Keresés

Részletes keresés

András82 Creative Commons License 22 órája 0 0 53422

2 sor ilyennel 43W, 4968 lumen, 6000K.

Ez talán már versenyképes.

24W/3250 lumen/m.

András82 Creative Commons License 22 órája 0 0 53421
András82 Creative Commons License 22 órája 0 0 53420

Néztem LED szalagból sem jönnél ki jobban lumen-watt tekintetében.

Ahogy néztem 1,2 m helyed van (a fénycső hosszából ítélve), 2 sorban 2,4 m LED szalag férne el, így lenne 38W-al 3200 lumened...

Egyébként nekem a LED-es lámpa ugyanolyan teljesítményű, mint a gyári fénycsöves megoldás.

http://tropica.com/en/guide/make-your-aquarium-a-success/light/

Itt elég jó leírás van a fényről.

Előzmény: hellsing (53419)
hellsing Creative Commons License 27 órája 0 1 53419

A pénztárcának mindenhogy jobb, mert egy 36W-os Sylvania fénycső kb. egy árban van egy 19W-os Osram ledcsővel.

De meg is van, hogy miért NEM lesz ledes világításom: a Sylvania DaylightStar 36W-ból 3250lm-t hoz ki, míg az Osram SubstiTube 19W-ból 1700lm-t. És mivel módom sincs a mostani 2db cső helyett négyet betenni, meg még többet is fogyasztanának, egyenlőre hamvába halni látszik a történet.

Előzmény: András82 (53415)
2Ttuning Creative Commons License 1 napja 0 0 53418

Értem , lehet eleve rossz ötlet , de mi lenne ha le lakkoznám előtte az alkatrészeket ? 

Előzmény: boxer-gs (53417)
boxer-gs Creative Commons License 1 napja 0 1 53417

Az gond lehet, hogy használt alkatrészeket nem nagyon tudsz teljesen tisztává varázsolni. Égéstermékek, kenőanyag maradványok, mind-mind mérgezőek egy akváriumi életközösségre nézve.

Előzmény: 2Ttuning (53416)
2Ttuning Creative Commons License 1 napja 0 0 53416

Sziasztok ! 
Találtam neten egy képet akuáriumról , ami megtetszett . Gondolkodok a megépítésén , csak nem tudom , halak ,hogyan reagálnának a fémre . Valaki esetleg próbált már ehhez hasonlót ? 

András82 Creative Commons License 1 napja 0 0 53415

A pénztárcának sem feltétlenül barátságos, mivel elég drága. Üzemeltetni nyilván olcsóbb.

multipunctatus Creative Commons License 1 napja 0 0 53414

LED világítás nekem is és a pénztárcámnak is szimpatikus lenne. De van-e valakinek tapasztalata arról, milyen LED szükséges ahhoz, h 55-65cm magas vízoszlopot is átvilágítson.

András82 Creative Commons License 1 napja 0 0 53413

Nekem LED világítás van, nőnek rendesen a növények, igaz csak nettó 30 literes :)

LED-nél én úgy olvastam a 6500K hőmérséklet a legjobb mert az áll legközelebb a nappali fényhez.

LED-re leginkább a lumen/liter értéket szokták használni, ott ugye a hagyományos W/liter nem értelmezhető.

http://www.aquariumgardens.co.uk/lighting-guide-26-w.asp

Előzmény: hellsing (53411)
hellsing Creative Commons License 1 napja 0 0 53412

Jahh... és kéne tipp valami szuperhalk levegőztetőre. A régi nemrég tönkrement, vettem egy Tetra APS-400-at, de ettől meg zeng a ház.

Előzmény: hellsing (53411)
hellsing Creative Commons License 1 napja 0 0 53411

'reggelt!

Van egy 360l-es tankom, amiben malawi-i sügerek és pár tő Anubias van.

Érik a fénycső csere. Létezik akváriumokhoz olyan ledes fénycső, amivel kiváltható a hagyományos? Több helyen láttam ledes fénycsövet (pl. itt), de úgy tűnik, hogy ezek egyszerű világítási felhasználásra készülnek, nem azokra a spektrumokra, mint az akvarisztikai fénycsövek. Vagy simán betehetem a napfényhez közelebb állókat (mondjuk egy 4000K-s és egy 6500K-s párosát)?

A ledes fénycsöveket energiatakarékosság végett vetném be (35W/db helyett 17-19W/db-ot fogyasztanak), de ha vannak alapos ellenérveitek, arra is vevő lennék.

multipunctatus Creative Commons License 2 napja 0 0 53410

Irigyellek! A közös hobby miatt.

De egy akváriumban tevékenykedtek ketten? Ez hosszu távon nem túl kényelmes. 

Előzmény: András82 (53405)
multipunctatus Creative Commons License 2 napja 0 0 53409

Van az akváriumban guppy nőstény is? Én nem láttam. Majd ha lesz bőven akkor nem egymást fogják kergetni a fiúk.

Az az ezüst halacska szerintem valamilyen dánió nőstény, de a fényviszonyok miatt nem látom milyen.

Előzmény: sutinor (53408)
sutinor Creative Commons License 2 napja 0 0 53408

Sziasztok!

Van az akváriumban 3 fiú guppi. Ezek közül az egyik folyamatosan űzgéreli a másikat, legalábbis nekem úgy tűnik, mintha bántaná. Feltöltöttem egy mobilos videót, remélem működik. Szerintetek?

LINK

Egy másik kérdés: a videón feltűnik egy ezüst halacska is a vízfelszín alatt. Az milyen hal?

András82 Creative Commons License 3 napja 0 0 53407

A link az ismeretlen izéhez.

Előzmény: András82 (53406)
András82 Creative Commons License 3 napja 0 0 53406

Igazából én a gyári szűrő esőztetőjét is lejjebb toltam a vízfelszín alá éjszakára, hogy ne csobogjon.

Csak reggel húztam fejjebb, hogy jobban csobogjon. Ezt a 22-28 dB-t a vízfelszín alatt, "éjszakai módban" mértem.

A Liberty-n egyébként ha rajta van a teteje, az kicsit hangosít rajta (mint egy akusztikus gitár, felerősíti a zárt test a hangot).

Nem kizárt hogy azt le fogom venni éjszakánként.

Kép

Megjött közben a másik szűrőzsák is, úgyhogy a másik oldalt is megtöltöttem szűrőanyaggal.

Meg megjött a JBL Symec vatta is, az ment a tetejére. Meg beletettem egyelőre a régi szűrő szivacsát is, hátha visz bele egy kis "kúltúrát". :)

Ez mi lehet?

A fa alján az a fehér akármi. Zoomolható a kép. Himbálózott is a vízben.

Ilyen algát még nem láttam sehol.

Most vízcserénél lemostuk...

A fa egy szőlőtőke, már majd egy hónapja benne van, korábban már jól ki volt száradva, mielőtt belekerült...

András82 Creative Commons License 3 napja 0 0 53405

Közös hobbi, vagyis én vettem neki az akváriumot, mert szeretett volna...

Aztán és is megfertőződtem. :)

Én vagyok a rosszabb alvó, azért magamat említettem.

Engem alapvetően az óra kattogása is zavarni szokott.

Ő nem referencia ilyen szempontból.

Ő egy építkezésen is el tudna aludni... :)

multipunctatus Creative Commons License 3 napja 0 0 53404

Párod is tud aludni mellette? Mert te elfogult vagy a saját hobbyddal szemben.

Előzmény: András82 (53403)
András82 Creative Commons License 3 napja 0 0 53403

Megjött a cseredarab. Mondjuk sztem ugyanaz, csak cserélték benne a rotort. 

Emellett már lehet aludni :)

Telefonnal mérve 25-28 dB a gyári 300 l/h belső szűrő esőztetővel teljesen a víz alá nyomva.

Az első Liberty 44 dB-t is tudott.

A cseredarab 33 dB körül tolja, mondjuk még csak gyerekek mellett tudtam megmérni... :P

Én tudtam mellette aludni, pedig én 'denevér' vagyok.

Az alja beleér a vízbe, csobogás nem hallatszik 320 l/h-ra állítva...

Előzmény: multipunctatus (53387)
András82 Creative Commons License 4 napja 0 0 53402

Mostanában napi adagokban adom a Florenát. Állítólag úgy jobb, mert van olyan tápanyag, amit napi szinten elhasználnak a növények.

Még van egy kis Florena, vettem helyette TF plantert. 

Hogy lehetne a legzökkenőmentesebb az átállás?

Adjam eleinte keverve a kettőt, aztán lassan elhagyni belőle a Florenát, és növelni az újat?

Van értelme?

122512 Creative Commons License 6 napja 0 0 53401

Üdv.

Talajválasztás előtt állok a tervezett 200 literes akvihoz. Sok növényt akarok illetve gyepet is két tenyérnyi területen. Eddig manadot használtam és egy bár szál hajam ki szaggattam miatta. Főleg a gyepesítés miatt. Mikor reggelente a víz tetején úszkáltak a kis növénykék.

Mivel ez nem pénztárca kímélő dolog ezért jól át kell rágnom magam a dolgon, ezért szeretném mások véleményét is hallani.

Első lépésben az amazonia talaj van terítéken úgy KB 60%-nyi területre, a többi nyílt területre egy hasonló színű dekorhomokra gondoltam, (mivel én még nem láttam amazoniás akváriumot élőben így adhatnátok tanácsot, hogy színben milyen illik hozzá)

Sajnos ahogy olvasom itt nagy hátrány az elején az amónia bumm. A sok vízcsere akkor is kell az elején ha a halakat kb 1 hónap múlva tenném bele?

Azzal tudnék az elején vizet spórolni ha csak annyit teszek bele amennyi el lepi a növényeket?

A neten találtam olyat hogy ADA Aqua Soil Amazonia II ez mivel másabb mint a sima amazonia talaj?

Az amazonia talajba könnyebb az ültetés mint a manadoba? Helyén maradnak a pici növények is?

Második lépésben az malaya talaj van terítéken úgy KB 60%-nyi területre, a többi nyílt területre egy hasonló színű dekorhomokra gondoltam, (mivel én még nem láttam malaya-s akváriumot élőben így adhatnátok tanácsot, hogy színben milyen illik hozzá)

Ennél a talajnál van amónia bumm? itt is kell az elején a sűrű víz csere? Ez esetben is egy hónap múlva kerülnének bele a halak. Az malaya talajba könnyebb az ültetés mint a manadoba? Helyén maradnak a pici növények is?

Harmadik lépésben az Africana talaj van terítéken úgy KB 60%-nyi területre, a többi nyílt területre egy hasonló színű dekorhomokra gondoltam, (mivel én még nem láttam Africana-s akváriumot élőben így adhatnátok tanácsot, hogy színben milyen illik hozzá)

Ennél a talajnál van amónia bumm? itt is kell az elején a sűrű víz csere? Ez esetben is egy hónap múlva kerülnének bele a halak. Az Africana talajba könnyebb az ültetés mint a manadoba? Helyén maradnak a pici növények is?

Esetleg ha van még használható talaj amibe jól lehet pici növényeket is ültetni (gyepesítés) azok neveit és véleményeket szívesen várok.

1000L/h külső szűrővel és egy 350L/h-s belsőszűrővel fogom szűrni. Easy Life Easy Carbo és Easy Life ProFito-t fogok használni. Co2 egyenlőre nem lesz miként külön táptalajt sem fogok alátenni. ADA aljzat adalék viszont igen és PANZI DOBOZOS TABLETTA NÖVÉNYTÁP (AQUAPLANT) 10 DB is lesz ledugva.

Szóval várom a véleményeket, tapasztalatokat és tanácsokat.

András82 Creative Commons License 6 napja 0 0 53400

Nálunk alapvetően száraz a levegő, tehát akár még jól is jön. :)

Előzmény: multipunctatus (53395)
adamka0523 Creative Commons License 2017.02.14 0 0 53399
Előzmény: adamka0523 (53398)
adamka0523 Creative Commons License 2017.02.14 0 0 53398

Pedig ezt az ábrát netről szedtem. De ez az áramlási irány, más fórumokon is olvastam róla, hogy pont ezért nem szeretik sokan, mert pont fordítva működik mint a többi gyártó szűrője.

Buborékokat én se értem, de valahogyan kimegy belőle, mert nem szörcsög.

Előzmény: Amanita muscaria (53397)
Amanita muscaria Creative Commons License 2017.02.14 0 0 53397

Szia! Biztos ez az áramlási irány? Mert pont fordítva kellene lennie. Lent gyűlik össz a mulm, majd áramlási iránynak megfelelően először a durva majd az egyre finomabb szűrőanyagnak kellene benne lennie.

A másik, nem értem, hogy az esetlegesen menet közben belekerülő levegő buborékok hogy távoznak belőle? Automatikusan nem légtelenedik kia szűrő. Az egész így elvi hibás.

Előzmény: adamka0523 (53393)
adamka0523 Creative Commons License 2017.02.14 0 0 53396

Szóval ennyi idő alatt nem is illene nagyon koszosnak lennie. Abszolút nem porózus tömör mint a fene...

Szivacsból csak egy félém van, finom lyukú. Durva nincs sajnos.

Hengerek közzöt azért volt, mert itt a gyári ajánláson is van ami a képen látszik. 

Előzmény: multipunctatus (53394)
multipunctatus Creative Commons License 2017.02.14 0 0 53395

-1 fok. Aki párologtat, az hülik is! Amit még nem vetteél észre ilyen rövid idő alatt, h párolgás mértéke is megnő ezáltal. A szoba páratartalma is növekedni fog. Standard méretű 30 l esetén ez ugyan nem jelentős. Nálam 3m2 -nél már jelentős. Tető nélkül télen gondot is okozna.

Előzmény: András82 (53391)
multipunctatus Creative Commons License 2017.02.14 0 0 53394

A kerámiáról látatlanban nem tudok nyilatkozni. De ha túl nehéz és nem látsz rajta porózusságot, akkor valószínűleg tömör. Annál még a régi krumplis zsák is többet ér! És sokkal olcsóbb! Igaz 1,5-2 hónap alatt 9 haltól ne várj sok tisztítandó dolgot, hacsak minden alkalommal túl nem eteted őket. Én siporax párti vagyok, nálam tökéletesen bevált. Én perlon vattát sem raknék bele és a szivacsokkal variálnék úgy, h a víz útjába először a legnagyobb lyukú majd utána a kisebb lyukú szivacs kerülne. A hengerek közé miért raktál szivacsot? A tálca nem tartja meg a hengereket? 9 hal esetén én a biostartot is feleslegesnek vélem.

Előzmény: adamka0523 (53392)
adamka0523 Creative Commons License 2017.02.14 0 0 53393

Ez volt az eredeti felállás:

Előzmény: adamka0523 (53392)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!