogy nem tünetmentességről, hanem daganatmentességről van szó.

 

Statisztikailag egyszer már én is "meggyógyultam",  ugyanis nálam 11 évvel a műtét után jelentek meg áttétes nyirokcsomók, pontosabban akkor vették észre. később kiderült, hogy már a 10. évi kontroll CT-n is volt két kórosan megnagyobbodott nyirokcsomóm, csak azokat akkor nem vette észre a radiológus.

 

5 és fél éve már nálam is csak az időt hosszabbítják. A rákgyógyítás elég dinamikusan fejlődik. Egyre újabb és újabb terápiák érhetők el, ezért nagyon sokat jelent ez az időhosszabbítás. Még az is előfordulhat, hogy meg is unod a párodat. :)

 

 

Előzmény: macskaszem15 (60462)
mkornélia Creative Commons License 2017.08.31 0 3 60463

Szia!

 

Sajnos itt mind időutazók vagyunk lopott időkkel. Ne keseregj legyél vele és bizz a csodában!

Nagyon sajnállak. Mi a baja?

Előzmény: macskaszem15 (60462)
macskaszem15 Creative Commons License 2017.08.31 0 0 60462

Hogyan lehet azt kibírni, hogy az ember párjáról azt nyilatkozza az orvos, hogy csak időt tud hosszabbítani, de szerinte nincs esély a gyógyulásra? Nem szeretnék nélküle élni tovább. 

rotring05 Creative Commons License 2017.08.30 0 1 60461
mkornélia Creative Commons License 2017.08.29 0 1 60460

Drága Ildi!

 

De csinálnak  fej CT-is.

Gondolom kérni fog  a doktornő!

 

Mióta Bercimet olvastam azóta vannak  téveszméim .

Kicsit szédelgek a vérnyomásom nagyon alacsony.

A szemem bedagadt , gondolom allergia.

De mit tudom én!

Előzmény: Moró Ildikó (60457)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!