Keresés

Részletes keresés

alfag060 Creative Commons License 2018.05.01 0 0 53604

alfag060 Creative Commons License 2018.05.01 0 0 53603

Eladó 
Akváriumok és aranyhalak
Mostani melóm hétvégéket is felemészti ezért felszámolom akváriumaimat.

120X50X50
Pár hétig volt felengedve víz érlelés miatt.30000-

80X35X40 
Halakkal vagy anélkül
saját gyártású külső szűrővel. 20000-

50X30X40
Halakal vagy anélkül.
Külső szűrő egy sékerből van kialakítva.
De adok hozzá egy saját átalakítású kétéltű szivattyút.12000-

Árak irány árak.

Mindent viszel 
45000-

Budapest XX.

0670 242 59 31

Amanita muscaria Creative Commons License 2018.04.19 0 0 53602

Szia! Nincs betta tartási tapasztalatom, de úgy gondolom, hogy a garnélákból is élő eleség lesz...

Előzmény: oregbetta (53598)
hul Creative Commons License 2018.04.19 0 0 53601

A hímek bunyóznak, sziámi harcoshal, de szerintem hamarosan megoldódik a problémád.

Aztán lehet készülni egy valódi akváriumi közösség kialakítására. Ha van rá igény.

Előzmény: oregbetta (53600)
oregbetta Creative Commons License 2018.04.18 0 0 53600

Szia !

A Betta alapvetően elég kevés állatot tűr meg maga mellett. A Guppikat konkrétan kiírtja, ezt eddig két kereskedésben is mondták és korábbról van személyes tapasztalat is. Territoriális lény, a szakirodalom azt írja hogy a természetben 1db hím betta kb. 1-2 m2-es területet "foglal" magának le. A tartásról azt írják, hogy két hím 100 liter alatt és sűrű növényzet nélkül nem tartható.

Szeretnénk mellé másik halat és vagy egyéb állatot. De egy beteg hal mellé több halat betenni mindkét fél számára felelőtlen lenne szerintem.

Mit eszik ? Kétféle száraz haltápot kap és fagyasztott artémiarákot vegyesen. Kézből eszik lényegében.

Azt írják egyébként, hogy a kedvező körülményekre általában habfészek építéssel reagál. 2 naponta újat épít az utóbbi időben.

Tudom, hogy nem ideális az egyedüllét, de a tömeges halpusztulás, befertőződés, szétcsipkedett úszók sem azok.

Előzmény: hul (53599)
hul Creative Commons License 2018.04.18 0 0 53599

Azért csak benépesíteném kissé a 65 litert is, mennyivel szebb és barátságosabb, ha csapatok úsznak. Nem nagy és sok, hanem érdekes és ezek lehetnek guppik, a legigénytelenebb, de igaziból szép kis halacskák. Gondolom 6-8 kis hal elférne, amelyik kicsi is marad. 

Aztán közben elgondolkodtam a kérdésen, vajon annak az egy szem bettácskának mit adtatok, adtál enni? Hogy lehet egy darab árva halat etetni? Százazzal? Élővel? Fagyasztottal?

Hát nem lehetett szép élete. 

Előzmény: oregbetta (53598)
oregbetta Creative Commons License 2018.04.18 0 0 53598

- Hát 2 évig volt kb. 4 liter vízben, betegségek(úszó rothadás, összetapadt úszók, gyulladt úszóhólyag, megfázás)

- 4 hónapja került hozzánk

- Most 65 l es akváriumban van, egyedül (amikor beletettem rendszeresen elsodorta az áramlat, mert nem használta csak a mellúszóit.

- Mostanra az úszóhólyaggal nincs baj, nem produkál megfázásos tüneteket sem, illetve azon úszói amik össze voltak tapadva, elkezdtek kinylni, lassan, de javul.

- Tervben van a társ, csak kérdés hogy mit (addig nem akartuk, amég nem stabilizálódik az állapota). Harcsák nem jönnek szóba, mert zúzott bazalt van talajnak, másik bettát mellé rakni pedig vérfüdős történet

- Most néhány garnélán gondolkodunk, illetve talán valamilyen egyéb gyors halon amivel nem zavarják egymást.

- A növényzet is most kezd úgy stabilizálódni, hogy az már megfelelő búvóhelyet biztosít (van bent kő is elbújáshoz)

Engem igazából az érdekel, hogy láttok-e olyan problémát mely betegsére utal. A fejen látható barnás elszíneződés, nem volt korábban, ugyanúgy a fici fehér foltok sem az orr mellett. Ha ez simán örekség, akkor megnyugodtunk.

Üdv:

Előzmény: hul (53597)
hul Creative Commons License 2018.04.18 0 0 53597

Nagyon perverz egy dolog ez a hal-magány. Mi indíthat egy akvárium és feltehetően díszhal kedvelőt, hogy évekig magában tartson egy halat? A hímek szeretnek verekedni, meg hierarchiát kialakítani, (itt is az erősebb kutya...) de mégiscsak lehet társas akváriumokat kialakítani, ami szebb, értelmesebb és varázslatos a sokszínűségével, mozgalmasságával. 

A konkrét betta pedig vszínűleg már agg korban van, ami önmagában eléggé lepusztítja az élőlényeket.

De az is felmerült bennem, hogy valami oltári szivatás ez a betta történet:-) Basszus az emberi lelemény és cinkos összekacsintás még anderseni mélységekbe is viheti a magányos betta történetét:-)

Előzmény: oregbetta (53596)
oregbetta Creative Commons License 2018.04.17 0 0 53596

Nem gondolom. Mert előtte 2 évig egy 3 literes akváriumban volt tök egyedül. Levegőztetés nélkül.

Előzmény: hul (53595)
hul Creative Commons License 2018.04.17 0 0 53595

Lehet hogy a magány? 

Előzmény: oregbetta (53594)
oregbetta Creative Commons License 2018.04.17 0 0 53594

Öreg betta !

Kedves Fórumozók, segítségetket szertném kérni. Addot egy nagy becsben tartott betta, gyermekem első hala, melyre nagyon vizsgázunk. Élete első két évében igen rossz körülmények között volt tartva. Ennek kapcsán úszói összetapadtak, nem nagyon evett. Fogalma sem volt hogy kell mozogni. Nálunk egy 65 l-es akváriumban van egyedül. Folyamatos szűrés, rendszeres vízcsere, takarítás mellett tartjuk. A víz paraméterei a gyorstesztek szerint jók, az állandó keménysége magas, de ez nálunk a karsztvíz miatt van.

Probléma: Az elmúlt kb. 1 hónap alatt, a fején, orrán és most már a hátrébb is a pikkelyeken megjelent egy világosbarna, aranyszínű ? bevonat, ileltve mintha a fején fehér kicsi folt is megjelent volna. Több akvarisztikai boltban voltam, akiket szakmailag jónak tartok, de valahogy nekem nem jön ki logikailag az öregség jele, ha az utóbbi egy hónapban történt a 'barnulási' folyamat.

Kérlek titeket, ha valakinek van Ötlete, hogy mi a baja, mivel kezeljem tegye meg.

A következő linken egy igen nagy felbontású, nagyon közeli kép elérhető.

https://drive.google.com/file/d/1-XDzmXxLDvSEbSMmZx3HVJKTkFF77L2u/view?usp=sharing

Előre is köszönöm !

hul Creative Commons License 2018.04.16 0 0 53593

A nagy hal megeszi a kis halat:-) Ez már csak így van.

A vitorlások pedig nagyon rosszul szállíthatóak, eleve a kihalászás is gázos. Valamit rosszul csinálhattam anno, nekem a vitorlások nem élték túl.

Azóta a horror?  

Előzmény: azetenyi (53592)
azetenyi Creative Commons License 2018.03.30 0 0 53592

Ajándékba adok két vitorláshalat. Gyönyörű kifejlet példányok. Párba álltak és rendszeres ikrarakás történik. Sajnos rászoktak a neonhalaimra. Ez normális cselekedet részükről, de nekem ez így horror! Bátran elvihetőek, mivel igényes, betegségektől mentes akváriumból adom őket. Persze a kihalászás és szállítás okozta stressz, beteggé teheti őket. Bízzunk benne, arra nem kerül sor. 70-2838382 Ebesre lehet értük jönni. Mindenképp hívjon ha szeretné!

hul Creative Commons License 2018.03.23 0 0 53591

A neonok közvetlen életveszélyben vannak a vitorlásoktól. Hamar túlnőnek a neonon.  

De ha a béka nem is annyira "mini" és mégis megnő, ők is szívesen megeszik őket, mint mindent, ami valamivel kisebb és ehető.

Előzmény: Amanita muscaria (53590)
Amanita muscaria Creative Commons License 2018.03.23 0 0 53590

Szia! Tanácsot adni mindig nehéz és nagyon szubjektív, mert mindenki a saját tapasztalataiból merít. Ezen kívül akvárium és akvárium közt is különbség van, elég egy pici eltérés és már minden más...

A létszám: 15 neonhal, 7 vitorlás, 2 algaevő, 3 karmos béka(nagyon kis picik).

A neonhal minél nagyobb csapatban van, annál jobb, viszont a vitorlások ragadozók. Ha megnőnek és csökken a neonok létszáma lehet rájuk gyanakodni. Az algaevő és a karmos békáról nincs tapasztalatom...

1. Szerintem elegendő. Bár én még vennék egy aljzatban turkáló harcsákat.

2. Kérdés az, hogy mennyire akarod átalakítani. Teljes aljzatcserével és új növényekkel, +fény, +Co2? Elméletben nulláról megépíted az akváriumot, betelepíted növényekkel. Ekkor még a biológiai szűrőbacik nem szaporodtak el szűrőfelületen, a növények gyökérzete gyenge. Ilyenkor még nem állt be az egyensúly és a halak könnyen kimozgatják a növényeket, ezen kívül egyből halakkal és azok eleségével megterhelni a vizet nem nagyon tanácsos.

3. Én nem nagyon porszívózok... Erről nincs tapasztalatom.

4. Nálam hasonló a nappali ciklushoz. Reggel 10-kor bekapcsol 2x25W T5, majd délután 4 óra időtartamra megint 2x25W este 18-22-ig marad a 2x25W. Kinek hogy. Sok fény=sok alga kevés fény=nem szép növényzet. Az egyensúlyt nehéz eltalálni...

5. Ha minimális napfény éri, az kedvez az algáknak, de az algatámadásnak nem feltétlenül csak a fény az oka... Az algákkal való küzdelem örök harc...

Előzmény: Andrew Tailor (53589)
Andrew Tailor Creative Commons License 2018.03.21 0 0 53589

Sziasztok,

kezdőként szeretnék egy kis segítséget kérni. Adott egy ~200l-es akvarium. Futes,levegozteto,kulso szűrő (eheim 2076 úgyhogy azthiszem ez nem szűk keresztmetszet). Az akváriumot kb a képen a látható módon kaptam. Csak halak nélkül, ezeket én vettem bele az eladók tanácsai alapján. A létszám: 15 neonhal, 7 vitorlás, 2 algaevő, 3 karmos béka(nagyon kis picik). Mindenki vidáman úszkál, azonban több kérdésem is lenne. Megjegyzés: az akvárium lassan 5hónapja üzemel.

1. Nincs e már most túltelepítve az aksi? Később ha megnőnek ez akkoris rendben van e?

2. A képen is látható kialakítást szeretném lecserélni egy növényes setupra. Amíg ez megépül a halak áthelyezhetőek egy ideiglenes akváriumba vagy jobb lenne egy új aksit eleve így berendezni és úgy áttelepíteni őket?

3. A nitrát/nitrit és ammónia szintek rendben vannak, de olyan 3naponta eszméletlen mennyiségű kakit porszivozok a talajról, ez normális?

4. A jelenlegi világítás egy 4700K-s 3800lumenes ledes megoldás. Hány órát kell üzeneltetni kb? Most úgy este 5től 11ig világít. 

5. Az akvárium egy télikertes teraszon van. Sajnos máshová nem tudom tenni. Minimális napfény éri kora reggel. A berendezesési tárgyakon megjelenő barna algaszerűség ennek köszönhető? Vagy ettől független de tegyek azert valami bútort, hogy egyáltalán ne érhesse semennyi napfény?

Bocs a sok kérdésért, már sokmindent elolvastam, de néhány ellentmondó allítás miatt maradtak ezek a kérdések bennem.

köszi

képek

https://photos.app.goo.gl/CwsveUXFZNrtwOfh2

anika4 Creative Commons License 2018.03.19 0 0 53588

Sziasztok!

Döglődik a jelenlegi belső vízszűrőm. Jól végezte a munkáját, de eljárt felette az idő.

Egy külső szűrő egység vásárlásán gondolkozok, hogy ne kelljen benyúlkálnom a vízbe a szűrő takarításakor.

Ezzel szemezgetek: DURAMAXX Clearflow-6UVL

https://akvarium-vizszuro.arukereso.hu/duramaxx/clearflow-6uvl-p377611843/

Van valakinek valami tapasztalata ezzel a szűrővel?

Vélemény?

oszydj Creative Commons License 2018.03.13 0 0 53587

Lenne pár kérdésem. :)

Hogyan kell takarítani a JBL Sansibar Dark fekete dekorhomok talajt? Két hete raktam bele. Járatom az akváriumot, mielőtt hal kerülne bele. Előtte természetesen átmostam, de most ha kicsit megmozgatom -növényt raktam bele- felkavarom vele azt a "piszkot" és szürke (opálos?) lesz a víz színe is. Vagy ez ilyen? :)

A szűrőt hogyan kell helyesen kimosni? Azt tudom, hogy nem szabad csap alatt tiszta vízzel.

hadhazik1 Creative Commons License 2018.03.12 0 0 53586

Az ecset algákkal kapcsolatban:

ormányos márna került betelepítésre, kettő, január 21-től.

Eredmény:

megették az összes algát, a 150 l-es akvárium mentes, csak a szűrő szivacson látható zöld színű szövétnek, mosáskor kimosható.

Az talán alga, vagy ez az a bizonyos biológiai réteg, ami lebontja a nem kívánatos szennyezőket?

vakrepulo2 Creative Commons License 2018.03.12 0 0 53585

bátorkodok okoskodni, mert imádom a soknövényes akksikat

nekem a lent felsorolt növényeim vannak, amik mind jól nőnek, szaporodnak, virágoznak, stb, szerintem strapabíró kezdő növények és nem is drágák (ezeknek még nagyon talaj sem kell, kavicsban is megélnek)

szerintem co2 nem szükséges az ilyen egyszerű növényeknek, egy régi videó az aksim részletéről (még nem teljesen ezekkel a növényekkel), de azóta legalább 2-4-szer sűrűbb a növényzet még mindig co2 nélkül: https://www.youtube.com/watch?v=voM9qTvXzAY&feature=youtu.be

neoncső: már nem emlékszem pontosan, de én az obiban vásároltam 2 fajtát, egyik melegfényő, állítólag attól nőnek a növények, a másik hidegebb, mert szerintem az jobban kiemeli a halak színét

nem spec akvárumi csövek, csak a kelvin számra figyeltem (vettem elsőre valami spec növénycsövet is, de azzal bugyirózsaszín lett az aksi és azt vissza cseréltem)

az én izlésem szerint:

- több fajta növényt rakj bele, szebb a szemnek is és különböző magasságúak lesznek

- a profi ábrádnál nagyobb területen növényesítenék, jól néz ki mikor a halak bujkálnak köztük

https://www.google.hu/search?q=h%C3%B3lyagos+v%C3%ADzikehely&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjppIWjgOfZAhUC2qQKHVK1AGEQ_AUICigB&biw=1093&bih=529

https://www.google.hu/search?biw=1093&bih=529&tbm=isch&sa=1&ei=ZJCmWrjUJoiSkwW84JHABg&q=g%C3%B6mb+moha&oq=g%C3%B6mb+moha&gs_l=psy-ab.3..0.36266.38063.0.38491.9.8.0.1.1.0.198.1240.0j8.8.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.9.1246...0i10k1j0i30k1j0i8i30k1j0i24k1.0.7sAcHDMZwoo

https://www.google.hu/search?biw=1093&bih=529&tbm=isch&sa=1&ei=uZCmWobxCo7ekgWd47KwCA&q=anubias+nana&oq=anubias+nana&gs_l=psy-ab.3..0l2j0i30k1l8.33561.34223.0.34653.5.3.0.2.2.0.189.480.0j3.3.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.5.547....0.6ugwxS4jmC4

https://www.google.hu/search?biw=1093&bih=529&tbm=isch&sa=1&ei=7pCmWqXtNMyv6ASFxKDgBA&q=j%C3%A1vai+moha&oq=j%C3%A1vai+moha&gs_l=psy-ab.3..0l3j0i67k1j0i24k1l4.2670.4154.0.4529.6.6.0.0.0.0.195.892.0j6.6.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.6.882...0i13k1j0i7i30k1.0.Msi0vMphZKQ

Előzmény: kiswida (53584)
kiswida Creative Commons License 2018.03.12 0 0 53584

az ábra lemaradt de majd most

kiswida Creative Commons License 2018.03.12 0 0 53583

Üdv!

Vettem egy használt akváriumot szépen kitisztítottam, vízkőmentesítettem, fertőtlenítettem majd 3 szor kiöblítettem most éppen feltöltött állapotban tesztelem hogy ereszt e de egyenlőre jól néz ki a dolog. 40*45*100 cm es van hozzá egy eheim külső szűrő 700l/óra teljesítménnyel kaptam hozzá szűrőanyagot (szivacs, illetve valami golyócskák) + fűtőszál illetve membrános levegőpumpát. A tetejében van két neoncső momentán mindkettő halott úgyhogy kell újakat vegyek kb 80cm hosszúak lehetnek. Segítséget szeretnék kérni a berendezéséhez. Szeretnék bele az egyik oldalára (csináltam egy profi ábrát hozzá :) ) növényeket telepíteni. A kérdés az lenne hogy elég e ha csak a növények alatt van táptalaj (az ábrán a zöld rész) mondjuk 3-4 cm vastagon és felette pedig sima kavics az egész akvárium területén. Illetve milyen neoncsövet válasszak? Milyen növények bírják jobban a kezdők szerencsétlenkedését? A CO2 rendszer feltétlenül szükséges ha csak néhány növényt akarok? Igazából minnél többet olvasok a témáról annál nagyobba káosz a fejemben.Előre is elnézést ha butaságokat kérdezek.

Zoli

Ormió Creative Commons License 2018.03.08 0 0 53582

Köszönöm a segítséget! A vegyszerezés kampányszerű volt, egy hónapos kúra sikeres végeztével befejezem. A továbbiakban maradok a már bevált easycarbo és egy kis táp "vegyszerek" mellett.

Igen, a már zavaróan sok csiga tarthatta fenn az egyensúlyt hosszú évekig. Jó lenne, ha nem lenne megint ekkora csigatenyészetem, ezért nagyon jó ötletnek tartom az "egyéb" csigácskák beszerzését is. Különlegesebbek is, mint a"pirosak". Még 2 oto biztosan elfér, aranyosak. A hím kakadum elpusztult, hirtelen, nem tudom, mitől  (vegyszer?) Korábban, még alagaírtás előtt bőven a nősténnyel jártam így, akkor gyorsan pótoltam, de most nem fogom. Lehet, van rá jelentkező és akkor túladok rajta, és kipróbálom a garnélákat. Még sosem voltak, izgalmasnak ígérkezik.

Köszönöm a segítőkészségeteket!

Amanita muscaria Creative Commons License 2018.03.07 0 0 53581

Szívesen. Igazából arra próbáltam rávilágítani, hogy nálad az egyensúlyt a csigák tartották fenn.

200 feletti csiga rengeteg szerves anyagot, mulmot elpusztít, nem vagyok biológus, de szerintem még az algát is kordában tartotta és mindezt napi 24 órás műszakban.

3-4 Oto-tól még ne várj csodát, de ártani nem árt.

Garnélák sem lesznek hosszú életűek a kakaduk mellett. Ha nincs nekik búvóhely akkor előbb utóbb eleség lesznek.

Mesterségesen, vegyszerekkel beállítani egy egyensúlyt pedig nagyon nehéz, sőt ha belegondolsz, napi 3x (vagy 1x) sokkolod a vizet és benne az élőlényeket. És az örök kérdés. Honnan tudod, hogy mennyit önts a vízbe?

Előzmény: Ormió (53579)
boxer-gs Creative Commons License 2018.03.07 0 0 53580

Oto-ból vegyél még 3-4 db-ot bátran! Jobban érzik magukat csapatban.

A Helena-kat horgászd ki és esetleg rakj a medencébe olyan csigafajt, ami nem nagyon fog szaporodni, mert a kis csigák kifejlődéséhez speciálisabb körülményeket igényel, viszont jó algapusztító. (pl sisakcsigák, süncsigák)

Garnélákból néhány Amano-t javasolnék esetleg. Viszont az algaölő vegyszerekkel lehetőleg bánj visszafogottan, mert az érzékenyebb élőlények is megsínylik a vízben való jelenlétét!

Előzmény: Ormió (53579)
Ormió Creative Commons License 2018.03.07 0 0 53579

Köszönöm a hsz-ed. Igen, biztosan szerepe volt a katasztrofális algásodásban, hogy sok volt a növény és nem gondoztam, elhaltak is bőven voltak. Most ezen változtattam már. Algaölőt használok egy hónapja, eredménnyel. Most már a vastag ,nehéz és gusztustalan lepedék formájában lejön az alga a levelekről, ugyanakkor az egész aksi tele van az elhalt algák maradékával. Naponta leszívogatom a törmeléket.

Megelőzésképpen lehet, hogy garnélákat hadrendbe állítok. Kaptam pár  sima "piros" csigát, de előbújtak a helenák (igen, túlélték a csigahiányt a talajba befúródva), és egyetlen éjszaka végeztek velük! eltávolítom őket, eddig 9 csigaölőt találtam, nekik lett gazdájuk.

Kérdésem, hogy az 1 db otocinclus mellé, aki szó szerint dagadtra zabálja magát és nem győzi, vehetek-e még 1-2 darabot?Valahol úgy olvastam, hogy békés, több is tartható. 115 literes a medencében.

Előzmény: Amanita muscaria (53576)
SelmeciS Creative Commons License 2018.03.06 0 0 53578

Sziasztok! Az a kérdésem, hogy mexikói AXOLOTL-ok mellé szabad e guppit vagy neon halat vagy ilyesmit tenni, vagy felfalják őket az axolotlok? (ha van más hal ötlet melléjük, az is érdekel :D )

Köszi előre is!

divád84 Creative Commons License 2018.03.06 0 0 53577

Sziasztok. 

Szeretnék segítséget kérni tőletek! Be tudná azonosítani valaki ezt a növényt: 

Köszönöm!

Amanita muscaria Creative Commons License 2018.03.06 0 0 53576

Az algásodásnak számos oka van. Ezek közzül az egyik az akvárium talajában felhalmozódott mulm, vagy a vegetáló, elhalt állat, vagy növénydarabok.

Ez utóbbi kettő lebomlásából jelentős ammónia keletkezik, amit az algák előszeretettel hasznosítanak.

Nálam itt jönnek a képbe a garnélák.

Nem az algát eszik, hanem a kajamaradékokat, elhalt szerves növénydarabokat, tetemeket, etc, ... így kevesebb lesz az ammónia.

Küzdök én is velük rendesen.... :)

Előzmény: Ormió (53568)
zoltanschmidt Creative Commons License 2018.03.05 0 0 53575

Sziasztok,

Hátha valakinek érdekes lehet:

https://www.jofogas.hu/tolna/Sicce_CO2_Life_2_szendioxid_generator___Uj__bontatlan_csomagolasban_76906791.htm

Kevesebb,mint a bolti ár feléért!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!