Keresés

Részletes keresés

pici aranyos böllér Creative Commons License 25 órája 0 0 35229

Hagyd már abba, szépen kérlek.

Előzmény: Bogyó 2 (35228)
Bogyó 2 Creative Commons License 25 órája 0 0 35228

Szerintem meg szánalmas egy semmiféle személyeskedést és durvaságot tartalmazó építő észrevételre személyeskedve sértő módon válaszolni. ("kötekedj csak nyugodtan")

Szánalmas ezt kívülről beleszólva harmadik félként megtenni.

Különösen szánalmas fogadatlanul prókátorkodni, ha maga az érintett sem vitatja a kritikát.

De a legszánalmasabb mindenféle kibúvókkal, terelésekkel "lendüljünk, meg levinni a topicot.." stb. a védhetetlennél az Istennek se elismerni, hogy talán mellélőttél.

Mindenki olvashat és ítélkezhet. Én meg örömödre lendülök, egy pár hónapra biztosan.

Előzmény: pici aranyos böllér (35216)
Bogyó 2 Creative Commons License 26 órája 0 0 35227

"Bár itt a földrajzi elhelyezkedés erősen belejátszik."

Így van. Délen fekvő helyekre szokták még a "lemenni" kifejezést alkalmazni, valamint a pestiek a vidékiekre. Önmagában ezzel nincs is baj, én csak azért szóltam, mert úgy írva úgy hangzott mintha itt minden olvasó pesti lenne.

Előzmény: Quantumleap (35215)
Quantumleap Creative Commons License 2 napja 0 0 35226

Ami engem illet, mint mondottam volt, szívesen találkoznék vasárnap a koncert előtt (Amszterdam), semmi dolgom napközben. Akit érdekel, írjon rám, e-mailem publikus.

ironalex Creative Commons License 2 napja 0 0 35225

Utazik valaki a vasárnapi amszterdami bulira?

Vid ispán Creative Commons License 2 napja 0 0 35224

Párizsba valaki rajtam kívül innét?

Gideon's bible Creative Commons License 3 napja 0 0 35223

Ha majd ott álltok előtte,mormoljatok el egy rövid imát az itthon maradottakért! :)

"

Koncert után elmondhatod:

I saw him standing there     ( with a guitar in his hand )

"

Well,he was just 73

You know what I mean

And the way he played was way beyond compare

Előzmény: Quantumleap (35222)
Quantumleap Creative Commons License 3 napja 0 0 35222

Mindenesetre így, egy héttel az amszterdami buli előtt előkeresem a pesti koncert "műsoros" cd-jét, és végighallgatom, ahogy az nálam már hagyomány (a legutóbbi két alkalommal is így csináltam). :) Szó, mi szó, nálam eddig a hazánkbeli fellépése viszi a pálmát, és nem is nagyon bízom abban, hogy ez változik mához egy hétre. :)

Előzmény: Gideon's bible (35221)
Gideon's bible Creative Commons License 4 napja 0 0 35221

Sőt,a She's Leaving Home se nagyon került elő 2003 óta.

Akkor nekem nagy meglepetést és örömet okozott,hisz' ezt se játszották ŐK soha élőben.

Mint tudjuk,az "orosz" DVD-n bármikor újranézhető.

P.S

Bármilyen furcsa,ennél a számnál nem George Martin volt a hangszerelő.

De hát ezt az itteni "expertek" tudják nélkülem is. :)

Előzmény: Quantumleap (35219)
rkrm01 Creative Commons License 4 napja 0 0 35220
Quantumleap Creative Commons License 5 napja 0 0 35219

Én a Getting Better-t szeretném újra élőben hallani. De a pesti koncerten kívül eddig általam látott két bulin nem volt szerencsém hozzá. Sőt, ahogy nézem, 2003 óta nem is játszotta.

Előzmény: Vid ispán (35218)
Vid ispán Creative Commons License 5 napja 0 0 35218

Egy kicsit visszatér a régi fíling.

Amúgy az jutott eszembe tegnap, mennyire örülnék egy She's A Womannek a set listben.

Előzmény: pici aranyos böllér (35217)
pici aranyos böllér Creative Commons License 5 napja 0 0 35217

Vagy fel.

Előzmény: pici aranyos böllér (35216)
pici aranyos böllér Creative Commons License 5 napja 0 0 35216

Bazz, ennyire szánalmasba nem kellene levinni a topicot.

Előzmény: Bogyó 2 (35213)
Quantumleap Creative Commons License 5 napja 0 0 35215

Én csak a fordítottjára tudok példát. Szegedre valósi vagyok. Kecskemétet is mindig úgy mondtam, hogy "felmegyek." Emlékszem, anyám párszor ki volt akadva, hogy ez így magyartalan, az ember csak a fővárosba szokott "felmenni". Amivel nem értettem egyet. De jobban belegondolva, kecskeméti ismerősöm is úgy mondta, hogy "lejön" Szegedre. Bár itt a földrajzi elhelyezkedés erősen belejátszik.

Előzmény: Bogyó 2 (35213)
Bogyó 2 Creative Commons License 6 napja 0 0 35214

Megkaptad?

Előzmény: som tom (35204)
Bogyó 2 Creative Commons License 6 napja 0 0 35213

Azért a lendülés előtt egyet tisztázzunk!

Kötekedés vagy sem, de te most komolyan elhiszed, hogy bárki tényleg azt mondja Debrecenben vagy Siófokon, hogy leutazik Egerbe?

Ha bárki részéről erre igen a válasz, akkor én is azt mondom, lendüljünk, mert akkor tényleg semmi értelme polemizálni, a probléma itt nem oldható meg.

Előzmény: pici aranyos böllér (35209)
Bogyó 2 Creative Commons License 6 napja 0 0 35212

Tévedsz, én senkit se utáltam, és arról se volt eddig fogalmam ki ez a böllér. De ez se változtat semmit azon amit lentebb írtam.

Előzmény: sarx (35207)
thesaint Creative Commons License 6 napja 0 0 35211

Ahogy mondod.

Előzmény: Bogyó 2 (35206)
pici aranyos böllér Creative Commons License 6 napja 0 0 35210

Ez akkor volt, amikor te még Galló Tamás néven irkáltál ide, ugye?

Előzmény: sarx (35207)
pici aranyos böllér Creative Commons License 6 napja 0 0 35209

Lehet persze ezt kötekedésnek hívni

Igen, a kötekedést azt lehet kötekedésnek hívni, ezt meg is tettem az imént, szerintem mostmár érdemes lenne továbblendülni a témán.

Előzmény: Bogyó 2 (35206)
mamunia Creative Commons License 2015.05.27 0 0 35208

Ennél sokkal jobb buliszámot is választhatott volna,szerintem ez koncerten unalmas (egyébként is),mindenesetre,meglepő ,merész választás volt.

Előzmény: Mr Mustard (35193)
sarx Creative Commons License 2015.05.27 0 0 35207

hahaha, ti már annó a régi szép időkben is utáltátok egymást, a bogyó2 és a  mr cyber, emlékszek! :)

Bogyó 2 Creative Commons License 2015.05.27 0 1 35206

Ahá, te is ott laksz.

Nos, kedves böllér, nem, se Kiskunmajsáról, pláne nem Sepsiszentgyörgyről véletlenül se mondjuk, hogy "LE"utazunk Egerbe. Ezekről a helyekről elutaznak.

Szerintem nyugodtan fogadhatunk, hogy a leutazó delikvens a székesfővárosban lakik. Lehet persze ezt kötekedésnek hívni, szerintem neki ez fel se tűnik, mivel mindent helyben kap, kialakul a minden itt van, a többi egzotikum érzése. Nem akarom én bántani,de szó nélkül sem hagyni. Az embernek azért nem árt tudatosítani, hogy hello, vagyunk még egy páran mások is, ahogyan az amerikaiak is csodálkoznak néha, hogy a világ nem két országból áll, belőlük meg a többiből.

Na, ez így van itthon is a fővárost illetően. A világ sokszínűbb.

Előzmény: pici aranyos böllér (35203)
Érted jöttem. Creative Commons License 2015.05.27 -2 0 35205

<3 <3 <3 <3 <3 <3 <3

som tom Creative Commons License 2015.05.27 0 0 35204

A citromail tud óriáslevelet küldeni, ill.

mammutmail.com

www.toldacuccot.hu   - ezt ajánlom

Előzmény: Bogyó 2 (35200)
pici aranyos böllér Creative Commons License 2015.05.26 0 0 35203

Szerintem a topictars a "megeri leutazni" sorral nem feltetlenul arra akart utalni, hogy mindenki Pesten a Damjanich utcaban lakik, hanem talan arra, hogy az orszag nagy resze nem Egerben lakik, hanem valamilyen mas telepulesen. Peldaul Kiskundorozsman, vagy Hejocsaban, vagy Markotabodogen, vagy Kiskunmajsan, vagy Sajoszentpeteren, vagy Sepsiszentgyorgyon, vagy Kiskunfelegyhazan, vagy... vagy... vagy akarhol mashol, ami nem Egerrel azonos. Es hogy a felsorolt telepuleseken lako embereknek is megeri leutazni Egerbe. Ennyi volt a mondandojanak a lenyege. De azert csak kotekedj nyugodtan.

Előzmény: Bogyó 2 (35199)
thesaint Creative Commons License 2015.05.26 0 0 35202

Meg nem is ott a legjobb a hang.

Előzmény: Quantumleap (35185)
thesaint Creative Commons License 2015.05.26 0 0 35201

https://www.youtube.com/watch?t=38&v=93qKDDE43lo

Előzmény: MIHI (35191)
Bogyó 2 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 35200

A fórumra feltenni azt jelenti, hogy a linket, de valahova fel kell előtte tölteni. Adjatok tippet hogy hova érdemes feltölteni, aztán vigye, aki akarja. Nagy szerzői jogokat talán nem sértünk meg.

Érdekes egyébként mai füllel meghallgatni oly sok év után, mint amikor még ezt magam felvettem kazettás magnóval. Ez a felvétel ua. mint amit valaki feltett, ez nem az enyém, érdekes is volt meghallgatni azokat a részeket, aminél fordítanom kellett a kazettán.

Sok gyermekbetegsége van ennek a műsornak, de mégis érdekes korjelenség, ebben a netes világban a vasfüggöny leomlásával könnyű okosnak lenni.

Előzmény: som tom (35196)