Keresés

Részletes keresés

Sweetiepie Creative Commons License 4 napja 0 0 53685

Örülök, ha sikerült. Biztos, hogy jó helyre került. :)

Nekem még tovább bonyolódott a helyzetem, sajnos november első vagy második hetéig sem tudtam volna átvenni őket.

Köszönöm, hogy jelezted :)

Pacsi :)

Előzmény: Báthory Ödönke (53684)
Báthory Ödönke Creative Commons License 5 napja 0 0 53684

Elpasszoltam a csigáimat. Elnézésedet kérem ha komolyan számítottál rájuk.

Előzmény: Sweetiepie (53673)
Sweetiepie Creative Commons License 2018.10.10 0 0 53683

Nekem apámék mai napig azok a típusok, napi 18 órát megy a TV... bárki jön vendégégbe nem kapcsolják le, csak leveszik a hangját..... régen nagy TV-és voltam én is, de ma már felveszem az STB-én ami érdekel csak azt nézem vissza.

Nekem meg pont a hálóban nincs TV. A telefonom is kitiltottam egy időben, de most már ébresztés miatt beviszem (de jó messzire az ágytól, lenémítva). Lefekvés előtt olvasom ill. figyelem sokszor az akváriumot ha még olyankor megyek át lefeküdni amikor az időzítő nem kapcsolta le a világítást.

Előzmény: Nibiru (53680)
Nibiru Creative Commons License 2018.10.10 0 0 53682

Alvás helyett. ;-D Amúgy nem nézünk TV-t, mert úgy szar a műsor, ahogy van. Kijelzőnek használjuka Tv-nket, online nézünk filmeket.
Ami a TV csatornákat illeti, kell a fenének mindig ugyanaz a vacak százezredszerre, ráadásul nem elég, hogy egy filmhez legalább 30 perc reklám is dukál, de pofátlan módon még ki is vágnak a filmekből, hogy kijöjjön a műsoridő. Amióta pedig összefogtak és egyszerre nyomják a rekámot az összes csatornán, hogy még átkapcsolni se legyen érdemes, úgy gondoltam, hogy elmennek mind a jó édes anyjuk walagára. (dupla V-vel)
És akkor nem is szóva arról, hogy a kábeles csomagban van egy csomó előfizetési díj, de olyan csatornákra is amiket bottal se piszkálnék. Támogassa őket a halál! A híreket már vagy 20 éve online nézem, ennyi. Nincs szükségünk TV-re. Ha kell valami, megkeresem a neten, esetleg előfizetünk családilag a Netflixre, osz' csá. :)

A (szintén sügeres) akvárium hűtését egyszer úgy oldottam meg , hogy egy szobaventillátorral fújattam a tetejét. Bevált. :) Csak egyszer volt ilyenre szükségem. Utána kidolgoztam néhány hűtési megoldást, de hely és muszáj híján nem valósítottam meg.

Előzmény: Báthory Ödönke (53681)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2018.10.10 0 0 53681

(Elnézést, de ezt a gondolati párhuzamot alkalmazva akkor a hálószobában mi helyett nézitek a tévét?)
Nekem is a sügeres akváriumom teljesen felborult a nyári meleg alatt. Komolyan gondolkodtam azon, hogy veszek valami kis használt hűtőszekrényt, csinálok rá két kis lukat és belerakom a külső szűrőt. Nem kell hogy nagyot hűtsön a vizen, de egy pár fok már elég lenne. Csakhát az ilyesmi dolgokban elég lassú vagyok.

Előzmény: Nibiru (53680)
Nibiru Creative Commons License 2018.10.10 0 0 53680

Megértelek. :D Mondjuk engem a külső szűrők zaja is zavarna alvás közben, nemhogy egy légpumpa. De nálunk hagyományosan nincs TV a nappaliban, az az akvárium helye. Mindig is utáltam amikor vendégségben valahol ment a TV és az emberek azt kezdték el bámulni beszélgetés helyett. Nálunk csak a hálószobában van TV.

Előzmény: Sweetiepie (53679)
Sweetiepie Creative Commons License 2018.10.09 0 0 53679

Jól értetted.

Én valahol örülök neki, régebben pont emiatt nem volt akvárium... a hálóba (legalábbis oda ahol alszom) soha nem tudtam akváriumot rakni, zavart a hang. Főleg ez NDK valami ami a 80-as évekből maradt rám apám után... na az nem semmi. Zetor kutya f.sza hozzáképest.

Előzmény: Nibiru (53678)
Nibiru Creative Commons License 2018.10.09 0 0 53678

Jav: Gondolom NEM egy sarokszűrő....

Előzmény: Nibiru (53677)
Nibiru Creative Commons License 2018.10.09 0 0 53677

Gondolom egy sarokszűrő csövére gondolsz, hanem valami diffúzorra, de nekem még abból az időből maradt néhány elektromos pumpám, mikor még tenyésztettem is, így ez nem gond. Olyan keveset mennek egy évben nyáron (ezévben pl. egy percet sem működtek) hogy a puszta koruk miatt érik majd el bennük a gumi egyszer. Na, akkor majd veszek egy diffúzort. :) 

Előzmény: Sweetiepie (53676)
Sweetiepie Creative Commons License 2018.10.09 0 0 53676

Én olyankor is csak a motoros szűrőre teszem fel a plusz kiegészítőket, meg a légcsövet kintre. Pumpás levegőztetőt legalább 15 éve nem használtam.

Előzmény: Nibiru (53674)
Nibiru Creative Commons License 2018.10.09 0 0 53675

+1

Előzmény: Sweetiepie (53673)
Nibiru Creative Commons License 2018.10.09 0 0 53674

Nekem sügereim vannak és bizony amikor felment a hőmérséklet 27 fok köré, akkor igencsak szaporán vették a levegőt. Nem pipáltak, de járt a kopoltyújuk rendsesen. Na, ilyenkor, de csakis ilyenkor szoktam beindítani a levegőztetőt.

Előzmény: Sweetiepie (53666)
Sweetiepie Creative Commons License 2018.10.09 0 0 53673

Fent vagy FB vannak akvarista csoportok. Lépj be, írd be oda, egyből lecsapnak rá. Oda több ezren járnak, ez a hely csak vegetál.

Előzmény: Báthory Ödönke (53672)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2018.10.09 0 0 53672

Áááá látod, fütyülnek rá a lakosságok. No mindegy megpróbálom addig életben tartani őket. AZ akváriumba nem merem visszarakni. 

Előzmény: Sweetiepie (53671)
Sweetiepie Creative Commons License 2018.10.09 0 0 53671

Persze, ha addig akar valaki, nyugodtan add oda neki.

Előzmény: Sweetiepie (53670)
Sweetiepie Creative Commons License 2018.10.09 0 0 53670

Közelben lakom, de most cca. 1,5-2 hétig távol leszek, gyakorlatilag beköltözöm a munkahelyemre. Utána visszatérünk rá, most biztos nem tudok elmenni érte.

Előzmény: Báthory Ödönke (53669)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2018.10.05 0 0 53669

Három biztosan él a négyből.

Előzmény: Báthory Ödönke (53668)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2018.10.05 0 0 53668

Dehogy, semmire. Nekem már kiszolgáltak, de nem szívesen dobok ki élő jószágot. Viszont azóta egy dunsztosüvegben vannak, nem biztos hogy még mindegyik él. Kettő nem mozog, de a vizük nem büdös. Arra gondolok hogy a hideg miatt visszavonultak, betokozódtak vagy valami ilyesmi. Ha ilyen feltételek mellett is kell, akkor viheted. Csepelen lakom, és valami méltányos távolságra el tudom vinni neked.

b

Előzmény: Sweetiepie (53667)
Sweetiepie Creative Commons License 2018.10.04 0 0 53667

Ha megvan, átveszem. Árban mennyire gondoltál?

Előzmény: Báthory Ödönke (53655)
Sweetiepie Creative Commons License 2018.10.04 0 0 53666

Én több akksiban sem haszánlok külön levegőzetőt, belső szűrő megoldja, persze nem is több száz lieteresek. 54-80-100 literesek.

Motoros belső szűrő fodrozza a vízfelszínt, a 100-asban pedig megy esőztető. Ez bőven elég. Sok éve így csinálom, soha nem volt még probléma, soha nem láttam pipázó halat, pedig azért nyáron néha felkúszik a szoba hő és a víz is 27-28 C.fok magasságig.

Előzmény: Nibiru (53662)
Sweetiepie Creative Commons License 2018.10.04 0 0 53665

Sziasztok!

Betta mellé az alábbiakon kívűl, milyen növényt javasolnátok még?

Eichornia, Pistia

Köszönettel:

Sp

Nibiru Creative Commons License 2018.09.28 0 0 53664

Miért akarod lecserélni? Nem váltak be a ledek? Én Arkadia csöveket használok keverten ezer éve, de van egy rakás gyártó akik szintén jó csöveket gyártanak. Sem a megbízhatóságuk, sem az áruk miatt nem gondolkodtam még azon, hogy lecseréljem LED-esre. Hozzá kell tegyem, hogy nagy az aki, azaz 3 db 150-es és egy 120-as csőről beszélünk. 

Előzmény: Cseroka (53663)
Cseroka Creative Commons License 2018.09.26 0 0 53663

Sziasztok egy kis segitség kéne. Van egy juwel rio 125 a gyári viláhitást lecserélném .csak nemtudom milyen világitást tegyek helyette.aki tud kérem irja meg milyen világitást vegyek.elöre is köszönöm

Nibiru Creative Commons License 2018.09.24 0 0 53662

Az attól függ, hogy milyen szűrő, mekkora akvárium, nennyi hal és milyen vízhőmérséklet.
Normális szobai körülmények között semmi szükség külön levegőztetőre. A lényeg, hogy meg kell mozgatni a víz felszínét, a gázcsere pedig magától végbemegy. Ezt azokkal a szűrőkkel lehet legjobban megoldani melyeknek  "esőztetőik" vannak. A visszatérő vizzel remekül meg lehet tolni a víz tetejét.
Túltelepített akváriumok esetén, vagy ha nagyon felmelegszik a víz és nem képes elég oxigént beoldani, na akkor lehet csak külön rá szükség.

Előzmény: Zsolt Topál (53660)
Nibiru Creative Commons License 2018.09.24 0 0 53661

Minden szűrőnek van egy kevés hangja, ez megszokás kérdése, de ez biológiai szűrés terén nem hinném, hogy túl jól teljesít. Nem ismerem a típust, de ránézésre túl kevés szűrőanyag fér bele, és ehhez képest túl sok víz folyik át rajta. Inkább a mulm eltávolítására való, viszont az esőztetője elégnek tűnik a levegőztetéshez.

Előzmény: skull87 (53658)
Zsolt Topál Creative Commons License 2018.09.23 0 0 53660

Biztos kell valami levegőztető. A szűrő kevés. Friss a tapasztalat. Jelenleg én is ott tartok, hogy le kellene cserélnem amit a napokban vettem, mert túl hangos.

fishfan33 Creative Commons License 2018.09.22 0 0 53659

inkább csinálj bele mattenfiltert 

skull87 Creative Commons License 2018.09.19 0 0 53658

Sziasztok!

Kérdésem lenne mitn újra kezdő akvérium rajongó :) (kb.13 éve volt utóljára akváriumom)

Jelenleg az akvárium berendezése, feltöltése és viz kezelése történt meg a halak pár nap múlva érkeznek, neon hal, red cherry garnéla és galaxy razbóra lesz benne.

Tegnap vettem egy 54l akvárium szettet amely tartalmazza a szűrőt, melegítőt, hőmérőt, akvárium tetőt világítással, a kérdésem az lenne, hogy a vizszűrő ami egy hanza hj-611b, egy ekkora akváriumban el tudja látni a szükséges levegöztető feladatát vagy ajánlott esetleg másik jobb tipus? esetlek külön dedikált levegöztető?

Esetleg miléyen vizszűrőt/levegöztetőt tudtok ajánlani ami tényleg annyira halk, hogy éjjel nem zavar a szobában mert jelenleg ez a hanza a nappaliban van de ha ott kellene alúdni akkor zavaró lenne emrt van egy halk búgó hangja...

Köszönöm a válaszokat!

Báthory Ödönke Creative Commons License 2018.09.18 0 0 53657

No akkor már csak egy időgépet kell szeretnéd.

Előzmény: Nibiru (53656)
Nibiru Creative Commons License 2018.09.18 0 0 53656

17 éve egyszer ellepték a hólyag- és tányércsigák az akváriumomat és az állandó vadászat ellenére is rendszeresen szétrágták a növényeimet. Na, akkor baromira jól jöttek volna, legalább kölcsönbe, de nem volt senkinek. :) 

Előzmény: Báthory Ödönke (53655)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!