Keresés

Részletes keresés

Let It Beatles Creative Commons License 19 órája 0 0 36009

74 font körül, ami bontatlan. Ne bontsam ki, talán később többet ér? :)

Előzmény: Mr Mustard (36008)
Mr Mustard Creative Commons License 19 órája 0 0 36008
Előzmény: Let It Beatles (36007)
Let It Beatles Creative Commons License 19 órája 0 0 36007

Mennyi az eszmei értéke manapság egy bontatlan EP cd box set-nek, meg lehet ezt ítélni??

Mr Mustard Creative Commons License 20 órája 0 0 36006

Mindeddig csak McCartney anekdotáiból ismertem a szegregáció elutasításának történetet. Most először láttam ezt eredeti, archív felvételről. Jó volt hallani ezt a bátor, nagyon egyértelmű megnyilvánulást. Az is feltűnt, ha valamiről komoly, intelligens véleményt kellette nyilvánítani, azt szinte mindig Paul tette.

Előzmény: PeterCorr (36004)
Mr Mustard Creative Commons License 21 órája 0 0 36005

Hasonló gondolatok fogalmazódtak meg bennem is. Sajnos nem tudom kívülállóként nézni a filmet, ezért megítélni sem tudom hogy mennyire élvezhető és egyáltalán mennyire érthető egy Beatles-laikus számára. A koncepció ugyan világos és jól végigvezetett, viszont szerintem bizonyos alap- és előismereteket feltételez. Azaz, kezdők ne ebből akarják megismerni a zenekart! Viszont kedvcsinálónak -mint sokunknak anno az A hard day's night- lehet, hogy megteszi.

Előzmény: Vid ispán (36003)
PeterCorr Creative Commons License 21 órája 0 0 36004

Megvallom őszintén nekem kicsit csalódás volt. Ahhoz képest, hogy mekkora felhajtás előzte meg nem sokat tett hozzá az életműhöz. Persze a rendezőnek is baromi nehéz dolga volt. Az Antológiában és a First U.S. Visit-ben szinte minden említésre került, ezért úgy kellett megszerkeszteni a filmet, hogy a főbb események bemutatása mellett némi "újdonsággal" is szolgáljon. Érdekes volt Sigourney Weaver feltünése, vagy a szegregációval kapcsolatos rész, de a "korábban sosem látott felvételek"-ként beharangozott amatőr filmekkel együtt sem sikerült feltérképezetlen új területeket bemutatni a Beatles történetéből. Ez nem a film vagy a készítők hibája. Egyszerűen már mindent leírtak, elmondtak és megmutattak az együttesről. Utoljára 2003-ban az Antológia DVD Box megjelenésekor, az extra lemezen jött ki olyan anyag, ami valódi újdonságnak számított akkor.

Ami a film technikai részét illeti, mind a kép, mind a hang tekintetében nem lehet okunk a panaszra. Ezalól egyedül pont a Shea koncert felvétel a kivétel. Fakók és tompák a képsorok. Az Antológiából megismert változat sokkal élesebb és élénkebbek a színek is. Lásd alább:

Antológia:

Eight Days A Week:

Külön érdekesség a filmben a sok utólag kiszínezett fekete-fehér felvétel. Pl. a Washington DC koncert részletnek színesben egészen más a hangulata. A Hollywood Bowl lemezhez kijött a Boys-hoz egy promo klip, amit szintén utólag színeztek ki. A filmben is ez a dal szerepel erről a koncertről, de ott még fekete-fehérben. Szóval vannak furcsaságok...  

Előzmény: Vid ispán (36003)
Vid ispán Creative Commons License 1 napja 0 0 36003

Én is láttam a filmet. A hang és a kép is jó, a szövegek is jók benne. A célközönséget nem tudom belőni, mivel rajongók számára releváns újdonság nincs benne, a profánoknak pedig nem tudom, mennyire lehet érdekes a Beatles pályafutásának egy kiragadott szelete. Azt se értettem, hogy a végére miért tették bele a '63-as karácsonyi fan club-lemezt - poénnak mindenesetre jó. De a vágóképek és a kiválasztott koncertjelenetek is jól össze lettek szedve, valószínűleg tényleg a Beatles-koncertek legjobb pillanatait sikerült összeszedni, még a leggyengébb, az utolsó turnéról is.

histván Creative Commons License 2 napja 0 0 36002

Köszönet!

Előzmény: PeterCorr (36000)
Mr Mustard Creative Commons License 2 napja 0 0 36001

Időközben én is éppen rátaláltam. Most nézem. Elég jól összeszedett, élvezetes film.

Előzmény: PeterCorr (36000)
PeterCorr Creative Commons License 3 napja 0 0 36000

Szörnyű ez a lassú tempo. Több, mint egy hetet kellett várni, de itt van:

https://www.itorrent.ws/torrent/8765/the_beatles_eight_days_a_week_the_touring_years/

Egyenlőre csak 720p HD minőség és csak angol felirat van hozzá, de valószínű, hogy a hivatalos Blu-Ray/DVD sem tartalmaz majd magyar fordítást. 

MIHI Creative Commons License 5 napja 0 0 35999
Vid ispán Creative Commons License 5 napja 0 0 35998

Szerintem ez inkább Beach Boys.

Előzmény: Mr Mustard (35995)
Égig érő fütyi Creative Commons License 5 napja 0 0 35997

Én is pont ezt akartam belinkelni... Egy picit "hideg" a dal hangzása, hangulata. Kicsit hajmeresztő, olyan mintha idegen lények zenélnének.

Előzmény: Mr Mustard (35995)
mamunia Creative Commons License 5 napja 0 0 35996

Én nem látom ennyire durvának a helyzetet,de az is igaz,hogy mindenki más szemmel nézi Őket.....de a hasonlítás szerintem azért túlzås...

Előzmény: sutcliffe (35988)
Mr Mustard Creative Commons License 5 napja 0 0 35995
Gideon's bible Creative Commons License 6 napja 0 0 35994

Milyen kár,hogy a moziváltozat jelenetei közül hiányozni fog a teljes SHEA.

Vagy ezt azóta cáfolták?

Előzmény: Vid ispán (35991)
sutcliffe Creative Commons License 6 napja 0 0 35993

Akkor valahogy úgy nézhetett ki mint a Once upon a long ago klipjében, pedig az se egy mai darab.

Előzmény: Vid ispán (35992)
Vid ispán Creative Commons License 6 napja 0 0 35992

Engem pár éve Halász Juditra emlékeztetett, amikor kicsit föl volt püffedve az arca, különösen a három évvel ezelőtti bécsi koncerten osztogatott ingyenes újság címlapján volt ez szembetűnő. De szerintem most az akkori önmagához képest jobban néz ki.

Előzmény: sutcliffe (35987)
Vid ispán Creative Commons License 6 napja 0 0 35991

A DVD és a BluRay november 21-én jön ki, a Deluxe kiadás kétlemezes, lehet, hogy a második lemezen rajta lesznek azok a jelenetek, amelyek a moziváltozatban.

Előzmény: Mr Mustard (35990)
Mr Mustard Creative Commons License 6 napja 0 0 35990

Sajnos még én sem "futottam bele".

Előzmény: PeterCorr (35989)
PeterCorr Creative Commons License 6 napja 0 0 35989

Egyelőre semmi. Könnyen lehet, hogy szándékosan akadályozzák, hogy nyitott torrent oldalakra kikerüljön.

Előzmény: Mr Mustard (35979)
sutcliffe Creative Commons License 6 napja 0 0 35988

A hajfestésen kívül volt beültetés is szerintem, ami pár fotón olyan hatást kelt mintha parókát viselne.

Előzmény: mamunia (35985)
sutcliffe Creative Commons License 6 napja 0 0 35987

Nem megbántva őt, és titeket de arcvonásait tekintve az utóbbi pár évben inkább hasonlít Ormos Máriára mint korábbi önmagára.  Ringo ellenben szerintem sokkal többet megőrzött korábbi sármjábóL, mint Paul a jellegzetes kölyökképéből. Sorry

Vid ispán Creative Commons License 2016.09.20 0 0 35986

Némi ráncfelvarrás azért látható.

mamunia Creative Commons License 2016.09.19 0 0 35985

Szerintem  sincs különbség köztük,mindketten máshogy,de nagyon jól néznek ki,egyáltalán nem két öregember benyomását keltik,inkább jó középkorú macsóét és a humoruk sem kopott,Paul szinte már rendetlen időnként,mint egy energiabomba,olyan.Ringo mindig visszafogottabb  volt egy kicsit,Paul imádja a reflektorfényt .Nem értem,lejjebb fórumtársunk mire értette,hogy nem tudott méltósággal megöregedni? Talán plasztikáztatott?Csak én nem látom? A haját Ringo is festi...

Előzmény: Mr Mustard (35977)
thesaint Creative Commons License 2016.09.19 0 0 35984
MIHI Creative Commons License 2016.09.18 0 0 35983
Előzmény: thesaint (35981)
Let It Beatles Creative Commons License 2016.09.17 0 0 35982
thesaint Creative Commons License 2016.09.17 0 0 35981

Még lehet, hogy bemutatják, én is elmennék rá a moziba.

Előzmény: Polihisztor (35980)
Polihisztor Creative Commons License 2016.09.17 0 0 35980

Szívesen megnéztem volna moziban, de egyelőre semmi jele, hogy nálunk is bemutatnák. Persze lehet, hogy ez kivételesen nem a magyarországi mozik"bűne" elképzelhető, hogy a mozi verzió nem worldwide, hanem a forgalmazó által limitált.

Előzmény: Mr Mustard (35979)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!