Keresés

Részletes keresés

C128 Creative Commons License 14 órája -1 0 8185

Nekem is 1240TERC volt az egyik, ez a majdnem merőleges RAM foglalatos, bármilyen RAM belefért. Sima desktop A1200-ben is lehetett használni, ha megemeltem pár centivel a gépet, és persze nem lehetett berakni a bővítőburkolatot, ami a hűtés miatt is jó volt. Az egyik B1260-amban valaki már előttem foglalatba rakta a 060 CPU-t. Ezt kár volt eladnom. Az egyik 71E41J-ssel simán ment volna 66 MHz-en, a kvarccsere egyszerű. A sima XC68060RC50 50 MHz-es CPU is ment hűtéssel 66 MHz-en, tudom, mert a másik 060-as B1260-ban csak a kvarc volt foglalatban.

Hiába a Vampire a Natami valamilyen utódja, nekem nem tetszik az egész, ahogy csinálják a dolgokat. Így hiába alkottak meg egy jó terméket a 68080-nal, ha elkúrják a körülményes, kezdetben otthon sütőben melegített összerakással (erről van is videó), aztán meg a lassú gyártatással. Sokkal többet is eladhatnának, ha gyorsabban kiszolgálnák a vevőket. Nem értem miért nem tudják megoldani az évi akár 1-2000 db gyártatását is. Még mindig 2500 felett van az előrendelt mennyiség.

A Blizzardok jelenlegi állapota Jensnek kedvez a legjobban, azon se lepődnék meg, ha az új Phase5 tönkretétele is az ő műve lenne. Jens akár még a valódi 68060-ak beszerezhetetlenségében is benne lehet, mert írtam neki, tényleg megvannak nála az Apollo kártyák tervei, jogai, egészen a 68060-asokig. Az is látszott, hogy Jens sosem fog új 060-as kártyákat gyártani. A 040-esben se bízok. Ez amúgy is egy zsákutca fejlesztés volt a 25-40 MHz-en 5V-on forrósodással, gondolom a 68050 is, nem véletlen nincs ilyen CPU.

Előzmény: siz (8184)
siz Creative Commons License 19 órája 0 0 8184

Nekem egy ilyen Blizzard 1240T-ből átalakított 1260-as van (már így vettem), 71E41J maszkos, szal én ezzek elvagyok.

A Nataminak egyébként a (jogi nem, de) szellemi utódja az Apollo-Core, ami a Vampire FPGA-jában is van, ők 68080-nak hirdetik magukat.

Egyébként a Blizzard-dal is az a legnagyobb baj, mint az SCPU-val: zárt a CPLD-k tartalma, ráadásul ezek meg is szoktak dögleni és akkor kuka a kártya.

Előzmény: C128 (8183)
C128 Creative Commons License 23 órája -1 0 8183

Mekkora baromság, hogy a 68060-at csillióan hamisítják Kínában, stb., mert megtehetik. Senki nem tudja hogy valójában melyik altípusból (MC fullos, LC MMU nélküli, EC MMU és FPU nélküli, 50, 60, 66, 75 MHz-esek) hányat gyártottak, hány veszett el, hány lehet beépítve még működő eszközökben, hány lehet még külön elérhető valahol újan, vagy használtan. Amigához nem is kell az MMU, az FPU viszont kéne 68060-nál, bár nem sok program használja.

Ha ekkora a probléma, és ekkora a kereslet még mindig a VALÓDI, TELJES VERZIÓS 68060-ra, főleg az utolsó, csak 50 MHz-esben gyártott 71E41J-sre, ami 80-100 MHz-ig is használható, akkor miért nem gyártja újra senki?

Nekem is volt 2 db eredeti 71E41J-s CPU-m, de sosem használtam, mert nem tudtam volna hibátlanul átalakítani a B1240 040-est B1260-ra (a CPU kiszedése nehéz, többrétegű a NYÁK), így az egész kitet minden alkatrésszel (3,3V-os stab. IC, kvarcok, stb.) együtt eladtam.

MC68LC060RC60-am és MC68EC060RC75-öm is volt, ezeket is eladtam. Kár hogy nem volt 71E41J-s 60-75 MHz-ben.

A Natami is kifulladt, pedig itt új 68070-et terveztek CPLD-ben, ami jobb lett volna a 68060-nál. Ha ez elkészült volna 5-6 évvel ezelőtt, nem kéne most a Vampire-ral szívni.

MC68030RC50-et vettem már Kínából, ez nem volt hamisítvány, mert jól működött 50 MHz-en, pedig ezt is hamisítják már. A 040-et, 020-at, 000-t gondolom nem hamisítják, mert nem éri meg, kicsi ezekre a kereslet.

Az 50 MHz-es 68882-re nagy még a kereslet, mert a sok FPU nélküli B1230, stb.-be sokan utólag akarják belerakni, de 50 €-ért drága. A 68030/50 ennyi, ez is drága.

Előzmény: siz (8182)
siz Creative Commons License 1 napja 0 0 8182

Blizzardot ez az új Phase5 sose fog csinálni. Legalábbis nem fogja a régieket újragyártani. Az a baj, hogy pl. 060-as procit akkora tételben, ami egy kártya sorozatgyártásához kell nem lehet beszerezni.

Előzmény: C128 (8181)
C128 Creative Commons License 2 napja -1 0 8181

Éppen ezért néhány helyről nem nagyon éri meg új fejlesztéseket venni, főleg Jenstől nem. Hulladék olcsó NYÁK-okat használ az ACA-knál, sokat keres már egy 200 €-s ACA-n is. Nem véletlenül nem fogyott még el mindig az 1233-55-ös, 360 €. Az 1233n-40 meg 240 €, mind nagyon drága. Az 1221EC gyenge 120 €-ért. Sima 512 KB-os bővítőt 25 €-ért ad, rá lehet dugni egy másik ilyet, így A500+-hoz 1 MB lesz, de 50 €-ért? Stb.

A Vampire meg egy összevisszaság, az oldalán az A600-as 250 €, az A500-as 300 €, közben fél éve hirdeti ebayen az A500-ast, ahol 400-700 USD-ért elvittek már sokat. Még most is 400-500 USD-ért kelnek el, ami majdnem ennyi €-ban is. Ilyen helyről nem lehet vásárolni. Az is a vásárlás ellen szól, hogy az elejétől kezdve nem tudja kielégíteni a keresletet, hónapokat, éveket kell várni, valaki meg se kapta, és 2500 felett van a megrendelt, de meg nem kapott kártyák száma.

Az új Phase5 FB oldal meg áll márc. óta, így a Blizzardokat sosem fogják újra gyártani, pedig jó lett volna konkurencia Jensnek.

Előzmény: siz (8180)
siz Creative Commons License 2 napja 0 0 8180

Az, hogy valami miért titkos annak többféle oka van:

- pl. SCPU és egyéb CMD termékek esetén egész egyszerűen elveszett Maurice Randall-nál (ő a jogtulajdonos, nála vannak a cuccok, ha minden igaz, ő meg eltűnt)

- Jens Schönfeld a TC-vel meg az ACA kártyákkal meg görény, ő arra megy, hogy megszedje magát Commodore rajongókból. Nála meg a régi Apollo jogok és tervek vannak

- és így tovább

Előzmény: C128 (8179)
C128 Creative Commons License 2 napja -2 0 8179

Nyilván én is tudtam hogy így kell valamit visszafejteni, ahogy leírtad, de mindent nem lehet így kideríteni, mert ennél összetettebb a CPLD-k működése. Meg van több GAL is. A SuperRAM-on is van egy CPLD, ezzel mi van?

Az emulátorok pont arról szólnak, hogy sok gyakran használt dolog se működik tökéletesen, még az 1541U, Turbo chameleon fórumok is ezekkel vannak tele, 100+ bug van még mindig mindkét eszköznél. Demók, stb. rosszul működnek. Pl. a Chameleonban lévő 16 MB-os 1764 REU nem teljesen pontos időzítésű, vannak REU demók, amik nem, vagy rosszul működnek vele, de a valódi 512 KB-os 1750-nel jók.

Amúgy miért titkos még mindig sok eszköz működése, kapcsrajza, a CPLD-k, stb. tartalma? Miért jó ez a gyártóknak?

Inkább segíteniük kéne hogy modern utánépítéseket csináljanak, pl. a SuperCPU-nál is. Tudom ez úgy hangzik, mintha magam ellen beszélnék, de ettől nem csökkenne a valódi SCPU-m ára. Szerintem a RAMLinknél is ez van, meg a többi CMD terméknél. Nekem is jobb lenne, ha nem a 20 éves SCPU-t kéne használnom, hanem a pl. idén gyártott modern megfelelőjét, ami persze sokkal olcsóbb is lenne. Ha a Chameleont meg tudták csinálni, és 250 €-ért tudták adni, a modern SCPU se lenne drágább. Mindjárt nem egy 2000 €-s cucc lenne.

Előzmény: siz (8178)
siz Creative Commons License 2 napja 0 0 8178

Először is jelezném, hogy az SCPU itt erősen offtopic, mert plus/4-be valszeg sose fogja bedugni senki. :D

Másrészt meg igazából nem zavar, úgysincs más téma.

> Hogyan csinálhatták meg a VICE-ben jól működőre a SuperCPU-t, ha a valódi SCPU még nincs 100%-ig megfejtve, és ez nem is lehetséges.

Amíg van rá programozói leírás, ami megmondja, hogy mit, hogyan írj programban, addig azért elég jó közelítéssel el lehet indulni abba az irányba, hogy kitaláld, hogy hogyan működik a hardver. Egy ilyen alapján nagyjából 50-60%-os kompatibilitásig viszonylag gyorsan el lehet jutni. De mint mindenhol, az ördög a részletekben rejlik. Innen jön az, hogy tesztelni kell mindenféle programokkal és kitalálni, hogy miért nem műxik valami. Erre egyébként (a próbálgatásra) az emulátor tökéletes eszköz. Nyilván kell hozzá rengeteg mérés oszcilloszkóppal, logikai analizátorral, ami az eredeti hardvert elemzi, hogy a problémás esetekben mit csinál másképp. Ezekből elég jól lehet következtetni a CPLD tartalmára, bár tény, hogy baromi lassú és nehéz feladat. Hogy ontopic is legyen: lásd pl. a TED emulációja. Egy alap emulátort, amivel mennek a gyárilag dokumentált dolgok, mint karakterkészlet, képernyőterület váltás, mindenféle képernyőmódok, hang, időzítők, stb. gyorsan meg lehet csinálni. Ha már pontos időzítés kell, hogy az FLI és társai is menjenek, az már baromi nehéz.

És 100% SCPU kompatibilitásra nincs szükség egyébként sem. Elég, ha minden (úgy) fut vele, mint az eredetivel. Az meg, hogy van olyan rejtett részlet, amit soha senki nem használt nem érdekes. Majd ha előkerül, akkor frissíteni kell a klónban a firmware-t és megy az is. Egyébként a Soci/Füvesi féle iránynak is pont ezért van kevés értelme: amikor ma már FPGA-ban megcsinálnak egy 100MHz-es(?) 68k klónt - Vampire-re gondolok - akkor a 65816-ot is simán lehet emulálni, felesleges igazi procit rátenni.

Előzmény: C128 (8177)
C128 Creative Commons License 2 napja -2 0 8177

Ha ennyire 9x%-ig megvan már hogyan működik a SuperCPU, akkor miért nincs a mai napig modern utánépítése? A programozott CPLD-k tartalma nem kiolvasható, akkor hogyan lehet visszafejteni bármit? Hogyan csinálhatták meg a VICE-ben jól működőre a SuperCPU-t, ha a valódi SCPU még nincs 100%-ig megfejtve, és ez nem is lehetséges? Te beszélsz baromságokat.

1997-8-ban tervezték az eredetit, 20 év alatt senki se tudta utánépíteni, és ez így is marad. Bárki 100%-ban lemásolná, óriásit keresne ezzel. 6-7 éve Füvesi is nagy erővel látott hozzá a SCPU visszafejtéséhez, és olyanokat írt mailban, hogy sokkal jobbat csinál majd, mint az eredeti, a 20 MHz-et is túllépi, az IDE64 (neki van) dolgait is beépíti, hogy ne kelljen bedugnia, több RAM, stb.. Azóta sincs semmi kézzelfogható, hiába vett meg 100 db (kevesebbet nem lehetett) új 14 MHz-es 65C816-os CPU-t, és mást az USA-ból 1 kisebb vagyonért.

De van turbo chameleon 64, ami bár nem kompatibilis a SCPU-val, a REU-ja se (1764-féle), de ez is sokmindenre jó, ma is használtam, 20 perce kapcsoltam ki a gépet. Az 1541 Ultimate-et (szintén megy felfelé az ára) váltotta nálam. Természetesen a TC64 ára is szépen megy felfelé, mert évek óta nem kapható, a használtak ára bőven az új 250 €-s ár felett kelt el ebayen, stb.. Ez modern cucc, sokáig nem fog elromlani, ha mégis, könnyen megjavítja a gyártó.

Jól mondod, bármi is lesz, az eredeti SCPU ára sosem fog csökkenni, csak nőni. Ne aggódj, nem nálam fog elromlani, hanem majd annál, aki megveszi X év múlva. Eddig bőven használtam sokmindenre, ráadásul ingyen, mert most min. a dupláját éri a vételárnak. Sőt a vevő azért fog dupla-tripla árat fizetni nekem, mert használtam. Sosem romlott még el nálam semmi értékes, csak C64, 1541, ilyenek, de ezeket meg tudtam javítani.

Nincs SCPU-ra program? Írjatok, hajrá! Mo-on néhány embernek van SCPU-ja, SuperRAM-mal is, talán egy SCPU128 is. Írjatok rá játékokat, demókat, stb. IDE64-gyel együtt még ütősebb lesz, mert tized mp-ek alatt betölt bármit, aztán 20 MHz-en lehet futtatni, és még REU műveleteket is végezni.

RAMLinkem is van 16 MB-tal, ilyen. http://ide64.org/scpu7.jpg 32 MB RAM már ütős, működik egyszerre a SCPU RAM is. A RAMLink nem teljesen kompatibilis az IDE64-gyel, ezt is régen megoldhattátok volna egy IDE64 firmware frissítéssel.

Előzmény: Commodore-szerviz (8176)
Commodore-szerviz Creative Commons License 3 napja 0 2 8176

"Hiába tudja a VICE nagyjából emulálni a SuperCPU-t, sosem lesz olyan, mint a valódi."

Rengeteg baromságot írsz össze, teljesen olyan mint a valódi, még a metaldust (whels,stb) is megy rajta.

Soci-ék 90-99% _visszafejtették_ az scpu-t,... itt "elfogyott a lendület", de ott a vice emulációs kódjában MINDEN egy +++90%-osan működő fizikai klón létrehozásához, programsorokkal le van írva, nagyjából mit kellene építeni, mit kell csinálni.

Ettől az eredeti ára valószinűleg nem csökkenne, sőt az is lehet, ha lenne majd egyszer(?) modern "klón", még több cucc lesz rá, és a működő eredetiek ára tovább nő.

De! Bármiről van szó, Te vered legjobban magadat, mekkora szar, mikor megy tönkre, mekkora értelmetlen, stb.

Na az SCPU pont az, ami jelenleg nem sokra jó, és bő huszonéves, NAGYON nem ennyi használatra-időre tervezett alkatrészek egész erdeje egy "vaskazettában", jelenleg nincs élő ember a bolygón(!) aki meg tudja javítani, ha a legkisebb baja lesz benne akárminek. Fekete kép örökre...

..és ennyi volt.

Nem félted a majd egymilliódat? :DDDDD

Előzmény: C128 (8172)
C128 Creative Commons License 3 napja -2 0 8175

Dehogynem, nagyon is tisztában vagyok. Ha lenne olyan új termék, ami a SuperCPU-t 100%-osan utánozza, tudnék róla. Az ilyen termékeket, előre bejelentik, valahol meghirdetik, beszélnek róla a fórumokon, ezeket szoktam nézni.

Az 1541 Ultimate-ért se véletlenül verekednek évek óta, és van évente több 100 rendelés, nem győzik gyártani, mert gyorsan elkapkodják, hónapokat kell várni. A használtakat az újnál sokkal drágábban is el lehet adni, 200-250 €-ért is, mert még mindig akkora a kereslet. Ha lenne ennél olcsóbb cucc, ami tudja a 99,99%-os 1541 emulálást, hogy minden utántöltős program működik, meg ott a 16 MB-os REU is, meg a többi funkció, akkor erről is tudnék. A 150 € csak a magyaroknak drága, a külföldieknek ez semmi.

A turbo chameleon 64-ből is sokat eladtak, mert jobb, mint az 1541U. A 250 € se pénz külföldön, csak nekünk sok. Ilyen kaliberű termékek nem jelentek meg évek óta. A C64 reloaded, stb. nem számít, mert csak a régi alaplap utánépítése, jnincs benne komoly bővítés, mint alapból 2 SID, stb. A 2 kernal és a 2 karakterkészlet az 1 BASIC-kel egy 32 KB-os ROM-ban lószar, ezt a régi alaplapokkal is könnyű megoldani.

Amigára is főleg az icompos cuccok vannak, ezeken kívül nem volt nagy durranás. A HC508, Savyna, stb. csak 68000-et tartalmazó kártya. Ha majd kijön valaki sima 68030 50 MHz, 16-32 MB RAM, stb. kártyával A500-ra, amit a bal oldali slotba lehet dugni, az lesz valami. A Terriblefire 530 nem jó, mert csak kirakta valaki az adatokat, nekem kéne legyártatni a NYÁK-ot, rárakatni az alkatrészeket, felprogramozni a CPLD-ket, stb. Ki vállalja ezt be? Miért nem a megtervező csinálta meg ezeket? Régen gyártathatná, és lenyomhatná az ACA kártyákat. Így nem kéne A500-hoz ACA500-at is venni, hogy 68030-ast lehessen rárakni. Ráadásul még béta az egész, nincs is rendesen letesztelve, ezt is nekem kéne megcsinálnom. Ez nem megy. Akkor érdekel, ha így készen lehet majd kapni max. 150 €-ért, mert a Vampire 500 250 €-ért megy.

Előzmény: IEC-ATA (8173)
IEC-ATA Creative Commons License 3 napja 0 0 8174

Az egy dolog, hogy agyalok valamin és más az is, hogy neki is állok valaminek. Most valami más foglalkoztat, de az is elméleti síkon van még, mert össze kell szedni egy két hardver információt és akkor bele lehet fogni a kísérletezésbe. Igazából elméletbe minden működik, csak hardveresen kell összehozni, de ez még odébb van. Nem hajt a tatár! :-)

Előzmény: Sheme (8170)
IEC-ATA Creative Commons License 3 napja 0 0 8173

Az a baj, hogy nem vagy tisztában a fejlesztésekkel. :-/

Előzmény: C128 (8172)
C128 Creative Commons License 4 napja -2 0 8172

Az a veszély még sokáig nem fog fenyegetni, hogy a SuperCPU128+16 MB-om kimenjen a divatból, vagy jobbat találjanak ki helyette, vagy hogy az ára csökkenjen, mert tavaly és idén min. 3 db-ot 2200 USD-ért láttam elkelni. Az ára szépen megy felfelé, a sima SuperCPU64+16 MB, 1E verzió 1605 USD volt tavaly okt-ben. http://www.ebay.com/itm/CMD-SuperCPU-64-w-full-memory-Rev-IE-for-a-Commodore-64-computer-/282202923006 Ez 7-8 éve még 700-800 € volt. Hiába tudja a VICE nagyjából emulálni a SuperCPU-t, sosem lesz olyan, mint a valódi. Látjátok, hogy ettől nem csökkennek az árak.

A SuperCPU-ban jobb helyen van a pénzem, mint a bankban, mert egyik bank se ad annyi kamatot, mint amennyivel évente többet ér, bőven az infláció felett drágul. Az USD/Ft árfolyama is emeli az árat, mert már nem 230 az USD, hanem 280. 2200×280=616000 Ft, már most a dupláját éri, mint amikor megvettem. Az is áremelő hatású, hogy hiába találna valaki külön MMU128-at, és hiába van benne a 2.04-es DOS-ban a C64 és C128 mód kódja is, akkor se lehet a SuperCPU64-ből MMU128-cal SuperCPU128-at csinálni, mert a SuperCPU64 CPLD-t csak C64-re csinálták. Nem fog indulni C128 módban, csak az eredeti SuperCPU128-assal. Ezt teszteltem, amikor még megvolt a 16 MB-os SuperCPU64+16 MB-om is.

Előzmény: IEC-ATA (8169)
Sheme Creative Commons License 4 napja 0 0 8171

Épp az imént beszéltem vele telefonon, h adja el a cuccait, és képzeld, mit mondott! Azt mondta, h már meg is szabadult a dolgaitól, mert rosszul érzi magát, h eddig nem járt a kedvedben!

Öregem, te tudsz valamit! Így lebeszélni mindenkit a hobbijáról! No, ezentúl csak téged lesünk/figyelünk, minden szavadat kinyomtatjuk és kitesszük a szobánk falára azzal a címmel, hogy:

"Miért nem lettem még öngyilkos, hiszen bármibe fogok, felesleges?"

Told a mantrád, izzítom a printert!

Előzmény: C128 (8168)
Sheme Creative Commons License 4 napja 0 0 8170

Ne is! Ő úgyis tudja a tutit!

Szóval akkor szombaton tartasz róla egy 20-30 perces összefoglalót, demonstratíve az egyik gépeden? Legalábbis ezt csiripelik a madarak.

Igaz ez? Most az egy dolog, h Te nem tudsz róla, de már ott van a bogár a füledben és azt mondja, ha van időd és kedved, miért ne készítenéd el? :-)

Előzmény: IEC-ATA (8167)
IEC-ATA Creative Commons License 4 napja 0 0 8169

Te lomos, lassan a SuperCPU-val kitörölheted a feneked. :D

Előzmény: C128 (8168)
C128 Creative Commons License 5 napja -2 0 8168

Felesleges erőlködnöd ilyesmivel. Inkább megfizethető (nem 1000-2000 €-s) SuperCPU-t építs 16 MB RAM kezeléssel, ami teljesen kompatibilis a SuperCPU-val, fusson rajta a metal dust, stb. Ez az igazi kihívás, mert többen próbálkoztak már vele, de eddig senkinek se sikerült. A turbo chameleon 64 nem ilyen eszköz. Ha ez megvan, akkor fejlessz rá megfelelő oprendszert, ami sokkal jobb a Wheelsnél. Ha fejleszteni akarsz, értelmes dolgokat fejlessz, ne baromságokat. Mehet bele még 16 MB 1764 típusú REU is, hogy a nuvie videók is működjenek, mint az 1541U-val, vagy a chameleonnal. A 2 RAM bővítő működése nagyon más. 1. lépésnek megcsinálhatod csak a 16 MB-os 1764-et, ilyet még senki se csinált külön.

Előzmény: IEC-ATA (8167)
IEC-ATA Creative Commons License 5 napja 0 1 8167

Lomos szerint hülyeség, tehát meg sem próbálom!

Előzmény: Sheme (8163)
C128 Creative Commons License 5 napja -2 0 8166

Felesleges a 24 kernalos cucc, mert olyat akar feltalálni, amit már mások megcsináltak, lásd az Easyflash 3-at.

Arra se vette a fáradságot, hogy megnézze, van 1 halom kernal, amit csak átneveztek, megváltoztatták a képernyőszíneket, a bekapcsüzit, stb., és ennyi. Sok speeddos ilyen, az Exos V3 megvan VDOS néven is. A tornado DOS is = az Exos 3-mal. Ezeket már régen végigteszteltem.

Én is tudnék különféle dolgokat csinálni, de minek, amikor mások már csináltak hasonlókat?

Csak egy Dolphindos 2 1541 panel mindennel, C64 kernallal, és 1541 párhuzamosítással kerül annyiba, mint egy Easyflash 3. Akkor miről beszélünk? 200 blokk load 5s.

Amúgy bőven elég egy Exos 3, 11×-es load sebesség, SD2IEC-cel még gyorsabb.

Könnyen berakható az összes kernal és floppy DOS 1 ROM-ba, nem nagy dolog, én is bármikor meg tudom csinálni. Magamnak megcsináltam 8 kernallal és DOS-szal, nincs több normális. A párhuzamosítás se nehéz, van több ilyen 1541-em és 1571-em is, 10 vezeték az egész. A kérdés hogy mi az értelme? A Jiffydos 10×-es, a Dolphindos 25×-ös sebességgel tölt. A szoftveres gyorstöltők közül a lassabbak 6×-os, a gigaload 15×-öst tud, és nem kell hozzá semmit se bővíteni, ez bőven elég. 200 blokk 9s a gigaloaddal. Az utántöltős programok úgyis a saját töltőjükkel töltenek után, a Jiffy, stb. nem működne.

Előzmény: Sheme (8164)
ergoGnomik Creative Commons License 5 napja 0 0 8165

Nem lett volna ez jobb helyen a Hobbi, szabadidő/Gamez/Commodore 64 Gamez témában?

Előzmény: szalai56 (8160)
Sheme Creative Commons License 5 napja 0 0 8164

Azért, mert TE nem építed meg, még nem jelenti azt, h mást ne érdekelne, vagy nem jelentene neki kihívást megcsinálni.

Na és miért baj, ha valaki megcsinálja, beteszi az összes gyors töltőt egy EPROM-ba? Hm?

Pláne, ha egy driveba bevarázsolja az összes kernal-t - nem lehetetlen, szvsz egy-két kolléga innen meg tudja csinálni -, plusz le is párhuzamosítja. Ez utóbbi sem egy akkora nagy dolog, nekem is van pár drive-om, miket lepárhuzamosítottam.

Előzmény: C128 (8162)
Sheme Creative Commons License 5 napja 0 0 8163

Dobok egy hátast, ha beállítasz vele az Árokra! :-)

Megcsinálod? Légyszi'!

Előzmény: IEC-ATA (8161)
C128 Creative Commons License 6 napja -2 0 8162

Ennek a 24 kernalnak nem sok értelme van. A legtöbb C64 kernalhoz kell floppy oldali DOS, pl. a Jiffydosnál. Vagy egész kártya bővítés, mint a Dolphindos 2-nél, mert itt 24 KB a DOS és 8 KB SRAM is van rajta.

http://e4aws.silverdr.com/projects/dolphindos2/

Az alap 1541-ben csak 16 KB a DOS és 2 KB az SRAM. Plusz párhuzamos kábelt is kell beépíteni az 1541-be, csak így működik.

A Speeddoshoz csak párhuzamos kábel és DOS csere kell.

Az Exoshoz semmi se kell, csak egy alap 1541, ha ez az Exos V3.

The beast systemhez és a turbo transhoz is komplett 1541 bővítőkártya kell.

A Prologichoz meg C64 és 1541 bővítőkártya is kell párhuzamos kábellel.

A 2. menüben meg 8 és 16 KB-os gyenge, 1982-4-es cartridge tartalmak, meg 4 KB-os monitorprogramok vannak. A pár játéknak, sidplaynek, stb.  nem sok értelme van.

Akkor már jobb az Easyflash 3, 13e Ft körül lehetett venni. 8 MB ROM van benne. Ebbe lehet rakni 8 kernal ROM-ot (nincs is több értelmes), a 2 replay slotba action és retro replayt, super snapshotot (64 KB-os ROM-ok), és van még 7 db 1 MB-os ROM hely, ahová komoly dolgokat is lehet berakni. Alapból kezeli a 8 és 16 KB-os crt tartalmakat, az Oceanos crt tartalmakat 512 KB-ig, és van speciális, max. 1 MB-os Easyflash formátum is. Néhány példa az utóbbira:

1 MB, Supercart 60-in-1 [easyflash]   [2015] http://csdb.dk/release/?id=136764

1 MB Multi Easy [easyflash]   [2013] http://csdb.dk/release/?id=117893

930 KB, 90 sid EasyFlash SID Collection   [2009]   http://csdb.dk/release/?id=83665

Stb. Nem kell itt erőlködni ilyen 24 kernal izékkel. Akinek az Easyflash nem elég, ott az 1541U. Vagy van SD2IEC 6-7e-ért, ebbe is lehet Jiffydost és Exos3-at rakni.

IEC-ATA Creative Commons License 6 napja 0 0 8161

Szia! Nem láttam-hallottam róla. Érdekes! :-)

szalai56 Creative Commons License 6 napja 0 0 8160
C128 Creative Commons License 6 napja -4 0 8159

Jó lenne ha valamennyire értenél is a birtokolt gépekhez, nem csak gyűjtenéd.

Előzmény: Sheme (8158)
Sheme Creative Commons License 2017.06.16 0 0 8158

Thx! Ezt megnézem legközelebb!

Előzmény: C128 (8157)
C128 Creative Commons License 2017.06.16 -1 0 8157
Előzmény: Sheme (8156)
Sheme Creative Commons License 2017.06.15 0 0 8156

Ebben van valami... de lehet, h csak a 128-am nem jó. Néha, átváltva 64-es módba, vékonyak, egy pixel szélesek lesznek a betűk. Nem tudom, talán a 128-as mód valamelyik charset-je aktiválódik? Ezt mondjuk kétlem, de hátha valaki tudja.

Előzmény: C128 (8151)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!