Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

BBéci Creative Commons License 2017.11.03 0 0 95793

 A duál kónusz valójában egyutas hangszórót jelent, trükközéssel, a a mélyközép méretű membrán közepére applikált tölcsérrel próbálnak belőle némi magashangot kicsiholni, általában kevés sikerrel. Olcsó, silány termék a legtöbb olyan, nekem ingyen sem kellene.

Előzmény: wakond83 (95791)
wakond83 Creative Commons License 2017.11.02 0 0 95792

MAGNAT DC 102 HU -> ezt vettem bele.

wakond83 Creative Commons License 2017.11.02 0 0 95791

Sziasztok.

 

Egy alap kérdésem lenne, a duál kónuszos hangszórók milyen felépítésűek?

 

Gondolok itt arra, hogy: mélyközép+magas?

Vagy mély+közép egybeépítve?

 

Csak azért kérdezném, mert a kocsiban van már külön csipogó, viszont nem tudom eldönteni, hogy kell-e vagy nem az új hangszórók mellé is.

 

Köszi!

Balázs

618 Creative Commons License 2017.11.01 0 0 95790

Nagyon köszönöm! Salynálom! Nézegettem márkás fejegységeket de azok nagyon nem illenek a műszerfalba. Nem szépek. Kenwoodnak van kifejezetten Golf 5 be valo de sokkal kisebb a kijelzője és Garmin navi van benne. másik kinai cuccba meg nem merek belefogni gondolom hasonló a minősége. köszönöm a választ.

70Caruso Creative Commons License 2017.10.31 0 0 95789

A kettőnek nincs köze egymáshoz.

A fejegység nem azért fagy le, mert ládát kötöttél rá. Nem is tehermentesíti ilyen értelemben.

A láda a bejövő jel hatására kapcsol be.

Előzmény: 618 (95788)
618 Creative Commons License 2017.10.30 0 0 95788

Sziasztok!

 

Néhány kérdést szeretnék feltenni! Van egy kinai 2 dines Golf 5 be való rádióm. Nagyon szeretem szép nagy kijelzője van és olcsó volt stb stb. Gondom az hogy ha bemelegszik akkor lefagy. talán összekothető azzal hogy most raktam hozzá egy aktiv mélyládát? Gondoltam nem terheli meg mivel abban van erősítő! Lehet amatőr lesz amit írok de nem kötöttem rá a remote szálat mert annélkűl is megy. Bekapcsol kb 20 másodperc múlva. Lehet valami összefüggés? Valahol azt olvastam a remote szálat nem kell mindig bekötni mert lehet olyan a mélyláda erősitő hogy annélkűl  is bekapcsol. Van a mélyládán egy 3 állású kapcsoló amit nem tudok hogy mi. AUTO TURN ON ennek van három állása : REM vagy DC OFF SET vagy AUDIO.  És volna még egy kérdésem ha ehez a " din fejegységhez vennék egy erősítőt az nagyban levenné a terhet róla? Vagy az nem számit. Ha valaki tud segíteni nagyon meg köszönöm!

bauci Creative Commons License 2017.10.30 0 0 95787

Sziasztok,

tanácsot szeretnék kérni.

Van egy Opelem, CD 40 USB fejegységgel szerelt. Ez alkalmas arra, hogy telefont hanghívásra Bluetooth-on csatlakoztassak, de a telefonról zenét nem játszik le BT-on keresztül, csak aux bemeneten.

Fejegységet nem szeretnék cserélni, mert a mostanival alapvetően elégedett vagyok (csili-vili tudás nem kell), drága lenne, mit kezdjek a régivel.

Kérdésem, "felokosítható-e" (pl. szoftverfunkciók bekapcsolása újtán) a mostani fejegység, hogy telefonon levő zenéket, Spotify-t Bluetooth-on keresztül is lejátszon?

Van-e olyan külső kütyű (ha lehet, nem a rádiófrekvenciákon működő cuccok), ami a zenéket BT-on keresztül "kirakja" a fejegységre, úgy, hogy a telefon hanghívásai a fejegységen maradnának (azaz, a telefon egyszerre két BT kapcsolatot kezelne, a fejegységet hanghívásra, a külső kütyüt zenére). Azt tudom, hogy van olyan kütyű, ami hangot/zenét is tud kezelni, de jobban örülnék, ha ez elválasztható lenne.

Köszönöm a tanácsokat!

rf944 Creative Commons License 2017.10.29 0 0 95786

Tudom jól de tiszteletből azért illik odaírni. Egyedül ő nyomott le az első versenyemen Sopronban.

Előzmény: lautnermark (95785)
lautnermark Creative Commons License 2017.10.28 0 0 95785

A Fenyvesi már régen megunta a földi létet.

Előzmény: rf944 (95783)
Adm Creative Commons License 2017.10.27 0 0 95784

Nem szeretne valaki régi Kenwoodokkal játszadozni? Előkerült a szekrény mélyéről egy KDC-PS 9080R, anno azért került oda, mert ismét szalagkábel szakadt lett, és azonnal nem volt sehol sem új, bekerült az autóba egy Naka és végül ott is maradt. Ami plussz érték benne, hogy nem sokkal elötte került bele egy az ebayről egy új cd mechanika.

Akad mellé még egy 8080 is, azzal már nem emlékszem mi volt a probléma.

rf944 Creative Commons License 2017.10.26 0 0 95783

Sziasztok! Van itt valaki a régi dB DRAG versenyzők közül? Pár név: Fenyvesi Robi, Damnizcki Balázs,Tóth Krisztián,Bissi Tibor stb...

M2 Machines Creative Commons License 2017.10.14 0 0 95782

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni, ill. véleményt. 2DIN-es autórádiót szeretnék venni, és leginkább 2 modell között hezitálok:

 

KENWOOD DPX-5000BT

SONY WX-800UI

 

Engem a Bluetooth nem érdekel, csakis a hangzás. Sokáig a Kenwood volt a favorit, de olvastam róla negatív kritikákat, és elbizonytalanodtam. A Sony-t a MEGABASS funkciója fogott meg. Pár napja beszéltem egy eladóval, és azt mondta, hogy amíg a Sony-ból évente 2-t adnak el, a Kenwood-ból 100-at - de nem ezekből a modellekből, hanem összességében. A Sony-ról nem találtam véleményeket.

Kinézetre a Kenwood tetszik, de nekem a hangzás sokkal lényegesebb, mint az esztétika!

Akinek van valamelyikkel tapasztalata, kérem, hogy segítsen a döntésem megkönnyítésében!

 

 

Előre is köszönöm!

 

 

Ui.: Sokáig még a SONY WX-900BT volt a kedvenc, viszont abban már van Bluetooth, viszont 20.000 Ft-tal drágább, és nem fogom tudni kihasználni az előnyeit.

 

Nekem sima, egyszerű, pendrive-os lejátszó kell, viszont mindenképpen 2DIN-ben gondolkodom!

Fo Goj Creative Commons License 2017.10.06 0 0 95781

Sziasztok!

 

Debrecen vagy környékén négy hangszóró és a fejegység beszerelését hol vállalnák el? Úgy értve, nem a nagynevű cégek, mert nem hifi-t szeretnék építtetni. 

 

Köszi,

üdv

StakkaBoo Creative Commons License 2017.10.01 0 0 95780

Sziasztok

 

blam adióról van vkinek tapasztalata,véleménye?

milyen kategóriát képvisel?

 

 

Tdizsolt Creative Commons License 2017.09.10 0 0 95779

Sziasztok!

 

Segítségre lenne szükségem. 

Adott egy dupla mélyláda(2x4Ohm) és egy 2 csatis erő(elvileg tudta a 2Ohm-ot. Bekötése az alábbiak szerint zajlott:

 

Hídba,és párhuzamosan lett kötve,aminek az eredménye az volt/lett,hogy elég komoly teljesítményen szóltak a ládák,amíg meg nem döglött az erősítő. :(

 

Kérdésem a következő lenne:

 

Van e olyan opció,amivel megvalósítható e kötés biztonságos,hosszú távú használata,vagy felejtsem el ezt a variációt?

(én esetleg egy monoblock erősítőre gondoltam,ami tud 1Ohm stabilt)

 

 A segítséget,választ előre is köszönöm!

 

Üdv:Zsolt

BBéci Creative Commons License 2017.09.05 0 0 95778

 Ajtóra elég szokott lenni a vékonyabb, azt nem tudom, tetőre milyet szoktak tenni. Nézd meg a Silent Coat, vagy az STP honlapon, hogy melyiket ajánlják. Szerintem oda is elegendő a 2 mm.

Előzmény: Janos1981 (95777)
Janos1981 Creative Commons License 2017.09.05 0 0 95777

Köszönöm a segítséget! De még egyet kérdeznék. 2 vagy 4 mm es lapot javasolsz! 

Előzmény: BBéci (95776)
BBéci Creative Commons License 2017.09.05 0 0 95776

Természetesen közvetlenül a megtisztított fémlemezre kell ragasztani és sokféle öntapadós kapható. Legjobb ár/érték arányú a Silent Coat, az olcsóbbak közül a Hanno Protecto népszerű.

Ajtóra nem zörgés, inkább hangminőség javítás céljából szokás ilyet ragasztani.

Előzmény: Janos1981 (95775)
Janos1981 Creative Commons License 2017.09.05 0 0 95775

A tető nem a kárpit kb olyan mintha kívülről valaki veregetné. Az ajtók nem zörögnek. A tetőkárpit alá kell rakni ezt a bitumenlapot?  Megnéztem van öntapadós  az jó lehet? 

Előzmény: BBéci (95774)
BBéci Creative Commons License 2017.09.05 0 0 95774

 Tetőkárpit, vagy maga a fémlemez? Utóbbira bitumenlap borítást kell tenni, ugyanúgy, ahogy az ajtókra.

Előzmény: Janos1981 (95772)
Fo Goj Creative Commons License 2017.09.04 0 0 95773

Sziasztok!

 

Egy bontatlan, sosem használt Blaupunkt GTA 460 -as erősítő milyen értéket képvisel?

Eladni, vagy elcserélni szeretném.

 

Köszi,

üdv!

Janos1981 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 95772

Üdv. Volna egy nagy problémám. Van egy f astra caravánom nagyon megkímélt állapotú 67 ezer km van benne minden patika rajta nem lóg semmi nem zörög vagyi nem zörgötg eddig semmi. Vettem egy aktív subot  egész kicsi 400 zenei 110 névleges teljesítményű. Méretéhez képest nagyot tol. Na és itt a baj a tető valami hihetetlenül zörög. Semmi más csak a tető. Na meg a hátsó renszám tábla de azt nem hallani be meg az könnyen orvosolható. Balakinek hasonló tapasztalat. Esetleg bevált megoldás.?

Alfalaca Creative Commons License 2017.08.22 0 0 95771

Üdv

 

A fejegység mögött megtört az antenna koax kábele. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem.

 

- Tudja valaki hogy hány ohm-os ez a kábel?

- Kapható hozzá krimpelhető F-csatlakozó ( vagy önkompressziós ) ?

 

Nem idegen tőlem a coax szerelése, de eddig csak rg6-ost szereltem. A krimpelő fogómon van kisebb méret is mint az rg6 így elviekben meg tudnám javítani, de egyenlőre nem tudom mit keressek. Itt a városban nem sok lehetőségem van ilyesmiket vásárolni. 

kiséktesója Creative Commons License 2017.08.21 0 0 95770

Megoldottam  !  Köszönöm 

Előzmény: kiséktesója (95768)
LEX Creative Commons License 2017.08.20 0 0 95769

Sziasztok!

Keresek jó minőségű 16-os komponens szettet, nem baj, ha régebbi modell (u-dimension, JBL, Hollywood Ex, Focal stb.)

Ajánlatokat ide vagy az ishtalk@hotmail.com címre várom.

Köszönöm előre is!

kiséktesója Creative Commons License 2017.08.20 0 0 95768

Szép napot kívánok ! 

 

Szeretnék egy kis segítséget kérni !

Alpine Pxa h-600 processzorhoz szeretnék ötletet kérni , hogy milyen mikrofon való hozzá vagy esetleg honnét lehetne beszerezni .

Köszönöm szépen előre is 

ZsMann Creative Commons License 2017.08.12 0 0 95767

Szevasztok! 2013. 12 havi Peugeot boxer hez keresek gyári új , vagy bontott , viszont hibátlan gyári multimèdia lejátszót.

Minden megoldás érdekel! Elérhetőségem +3630 835 8309

Viktorinogsz... Creative Commons License 2017.08.07 0 0 95766

Köszi.

Előzmény: BBéci (95765)
BBéci Creative Commons License 2017.08.01 0 0 95765

Ilyesmit nem szabad gyári alkatrészként megvenni. Vedd fel a kapcsolatot a hazai Dynaudio forgalmazóval, vagy valamelyik külföldivel. Esetleg autóhifi kereskedésekben is találhatsz megfelelő hangszórót.

Például akkumulátort sem autószervizben veszünk.

Előzmény: Viktorinogsz... (95763)
AtomAnti81 Creative Commons License 2017.08.01 0 0 95764

Sziasztok

Kezdő vagyok mindenféle tekintetben autóhifi terén. Vettem egy autót amiben van "zene" ... Illetve nincs :D Az a baj, hogy ha bevan kapcsolva az erősítő akkor gerjed, szinte még azt is lehet hallani ahogy a cd-t tekeri a fejegység.. :((( Ha csak a fejegységre kötött hangszórók szólnak akkor nincsen ilyen hiba. Az volna a kérdésem, hogy találkozott e már valaki ilyen problémával tudnátok e egy két jó tanáccsal szolgálni. 

Nagyon köszönöm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!