Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

dhrbikes Creative Commons License 2018.07.13 0 0 95849

99,9%, hogy rá lehet kötni USB-t meg RCA-t is. Legalábbis a régi RD4, stb fejekhez lehetett. Gyári progival be kellett kapcsolni.

Előzmény: pingui (95839)
kuff Creative Commons License 2018.07.13 0 0 95848

udv,

 

E16/E160-as új corollához keresnék a "kalaptartóba" beépítő keretet, a hátsó gyári "oválok" lecserélésére. Amerikai ebayen lehet találni,de szállítással brutál drága.

 

 

Itt látszik a helyzet, ill annyiban más,h a gyári corolla hátsó hangszóró egy ovál helyre épített sima, kör alakú 1 utas vacak.

 

somytomy Creative Commons License 2018.07.12 0 0 95847

Ez tényleg jól néz ki, köszi.

Előzmény: ummi (95846)
ummi Creative Commons License 2018.07.11 0 0 95846

Szia! Nemrég láttam egy videót, ahol RC akku csatlakozót használtak mégpedig XT60-ast, modellboltokban lehet kapni! Nekem jó ötletnek tűnik!

https://www.youtube.com/watch?v=rM5F4Fi-40I

Előzmény: somytomy (95845)
somytomy Creative Commons License 2018.07.10 0 0 95845

Üdv!

Autórádió és a hangszórókábelek összekapcsolásához milyen csatlakozót ajánlanátok? Adott egy öreg autórádió hátuljából kilógó négy vezeték (jobb és bal hangszórónak), amiken most valami számomra ismeretlen csatlakozók vannak (+ megfelelő párjuk a műszerfal mélyéből kilógó hangszóró vezetékeken). Ezeket szeretném lecserélni, mert az egyik már elveszett és akkor már jó lenne, ha négy egyforma csatlakozó (vagy egy egyesített, négypólusú valami) lenne helyette.

A segítséget előre is köszönöm.

Tomcsiee Creative Commons License 2018.06.25 0 0 95844

Sziasztok!
Pio MVH 390BT + Focal AS165 mellé keresnék aktív lapos subot. Hátsó aksis Mercedes kombiba menne, de a csomagtartóból nem akarok helyet veszteni, ezért a hátsó ülés háttámlájára rögzíteném. Milyen típus lenne az, ami nem lógna ki a sorból lefele a többi komponenshez képes? Elsőre Kenwood KSC-SW11 vagy Pioneer TS-WX120A tűnt elfogadhatónak, de beajánlottak egy AXTON ATB20P-t, hogy ebben az árkategóriában lényegesen jobb mint a másik kettő. Illetve kicsit feljebb lépve Kicker Hideaway vagy Focal IBUS 20. Ezek megérik a felárukat?

Tzl Creative Commons License 2018.06.19 0 0 95843

Helló!

Hangszóró kimenetről megy a mélyláda?

Valamelyik oldalnak meg van cserélve a polarítása.

Előzmény: Dzsoki már nem szűz (95842)
Dzsoki már nem szűz Creative Commons License 2018.06.15 0 0 95842

Csáó!

 

Kaptam egy kínai pár ezer forintos no name 1 Din méretű fejegységet, egyébként meglepetésemre tök jól szól, stabilan kezeli az MP3-at, azon belül a mappákat, bluetooth-al ki lehet hangosítani a telefont szóval összességében nem egy rossz cucc. Egyedüli baj, hogy a kocsimban a mélyládát nem igazán "kezeli" azaz nem annyira szól a mély, sőt egészen kicsit hallani csak. Viszont ha a beállításokban bármelyik oldalra (R - L) eltekerem hogy csak az szóljon, akkor bomba mód előjön a mély és dübörög mint az állat.. amint visszarakom centerbe megint a mély valahogy eltűnik. 

 

Valakinek van tippje?

FeZ_ Creative Commons License 2018.06.02 0 0 95841

Jó autóhifi szerelőt tudok, de ide nem írnám be, ha írsz emilt megadom az elérhetőségét vagy, hogy hol találod meg.

Előzmény: Armogur (95840)
Armogur Creative Commons License 2018.06.02 0 0 95840

Sziasztok!

 

Tudnátok javasolni Pesten vagy Pesthez közel egy megbízható, lelkiismeretes, jó munkát végző szerelőt, aki vállal autóhifi erősítő és fejegység beépítést?

pingui Creative Commons License 2018.05.04 0 0 95839

Sziasztok.
Peugeot 5008, 2011-es évjárat, Rneg fejegység, műszerfal tetején kijelző, fejről programozható pár autós funkció mint pl hátsó ablaktörlő működése, nappali menetfény, + navi + a fogyasztási adatok, ezért a fejegység nem cserélhető, legalábbis még nem találtam olyat, ami ezeket tudja.
A probléma (azon túl, hogy nem valami jól szól a rendszer), nincs RCA csatim és USB-m. Létezhet olyan fej, ami kompatibilis a kocsival, de tud RCA-t és USB-t (meg persze BT-t)? A hangszóró csere szinte biztos.. 
Ki-mit javasolna, hogyan lenne érdemes elindulni? 

zorró110 Creative Commons License 2018.04.23 0 0 95838

Sziasztok valaki használ itt köztetek Macaudio microfit 4.0-ás erősítőt véleményre lennék kíváncsi meg éri e az árát jó egyáltalán valamire?

kuff Creative Commons License 2018.04.10 0 0 95837

Topbank :( szomorú hír nagyon..:(

 

Más.. van egy békebeli DLS UP6 első szettem, az egyik mélyközép gumipereme megrepedt 5-6mm hosszan,még az előző autómban, kb 1 éve dobozan pihen. Érdemes ezt valamivel ragasztgatni, vagy csak rontanék rajta?

Előzmény: topbank (95833)
BBéci Creative Commons License 2018.04.06 0 0 95836

A gyári hangszórók a gyári fejegység csekély teljesítményéhez vannak méretezve, azokat erősítővel meghajtani nem jó ötlet.

Legolcsóbb megoldásként az ajtók rezgéscsillapítását javaslom, következő lépés a fejegység cseréje, majd a hangszóróké. Amennyiben még mindig elégedetlen vagy, jöhet az erősítő és a szubláda. Utóbbira nem a nagy hqngnyomás miatt van szükség. Egy átlagos, 13-16 centis hangszóró nem tudja megszólaltatni a 60 Hz alatti tartományt. Ha azt ráküldöd, szenvedni fog, aminek következtében a teljes 60 Hz feletti sáv hangzása romlik.

Természetesen a 60 Hz nem kőbe vésett, lehet több és kevesebb is. Valamint minél alacsonyabb a frekvencia, annál több teljesítmény kell a megszólaltatásához.

Előzmény: safetymotor (95835)
safetymotor Creative Commons License 2018.04.06 0 0 95835

Sziasztok!

Szeretnék hangosabb zenét az 508-szedánomba.(nem rendszámtábla rezgetőset),csak a gyári (8 hangszórós)-nál hangosabbat.

Ehhez elég lenne vennem egy erősítőt,és kész? Kb.milyen összegért,és milyet? 2-3-4 csatornásat?

Nem a gyönyörű, minden igényt kielégítő hangzás lenne a célom sok százezerért... Köszönettel:babai

BBéci Creative Commons License 2018.04.01 0 0 95834

Basszus! Jól ismertem, szinte haverok voltunk a múlt évtized első felében.

Nyugodjék békében!

Előzmény: topbank (95833)
topbank Creative Commons License 2018.04.01 0 0 95833

Nem szoltam a topichoz ugy 8-9 eve, de azert olvasgattam! szomoru apropobol irok most megis. Elhunyt az egyik alapito aki itt Onodi Tamas, kesobb Faful neven gazdagitotta a hazai SQ es SPL vilagat! NYugodjek Bekeben, 57 eves volt.

Alex Thyl Creative Commons License 2018.03.30 0 0 95832

 

Ez az egység max. 8GB-os FAT32 formázású USB-t fogad el. Mp3 és WMA formátumú file-okat játszik le. 

A telefont pedig csak az AUX (IN) bemenetelen keresztül tudod csatlakoztatni (zene lejátszás stb.).

Előzmény: Ercsidrogbáró (95831)
Ercsidrogbáró Creative Commons License 2018.03.30 0 0 95831

Sziasztok van egy Nissan Micra K11-es típusú kocsim és mikor megvettem akkor alapból egy JVC KD-G351 fejegység volt benne. Nincs vele nagy gond csak semmilyen USB-s eszközt nem akar beolvasni, se telefon, se pendrive semmi. Mindig ugyanaz a hibaüzenet, hogy "invalid USB". Valakinek volt már ilyen problémája? Válaszaitokat előre is köszönöm. :)

 

Jobbik-Furár Zoltán Creative Commons License 2018.03.26 0 0 95830

Sziasztok segítség kellene vettem egy jvc Kw-830bttipusú fejegységet de valamiért nen szól a mélyláda😐😐az erősítő kap áramot .Előtte egy pioneer volt azt vissza rakom rögtön szól,valahol biztos be kell álítani egy helyen találtam sub on azt belőttem de semmi .Esetleg valaki tudna segíteni ??

Tomi5244 Creative Commons License 2018.03.22 0 0 95829

Sziasztok!

 

Suzuki Swift 2016-os évjáratú autómba próbálok kajtatni egy 2 dines fejegységet. Pontosabban méretpontos, gyárihoz hasonló érintő kijelzős eszközt. Van belőle bőven, kértem a hazai CMP médiától is árat, de horror amit írtak.

 

Találtam egy Windows CE 6.0 alapokon nyugvó kivitelt. xtrons pf71szks. Videók alapján, gyors és letisztultnak látszik. Fontos lenne a BT telefonálás támogatása, ami elvileg megy is, kérdés, hogy a win CE 6.0 rendszere okos és stabil annyira, hogy pl autó indítása után automatikusan csatlakozzon a BT-hoz? (mármint ha már előtte párosítottam egyszer) Vagy mondjuk, ha rádió funkciót használom, attól még a háttérben átkapcsol BT telefonra, ha hívnak. Tehát a multitasking része menne?

 

Lehet nagyon alapot kérdeztem, de 70-80 ezres tételről van szó, nem akarok mellé lőni. Amúgy iPhone telefonnal lenne párosítva.

 

Xtron link

 

Néztem androidos kiviteleket is, de azok 20-30 ezerrel drágábbak. A cél az lenne, hogy a BT telefon kapcsolat stabil és automatikus legyen. Egyébként ezek a rendszerek gyorsan bootolnak, vagy perceket kell várni? Mert akkor lehet hagyom a dolgot.  

 

Véleményeket előre is köszi.
T

slyyy Creative Commons License 2018.03.08 0 0 95828

Hello ,

 

van egy olyan problemam hogy az automba egy aktiv melynyomot epitettem , de az pattogo  ropogo hangot ad , mintha egy mobiltelefont tartanek ele  , de folyamatosan ha be van kapcsolva .  Ujbol kiszereltem es rajotttem hogy ezt a hangot az ajtoban levo hangszorok is produkaljak csak annyira halkan hogy eddig nem tunt fel . A melylada erositoje csak felerositette ezt a hangot . Teljesen tanacstalan vagyok . Tudna valaki valami okosat mondani , mert lassan megorulok . Mintha egy processzor mukodesi hangjat adna vissza , ugy hangzik kb . 

Veber77 Creative Commons License 2018.03.04 0 0 95827

Értem a felvetésed, előző autómban nekem is volt komoly zene, de már ebbe a kocsiba nem akarok annyit költeni illetve faragni, csaka gyári hangszórókat kicserélni, ezért volt  kérdés. 

Előzmény: BBéci (95826)
BBéci Creative Commons License 2018.03.01 0 0 95826

Valamirevaló autóhifi rendszerben nincsenek hangszórók a hátsó ajtókban, vagy ki vannak kötve, mint az előző autómban. A mostaniban akkor halkítottam őket nullára, amikor elhoztam a szalonból.

Octaviám 11 hónapos, hibátlan a fejegysége, csak éppen semmi köze az autóhifihez. Amint találok egy belevalót, kicserélem. Nagyon hiányzik a jó hangminőségű zene.

Több sebből véreznek a gyári fejegységek. Vacak a DAC-juk, csatornánként 10 W sincs a teljesítményük, nem csatlakoztatható hozzájuk végfok, többségük nem játszik le WAV és FLAC fájlokat, nincs DSP bennük.

Előzmény: Veber77 (95825)
Veber77 Creative Commons License 2018.03.01 0 0 95825

Szia

 

 

ebben igazad van/lehet, de a fejegység még jó nem fogom kidobni,viszont hátul sajna egy utas van gyárilag azt akarom kicserélni legelőször.

Előzmény: BBéci (95824)
BBéci Creative Commons License 2018.03.01 0 0 95824

 A mondás szerint fejétől bűzlik a hal. A gyári fejegységek legnagyobb része nem fog jól szólni a világ legjobb hangszóróival sem. Pláne olyanokkal, amiket kiválasztottál. Viszont az ajtók rezgéscsillapításával jelentősen lehet javítani a hangzáson.

Előző autómból eladás előtt kiszereltem a teljes rendszert, de semmit nem tettem bele az újba, mert még nem sikerült a gyári helyére olyan fejegységet vennem, amivel bele lehet kezdeni a fejlesztésbe.

Előzmény: Veber77 (95823)
Veber77 Creative Commons License 2018.02.27 0 0 95823

Hi

 

 

Gyári hangszórókat akarom egy suzuki lianába lecserélni mit tegyek bele a gyári fejegységhez, jvc CS-JS600 vagy macaudio Mac Mobil Street 2.16F előre, hátra ennek a koax változatai mennének?

Jacktwoo Creative Commons License 2018.02.05 0 0 95822

Bedobom ide is, hátha tud valaki segíteni..

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=146744571&t=9091079

Törölt nick Creative Commons License 2018.02.04 0 0 95821

pl: https://www.amazon.co.uk/Autoleads-PC2-68-4-Audio-Harness-Adaptor/dp/B0043GWB5O

 

tele vele az ebay is. honda crv iso adaptor néven keresd, és figyelj a kompatibilis típusokra, évjáratokra.

Előzmény: Totyasrác (95820)
Totyasrác Creative Commons License 2018.02.04 0 0 95820

Sziasztok!

 

2004-es Honda CR-V-ben ilyen csatlakozó megy a fejegységhez (amit szeretnék kicserélni korszerűbbre), tehát erről kellene szabványos ISO-csatlakozóra egy átalakító (a méret miatt mellétettem egy mérőszalagot, hátha segít):

 

Netet túrva nem olyan egyszerű (nem tudom a pontos nevét/típusszámát, képet nem mindenki mellékel), Mediamarkt-ban meg Conradban stb. már nem tartanak készleten ilyeneket hogy meg lehetne nézni. Szóval ha valaki tudja, hogy hol van ilyen, vagy mire keressek pontosan hogy magam ráleljek, kérem hogy ossza meg velem.

Előre is köszi a segítséget!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!