Keresés

Részletes keresés

bubis Creative Commons License 2000.01.17 0 0 100
Szia Zsolt!

Honnan lehet leszedni a forditot es az assemblert? Legyszi segits!

Udv.
Andras

Előzmény: DrZsolt (99)
DrZsolt Creative Commons License 2000.01.17 0 0 99
Sziasztok!

Ma találtam meg ezt a topicot, nagyon megörültem neki. Jó látni, hogy ennyien érdeklodnek még ma is.
Ha valaki programozni akar Plus4-re, akkor létezik hozzá C fordító és nagyon profi macro assembler is PC-re windóz alá. És még néhány kisebb hasznos util is.
Esetleg megvan valakinek a Zodiac proggi?
És szorgalmasan látogássátok a winemu.emuunlim.com site-ot... :-)

És ahogy Filburt mondta: ez a gép NEM fog megpusztulni!

Üdv: Zsolt

Doky Creative Commons License 2000.01.17 0 0 98
Udv regi cimborak!

Jó buli volt...

Denise of Plussycats ;-)

bubis Creative Commons License 2000.01.17 0 0 97
Hmm a fenebe is!

Kedvem tamadt Plus/4 alatt programozni. Kivancsi vagyok a mai tudasommal mit tudnek kihozni belole!

Udv.
Andras

Előzmény: bubis (96)
bubis Creative Commons License 2000.01.17 0 0 96
Sziasztok!

Akkor itt van meg egy emberke, akinek volt C+4-e, sot nekem meg meg is van! Szegenyket mar evek ota nem vettem elo. Ez az egyetlen gep aminek szinte minden zugat ismertem. Tobbek kozott csinaltam hozza egy magnorol digizo programot, ami 11KHz-ig tokeletesen vissza tudta jatszani, amit bedigizett, es tudtam csinalni stabil 320*280 pixeles grafikus modot! Az volt az almom, hogy csinalok egy a Botichellit tulszarnyalo rajzolo progit, ami ilyen felbontasban mukodik. Kb egy fel ev alatt el is keszultem az osszes rajzolo rutinnal (tetszoleges meretu ecseteket lehetett volna hasznaloni, es lett volna perspektivikus vetites is benne), de jott a gimnazium, utana evekig szinte csak matekkal foglalkoztam, aztan meg bekoszontott a PC-s vilag. :(

Azt egyebkent tudtatok, hogy a C64 es C+4 BASICet a Microsoft csinalta?

Udv.
Andras

Előzmény: mrwolf (95)
mrwolf Creative Commons License 2000.01.17 0 0 95
Nekem is megvan, neha leporolom.
Deepfreeze Creative Commons License 2000.01.17 0 0 94
yes yes yesss :)

A nnak idején a nagybátyámnak volt egy plus 4-ese. Állandóan azon lógtam. Emléxem életem első grafikájára. Egy egyforintost ábrázolt. Hogy mit szivtam vele amíg pixelekből kiraktam hehehe :)))

Elcapone Creative Commons License 2000.01.17 0 0 93
Topicok topicja!

Azok a régi szép idők, zsenge gyermekkorunk gyönyörei...
Örök életemben +4-es voltam és leszek is, holott elkövettem egy nagy hibát cirka 6 éve, hogy szegénykét eladtam, elhagytam egy 386-osért. Már bánom, sosem fogom megbocsájtani magamnak!

TCFS: azthiszem a tied volt az első magyar demó amit láttam és mély nyomokat hagyott bennem, persze pozitív értelemben! :))
Na és a többiek: Tarzan, Muffbusters, etc,etc...

És szerintem a plusi fénykora beli magyar játékok voltak a legjobban kivitelezve!

Topicra fel, nem igaz, hogy ilyen kevés embernek volt plusija!

Üdv:
Elcapone

edhellon Creative Commons License 2000.01.17 0 0 92
Sziasztok!

Szerintem Back In Time-t nem lenne igazan
ertelme kiadni plus/4-re, mivel azert (mindamellett, hogy a plus/4 igen kiraly gep szerintem :) a TED hanggeneralasi kepessegei nem vehetik fel a versenyt a SID-evel...

Egyebkent ez eredetileg nem mp3 gyujtemeny volt, hanem CD. Jean-tol vagy Hoild-tol meg mindig meg lehet venni a jogtiszta (!) magyar kiadast, valami teljesen nevetseges aron (talan 1200 HUF?)...

Hali Omega+TCFS! Van meg itt valaki a regiek kozul olyan akit en is ismerek? :)

Ja, a plus/4-es adatbanya cime mar regota
ftp://c64.rulez.org

(Sajna plus4.rulez.org nincs :)

Edhellon (aka SJP/EVS)

Előzmény: Filburt (89)
Shan Creative Commons License 2000.01.16 0 0 91
Most komolyan.
Van, aki végigvitte az IDŐRÉGÉSZ-t?
Én nem tudtam.

Igaz, még zsenge legényke voltam.

De írtam a programozónak is egy levelet, annak idején, hogy segítsen, de no answer.
Így maradt az életemben egy elvarratlan szál.

Shan Creative Commons License 2000.01.16 0 0 90
Gyerekek, Milyen C64-en netezni?
Filburt Creative Commons License 2000.01.16 0 0 89
Hali!

Ugyan van Plusis levlista, de hátha van aki csak ezt olvasgatja és azt nem, ezért feldobom a kérdést: megjelent egy Back In Time nevű gyűjtemény, ami MP3 formában tartalmazza a régi C64-es játékok zenéjét (persze újraírva, stb. stb.).

Ez Plusin miért nincs? Vagy már készül csak nincs hír róla?

Emberek! Hajrá!!!!!!! B-)

Filburt

putyi Creative Commons License 2000.01.15 0 0 88
Heyyy TCFS !!!

Emlekszel meg a regi idokre?
Nukemannal ?
Milyen jot buliztunk...
A regi szep idok...

Putyi (Omega of EVS)

Előzmény: TamasS (82)
boborján Creative Commons License 2000.01.14 0 0 87
Hálás lennék érte,emil ment!!
Előzmény: disp_ (86)
disp_ Creative Commons License 2000.01.14 0 0 86
Ha nagyon kell a magnó kölcsönadhatom...
Előzmény: boborján (85)
boborján Creative Commons License 2000.01.14 0 0 85
OHH,ISTEN TOPIK!!
Démonok birodalma,Icicle Works,Hungaroring,Botticelli....

A jó öreg PLUS/4-em lennt van a pincében...hogy tehettem..most lelkifurdalásom van,de tényleg!!
Volt hozzá rengeteg játékom,kazin,lemezen,de a 1541/II-est már eladtam.Hiba volt...
A gép még megvan,de a magnóm szar,és nem tudok vele mit kezdeni.
SZÓVAL:Ha valakinek van egy működőképes magnója,én vevő vagyok rá,mert kazin még van egy csomó játékom!
Segítsetek felhajtani egy magnót!!

Köszike

Filburt Creative Commons License 2000.01.12 0 0 84
Hey TCFS!

Miert nem foglalkozol már Plusival? Újra éled a cucc az emulátorokat elnézve! B-)
Mesélhetnél, mi lett a "régi nagyokkal" (Te, Muffbusters, Kosir, stb. stb...)!

Byez,

Filburt

Előzmény: TamasS (82)
tyutyus Creative Commons License 2000.01.12 0 0 83
Nálam is porosodik egy. Majd otthonról emilek!
Előzmény: Filburt (76)
TamasS Creative Commons License 2000.01.12 0 0 82
Sziasztok!

Nekem 1581-es drive volt a plusihoz... Becsbol hoztuk es 3.5"-os volt. Nagyon hasznos holminak bizonyult, 700K fert ra egy lemezre. Csak arra b@sztam ra, hogy nem tudtam senkivel sem programot cserelni, mert mindenkinek 5.25" lemezei voltak...

Regi szep idok...

TamasS aka TCFS

putyi Creative Commons License 2000.01.11 0 0 81
Ó, ha hamarabb tudom, akkor lett volna egy VIC20-as...
Hozájutottam egyhez és sajna kitettem a ház elé, és kíváncsian lestem, hogy eltünik-e. De mire az ablakhoz értem, már nem volt sehol...

De van két féle C=64-em, C-16-om és két féle floppy drive-om. 1541, és 1551 (Ez csak plussy-hoz jó).

Üdv: Putyi

Előzmény: Filburt (76)
Filburt Creative Commons License 2000.01.06 0 0 80
Plusi Ruleeeeeeez!!!!!!!!!

Legyen Démonok PC-re is! B-)

Filburt

Genialis Creative Commons License 2000.01.06 0 0 79
A Démonok Birodalma király játék volt!!! (Nem akarod megírni PC-re?)
Előzmény: Pitecus (78)
Pitecus Creative Commons License 1999.12.26 0 0 78
Sziasztok!
A régi hős koromban nekem is volt 1 db +/4 gépem( azt hiszem 85-ben kaptam... vagy 86-ban).
Sőt programoztunk is rá játékokat.
A DÉMONOK BIRODALMA cimmel volt az egyik, amit a NOVOTRADE cég alamizsnáért vett meg, a másik a VUK lett volna, ha közben le lem érettségizünk (benőtt a fejünk lágya).
Az ELITE szerintem is a legjobb progi volt a +/4-re, amit cheat nélkül játszottam. Én is DEADLY kategóriát értem el, holott a 3. küldetést sosem sikerült teljesítenem.
Összegezve a +/4 nem is volt olyan rossz gép, csak a beépített progik voltak gyengék.
Az első játékprogiaim, amit vele kaptam:
-Treasure Island
-Paladine
-Valami 8 pályás autós verseny, de a nevére már nem emlékszem
-Robin Hood

micu Creative Commons License 1999.12.26 0 0 77
Sajnos, még a Spectrum megvásárlása előtt eladtam. Egyébként én is gyűjtöm az ilyesmit, már van ZX81, Spectrum, C64 gépem. Jelenleg HT-1080Z-re hajtok. Ja, és az emulátorokat is gyűjtöm linux-ra, van már ZX81,Spectrum (+3-ig), QL, TRS80 (HT1080Z), Commodore VC20,64,128,PET, Amiga, AppleII, Macintosh. Persze, azért az eredeti vas az igazi, de az sem semmi amikor a régi játékok elindulnak az x alatt..
Üdv:Micu
Előzmény: Filburt (73)
Filburt Creative Commons License 1999.12.25 0 0 76
A legteljesebben!

Megadhatom neki a mail címedet?

Filburt

Előzmény: cyber.greg (75)
cyber.greg Creative Commons License 1999.12.25 0 0 75
Van egy Plus 4-esem meg 1 magnó meg 2 hozzá való joystick.
Komolyan érdekel?
Előzmény: Filburt (74)
Filburt Creative Commons License 1999.12.25 0 0 74
Persze nem vagyok tudathasadt, csak először az ő címét akartam megadni, majd úgy éreztem, nem örülne neki. B-) Szóval aki tud eladó cuccot abból az időszakból (boldog '80-asok), akkor az írjon nekem.

Megathanx!

Filburt

Előzmény: Filburt (73)
Filburt Creative Commons License 1999.12.25 0 0 73
Hali micu!

Nem eladó az a VIC20-as? Van egy haverom, aki gyűjti az ilyeneket (iszonyú cuccai vannak már!!!!). Ha eladó, vagy tudsz eladó gépet (Spectrumok, Primo, stb.) akkor rám hivatkozva dobj már egy mailt a cimemre!

Koszi,

Filburt

Ui: ez mindenkire vonatkozik!!!! B-)

Előzmény: micu (71)
aggályos Creative Commons License 1999.12.24 0 0 72
OFF
Amennyiben elfogadjátok a kezdeményezést kérlek írjatok néhány támogató sort a politikán a Zöld számot Kalocsának topicba.
micu Creative Commons License 1999.12.24 0 0 71
Sajnos Plus4-esem soha nem volt, csak a suliban lézengett néhány gép. Nekem még VIC20-am volt, majd egy ideig Spectrum-om, majd C128-am. Most a Linux alatt a VICE-vel nyomulok, az xzx-szel együtt ez a két szoftver az első amit fel szoktam tenni, és csak utánuk jönnek a fejlesztőeszközök, stb. Az igazán szép idők a VC20-asok voltak, 3.5K RAM rulez. Anno 6 pályás platform játékot írtam rá, meg monitort ami assembly-t oda-vissza fordította, ha jól emlékszem még beszúrni is tudott. Szerintem egyébként ez volt a legkevésbé ismert C= gép.
Üdv:Micu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!