Keresés

Részletes keresés

Commodore64Fan Creative Commons License 1 napja -2 0 8456

Ezeknek mi az értelme? Egyiket se lehet C64-be dugni. 2013-14-ben indultak. Minek kell Raspberrys és más emulátor? Ott a VICE-ben minden.

Előzmény: O.R. (8455)
O.R. Creative Commons License 1 napja 0 0 8455

Érdemes a Lemon64-et figyelni. Ott két projekt is van. Az egyik egy Raspberry PI-n futó emuláció (állítólag ingyenes és nyílt forráskódú lesz, csak a kábelt kell majd megcsinálni hozzá):

http://lemon64.com/forum/viewtopic.php?t=46482&postdays=0&postorder=asc&start=30

A másik meg a uDrive, ez hosszú évek óta készül(get):

http://lemon64.com/forum/viewtopic.php?t=52438

És ebben lesznek egyéb drive-ok is (pl. 1571 és 1581). A legjobb benne az, ha kilépsz az image-ből, akkor SD2IEC-hez hasonlóvá változik (mass storage), de ha belelépsz egy megfelelő (D64, D71, D81 stb.) image-be, akkor attól kezdve bekapcsol az ahhoz való üzemmód (full drive emulation). Ha már egyszer végre kiadnák, úgy ez lenne a tökéletes megoldás.

Commodore64Fan Creative Commons License 1 napja -2 0 8454

49+10=59 USD nagyon drága, 16e Ft. Postával 32e-ért IDE64 van, ha már egyikkel se működik a d64-ből utántöltés.

Akkor mégiscsak jó, hogy végig kihagytam a teljes amatőr termékskálát, az összes SD2IEC-et, meg amik előtte voltak, a nem régi UK1541-et, a mostani SD1541-et, stb..

Jó hogy már 2007-ben 3.4-es IDE64-et vettem, kb. 2011-ben meg már 4.1-est.

2009-ben 1541U-I, 2013-ban már 1541U-II volt. 2014-ben már TC64.

Nem gondoltam, hogy 2017-ig sem lesz olcsó, rendesen használható, csak 1541-et emuláló, d64-ből utántöltő SD, CF kártyás eszköz, csak a komolyabb 1541U és a TC64.

Ha nem lenne a TC64-em, vettem volna 1541U-II+-t, és vennék Ultimate 64-et is, de így nincs értelme.

14-20 MHz-es 6510 turbó csak a TC64-ben van. E nélkül sokkal tovább tartott volna a sok tömörítésteszt a 128 KB utilos cartomhoz. A SuperCPU nem jó, mert az illegális 6510 utasításokat használó cuccok kifagynak, mert itt ez más utasítást jelent, a 65816-nál mind a 256 utasítás létezik.

Előzmény: siz (8453)
siz Creative Commons License 2 napja 0 0 8453
Előzmény: Commodore64Fan (8452)
Commodore64Fan Creative Commons License 2 napja -1 0 8452

Egyik helyen se vagyok jelen. Miért nem volt jó neki a paypal gift?

Nem is néztem a hardvert. Ha ilyen ATN-es baromságokat csinál, akkor persze hogy fos az egész.

Ez is mi itt? http://ar.c64.org/wiki/UK1541

Device may freeze/hang randomly after a power cycle
Firmware can not be downgraded
very small, almost unreadable, font used for the file selector on the LCD
The firmware updates are not packaged in a way that would make it possible to see what version a firmware update is

A wifit az Ultimate 64-ből vehette, itt is rakott bele ilyet. Semmi értelme annak, ha mások termékét akarja valaki lenyomni. Úgyse sikerül neki. Az Ultimate 64 is gondolom azért jelent meg, hogy legyen konkurenciája a Jenses C64 Reloaded V2-nek, amit már lehet előrendelni 185-ért.

Hol van az az SD2IEC? Nem találtam ilyet.

Előzmény: siz (8451)
siz Creative Commons License 2 napja 0 0 8451

UK1541-et AmiBay-en és FaceBook csoportban lehetett venni. Emlékeim szerint 100€ körül volt, de nem biztos. Utánanéztem: 45€ volt a cucc, 20€ a posta + nemzetközi átutalás díja Lengyelországba, mert nem lehetett PayPal-lel fizetni.

Ott csak az a baj, hogy ott is egy fasz a saját feje után megy a fejlesztő és mindig csak újabb hardvereket akar belezsúfolni (legutóbb wifi chip-et emlegetetett), ahelyett, hogy a firmware todo listáját csinálná meg. Ja, átalakítás (vagy átalakító, amit fejlesztett hozzá, de 2db prototípuson kívül nem lehet megvásárolni - mert állítólag nem kapott visszajelzést a prototípusokról) nélkül kizárólag C64C házba megy bele, se kenyérdoboz C64-be, se VIC-20-ba, se C128, se C128D, se plus/4. Pedig a user portról csak a tápot veszi érdemben. MEG AZ ATN JELET, MERT AZ ELMEBETEG EMBER SIMA HÁROMPÓLUSÚ FÜLHALLGATÓ JACKEN VEZETTE KI RÓLA A SOROS BUSZT, amire csak a reset, a clk meg a data fért rá. Ha már négypólusút használ, akkor odafér az ATN is. Vagy használhatott volna sima 6 pólusú DIN csatit, hogy normál soros kábellel lehessen összekötni.

Egyébként eBay-en találtam 50$+posta környékén olyan SD2IEC-et, ami sima soros buszra csatlakozik és magnóról vagy joystick-ről veszi a tápot. Mondjuk ha játszani akarsz, akkor a joystick port nem egy jó választás. :/

Előzmény: Commodore64Fan (8450)
Commodore64Fan Creative Commons License 2 napja -1 0 8450

Sehol se találtam árat az UK1541-re. Hol lehetett kapni és mennyiért?

Az SD1541-et láttam, az oldalán nincs ár, titkolja az árát, csak mailban lehetett megtudni, ami már gyanús. 24e + 2e a táp + 1e a serial kábel + doboz 4e+1500 posta csak erre, és még a sima posta is 1500 az egészre hozzám. Ennyiért nem éri meg. Jún-ban jelent meg, még most is ugyanolyan az oldal, pedig mailban ígért tesztvideókat, hogy látszódjon mik működnek, és mik nem, de ebből se lett semmi.

30e-ért van IDE64 sok CF-ről utántöltő átírással, 45e-ért meg van már 1541U-II+, amivel majdnem minden működik. Az Ultimate 64 is készül, 209 €, új C64 alaplap egybeépített 1541U-II+-szal.

Gondoltam veszek valamilyen nem bővítőportos SD kártyás cuccot, tesztelem a 128 KB utilos 3 gyorstöltőt. Ha működnek vele, így még jobban el lehetne adni a cartomat az utilokkal. De így nincs mit venni, mert minden fejlesztő ember, vagy csoport önállóan erőlködik, így egyik termékük se tud nagyjából annyira működni, mint az 1541U, de csak az 1541 részét megcsinálva, REU, stb. nélkül. Ha összefogtak volna az UK1541, SD1541, SD2IEC, stb. fejlesztői, régen kész lenne egy max. 50 €-s termék, ami ilyen. Ennél többért nem lesz piacképes a jobb termékek miatt.

Előzmény: siz (8449)
siz Creative Commons License 2 napja 0 0 8449

Szerintem (legalábbis kompatibilitást nézve) az UK1541. Szerintem nem kapható most és azért annak is vannak hibái bőven. Viszont 1541 hardvert emulál, ugyanúgy, mint a 1541U*.

Pl. alapból fizikailag nem fér bele a plus/4-be, tákolni kell, ráadásul a user port miatt C16/C116-tal nem megy.

Az SD2IEC-nek meg a firmware-e és a kapcsolási rajza is opensource, "bárki" tud gyártani belőle, de sok helyen kapható most is.

(Illetve nem rossz a magyar SD1541 sem, de azzal nincs személyes tapasztalatom, a hozzáállás viszont nem tetszett: ez kész van, többet nem gyártunk, van néhány kompatibilitási hiba, de azokat már nem javítjuk. Ezek miatt ez az első olyan Commodore-hoz használható tároló, amire azt mondtam, hogy nekem ez nem kell)

Előzmény: Commodore64Fan (8448)
Commodore64Fan Creative Commons License 2 napja -1 0 8448

Melyik a legjobb SD kártyás eszköz a Commodore gépekhez a TC64 és az 1541U után? Az SD2IEC? Melyik verziója? Ezt hol lehet most újan kapni? Van kitben is? Van olyan, ami rendes d64-ből is utántölt?

Sheme Creative Commons License 3 napja 0 0 8447

Teljesen jogosak az érveid. Mire kijöttek volna vele, már rengeteg turbó program volt 1541-re.

És pontosan ez a "baj", nem is a hardveres része a horror, hanem találni valakit, aki -akár a kész plusz4es- 1551 kezelő kernal rutinokat átírja a C64 viszonyaira, hát..soxerencsét.

Tehát hw szinten össze lehet hozni, mert kb megvannak az Expansion porton azok a jelek, melyek kellenek az '51 kezeléséhez? Szerintem igen, és lehet kapni olyan panelt, melynek az egyik oldalán 44, a másikon 48 érintkező van, pont akkora lábközzel, mint a két masinának a csatlakozóiban van.

https://www.c64-wiki.de/wiki/Commodore_1551

Itt írja, h 4x-es sebességű a '41-hez képest - még a Verysoft's Boot is gyorsabb nála.

Pláne MIÉRT is ölne bele több hét-hónap kőkemény melót akárki?

Annak a maroknyi embernek, akinek van C64ese és 1551is, működjön?

Talán a kihívás miatt. A két gép gépi kódja szvsz semmiben sem különbözik egymástól, eltekintve egyéb hw-beli különbséget - színek, hang, ilyesmi.

Az SFD1001 csatlakozójában lévő ROM rutin, ami adja a hidat a 1001 és a 64 közé, nem ilyesmi kezelő rutin kellene az '51 és a 64-es közé? Persze, 1Mbye-os lemezt használ a 1001, de gondolom az elv nagyon hasonló, hiszen ott is valahogy belapozódik a program / adat a 64-esbe, mint a +4 és az '51 között.

(Titkon remélem, h IEC-ATA érez magában annyi elszántságot és akaratot, h megcsinálja. Talán Gaia / Bsz Mesterek is besegíthetnének egy kicsit, Gaia tudja, a Yape-ban hogyan "kezeli" az '51-et.)

Előzmény: Commodore-szerviz (8435)
Commodore64Fan Creative Commons License 3 napja -1 0 8446

A Jiffyt csak figyelemfelkeltésnek írtam. Itt úgyse érdekel senkit, mert akinek kellett, már beszerezte valahonnan. A Jiffy hátránya a fizetősségen kívül, hogy minden floppyba is kell rakni, ami nem egyszerű pl. 1541-nél, 2364-2764 adapter kell. Az egyéb bővítés meg a New ROM, gondolom már kiderült, nem találtam másik értelmeset. Itt nem kell a floppyt bővíteni.

Melyik a legjobb SD kártyás eszköz a Commodore gépekhez a TC64 és az 1541U után? Az SD2IEC? Melyik verziója? Ezt hol lehet most újan kapni? Van kitben is? Van olyan, ami rendes d64-ből is utántölt?

Előzmény: siz (8444)
siz Creative Commons License 3 napja 0 0 8445

Erre meg csak ennyit:

> Az  SJL magnó összeakadás teljesen jól látható, hogy mitől van, aki egy sort is ért a forráskódból persze, annak..

Ugyanez igaz a több meghajtó összeakadására is (bár ahhoz a hardvernek is köze van).

Előzmény: Commodore64Fan (8442)
siz Creative Commons License 3 napja 0 0 8444

Hidd el, plus/4-hez is sokan használnak SD2IEC-et.

Másrészt, volt ez a hozzászólás

> Plus4-hez, C16-hoz, C116-hoz eladó Jiffydos floppy gyorstöltő rendszer, és más bővítések.

valami Commodore64Fan vagy ki írta. Feltételezem, hogy nem a Go4Retro-tól megvásárolt bővítést adja el. De persze tévedhetek.

Előzmény: Commodore64Fan (8442)
Commodore64Fan Creative Commons License 3 napja -2 0 8443

Nyilván oka van, hogy 1993-ban így csinálták meg a New ROM-ot. Valaminek a helyére lehetett csak berakni az új BASIC utasításokat, mert gyárilag tele van írva. Olyan, mint a C64-nél, itt főleg a kazetta rutinokat írták felül, már Jiffynél is, és sok másnál is. A gyári 32 KB 3+1 ROM alapból nem sokat ért, ide került még sok funkció. Nincs ezzel semmi gond.

Akit zavar a New ROM-nál a hiányzó X utasítás, megoldható a normál és ez átkapcsolhatóan.

Az SJL-t is megírhatták volna jobban, hogy ne zavarja a magnót. Vajon mennyivel lett volna több munka és byte? A régi floppys töltők között (megaload?) is volt olyan, amelyik nem viselte el a 9-est. Ezt se értem hogy miért így írták meg. Ha a 8-as floppyval gyorstöltőzök, hogyan zavarhat be a 9-es? Hogyan lehet benne olyan utasítás, amit a 9-es megzavar?

A saját felelősségre meg azért van ott, hogy ne reklamáljon senki, mert nincs rendesen kitesztelve, mint a Jiffyk.

Előzmény: Commodore-szerviz (8441)
Commodore64Fan Creative Commons License 3 napja -3 0 8442

Nem sokan használnak Plus4-hez SD2IEC-et és hasonlót. A C64-et használókhoz képest eleve nagyon kevés ember használ Plus4-est, még kevesebben C16-ot, még kevesebben C116-ot. Sokan régen megunták a sűrűn elromló 8501, TED, RAM, stb. beszerzését, cserélgetését, a gép javítgatását. Külföldön már 2 egész gép áráért adják a 8501-et.

Bőven elég a New ROM a géphez. Az 1551 is felejtős.

Hiába célozgatsz arra, hogy nem hivatalos Jiffyket árulok, mert ez nem igaz, sehol nem hirdetek ilyesmit. Plus4-hez hivatalos helyről, éppen a Go4retrotól vettem meg a PAL Jiffyt. Ezt, 8 USD volt, mert csak a bin file kellett. http://store.go4retro.com/jiffydos-c16-c116-plus-kernal-rom-overlay-image/

Amúgy a normál/Jiffy EPROM kapcsolóval 20 USD lenne + posta.

Röhej a köbön, hogy 30 év után még van bármi, ami jogvédett, és csak hivatalosan lehet legálisan megvenni. 1987-ben már voltak Jiffyk. Ugyanez vicc az Amiga KS ROM-oknál, WB lemezeknél, stb. is.

Nevetséges, hogy ma még mindig szedik a pénzt a 30 éve kifejlesztett ROM tartalmakért.

Aki keresi, megtalálja ingyen is a Jiffyket, több helyen megvan a neten. Ha ennyire zavarja a go4retrót, vagy másokat az, hogy ingyen le lehet tölteni, akkor tegyenek ellene. Ha nem tesznek, akkor ne csodálkozzanak, hogy 99%-ban ingyen töltik le.

Akinek gondot okoz 6 csavar kiszedése, hogy kicserélje a ROM-ot valamelyik gépben, az nem is ember.

Előzmény: siz (8440)
Commodore-szerviz Creative Commons License 3 napja 0 0 8441

Azt mondnám, nem jobb, hanem teljesen más amit betettél.

Hogy egy 3+1 romok helyére betolt, alapvetően lemezes bővítés, a grafikus basic-et miért cseszi szét(circle, stb?!?!) az nemhogy nem elfogadható vagy tolerálható, de kb nem is érthető józan ésszel.

Nincs hely ennyi cuccnak? Legyen kevesebb, de ne az eredeti basic lényeges részeit tolja már szét.

Az  SJL magnó összeakadás teljesen jól látható, hogy mitől van, aki egy sort is ért a forráskódból persze, annak..

...a nagy "saját felelősségre" szöveg meg erős tulzás, 30éves gépek nosztalgikus cuccainál.

Előzmény: Commodore64Fan (8439)
siz Creative Commons License 3 napja 0 0 8440

Ide is Luca képeit tetted? :O

BTW szerintem hiánypótló BSz cucca, mert:

- aki SD2IEC-et használ, annak baromi sokat gyorsít

- aki SD2IEC-et használ, az valószínűleg nem akar magnóval szopni egyébként sem

- aki csak alkalomszerűen, nosztalgiából előveszi a gépet, letölt néhány játékot a plus4world-ről, kimásolja egy SD kártyára, az nem biztos, hogy ki akar fizetni valamelyik HIVATALOS forgalmazónak x dollárt a JiffyDOS ROM-ra, amit aztán a gép szétszerelésével kell berakni. Persze sok embernek ez nem okoz gondot, de azért szerintem több az olyan, akinek igen.

- aki meg nem a Go4Retro-tól veszi a JiffyDOS-t, netán még árulja is, az tök szimplán megkárosít másokat a jogvédett szoftver másolásával. Kűggyűk rá a BSA-t! (az utsó kurta mondat viccnek szánt, a többi nem)

Előzmény: Commodore64Fan (8439)
Commodore64Fan Creative Commons License 3 napja -2 0 8439

Ennek nem sok értelme van. Ha már csak Jiffys meghajtókkal működik, akkor Plus4-hez van Jiffydos, simán be kell rakni a gépbe, és kész. Ezzel is működik az SD2IEC.

Ez a rész még jobb: FIGYELEM: a program használatakor a DATASETTE egységet le kell csatlakoztatni a gépről!

Itt nem egy másik, pl. 9-es floppy zavarja meg, mint sok töltőt, hanem a magnó. Siralmas.

Ez se semmi: HASZNÁLAT CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE!

Ez jobb ITT

Előzmény: epy116 (8437)
siz Creative Commons License 3 napja 0 0 8438

Ja igen, ide elfelejtettem belinkelni. Köszi, hogy pótoltad. :)

Előzmény: epy116 (8437)
epy116 Creative Commons License 3 napja 0 0 8437

Egy igazán jó hír, a plus4world-ön olvastam: http://bsz.amigaspirit.hu/sjl264/index_hu.html

siz Creative Commons License 4 napja 0 0 8436

A Commodore alapvetően azon gondolkozott, hogy hogyan lehetne kiváltani a bűnlassú soros buszt, ami ugye a VIC-20-hoz képest a C64-ben tovább lassult.

Elsőre a párhuzamos átvitel tűnt logikusnak, hiszen az az IEEE-488-al is működött. Ez lett a TCBM busz, amire csak a 1551 készült el. Aztán mivel az egész 264-es széria zsákutca lett.

A C128-hoz meg megcsinálták a 1571-et, amiben úgyis 6526 volt, amiben meg már volt jól működő soros léptető regiszter és a soros port korábban egyébként sem használt lábán (az SRQ-n) tudtak új, gyorsabb handshake-et csinálni, úgy, hogy a régi eszközökkel (a meghajtó a gépekkel, a gép meg a meghajtókkal) is kompatibliis maradt. Így aztán tök semmi értelme nem volt már a TCBM-et erőltetni, már akkor sem, a 80-as évek közepén.

Ma meg aztán főleg. Persze, műszakilag lehet, hogy kihívás (kb. annyira, mint ahogy BSz csinált plus/4-hez IEEE-488 illesztőt és hozzá még gyorstöltőt (!) is), de ettől még semmi haszna.

Igazából asszem nem is neked kellett volna válaszolnom. ;)

Előzmény: Commodore-szerviz (8435)
Commodore-szerviz Creative Commons License 4 napja 0 0 8435

"Commodore gondolkozott rajta, h a 1551-et hozzákösse a C-64-hez"

Igen, felmerült ez, amikor az új gyorsabb drive-t a 264-es gépcsaládhoz megalkották.

"Tudná használni a C-64 valamilyen vezérlőprogram nélkül?"

Nem.

És pontosan ez a "baj", nem is a hardveres része a horror, hanem találni valakit, aki -akár a kész plusz4es- 1551 kezelő kernal rutinokat átírja a C64 viszonyaira, hát..soxerencsét.

Pláne MIÉRT is ölne bele több hét-hónap kőkemény melót akárki?

Annak a maroknyi embernek, akinek van C64ese és 1551is, működjön?

Gyorsabb lenne mint a mezitlábas 1541(annál kb csak a morze és a füstjelek nem gyorsabbak) , de egy lepárhuzamosított 1541 röhögve megalázza.

Ami filléres átalakítás.

Ez meg hatalmas cirkusz is lenne, egyedileg gyártott paddle port-átalakító kell, másik kernal, addig nincs expansion portod, (mert elfoglalja a paddle, és a pluszis "továbbdugó" részbe már nem tudsz C64 kártyát bedugni..) stb.

Végül lenne egy alap sebességű (vagy lassabb!:1MHz) 1551-es. C64-re.

Se gyorstöltők, se utántöltős játékok, hisz ezek mind csak és kizárólag 1541-et támogatnak és ismernek C64en.

Kb olyan mint az SFD illesztés, de ott legalább nem csak -egész- gyors, a lemez is sokkal nagyobb, más formátum és egyben (akit ez érdekel) "hidat képez" egy csomó régi commodore géphez.

Itt ugyanaz a lemez, ugyanaz a formátum, ugyanaz az 1541 bedugható, ugyanaz minden.

Ilyen gyufából felépíteni az országházat szintű passzió lenne ez.

Amikor a Commodore ezen gondolkodott, saját korában, lett volna valamennyi létjogosultsága talán, azonban nem véletlenül törölték a projektet még az első kapavágás előtt.

Előzmény: Sheme (8433)
ergoGnomik Creative Commons License 4 napja 0 0 8434

Az eBay-n is dolgozik a "mester". Luca/Fire találata.

Sheme Creative Commons License 5 napja 0 0 8433

Nem szeretnék beleszólni az Urak dolgába, de lehetne inkább építő jellegű hozzászólásokkal megtölteni a fórumot?

(Igaz, vannak elmebeteg ötleteim és ha már itt vagy: 100%, h olvastad, a Commodore gondolkozott rajta, h a 1551-et hozzákösse a C-64-hez valamilyen átalakítóval.

Emlékeid szerint - megvan az összes - megfelelő jel a C-64 Expansion portján a művelethez?

Kell-e vmilyen belső átalakítás a C-64-be?

Direktben, a megfelelő lábakat egy átalakítón keresztül a 1551 paddle-járól be lehetne kötni?

Tudná használni a C-64 valamilyen vezérlőprogram nélkül?

Gondolom nem, mert az SFD-1001-hez is kellett egy vezérlőkártya...

Bocs a rengeteg kérdés miatt, szvsz a leglaikusabb itt én vagyok.)

Előzmény: Commodore-szerviz (8431)
epy116 Creative Commons License 5 napja 0 0 8432

És milyen indokkal nem küldte?

Előzmény: histvan77 (8426)
Commodore-szerviz Creative Commons License 5 napja 0 3 8431

Tanulság:

Sosem utalunk előre. Pláne ilyen üzeneteket törölgetős hirdetési újságos viccmestereknek, és pláne nem olyan összeget, ami már "fáj".

Lomosjuhászt ugyan utol nem éred a szokásos pár ezres-tizezres lehúzásai után, mindeféle félhajléktalan, vagy szintén orvosi értelemben szellemileg problémákkal küzdő  "cimbik" nevére szedi a lóvét.

Nem notórius csaló, inkább zavarosfejű beteg ember, sajnos jó ~15éve megverte vele a hazai commodore rajongókat az Isten.

Szerencse a szerencsétlenségben, hogy kb 5 mondat felismerni a stílusát, de aki sokat olvasta, egy direkt személytelenre fogalmazott hirdetésben is ráismerhet, ha több a szöveg mint 1-2 tőmondat.

Vannak tisztább és teljesen sötét időszakai, amikor kicsit rendben van, akkor csak a fórumokon és netes felületeken őrjöng a vélt "ellenségeire", ilyenkor bőven akadnak elégedett vevői is, akiknek pl. az innen onnan fillérekért vett "lomot" X állapotban, alkalmasint nem is túl drágán eladja.

Emberünk viszont néha teljesen átcsúszik saját beteg világába, ilyenkor a normális vevőin vagy eladókon is őrjöngve követel mindenféle képtelen dolgokat, fenyegeti őket, vagy csak egyszerűen a klasszikus módon átbaxa

az embereket, nem szállít egyáltalán, vagy közel nem azt és olyan mennyiségben-állapotban ahogyan igéri, hirdeti.

Sajnos a fórumokon ezt ilyen offenzív személyeskedésnek-lejáratásnak tekintik és időről időre minden nyomát törlik,.... pedig nincs más módszer ellene :(

Rendszeresen fel fog bukkanni, őrjöngeni és másokat becsapni, ezért ezt az információt le kell írni. Mindenhol ahol csak lehet.

IEC-ATA Creative Commons License 6 napja 0 0 8430

Ő az csak más bankszámlaszámon is elérhető. Nagy László. De nem írhatom ki a bankszámlaszámot. Mástól kértem el! :-(

Előzmény: siz (8429)
siz Creative Commons License 6 napja 0 0 8429

Szerintem ez Commodore64Fan lesz. Legalábbis velem levelezett ilyen néven régen.

Commodore64Fan Creative Commons License 6 napja -1 0 8428

Miért kéne mindent mindenütt mindig hirdetnem? A fő témám a C64 és az Amiga, a Plus4-essel csak mellékesen foglalkozom.

Előzmény: IEC-ATA (8427)
IEC-ATA Creative Commons License 6 napja 0 0 8427

https://www.jofogas.hu/magyarorszag?account_list_id=672eb19f38aa37a99ebefdccfe754c85

Hát itt nem hirdetsz C16-ra vagy plus/4-re semmit. Vásárló megtévesztése! Akkor ez megint egy ordas kamu?

Előzmény: Commodore64Fan (8425)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!