Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Mr Mustard 27 órája Creative Commons License 34946

Vásároltál már tőlük? A lemezek árai elég jók. Milyen postaköltséggel szállítanak?

Előzmény: MIHI (34944)
Vid ispán 1 napja Creative Commons License 34945

Január elején pedig kijön a Hope For The Future vinyl-maxin.

Előzmény: MIHI (34944)
MIHI 1 napja Creative Commons License 34944

A Wings-nek is volt most két Record Store Day - Black Friday újrakiadása:

http://www.whatrecords.co.uk/artists/Wings.htm

Előzmény: Vid ispán (34940)
Mr Mustard 2 napja Creative Commons License 34943

McCartney

Mr Mustard 2 napja Creative Commons License 34942
Mr Mustard 5 napja Creative Commons License 34941
Vid ispán 6 napja Creative Commons License 34940

Az Amazonon még van pár darab belőle, én a német oldalról rendeltem:

Rainvan 6 napja Creative Commons License 34939

Nem tudom, ismeritek-e a John Lemon nevű lengyel üdítőt, én tegnap kaptam belőle egy üveggel.

Finom és a nevét adó szójátékot pont a névadó értékelte volna legjobban. :)

Honlapja is van:

http://john-lemon.pl/en

denevér333 2014.12.16 Creative Commons License 34938

Buliajánló Szilveszterre: 12 órás Szilveszteri Retro party, 3 teremben:

1.Retroterem: Retro party 70-80-90 évek legismertebb slágereivel

2.Rockterem: Rock(diszkó) a 70'-es évektől napjainkig

3.Waveterem: Depeche Mode, Ákos, Bonanza Banzai, New Wave, Dark Wave. dj's: 1,Falkon Laci, 2,Gonda Laci, 3,Józan Géza

Hívd meg ismerőseidet és nyerjél jegyet a bulira!

https://www.facebook.com/events/919169241440183/?ref_dashboard_filter=hosting

PeterCorr 2014.12.16 Creative Commons License 34937

THE BEATLES Rock & Roll At The Hollywood Bowl {50th Anniversary Edition}

3 lemezes, nem hivatalos összeállítás. A harmadik lemez a hivatalos LP-n megjelent anyagot tartalmazza, amely az általam ismert változatok közül eddig messze a legjobb minőségű rip.

http://www.demonoid.pw/files/details/3103934/28728204/

Mr Mustard 2014.12.16 Creative Commons License 34936

Ez ugyanaz, mint amit Ironalex belinkelt. Amúgy anyagában (ha jól látom) teljesen eltér a tavaly év végén kiadott The Beatles Bootleg Recordings 1963-tól. A dalokban valóban sok az egyezőség, de teljesen más "take"-ek vannak rajta, nyilván szándékosan, hogy a gyűjtők ezt is megvegyék.

Előzmény: Vid ispán (34934)
MIHI 2014.12.16 Creative Commons License 34935
Vid ispán 2014.12.16 Creative Commons License 34934

Én a november végén a szürkezónában megjelent Work in Progress - Outtakes 1963 CD-t szereztem be - részben van átfedés a tavaly hivatalosan megjelent digitális kiadás első felével, viszont a hangzás és az összeállítás elég jó.

PeterCorr 2014.12.15 Creative Commons License 34933

Passz. Ez valami kivonatos bootleg válogatás. A teljes anyag Studio 2 Sessions At Abbey Road vol.1-2 címen érhető el. 

Előzmény: ironalex (34932)
ironalex 2014.12.15 Creative Commons License 34932

Üdv!

A nemrég megjelent: http://wogew.blogspot.hu/2014/09/the-beatles-work-in-progress.html cd-nek nem tudnál letöltő linket adni? Én nem találtam...

Köszönöm!

Előzmény: PeterCorr (34931)
PeterCorr 2014.12.15 Creative Commons License 34931

Az nCore-ra felkerült a nov. 25-i Sao Paulo-i koncert közel másfél órás TV felvétele 1080p-ben, illetve a Let it Be szélesvásznú 16:9-es DVD változata.

mamunia 2014.12.14 Creative Commons License 34930

Köszönöm, ezt az oldalt még nem ismertem,de így mostmár összeállt a kép .

Előzmény: Mr Mustard (34928)
histván 2014.12.13 Creative Commons License 34929

Azóta sokat hallgatom a The Complete POP GOES THE WEASEL-t,remek ötlet volt.

Nagyon bírom ezt a tuti vocál-együtténeklős hangzást.

Egyben csatolom a "ki miért szeretett bele a Beatlesbe annak idején " témához.

:-)

Előzmény: Vid ispán (34892)
Mr Mustard 2014.12.12 Creative Commons License 34928

Volt az már 79 előtt is:

http://iszdb.hu/?szinkron=327

Előzmény: mamunia (34927)
mamunia 2014.12.11 Creative Commons License 34927

Én a mai napig nem tudom pontosan,hogy mikor is lettem Beatles rajongó.Valaki hátha tud segíteni.Nem arról van szó,hogy nem volna jelentős a dátum, csak éppen nem értek valamit.Az én rajongásom akkor kezdődött,amikor gyermekként egy véletlen pillanatban felfigyeltem a TV-ben egy jelenetre egy filmben, és  szerintem tátott szájjal néztem végig, úgy emlékszem, levegőt sem vettem...ekkor üvöltötte McCartney a Can't by me love-ot, (persze mindez jóval később derült ki számomra)és közben rohangáltak a mezőn.Onnantól kezdve megszűnt minden körülöttem és napokig nem ocsúdtam fel, csak rájuk tudtam gondolni, elindították a lavinát, mindenhol(már amit az akkori lehetőségek megengedtek)utánuk nyomoztam.Emlékszem, sokáig képtelen voltam megkülönböztetni Őket, a hangjukról nem is beszélve, és ez nagyon bosszantott.És az apropója az annak, amit most leírtam, hogy ha jól emlékszem, 79-et írnak, hogy a magyar TV először vetítette  a filmet.Ha nem, akkor bocsi.Viszont én a 78-as Wings, London Town Lp-t már Beatles rajongóként ismertem meg, ezért nem értem, hogy mikor "világosodtam meg".Hátha valaki tud segíteni, hogy akkor mikor is láthattam először a filmet ?! 

Mr Mustard 2014.12.11 Creative Commons License 34926

Üdv a topicban!

Érdekes, hogy szinte mindenkit az A hard day's night indított el.

Előzmény: Walrus_on_the_Hill (34925)
Walrus_on_the_Hill 2014.12.11 Creative Commons License 34925

Sziasztok, régóta vagyok paszív olvasója a fórumnak, az utóbbi időben felmerült első találkozás, és a pesti McCartney buli aktivitásra buzdít :)

Bár én jóval Lennon halála után születtem, engem is a Hard Day's Night fogott meg először, bakeliten hallgattam sokat, főként a Should Have Known és a Can't Buy Me Love tetszett, érdeklődésemet pedig fokozta, hogy pont ekkoriban adta a fimet újra a tévé. Azóta tartom magam rajongónak, mikor nem sokkal ezután a Let it Be-t megkaptam ajándékba kazettán. Körülbelül ekkoriban jött ki az Anthology, gyakorlatilag a csapból is a Beatles folyt, szépen lassan összegyűltek a másolt kazik. Tinédzserkoromban picit távolabb kerültem a Beatles-től (bár igazán sosem), egyrészt, mert más zenéket fedeztem fel magamnak, másrészt nem volt nagyon min hallgatnom - valamiért mp3-ban sosem gyűjtöttem össze őket, a '87-es CD kiadások pedig sem hangzásuk, sem kinézetük miatt nem jöttek szóba. Éppen ezért volt nagy boldogság és újrafelfedezés, amikor kijöttek a remasterek, újra kéznél, és szívhez közel került ez a muzsika.

2003-ban én is ott voltam az első sorban, ami leírhatatlan élmény volt. Addig a pontig sosem gondoltam, hogy majd egyszer láthatom élőben bármelyik Beatles-tagot is, főleg nem, hogy ilyen közelről. Nagyon sok személyes pillanatot kaptam Paul-tól - például a legelső integetést a Hello Goodbye közben -, mindent lereagált, amit látott-hallott. Arra is szánt energiát, hogy visszamosolyogjon, amikor észrevette, mennyit adnak ezek a pillanatok. A zene pedig maga volt a csoda, ahogy az volt azóta még 3 alkalommal is. Vannak jó zenék, precízebb zenék, vagy máshogyan érdekes zenék, de a Beatles világa valahogyan ezek felett áll számomra. És igen, dedikált a végén lemezeket, könyveket, egy dedikálásra feldobott babát pedig hazavitt magával.

mamunia 2014.12.07 Creative Commons License 34924

Az utolsó mondatod akár én írtam volna...nem akartam visszatérni a nagy magyar valóságba....A gitársziluettes belépő szerintem a valaha legeslegjobb belépője volt....Remegett kezem, lábam, hogy mit látok majd mögötte....és akkor megjelent  - az én szememben legalábbis - maga a jóisten....És nagyon nagy alázattal és felelősséggel kápráztatta el magyar közönségét. A padlón körbevették papírok , rajta a magyar szövegek...ezt minden országban így csinálja, hozzáteszem, már ez is fáradságos munka, de megtiszteli a közönségét.Ő az, aki megérdemli, hogy mindhalálig rajonjanak érte, benne nem kell csalódnia senkinek.

Előzmény: Gideon's bible (34919)
mamunia 2014.12.07 Creative Commons License 34923

Igen, aláírt,Bosszankodtam is, hogy én nem vittem semmit magammal, de féltem, hogy a kapuban elveszik.Engem legalábbis megmotoztak finoman és belenéztek a táskámba.

Előzmény: Vid ispán (34922)
Vid ispán 2014.12.07 Creative Commons License 34922

Lemezborítót is aláírt.

Előzmény: Quantumleap (34921)
Quantumleap 2014.12.07 Creative Commons License 34921

Az az érdekes, hogy én bárhogy is erőltetem a memóriámat, nem emlékszem rá, hogy több dolgot is aláírt volna, csak arra az egy könyvre. És erről megint eszembe jut, hogy milyen dühítő, hogy akkor még pont nem voltak elterjedve Mo.-n a videó rögzítésére alkalmas telók.

pici aranyos böllér 2014.12.07 Creative Commons License 34920

Idejön egy világsztár feletti kategória,és annyi siker,elismerés után, 61 évesen is komolyan veszi a szakmáját, a közönségét.

Ha valaki legendava valt, az egy felelosseg, es o ezt minden bizonnyal erzi is.

Előzmény: Gideon's bible (34919)
Gideon's bible 2014.12.07 Creative Commons License 34919

Kösz,hogy írtál az isten közeli élményedről!

Igen,én voltam az a barom,aki lelátóra vett jegyet küzdőtér helyett.

Egyenesen elolvadtam,mikor magyarul konferált.

Idejön egy világsztár feletti kategória,és annyi siker,elismerés után,61 évesen is komolyan veszi a szakmáját,

a közönségét.

"Á,szóval itt még nem jártam,no,akkor nekik kijár az anyanyelvi kommunikáció."

És amikor angolul szólt hozzánk,arra is figyelt,hogy jól érthetően,cseppet sem hadarva beszéljen.

Nekem legalábbis úgy tűnt,kínosan ügyel a tiszta,pontos artikulációra.

Mindannyian emlékeztek arra a katartikus pillanatra,amikor feltűnt a Höfner basszus sziluettje.

Amit abban a szent pillanatban éreztem,nem tudom kellőképpen érzékletesen leírni!

Szerencsére a Back In The U.S. dvd-n az élmény a kívánt mennyiségben multiplikálható.

Nagy este volt,kimondhatatlanul sz@r volt utána kimenni a pesti (magyar) valóságba!

Előzmény: mamunia (34918)
mamunia 2014.12.06 Creative Commons License 34918

Nagyon szivesen olvasom az élménybeszámolóitokat,viszont nagyon ritkán veszem rá magam,hogy írjak,pedig sokszor azonnal szeretnék bekapcsolódni a "beszélgetésekbe.Most is több hetes lemaradásban vagyok, még az oldal olvasásában is.Nagyon hasonló élményeim vannak a rajongóvá válást illetően - film a Tv-ben,kazetták, majd az első bakelitlemez - én esetemben ez a Rubber soul volt, majd a  Sgt Peppers - néztem nagyokat, hogy mik ezek a Hard days night után.....de így viszonylag hamar megismerkedtem a késői Beatles-szel.15 évesen már a helter scelter volt a nagy kedvencem,meg a Day in the life...sok akkori B.rajongó nem is hallotta még ezeket.Valaki azt kérte pár héttel ezelőtt, hogy aki 2003-ban az első sorból nézte a bpesti Macca koncertet, az írja le, milyen volt.Én onnan néztem, meglehetősen érdekes volt.Mindenekelőtt végigénekeltem az egészet, közben hullottak a könnyeim, nem akartam elhinni, hogy ki áll ott előttem.Persze nem én énekeltem és sírtam egyedül...Nagyon jó volt látni az arckifejezéseit közelről, figyelni, ahogy kommunikál,szinte szó nélkül a közönséggel, mindez jól látszott az első sorból.Az előttem álló biztonsági őr szinte állva végigaludta az egészet, legszivesebben felpofoztam volna, közben azon járt az eszem, hogy akár átbújhatnék a kordonon, azt sem venné észre.Aztán még a végén volt meglepő, hogy az emberek miket dobáltak fel a színpadra.. repültek a fejem felett a könyvek, bakelitlemezek, ezek nagyon veszélyesek voltak Macca-ra nézve is, a plüssfigurák kevésbé.. de Ő szinte mindet aláírta és visszadobálta...vajon oda jutott vissza, ahonnan dobták...ez nem derült ki...akkor ez rémísztőnek tűnt, de semmi ahhoz képest, hogy tavaly Bécsben spanyol fiatalok vettek körül, kb.az ötödik sorban a színpad előtt, vedelték a sört,majd az üres pohárba vizeltek, amit a mellettük állók lábára,  - köztük az enyémre is - borogattak.Először azt hittem, belehalok, de mivel isteni hangulatot varázsoltak koncert előtt, valóságos minikoncertet adtak, úgy döntöttem, túlélem a megpróbáltatásokat és jól érzrm magam...megérte.Ezek a fiatal fiúk hangosan zokogtak, amikor Macca színpadra lépett....nem akartam hinni a szememnek.Előtte azt gondoltam, csak azért vannak ott, mert  éppen  ráérnek ,és ez ez a menő, hogy itt legyenek....de végigsírták és énekelték az egészet....hát nekem ezek maradtak meg leginkább.

BGbr 2014.12.05 Creative Commons License 34917

"Ha Lennon szóló munkásságát a Mind Games stílusában képzeled el, akkor nem is csoda, hogy nem akarod jobban megismerni."

Öööö... félreérthetően (azaz: pocsékul) fogalmaztam, mert a többit azért ismerem. Éppen valami ilyesmit akartam írni, hogy az a momentum, hogy könnyen elérhető vált Lennon teljes életműve (az mp3 révén) éppen nem tett hozzá semmi pluszt a Lennon-képemhez - sőt a Mind games kifejezetten csak rontotta volna, de nem rontotta, mert nem foglalkozom vele :)

De persze ha úgy nézzük ez teljesen az én hibám, hogy hiába érhető el a teljes életmű, a korábbi kép nem módosult, konkrétan ugyanazok a dalok és albumok a kedvenceim, amelyeket azelőtt, még a kazettás korzakban rongyosra hallgattam.

Például számomra a Sgt. Pepper sem akkora szám, mert a teljes albumot csak "későn" szereztem meg.

Előzmény: Mr Mustard (34906)