Keresés

Részletes keresés

MaugliEDC Creative Commons License 2002.09.11 0 0 439
Vazz elmondod az effect5letdeidet, akkor meg is kell ám csinálni :))))
Most nézem, Te csináltál egy teljses lemezes game-t???? Valami Hydro izé. Nem is mondtad.. (Ahogy most másolom a lemezeidet, elég sokminden kiderül :))) )

Ja és a sima loader is megvan. Kipróbáltam, emu alatt kafán műxik. 50 byte :))) A filename-el együtt :) Úgy fogjuk csinálni, hogy 600-700-ig lemásoljuk és minden par végén lesz egy jmp $0600 :)

Maugli

Előzmény: Timna (434)
MaugliEDC Creative Commons License 2002.09.11 0 0 438
Köszi ez jól esett, de honnan tudtad meg a címet? De nem is baj, mert legalább mostmár gyorsabban befjezem. :) Hamár ennyien látják :))

Maugli

Előzmény: CsaboLOD (433)
MaugliEDC Creative Commons License 2002.09.11 0 0 437
Ez tényleg jó lehet, de kíváncsi vagyok mit kezdene a Maugli Defenderrel... :))) Ugyanis az kapcsiból a c00-fff-ig haználja a memóriát. :) Ezért nem bírt vele az MC tracer sem. :) (Bár még ezt is ki lehet küszöbölni)

Maugli

Előzmény: Herr X (432)
Timna Creative Commons License 2002.09.11 0 0 436
Picit bütyköltem az assembleren.
http://elvtars.hu/timna/pub/ap4v100.zip

Nemcsak a státuszsorba írja ki a fordítás sikerességét / buktáját, hanem a progress ablakba is. (request by Maugli)
A kilistázott hibaüzenetekre duplán kattintva a hibás sorra ugrik, al'a Delphi.

Pár nap múlva bekerül egy disassembler is ha minden OK. Upon Maugli's request :)

Timna Creative Commons License 2002.09.10 0 0 435
Gracca! Akkor ketten találtuk fel a spanyolviaszt! :) Ma megtaláltuk, Sherlock trace volt a program neve, 14 block, menürendszerrel, szintén traceli (de sajnos nem listázza ki) az "illegal" utasításokat is, sajna nem foolproof, viszont van benne szubrutin sebességmérő is, ami cycle pontosan megméri a futásidőt. Sirály. Van hozzá help is, az 24 block :DD
Előzmény: Herr X (432)
Timna Creative Commons License 2002.09.10 0 0 434
Hi! Mennyire aktív ez a nosztalgiázó scene? Teljesen nem foglalkoztam a c+4gyel évekig, viszont most jövök Mauglitól, ő nagyon bepörgött :)) De én is, remélem nem sikkad el a lendület, és valóban megszületik egy 1side trackmo. Fullscreen videoval, Enthropic Blurred SpinScrollal (no ez tecceni fog nektek :)) és amit még sikerül kiizzadni. Nonpluszultra célkitűzés a _valóban_ forgatott chessboard zoomer és az interferenciaeffekt. Ha bármelyiket is meg bírom csinálni, megsózok és megeszek egy zoknit. Jó volna.
Jó volt látni, hogy a 9 éves MC packer 3.1 ismét felbrummogott és sűrített :)
Előzmény: CsaboLOD (433)
CsaboLOD Creative Commons License 2002.09.10 0 0 433
Maugli, írtam a lapodról egy kis hírt hozzánk: Plus/4 World. Aki tud angolul, az bekukkanthatna a fórumunkra is, kellene a támogatás (=hozzászólások).

Aki tud Plusira kódolni, az vasárnapig még összepengethetne valamit az 1K-s versenyre. Nekem 3 játék is el van kezdve, de azt hiszem csak kettőt fogok tudni befejezni. Szégyen, hogy minden platformra mennyi programot küldtek már be, plusira meg (eddig) semmit.

Klassz lesz, ha lesz új demo. Mindent bele ;-)

O+A, TLC: a képek nem nagyon gyünnek... :-)

Herr X Creative Commons License 2002.09.10 0 0 432
Én is írtam ilyet (D-MON v1.x-ben ez is megtalálható) és ha jól emlékszem, akkor sem a RAM-ROM váltás, sem a megszakítás nem zavart be (sem a SEI, CLI), sem az illegál kód, sem a stack műveletek. Elég bolondbiztos lett.

Volt még benne nyomkövetős disassembler (illegálkóddal együtt), melynél az elágazásnál el lehetett dönteni, hogy melyik ágon folytassa, illetve a JSR-nél RTS-ig a szubrutint disassemblálta és JMP-nél pedig ugrott is.

Ja és meg lehetett mondani, hogy $8000 fölött a RAMot, vagy ROMot olvassa.

"szakmailag" erre a D-MON monitor progira vagyok a legbüszkébb, amit még a majdani unokáimnak is büszkén fogok mutatni. (Ha a gép kibirja addig a diffúziót és nem csak egy szennyezett sziliciumtemető lesz a chip-ből...)

Előzmény: Timna (431)
Timna Creative Commons License 2002.09.10 0 0 431
De legbüszképp a Traceprogramomra vagyok, ami lépésenként tudta futtatni a programokat, közben kijelezte a regisztereket meg diszasszemblált. Vmi 512 byte volt a program asszem...
Timna Creative Commons License 2002.09.10 0 0 430
Most ahogy erőltetem az agyam, az volt, hogy logolta képernyőnként, hogyan változtak a hangregiszterek, és ezt még talán valahogy tömörítette is... Jó kicsik lettek a zenék, és lett egy kb 40 byte-os lejátszójuk :)
Előzmény: MaugliEDC (429)
MaugliEDC Creative Commons License 2002.09.10 0 0 429
MC! Megvan a muzax packered!! :))) Komoly. Kemény 2,9kb. Teszem fel ezt is honlapra. Nemsokára írom ide is a címet. Csak még apró javítgatásokat végzek :)

Maugli

Előzmény: Timna (410)
Timna Creative Commons License 2002.09.10 0 0 428
Több okból nem írom le a nevét. De oda te tavaly nyáron jelentkeztél és nem vettek fel... Amúgy delphi programozás lett volna.
Előzmény: putyi (427)
putyi Creative Commons License 2002.09.10 0 0 427
És hová nem mennél vissza???
Én majdnem mindent megcsinálnék, csak fizessenek érte!

Omega

Előzmény: Timna (425)
Timna Creative Commons License 2002.09.10 0 0 426
Izé, mondtam már, hogy arra is ügyelni akarok, hogy EMU alatt és origi gépen is jól fusson.
Előzmény: MaugliEDC (424)
Timna Creative Commons License 2002.09.10 0 0 425
Tudok párat, de azokat én szoktam elfoglalni :)) Illetve van olyan is ahova nem mennék vissza :))
Előzmény: putyi (422)
MaugliEDC Creative Commons License 2002.09.10 0 0 424
Szasz Omega!

A demó - terveink szerint - úgy lesz, hogy otthon mindenki összedobja a saját part-ját, aztán egy hétvégé összeröffenünk és egyberakjuk.
IMHO nem kell nagy valamit csinálni, úgyis csak nosztalgiázunk, dehát MC mindenképpen rekordot akar dönteni látod :)))) Mint régen a plotrajzolással :) MC, mennyi is lett vége? 147 plot? Asszem Oszkárral volt is valami nézeteltérés, mert Oszkár kirakott 500-at, de kiderült, hogy egy csomó tükrözés van benne.
Én csak attól félek, hogy ha nagyon kiélezett dolgot csinálunk, akkor a fele emulátoron nem fog menni, és még több időbe is telik elkészíteni.

Maugli

Előzmény: putyi (422)
Timna Creative Commons License 2002.09.10 0 0 423
Hát én nem, és már nincs is dataszettém :)
Előzmény: Herr X (417)
putyi Creative Commons License 2002.09.10 0 0 422
Komám! Belendültetek a topciírásba de rendesen!

Kíváncsian várom a demotokat!!!

Még mindig a PGM-be vagyok... :-(

Ki tud egy jól fizető munkahelyet szegeden????

Előzmény: MaugliEDC (421)
MaugliEDC Creative Commons License 2002.09.10 0 0 421
Most, hogy másolgatom a régi plus4-es lemezeinket látom csak, hogy mennyi félkész fejlesztésünk volt.. Basszus. több teljes lemezes demót kitenne. Lehet, hogy a nosztalgia demohóz is ezekből fogok mazsolázni. Bár kicsit félek, mivan, ha nem igazodok ki a saját 10 éves code-jaimon? :)

Maugli

MaugliEDC Creative Commons License 2002.09.10 0 0 420
Ezekről kellene egy teljes full hwdoksi, gondolom örülnének az emulátorkészítők neki. Ha jól tudom - de javítsatok ki ha tévedek - az emulátorok azért fagynak a gyorstöltős proggiktól, mert nincs emulálva a floppy drive.

Maugli

Előzmény: Herr X (419)
Herr X Creative Commons License 2002.09.10 0 0 419
Én 1381-re emllékszem.

Nyomtatóm nekem is csak kölcsönbe volt....

Előzmény: MaugliEDC (418)
MaugliEDC Creative Commons License 2002.09.10 0 0 418
Otthon van még egy elfekvőben épp a napokban turkáltam :) Majd megnézem a típusát. :)
Nyomtatóm sose volt :(

Maugli

Előzmény: Herr X (417)
Herr X Creative Commons License 2002.09.10 0 0 417
Ki emlékszik a datasette típusára? :))

És a printerekre? (MPS-801 biztos volt)

Előzmény: MaugliEDC (416)
MaugliEDC Creative Commons License 2002.09.10 0 0 416
1541, 1541/II, 1551 van.
Látom Te is sokat felejtesz :)
De itt a listán olvastam már 1581-et is :)) Talán épp TCFS írta?

Maugli

Előzmény: Timna (415)
Timna Creative Commons License 2002.09.10 0 0 415
vagy 1451? :)
Előzmény: Timna (414)
Timna Creative Commons License 2002.09.10 0 0 414
Asszem még Jimy találta ki ezt hogy "MAUCLI" mert egy demoban a scrolleren így lehetett olvasni a nevedet a karakterkészlet butasága miatt :)
PC kapcsolat? Hát a 1541! :)
Előzmény: MaugliEDC (413)
MaugliEDC Creative Commons License 2002.09.10 0 0 413
MC, neked majd küldök két marticát mind a kettő 12x14 mm lesz, az egyiken "c" betű lesz a másikon "g", találd ki mit kezdj vele :))

Lehet, hogy valami nagy durrt télleg kéne rakni a demoba :)
Ja és milyen pc-plus/4 kapcs lesz? Mesélj!

Maugli

Előzmény: Timna (410)
Timna Creative Commons License 2002.09.10 0 0 412
Jaja, Maucli nekem azt írta, én találtam ki a parallaxot, hát a fene emléxik :)
Viszont az tény, hogy én is csináltam ilyet, vmelyik demomban láttam tegnap. Tán imagine. Ott feltűnő volt, hogy a felül levő logo pontosan karakternyi területeket takar el. (jó szögletes!)
Előzmény: MaugliEDC (411)
MaugliEDC Creative Commons License 2002.09.10 0 0 411
A paralax scroll-ról egy pár gondolat.
Mivel plus/4-en nem volt sprite, minden olyan effect, amiben legalább két kép, grafika egymáson elmozdul nagy dolognak számított. (Legalábbis az én szemeben biztos.. :) ) Ennek megvalósításában segített a paralax 5let.
Vegyük két képet. Az egyik a szokásos módon mozgatható x,y irányban, használva az ff07, ff06 -ot. Csakhogy ilyenkor a másik gfx már ugyanúgy mozog 8 (4 - szines módban) pixel erejéig. Azt úgy lehet kiküszöbölni, hogy el kell tárolni a második képnek 8 (4) fázisát, és az ff07 eltolódásnak és az új x koordinátának megfelelően kell a fázist kipakoli. Függőleges irányú eltolódásokat nem kell eltárolni, arra van jobb módszer :)
Ennek egy jó példája az Imagine megademóban a Turn-Disk effect (Én code-oltam :)) ), (Yape alatt megy!) nézzétek meg. Ott külön poén, hogy sokkal nagyobbak a logók, mint amekkorák egy char-setben elférnek.
Majd még erről is írok, hogy hogyan csináltuk egy karakterkészlettel egy egész képernyős grafikát.

Maugli

Timna Creative Commons License 2002.09.10 0 0 410
Én nem ismerem :) Vmelyik demomban olvastam tegnap, hogy csináltam vmilyen music packert. El nem tudom képzelni, milyen lehetett az :DD

Nagy scrollok? Ja, arra a fullscreenesre emléxek. Ugye mondtam Maucli, hogy beindul az agyad, ha új demot írunk? :) Már te is vmi nagyszabásúban gondolkozol.

Pár hint a többieknek: lesz híd létesítve PC és +4 között, és ezt ki is fogom-fogjuk aknázni. Az a minimum, hogy pár fotó be lesz húzva (van kis digitális kamerám hozzá :)) jelentősen butítva, de azt sem tartom lehetetlennek, hogy videót tegyünk be a demóba. Videót is tudok csinálni, csak egy ügyes tömörítés kell megfelelő butítással, és máris mehet a móka :) Ász lesz!

Előzmény: MaugliEDC (409)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!