Keresés

Részletes keresés

MrTinkertrain Creative Commons License 2018.02.19 0 0 53562

Nagyon köszönöm! Akkor lehet, hogy megpróbálom ezt a szett-dolgot. Pontos a diagnózisod: átlagos igényű amatőr vagyok. :)

Előzmény: Ormió (53561)
Ormió Creative Commons License 2018.02.18 0 0 53561

Szia,

sok szerencsét a régi-új hobbidhoz!

Nekem is gyerekkori hobbi elevenedett fel, amikor 8 éve "kaptam" egy 115 literes akvárium szettet. Más márka, mint a tiéd, nem célom ide kiírni. Beépített belső szűrő, tető, világítás - 8 éve hibátlanul megy minden, ezért csak javasolni tudom egy átlagos igényű amatőrnek a szettben való gondolkodást. 

Előzmény: MrTinkertrain (53560)
MrTinkertrain Creative Commons License 2018.02.18 0 0 53560

Sziasztok!

 

Új vagyok itt, és a véleményetekre lennék kíváncsi.

Már korábban volt akváriumom, de most visszatérnék ehhez a hobbihoz, sok év kihagyás után. Nézelődtem mindenféle boltban és a neten is, és látom, hogy vannak szép akvárium szettek, Juwel, Eheim márkájúak, hozzá való szűrővel, stb. Nekem olyan 80-120 liter közötti akvárium kellene, és találtam egy egészen jó Eheim-et, viszont nem tudom, hogy a gépészet (szűrők, levegőztetők, és a többi ketyere) mennyire megbízhatók ezekhez, nem járok-e rosszul, ha szettben veszem.

Nekem annak idején egy Shark szűrőm volt, ami porlasztott is, de azt a funkciót nem használtam, hanem külső kompresszorral és porlasztókővel oldottam meg az oxigén ellátást. Nekem ez annak idején bejött.

 

Mi a véleményetek, érdemes szettben venni az akváriumot? Nem kerül annyival többe, és pl, a fedele is szép így, stb. 

 

Köszönöm szépen!

MrT

SzMonika88 Creative Commons License 2018.02.04 0 0 53559

 Sziasztok segítségre lenne szükségem, tegnap vettünk egy andinoacara rivulatus t kereskedésbe, mióta meghoztuk azóta gubbaszt lent van szinte egész nap az aljzaton.Mind a két szeme opálos, farok úszója szinte csak az egyik irányba mozog. Néha oldalazva úszik. Mi lehet lehet a baj?

 

Ormió Creative Commons License 2018.01.30 0 0 53558

Sziasztok,

a segítségetek kérem! 8 éves a 115 literes JUWEL aksim, teljes megelégedésre működött minden eddig. (csak egy érdekesség: egy izzófényű ponytlazacom 7 éves korában pusztult el).  Pontylazacok, 3 sterba, kakaudsügér párocska vannak benne békében.

sajnos lehet, hogy csúnyán elszúrtam a dolgot. Rengeteg "sima" vizicsigám volt, egyes alkalmakkor 200 db-ot is kiszedegettem - meguntam. Vettem ellencsigákat, akik az összes csiguszt megették, és kb 3-4 hónapja csigamentes az aksi. Meglehet, ezzel ökológiai katasztrófát indítottam el, mert mostanra viszont tűrhetetlenül elalgásodott minden, szerintem a sötétebb helyeken növő barna algától a növényeken sűrűn bevonó hosszú zöld "moszaton" át a pöttyökben növőig minden fajta algám van! Egy algaevő hal pukkadásig zabálja magát de meg se kottyan. Olyan lett az aksim, mint egy csatorna - csak rossz szaga nincs.

Gyári juwel szűrő apparátus van benne, hetente 10-20% vízcsere, easycarbot adagolok és elég sok és szép növényem volt - eddig...

Attól tartok, újra kell indítanom az egészet? Mit javasoltok, menthető lehet a dolog?

 

Amanita muscaria Creative Commons License 2018.01.22 0 0 53557
Előzmény: zip2000 (53556)
zip2000 Creative Commons License 2018.01.20 0 0 53556

Sziasztok! 

 

Alapszintű co2 adagoláshoz olcsó megoldást keresek. 

Találtam néhány zselés-élesztős-flakonost, de biztos van valami sufni megoldás ezek helyett is(?)

 

https://www.greenaqua.hu/hu/aquario-neo-co2-zselatinos-elesztos-co2-rendszer.html

 

https://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-bio-60-starter-elesztos-co2-rendszer-kezdoknek.html

 

A tanácsokat előre is köszönöm!

joskabacsi Creative Commons License 2018.01.17 0 0 53555

Szia, 

fa van az akváriumban?

 

Előzmény: spongyane (53554)
spongyane Creative Commons License 2018.01.17 0 0 53554

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni...
112 literes az akváriumunk. 3 hete vettünk egy Eheim 250 Classic külső szűrőt. Az elején szuperül működött, de 3 hét után szinte alig jött az esőztetőből a víz. Megnéztük közelről és a csövekben látható fehéres trutyi rakodott le. Kipucoltuk az egész szűrőt, szűrőtöltetet, sós meleg vízzel átmostuk a csöveket. Most megint nyomja a vizet ezerrel. Lecseréltük az Eheim Biopower belső szűrőnket, mert szinte 3 naponta tisztítanom kellett, olyan hamar eltömődött. Most utólag már rájöttünk, hogy ugyanez lehetett a probléma vele is.
Lefényképeztem. Szerintetek mi lehet ez? Valami élőlény vagy mi a csoda?
Előre is köszönöm

buboreek05 Creative Commons License 2017.12.25 0 0 53553

Sziasztok!

Van valakinek zöld gömbhal? Az lenne a kérdésem: hogy időközönként az egyik halam hasa teljesen befeketedik. Ez normális? Mitől van ez?

pityuka1234 Creative Commons License 2017.12.15 0 0 53552

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy egy homokszűrős medence szivattyú,80-100W jó lenne e külső szűrőnek,persze a tartályban nem homok lenne,vagy ki tudja?

400 literes az akvárium.

torpe23torpe23 Creative Commons License 2017.12.10 0 0 53551

Sziasztok!

 

Szükségem lenne 1-2 tisztítási tanácsra, egy időre leállítom az akváriumomat.

 

Hogyan kell eltenni bizonytalan időre a Seachem - Seachem Matrix szűrőanyagot?

 

Nagyjából átöblítem csap alatt és kész?

 

Festett fekete kavicsról, dísztárgyakról mivel érdemes eltávolítani az algát?

 

Köszi.

Áhim Szűcs Creative Commons License 2017.12.10 0 0 53550

sziasztok  érdeklődni szeretnék ki milyen vizkezelőt használ,és hogyan valaki tud róla információt adni?

Előzmény: Macsó11 (53521)
Mancsó11 Creative Commons License 2017.12.07 0 0 53549

Sziasztok! Óriási gondban vagyok. Valami kórság miatt a halaim 90%elpusztult a hét folyamán. Viszont volt amit nem is vettem észre azonnal, szerintem ez is nagy szerepet játszott a folyamatban. Elhatároztam, hogy az egész tankot szőröstűl bőrüstől kifertőtlenítem. (Mivel tegyem ezt? Mi a legjobb erre?)

Viszont van egy Tetra Ex600 plusz külső szűrőn. Ajánlott e a szűrőanyagokat lefertőtleníteni és ha igen mivel?

Vagy jobban járok ha új szűrőanyagokat veszek bele? És ha igen milyet vegyek?

 

nagyon örülnék ha segítenének, mert teljesen tanàcstalan vagyok mi lenne a legjobb megoldás. 

Köszi

Endrész Zsolt Creative Commons License 2017.11.24 0 0 53548

Sziasztok!  egy kèrdèsem lenne   Kubai kékrákot (Procambarus alleni) lehetne tartani valamilyen csigàval? 

troppauer Creative Commons License 2017.11.17 0 0 53547

(flakon)

troppauer Creative Commons License 2017.11.17 0 0 53546

Az én ajzattisztítóm egy kb. 1.5 centi átmérőjű gumicső, amin egy kis kólásplakon van tölcsér gyanánt. 10 éve megbízható:) A tetramin lemezes tápokat nálam tolják a mollyk (meg mindenki), ahogy befér.

Előzmény: Mancsó11 (53544)
Böszőke Creative Commons License 2017.11.17 0 0 53545

Kényelmesen belefér, 

   (nekem van benne egy 1-s is a másik sarokban,hol egyik működik,hol a másik :)

Előzmény: fanthomas1 (53543)
Mancsó11 Creative Commons License 2017.11.15 0 0 53544

ki milyen ajzattisztítót ajánl? Olyan sok féle van az 1500 forintostól a 17ezresig és nem tudom h az olcsó húsnak híg a leve alapelv érvényes, vagy a nevet meg kell fizetni és tökmindegyet. Kérlek segítsetek.

Illetve másik kérdés, hogy baj e, ha a halaim (Mollyk, Ancik, macrachanták) csak tabletta formájú eleséget kapnak(Biotop-tablettás díszhaltáp illetve Biotop-spirulina tabletta), mert a lemezes kaja nem fogy, megkóstólják, de ki is köpik.

köszönöm

fanthomas1 Creative Commons License 2017.11.08 0 0 53543

Sziasztok!

 

Belefér egy 54 literes akváriumba az Aquael FAN 2-es szűrő?

Akinek van erről tapasztalata írja meg. A válaszokat előre is köszönöm! 

Amanita muscaria Creative Commons License 2017.11.07 0 0 53542

Nem akartam ezzel is húzni az időt, meg gondoltam túlélik... Tévedtem.

Előzmény: boxer-gs (53541)
boxer-gs Creative Commons License 2017.11.07 0 0 53541

Miért nem fogtad ki a halakat a költöztetés idejére? :o

Előzmény: Amanita muscaria (53540)
Amanita muscaria Creative Commons License 2017.11.07 0 0 53540

Sziasztok!

Hétvégén sikerült átköltöztetnem.

Vízet 10%-ig lenegedve, a garnik túléltékis, de a halak nem. (10 db neon)

 

kisfaludy1 Creative Commons License 2017.11.04 0 0 53539

1. Nálam 12 mm es bútorlapból van a bútor, gyári Juwel 240 L. 

Négy lap keresztben áll egy meg hosszában hátul de csak középen a két belső keresztlapig ér. 

Elöl két ajtó meg egy polc, amit kicsit lejjebb fúrtam, mert oda raktam be a 20 L-es nanót.

2. Az Eheim elég drága, vannak azért olcsóbb megoldások.

A használt piacon körülnézel kb 15-20 ezerből már kapsz vödrös külső szűrőt ami egy 200 L-eres akvát

ellát. Én egy JBL 900-at vettem 15 ért töltetekkel együtt a nyáron, tökéletesen működik.

 

3. Levegőztető nem fontos ha nem akarsz nagy szörnyhalakat. A szűrő esőztetőét úgy kell beállítani, hogy

kicsit fodrozza a vízfelszínt, ez már ad annyi O2 beoldást, hogy elég, főleg ha növények is vannak.

(Nyilván egy csupa szikla akváriumnál ami tele van zsúfolva óriás márványsügérekkel, oda nem elég.)

 

4. A Cryptok nálam jól elvannak, 2 havonta kapnak egy kis Aquaplant tablettát és hetente 10-15 mm TF micró tápot (240 L akkva). De ez is inkább a többi növény miatt, szerintem ezek enélkül is meglennének.

Előzmény: Kapimester (53537)
joskabacsi Creative Commons License 2017.11.04 0 0 53538

Szia!

 

2. kb 20 000-ből tökéletes oldalpolcos szűrőt tudsz építeni biológiai töltettel.

(egy jó vízpumpa kb. 8000 //pl. : https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-vizpumpa-compacton-600.html// egy mondjuk 10-15 liter körüli medence , szűrőanyag, szivacs)

 

3. Plusz oxigént bejuttatni szerintem felesleges.

 

4. Anubias, cryptocorine, bucephalandra.

 

üdv

 

 

Előzmény: Kapimester (53537)
Kapimester Creative Commons License 2017.11.03 0 0 53537

Sziasztok!

 

Újrakezdő akvarista lennék. Régen volt egy 100l-es akváriumom (Guppy, Molly, Xipho, Neon, stb), nagyon szerettem. Akkor egy EHEIM Liberty 130 végezte a 100l-es akvárium szűrését. Nem tudok semmi rosszat mondani róla. Volt, hogy 3 évig nem kellett szétszedni az akváriumot, csak a kötelező vízcserék, aljzat "porszívózások" lettek elvégezve. Az életem sajna megváltozott, így az elmúlt sok évben nem volt akváriumom. Most viszont ismét elkezdeném megint, de a körülmények változtak, így tanácsokat kérnék. Adott egy üres kb. 200l-es akvárium. 80x40x60cm (hxszxm). Ugyanúgy Guppy, Molly Neon és társaik lennének a lakói.

1.        Egyedi bútorlapból készült bútorra tenném, de nem tudom mekkora alátámasztás kellene. Az akvárium alatti rész 90cm magasságú polcrendszer lenne, mondjuk az akvárium alatti vízszintes tartó lap (a polc teteje) dupla lapból készülne. Már, ha ez szükséges, valamint az akvárium alatt három függőleges oldallal tervezek, amik a függőleges terhelést kapnák. Persze a polcrendszer szélesebb lesz (kb 190cm), de ez lesz a 80cm szélességű akvárium alatt. Mélység kb 42cm, mind az akvárium, mind a polcnál is. 

2.          Az akvárium szűrésre külsű szűrőt szeretnék, de a greenaqua ajánlás teljesen elbizonytalanított. Régen egy egyszerű EHEIM Liberty 130 látta el a feladatot nálam egy 100l-esben, itt meg azt olvasom, hogy 40-50 ezer felett kellene szűrőt vennem. Ezt sokallom, max az Eheim 2424 eXperience 250 (kb 35.000Ft) férn bele a költségvetésbe, de mondjuk az ára ennek is sok, a greenaqua szerint meg ez is max 100l-ig ajánlott. Több pénzem nincs rá, inkább ebből is faragnék, ha lehetne. Vagy más típust, de azokat nem ismerem. Legyen tartós, szerelhető, javítható, egyszerűen kezelhető, és legfőképp csendes. 

3.          Az akvárium levegőztetése. Ez mondjuk talán nem a legdrágább dolog, de fontos lenne mekkora levegőztető, és mennyi porlasztó kellene. 

4.           Milyen növényeket ajánlanátok, amik szépek, és tartósak. Semmi CO2 kütyüt nem akarok bele tenni. Egyszerű és szép akváriumot akarok. Semmi extra.

 

Előre is köszönöm a segítséget:

unartis: Creative Commons License 2017.10.31 0 0 53536

Nálunk sajnos nem lehet élő haleleséget kapni, valamilyen EU rendeletről beszélt a hal boltos, sórák petét még kereskedelemben nem láttam, de ennek utána fogok nézni.

Előzmény: kisfaludy1 (53535)
kisfaludy1 Creative Commons License 2017.10.30 0 0 53535

Nálunk Pécsett lehet kapni élő kaját, tubifexet ma vettem.

A kis halaknak meg lehet keltetni sórákot ha nagyon finnyásak a szárazra.

 

Egyébként az akvakertészek is a dús növényi növekedéssel "etetik fel" a vízből

a tápanyagokat, így az algáknak nem marad, ezért nincs vele gondjuk.

Nálad is valószínű ezért nem jöttek elő. Tehát nem a sok növény a megoldás kulcsa, hanem a 

növényi növekedés.

 

Számos algafaj létezik, nem mindegyik igényli a napsütést, van amelyik kimondottan

a kevés fényerőnél jön elő Pl a barna alga. Ezért nehéz velük a küzdelem, mert szinte mindig van

olyan vízparaméter amit valamelyik fajuk kedvel.

Előzmény: unartis: (53531)
kisfaludy1 Creative Commons License 2017.10.30 0 0 53534

Szerintem ezek a Cryptók bírják. Nem növekszik túl gyorsan, de szépek. Kosárkába ne hagyd.

https://www.greenaqua.hu/hu/cryptocoryne-wendtii-green.html

Max nyomkodsz a talajba a gyökeréhez néhány Aquaplant tablettát.

A zacskós barnát, makró táp van benne.

http://shop.tropicalfish.hu/edesvizi-akvarisztika/novenyapolas/aqua-line-novenyapolo-szerek/aqua-line-aquaplant-tabanyag-tabletta-10db

Vigyázz mert létezik Aquaplant+Co is, az egy pezsgőtabletta és nem jó semmire.

Előzmény: pannika77 (53533)
pannika77 Creative Commons License 2017.10.30 0 0 53533

Sziasztok!Van egy 20 literes akváriuma a fiamnak 5 kisebb hallal..Kőre rögzített anubias nana van neki.Közepes méretű(3-5 mm) kavicsaljzat van és ebbe szeretne növényt ültetni.Van olyan aminek nem fontos a táptalaj?Esetleg a kosárkákkal együtt belehet tenni az akváriumba?Kőre rögzített anubias nana van neki.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!