Keresés

Részletes keresés

Spidicsiga Creative Commons License 21 órája 0 0 53628

Sziasutok! Keresek 15mm vagy 12mm float üveget. Szerintetek hol lehet ezekre rátalálni? Uvegesek 99% 10mm ig tart uveget...

Nibiru Creative Commons License 2018.07.12 0 0 53627

- "is" :)

Előzmény: Nibiru (53626)
Nibiru Creative Commons License 2018.07.12 0 0 53626

Ennek számos oka lehet, a legvalószínűbb az úszóhólyag gyulladás is. Ez sajnos többnyire vírusos betegség, nem gyógyítható, azaz minél hamarabb vedd ki a halat az akváriumból! 

Előzmény: Dalzary (53624)
Nibiru Creative Commons License 2018.07.12 0 0 53625

Legtöbben elkövetik azt a hibát, hogy kicsivel kezdik, de a helyzet az, hogy minél nagyobb, annál stabilabb rendszer alakul ki benne. No meg attól is függ, hogy milyen halakat szeretnél tartani benne. De én fordítva gondolkodnék. Egy öreg akvarista tanácsa az, hogy akkora akváriumot vegyél amekkorát csak el tudsz helyezni. Ha a mérettel zöld ágra jutottál, akkor el lehet dönteni, hogy milyen halakat tudsz benne tartani. 

Előzmény: devergo1974 (53622)
Dalzary Creative Commons License 2018.07.12 0 0 53624

A tertám a farka felé süllyed,aztán csap egyet és így képes fenntartani magát ....mintha küzdene azért h fenn maradjon....Bőrelváltozás nincs rajta... és még 10-20 percenként fölmegy a felszínre majd buborékot ereszt...
Az akvában 2 szűrő, meg egy levegőztető pumpa + porlasztó is megy külön...
Mi baja lehet? Lehet baja az úszóhólyagjának? Ha igen az hogyan kezelhető?

Nibiru Creative Commons License 2018.07.11 0 0 53623

A homok az üvegnél azért algásodik, mert az üveg külső oldala visszatükrözi a fényt a homokra. Ez teljesen normális jelenség. Bármire is cseréled le, ugyanúgy algásodni fog. Táptalajokkal nem vagyok otthon, sosem használtam.
Az aljzat teljes cseréje elvileg kockázatos egy ekkora akvárium esetében mert már az is szűrőként működik, de ebben nincs sok hal, így nem hinném, hogy gond lesz. Én biztosan nem nyúlnék a régi aljzathoz, vagy ha mégis, már csak akkor ha van beállt külső szűrőm is.
A belső szűrő nem kavarja fel az aljzatot, de nem is való másra igazán mint a darabos lebegő szennyeződések eltávolítására.

Előzmény: Zoldkislabda (53621)
devergo1974 Creative Commons License 2018.07.11 0 0 53622

Sziasztok.

Kezdő akvaristaként, kérném a hozzáértők segítségét. Most szeretném megvásárolni első akváriumomat, és ebben kérném a segítséget, mekkora akváriumot érdemes venni kezdőként?

Zoldkislabda Creative Commons License 2018.07.10 0 0 53621

Sziasztok!
Megnyertem egy akvárium rendbetételét, 200L-es, 120 x 40cm alapterületű.
https://drive.google.com/file/d/10r9VlOGEZrjlpu-Sgynqhs7wic4OLUex/view?usp=sharing

Kezdésnek az aljzatot szeretném lecserélni, mert most világos homok van az akváriumban, alatta pedig Sera táptalaj. Valamiért a homok algásodik, ami különösen az üvegnél látszódik. Echinodorus Tricolor, Bacopa monnieri, Cryptocoryne aponogetifolia, Cryptocoryne wendtii növények vannak benne. A világítás nagyon szegényes, T8 30W-os Juwel növényes cső volt csak felette, nemrég mellétettem még néhány méter LED szalagot.
Első kérdésem, Manado talajt szeretnék bele tenni, szerintetek ajánlott ilyen növények mellé táptalaj, vagy elég lenne táprudazni vagy ilyesmi?
Most egy belső szűrő van bent, idővel lecserélném valami rendes külsőre, nem keveri fel a Manadot nagyon a belső szűrő?
Úgy terveztem, hogy a kb. víz felét halakkal félrerakom vödrökbe, a szűrőt pedig majd járatom az egyikben. Majd, ha betettem az új talajt, elrendeztem a növényeket, akkor minden megy vissza. Cseréltetek már így aljzatot? Halakat mennyire viseli meg?
Köszi előre is a tanácsokat!

E-lok Creative Commons License 2018.07.09 0 0 53620

Köszönöm a választ. Eszerint nincs tőle veszélyben a többi hal...  Jó tudni. :)

Előzmény: Nibiru (53619)
Nibiru Creative Commons License 2018.07.09 0 0 53619

Az algaevők nem támadnak és esznek meg élő halat. Viszont a ha haltetemet találnak azt az utolsó morzsáig elfogyasztják, max a csontváz marad amit utána nem veszel észre az üledék között.
A páncélost azért zavarja el, mert egyrészt táplákozási vetélytársnak azonosítja be, másrészt nem tetszik neki, ha folyton körülötte sertepertélnek. De csak elzavarja, nem üldözi és ez a lényeg.

Előzmény: E-lok (53618)
E-lok Creative Commons License 2018.07.08 0 0 53618

Üdv Urak!

Hozzáértő topiktársaktól kérdezném, mennyire szokványos, hogy egy Ancistrus agresszív legyen? Konkréten két felnőtt platti is eltűnt mostanában nyomtalanul. Létezik az, hogy az algaevő elfogyasztotta? Azért lenne furcsa, mert vannak egészen kicsi plattik (szaporulat) akiket nem bánt. Ahogy a felnőtt razbórákat és neonhalakat sem. Viszont a páncélosharcsákat rendszeresen megkergeti!

Mitől függ az Ancistrus viselkedése? Lehet befolyásolni?

Nibiru Creative Commons License 2018.06.28 0 0 53617

Ha még nincsenek benne halak és még mindig zavaros lesz a víz, ha piszkálod a homokot, akkor nem lett rendesen átmosva az elején. Annyit tehetsz így utólag, hogy rendszeresen megpiszkálod, átmozgatod és megvárod míg a szűrő teszi a dolgát.
Ha nem volt biológiai indítás, akkor nagy kárt nem tudsz a szűrő mosásával okozni. Az alap, hogy a szűrőt csak az akvárium saját vizében szabad kimosni és ha több van, soha nem egyszerre.

Előzmény: oszydj (53587)
Nibiru Creative Commons License 2018.06.28 0 0 53616

"tovább felfokozza..." :-/ atyaég, de utálom, hogy utólag nem lehet javítani egy bejegyzést.

Előzmény: Nibiru (53615)
Nibiru Creative Commons License 2018.06.28 0 0 53615

Annyira nem bonyolult dolog megszüntetni az okot, de érdemes, mert így sokkal kevesebb oxigén jut a vízbe, ami a jelenséget csak tovább felfokozza.
Ideiglenes, de akár végleges megoldást is jelenthet, hogy egyrészt gyakrabban cseréled a vizet, a szűrőd visszatérő ágával pedig mozgatni kel a víz felszínét.

Előzmény: Ormió (53613)
Lynx11 Creative Commons License 2018.06.25 0 0 53614

Sziasztok! Par honapja építettem egy afrikai sügeres akksit.11 sügér és 2 harcsa él együtt 240 literben. Az elso hogy a vízben apró fehér valamik úszkálnak. Ez nagyjából leülepszik de minden etetéskor újra előkerülnek. A második hogy 1-2 hete azt vettem észre hogy néha 1-1 hal vakarózik az aljzaton és kicsi barna foltok jelentek meg rajtuk. Mit tegyek a vízzel és a halakkal? Kezdő vagyok a témában. PH 7-8, NK 25

Ormió Creative Commons License 2018.06.18 0 0 53613

Köszönöm. amint utána néztem, nagyon összetett a dolog háttere, aligha fogom megszüntetni az okot...

Előzmény: Amanita muscaria (53612)
Amanita muscaria Creative Commons License 2018.06.18 0 1 53612

A "surface scum" angol kifejezés felszíni hab-ot vagy tajtékot jelent. Egy vékonyabb hártya, amely az ujjunk érintésére "szétugrik", nem más mint a növények által kibocsájtott enzimek, szénhidrátok, bomlástermékek, levegőből érkező por és baktériumok elegye. Ha már kellően vastag akkor habzik is...

Okot célszerű megszüntetni, vagy tüneti kezeléssel orvosolni a problémát (felszinleszívó, esőztető, etc)

Előzmény: Ormió (53611)
Ormió Creative Commons License 2018.06.18 0 0 53611

Kedves sporttársak, mi lehet ez a fátyol a víz tetején? Mindenki él és egészséges egyébként.

Amanita muscaria Creative Commons License 2018.06.18 0 0 53610

A szűrőt nem szabad kikapcsolni, 24H-ban működjön.

Előzmény: Ikaruszki (53609)
Ikaruszki Creative Commons License 2018.06.18 0 0 53609

Napi 3-5 óra összesen, elosztva napszakok közt.

Előzmény: Amanita muscaria (53608)
Amanita muscaria Creative Commons License 2018.06.17 0 0 53608

Mit jelent az , hogy "a szűrő pedig egész nap ki-be kapcsolt." ?

Előzmény: Ikaruszki (53607)
Ikaruszki Creative Commons License 2018.06.17 -1 0 53607

Sziasztok!

Szeretnék véleményt, tapasztalat-megosztást kérni tőletek!

Korábbi sikertelenségeimet elfeledve, szeretném újraindítani 17 literes játékakváriumomat. Ehhez egy Aquatan? szűrő-levegőztető, és egy átlagos, termosztátos hőmérő van jelenleg. Mindkettő 50 literre van tervezve.

Korábban 1-2 aranyhal, guppi, cápamárna, vitorláshal voltak benne, persze nem egy időben.

Állandó problémát jelentett, hogy a halk néhány hónapig bírták, de a növényekkel se volt jobb a helyzet. Kaptak változatos táplálást, a növények tápot és CO2 tablettát, a szűrő pedig egész nap ki-be kapcsolt. Fényként egy kb. 7 wattos fénycső szolgált, oldalról bevilágítva. Búvóhely volt a halaknak. Aljzaton volt valamennyi kő, de nagyobb kavicsok nem. Tapasztalataim szerint talán a fűtés volt túlzott teljesítményű, 1-2 fokokat ingadozott a hőmérséklet.

Takarítás: heti 1× 10%-os vízcsere, kezelt csapvízzel. Utóbbi sajnos nagyon kemény, országosan is, de ezzel nem tudtam mit kezdeni. PH érték 7-8 között! mozgott, de olyan 6 körülinek kellett volna lennie, tudtommal.

Mit tudtok javasolni, hogy végre megmaradjanak benne a növények, halak? Mi bírja? Kezdjem újra inkább az ősrégi 50 literessel?

Levee1 Creative Commons License 2018.06.12 0 0 53606

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni hogy szerintetek mi lehet ez.

Pár napja elkezdett zavarosodni a víz szokásost csináltam lámpa le ,kaja nincs,levegő feljebb volt egy 20%os vízcsere is.ma kapcsolom fel a lámpát és már az üvegre is feltapadt. 

http://indafoto.hu/collectioneditor/555239

Mi lehet a megoldás hogy eltüntessem.

Köszi

Mr.Hipszter Creative Commons License 2018.05.28 0 0 53605

Sziasztok! 

Sziasztok!
Eladó az alábbi akváriumom a benne lévő halakkal, technikával, akár külön-külön (természetesen ha a halak már nincsenek benne, most viszont még benne vannak  )

Link a képekhez: https://www.facebook.com/attila.ormodi/media_set?set=a.10215810512436562.1073741874.1257195217&type=3 

Tizenakárhány fős Inetrruptus csapat lakja, 5-6 hím, a többi nőstény, néhány növendék. Egy pár folyamatosan forgat, a nőstény jól látható, a hímet nem sikerült pontosan beazonosítanom, csak sejtésem van, hogy melyik az  Hűséges társuk egy 4 éves hím anci és két kakukkharcsa.

Képek vannak, tudok továbbiakat küldeni. A halacskákról csináltam videót is, a pontos beazonosítás miatt, mert fényképezni amúgy nagyon nehéz őket.

Az egész hóbelevanc halastul 75 ezer forint. Budapesten a szállításban tudok segíteni. Ha a halak külön elkelnek, akkor bontom a szettet és lehet venni darabonként.

Részletek:

Halak (8000 ft a csapat)
12 felnőtt Interruptus sügér és pár növendék, egy Anci és 2 kakukkharcsa.

Akvárium (8000 ft)
75 cm hosszú, 35 cm széles és 43 cm magas, Kb. 100 literes, feketével ragasztott, 5 mm-es élcsiszolt üvegből. Kétoldalt merevített, vízszintes tolótetővel.
Ragasztott 3D hungarocell háttér, szikla és gyökér utánzat, édesvízi trópusi vagy afrikai berendezéshez ideális. Néhány karc az oldalán belül, de csak akkor látszik, amikor beletelepül az alga, csak esztétikai hiba. Nem ereszt, nem szivárog, jön-megy-intézkedik már 3 és fél éve.

Szűrők (20000 ft)
TetraTec EX 700 külső szűrő, szivacs-kerámia-biolabda töltettel, gyári csövekkel, tartalék csapokkal. Nem ereszt, nem szivárog, csöndesen teszi a dolgát, olyannyira, hogy az ágy mellett van, mégsem hallani.
A levegő porlasztásról és áramlatkeltésről egy AquaEl Fan Mikro gondoskodik.

Áramlásgenerátor (6000 ft)
Sokakat megoszt, hogy kell-e egyáltalán, én használom, AquaEl Reef Circulator 2600 gondoskodik róla, mágneses felfogatás, csendes működés.

Világítás (35000 ft)
Saját készítésű hobbiprojekt, PowerLED-es megoldás, brutál fényerővel. A váz plexi, ebbe beleragasztva a műanyag 90°-os fényszórólencsék, erre szilikonnal felragasztva a lencsék a hűtéssel. Ezek cserélhetőek, ha valamelyik megmakkanna, csak forrasztani kell hozzá. Amúgy abszolút tovább fejleszthető, tartalék LED-eket tudok hozzá adni.
TC420 vezérlő gondoskodik a napszaknak megfelelő fényerőről, amit egy hasznos kis programmal lehet programozni, 4 csatorna van - hideg-meleg fehér, kék és pár db. piros. Ezeket külön-külön lehet programozni, mikor mennyire világítsanak, tetszés szerinti színt kikeverve, nekem hajnal-delelő nap-lemenő nap és holdfény van beállítva.
Nem a legesztétikusabb a kivitelezés, de a funkcióját 100%-ban ellátja, és nem kerül 100 ezer forintba, mint a hasonló tudású de szép és készen kapható társai. Ja, és nem LED-csíkokból van - tudom-tudom, sokan esküsznek ezekre, de szerintem sem fényerőben sem élettartamban nem vetekedhetnek a PowerLED-ekkel.

Berendezés (ajándék)
Horvát mészkő. Ennyi 

Ha valaki ingert érez rá, hogy egyben elvigye, annak 75 ezer pénzért az egészet megszámítom (a szekrényke nem eladó). Adok hozzá kütyüket, algakaparót, halhálót, aktív szenet, vízbeindító baktériumkultúrát, nehézfém-kicsapó szert stb stb... A szállításban Budapest területén tudok segíteni kocsival.

Bontani csak akkor fogom, ha a halacskákat valaki elviszi. Akár külön, akár valamit szeretne bontani 

Privátra, email-re, amint tudok válaszolok!
attila.laszlo.ormodi@gmail.com

Megtekinthető - átvehető: Budapest, 18. kerület, Gloriett lakótelep

Szép napot!

<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" classid="clsid:d27cdb6e-ae6d-11cf-96b8-444553540000" align="middle" height="215" width="1115"><param name="movie" value="http://static.indafoto.hu/swf/photo_stream.swf"><param name="quality" value="best"><param name="bgcolor" value="#000000"><param name="allowScriptAccess" value="always"><param name="FlashVars" value="atomURL=http%3A%2F%2Ffeed.indafoto.hu%2Fmrhipszter%2Felado_akvarium%2Ffeed&sourceURL=http%3A%2F%2Findafoto.hu%2Fmrhipszter%2Felado_akvarium&bgColor=000000&titleColor=FFFFFF&imageSize=s&orientation=horizontal&target=blank&streamAlign=front"><embed src="http://static.indafoto.hu/swf/photo_stream.swf" quality="best" bgcolor="#000000" allowscriptaccess="always" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" flashvars="atomURL=http%3A%2F%2Ffeed.indafoto.hu%2Fmrhipszter%2Felado_akvarium%2Ffeed&sourceURL=http%3A%2F%2Findafoto.hu%2Fmrhipszter%2Felado_akvarium&bgColor=000000&titleColor=FFFFFF&imageSize=s&orientation=horizontal&target=blank&streamAlign=front" type="application/x-shockwave-flash" align="middle" height="215" width="1115"></embed></object>

alfag060 Creative Commons License 2018.05.01 0 0 53604

alfag060 Creative Commons License 2018.05.01 0 0 53603

Eladó 
Akváriumok és aranyhalak
Mostani melóm hétvégéket is felemészti ezért felszámolom akváriumaimat.

120X50X50
Pár hétig volt felengedve víz érlelés miatt.30000-

80X35X40 
Halakkal vagy anélkül
saját gyártású külső szűrővel. 20000-

50X30X40
Halakal vagy anélkül.
Külső szűrő egy sékerből van kialakítva.
De adok hozzá egy saját átalakítású kétéltű szivattyút.12000-

Árak irány árak.

Mindent viszel 
45000-

Budapest XX.

0670 242 59 31

Amanita muscaria Creative Commons License 2018.04.19 0 0 53602

Szia! Nincs betta tartási tapasztalatom, de úgy gondolom, hogy a garnélákból is élő eleség lesz...

Előzmény: oregbetta (53598)
hul Creative Commons License 2018.04.19 0 0 53601

A hímek bunyóznak, sziámi harcoshal, de szerintem hamarosan megoldódik a problémád.

Aztán lehet készülni egy valódi akváriumi közösség kialakítására. Ha van rá igény.

Előzmény: oregbetta (53600)
oregbetta Creative Commons License 2018.04.18 0 0 53600

Szia !

A Betta alapvetően elég kevés állatot tűr meg maga mellett. A Guppikat konkrétan kiírtja, ezt eddig két kereskedésben is mondták és korábbról van személyes tapasztalat is. Territoriális lény, a szakirodalom azt írja hogy a természetben 1db hím betta kb. 1-2 m2-es területet "foglal" magának le. A tartásról azt írják, hogy két hím 100 liter alatt és sűrű növényzet nélkül nem tartható.

Szeretnénk mellé másik halat és vagy egyéb állatot. De egy beteg hal mellé több halat betenni mindkét fél számára felelőtlen lenne szerintem.

Mit eszik ? Kétféle száraz haltápot kap és fagyasztott artémiarákot vegyesen. Kézből eszik lényegében.

Azt írják egyébként, hogy a kedvező körülményekre általában habfészek építéssel reagál. 2 naponta újat épít az utóbbi időben.

Tudom, hogy nem ideális az egyedüllét, de a tömeges halpusztulás, befertőződés, szétcsipkedett úszók sem azok.

Előzmény: hul (53599)
hul Creative Commons License 2018.04.18 0 0 53599

Azért csak benépesíteném kissé a 65 litert is, mennyivel szebb és barátságosabb, ha csapatok úsznak. Nem nagy és sok, hanem érdekes és ezek lehetnek guppik, a legigénytelenebb, de igaziból szép kis halacskák. Gondolom 6-8 kis hal elférne, amelyik kicsi is marad. 

Aztán közben elgondolkodtam a kérdésen, vajon annak az egy szem bettácskának mit adtatok, adtál enni? Hogy lehet egy darab árva halat etetni? Százazzal? Élővel? Fagyasztottal?

Hát nem lehetett szép élete. 

Előzmény: oregbetta (53598)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!