Keresés

Részletes keresés

mrwolf Creative Commons License 2000.01.17 0 0 95
Nekem is megvan, neha leporolom.
Deepfreeze Creative Commons License 2000.01.17 0 0 94
yes yes yesss :)

A nnak idején a nagybátyámnak volt egy plus 4-ese. Állandóan azon lógtam. Emléxem életem első grafikájára. Egy egyforintost ábrázolt. Hogy mit szivtam vele amíg pixelekből kiraktam hehehe :)))

Elcapone Creative Commons License 2000.01.17 0 0 93
Topicok topicja!

Azok a régi szép idők, zsenge gyermekkorunk gyönyörei...
Örök életemben +4-es voltam és leszek is, holott elkövettem egy nagy hibát cirka 6 éve, hogy szegénykét eladtam, elhagytam egy 386-osért. Már bánom, sosem fogom megbocsájtani magamnak!

TCFS: azthiszem a tied volt az első magyar demó amit láttam és mély nyomokat hagyott bennem, persze pozitív értelemben! :))
Na és a többiek: Tarzan, Muffbusters, etc,etc...

És szerintem a plusi fénykora beli magyar játékok voltak a legjobban kivitelezve!

Topicra fel, nem igaz, hogy ilyen kevés embernek volt plusija!

Üdv:
Elcapone

edhellon Creative Commons License 2000.01.17 0 0 92
Sziasztok!

Szerintem Back In Time-t nem lenne igazan
ertelme kiadni plus/4-re, mivel azert (mindamellett, hogy a plus/4 igen kiraly gep szerintem :) a TED hanggeneralasi kepessegei nem vehetik fel a versenyt a SID-evel...

Egyebkent ez eredetileg nem mp3 gyujtemeny volt, hanem CD. Jean-tol vagy Hoild-tol meg mindig meg lehet venni a jogtiszta (!) magyar kiadast, valami teljesen nevetseges aron (talan 1200 HUF?)...

Hali Omega+TCFS! Van meg itt valaki a regiek kozul olyan akit en is ismerek? :)

Ja, a plus/4-es adatbanya cime mar regota
ftp://c64.rulez.org

(Sajna plus4.rulez.org nincs :)

Edhellon (aka SJP/EVS)

Előzmény: Filburt (89)
Shan Creative Commons License 2000.01.16 0 0 91
Most komolyan.
Van, aki végigvitte az IDŐRÉGÉSZ-t?
Én nem tudtam.

Igaz, még zsenge legényke voltam.

De írtam a programozónak is egy levelet, annak idején, hogy segítsen, de no answer.
Így maradt az életemben egy elvarratlan szál.

Shan Creative Commons License 2000.01.16 0 0 90
Gyerekek, Milyen C64-en netezni?
Filburt Creative Commons License 2000.01.16 0 0 89
Hali!

Ugyan van Plusis levlista, de hátha van aki csak ezt olvasgatja és azt nem, ezért feldobom a kérdést: megjelent egy Back In Time nevű gyűjtemény, ami MP3 formában tartalmazza a régi C64-es játékok zenéjét (persze újraírva, stb. stb.).

Ez Plusin miért nincs? Vagy már készül csak nincs hír róla?

Emberek! Hajrá!!!!!!! B-)

Filburt

putyi Creative Commons License 2000.01.15 0 0 88
Heyyy TCFS !!!

Emlekszel meg a regi idokre?
Nukemannal ?
Milyen jot buliztunk...
A regi szep idok...

Putyi (Omega of EVS)

Előzmény: TamasS (82)
boborján Creative Commons License 2000.01.14 0 0 87
Hálás lennék érte,emil ment!!
Előzmény: disp_ (86)
disp_ Creative Commons License 2000.01.14 0 0 86
Ha nagyon kell a magnó kölcsönadhatom...
Előzmény: boborján (85)
boborján Creative Commons License 2000.01.14 0 0 85
OHH,ISTEN TOPIK!!
Démonok birodalma,Icicle Works,Hungaroring,Botticelli....

A jó öreg PLUS/4-em lennt van a pincében...hogy tehettem..most lelkifurdalásom van,de tényleg!!
Volt hozzá rengeteg játékom,kazin,lemezen,de a 1541/II-est már eladtam.Hiba volt...
A gép még megvan,de a magnóm szar,és nem tudok vele mit kezdeni.
SZÓVAL:Ha valakinek van egy működőképes magnója,én vevő vagyok rá,mert kazin még van egy csomó játékom!
Segítsetek felhajtani egy magnót!!

Köszike

Filburt Creative Commons License 2000.01.12 0 0 84
Hey TCFS!

Miert nem foglalkozol már Plusival? Újra éled a cucc az emulátorokat elnézve! B-)
Mesélhetnél, mi lett a "régi nagyokkal" (Te, Muffbusters, Kosir, stb. stb...)!

Byez,

Filburt

Előzmény: TamasS (82)
tyutyus Creative Commons License 2000.01.12 0 0 83
Nálam is porosodik egy. Majd otthonról emilek!
Előzmény: Filburt (76)
TamasS Creative Commons License 2000.01.12 0 0 82
Sziasztok!

Nekem 1581-es drive volt a plusihoz... Becsbol hoztuk es 3.5"-os volt. Nagyon hasznos holminak bizonyult, 700K fert ra egy lemezre. Csak arra b@sztam ra, hogy nem tudtam senkivel sem programot cserelni, mert mindenkinek 5.25" lemezei voltak...

Regi szep idok...

TamasS aka TCFS

putyi Creative Commons License 2000.01.11 0 0 81
Ó, ha hamarabb tudom, akkor lett volna egy VIC20-as...
Hozájutottam egyhez és sajna kitettem a ház elé, és kíváncsian lestem, hogy eltünik-e. De mire az ablakhoz értem, már nem volt sehol...

De van két féle C=64-em, C-16-om és két féle floppy drive-om. 1541, és 1551 (Ez csak plussy-hoz jó).

Üdv: Putyi

Előzmény: Filburt (76)
Filburt Creative Commons License 2000.01.06 0 0 80
Plusi Ruleeeeeeez!!!!!!!!!

Legyen Démonok PC-re is! B-)

Filburt

Genialis Creative Commons License 2000.01.06 0 0 79
A Démonok Birodalma király játék volt!!! (Nem akarod megírni PC-re?)
Előzmény: Pitecus (78)
Pitecus Creative Commons License 1999.12.26 0 0 78
Sziasztok!
A régi hős koromban nekem is volt 1 db +/4 gépem( azt hiszem 85-ben kaptam... vagy 86-ban).
Sőt programoztunk is rá játékokat.
A DÉMONOK BIRODALMA cimmel volt az egyik, amit a NOVOTRADE cég alamizsnáért vett meg, a másik a VUK lett volna, ha közben le lem érettségizünk (benőtt a fejünk lágya).
Az ELITE szerintem is a legjobb progi volt a +/4-re, amit cheat nélkül játszottam. Én is DEADLY kategóriát értem el, holott a 3. küldetést sosem sikerült teljesítenem.
Összegezve a +/4 nem is volt olyan rossz gép, csak a beépített progik voltak gyengék.
Az első játékprogiaim, amit vele kaptam:
-Treasure Island
-Paladine
-Valami 8 pályás autós verseny, de a nevére már nem emlékszem
-Robin Hood

micu Creative Commons License 1999.12.26 0 0 77
Sajnos, még a Spectrum megvásárlása előtt eladtam. Egyébként én is gyűjtöm az ilyesmit, már van ZX81, Spectrum, C64 gépem. Jelenleg HT-1080Z-re hajtok. Ja, és az emulátorokat is gyűjtöm linux-ra, van már ZX81,Spectrum (+3-ig), QL, TRS80 (HT1080Z), Commodore VC20,64,128,PET, Amiga, AppleII, Macintosh. Persze, azért az eredeti vas az igazi, de az sem semmi amikor a régi játékok elindulnak az x alatt..
Üdv:Micu
Előzmény: Filburt (73)
Filburt Creative Commons License 1999.12.25 0 0 76
A legteljesebben!

Megadhatom neki a mail címedet?

Filburt

Előzmény: cyber.greg (75)
cyber.greg Creative Commons License 1999.12.25 0 0 75
Van egy Plus 4-esem meg 1 magnó meg 2 hozzá való joystick.
Komolyan érdekel?
Előzmény: Filburt (74)
Filburt Creative Commons License 1999.12.25 0 0 74
Persze nem vagyok tudathasadt, csak először az ő címét akartam megadni, majd úgy éreztem, nem örülne neki. B-) Szóval aki tud eladó cuccot abból az időszakból (boldog '80-asok), akkor az írjon nekem.

Megathanx!

Filburt

Előzmény: Filburt (73)
Filburt Creative Commons License 1999.12.25 0 0 73
Hali micu!

Nem eladó az a VIC20-as? Van egy haverom, aki gyűjti az ilyeneket (iszonyú cuccai vannak már!!!!). Ha eladó, vagy tudsz eladó gépet (Spectrumok, Primo, stb.) akkor rám hivatkozva dobj már egy mailt a cimemre!

Koszi,

Filburt

Ui: ez mindenkire vonatkozik!!!! B-)

Előzmény: micu (71)
aggályos Creative Commons License 1999.12.24 0 0 72
OFF
Amennyiben elfogadjátok a kezdeményezést kérlek írjatok néhány támogató sort a politikán a Zöld számot Kalocsának topicba.
micu Creative Commons License 1999.12.24 0 0 71
Sajnos Plus4-esem soha nem volt, csak a suliban lézengett néhány gép. Nekem még VIC20-am volt, majd egy ideig Spectrum-om, majd C128-am. Most a Linux alatt a VICE-vel nyomulok, az xzx-szel együtt ez a két szoftver az első amit fel szoktam tenni, és csak utánuk jönnek a fejlesztőeszközök, stb. Az igazán szép idők a VC20-asok voltak, 3.5K RAM rulez. Anno 6 pályás platform játékot írtam rá, meg monitort ami assembly-t oda-vissza fordította, ha jól emlékszem még beszúrni is tudott. Szerintem egyébként ez volt a legkevésbé ismert C= gép.
Üdv:Micu
disp_ Creative Commons License 1999.12.24 0 0 70
Ha nem leszek lusta és megcsinálom a tápot akkor menni fog a plus/4-es de ha nem akkor beizzik a c64 :)
Előzmény: Filburt (68)
cyber.greg Creative Commons License 1999.12.23 0 0 69
Hali! Jaaaj, mennyit programoztam annak idején BASIC-ben! Meg azok a magnókazettás játékok Commodore Plus 4-en. Régi szép idők...
Filburt Creative Commons License 1999.12.23 0 0 68
Hali Mindenkinek!

1. Ne hagyjátok már elsüllyedni a legjobb topicok egyikét!!!!
2. Jön P. Zsolti WinEMU-jának legújabb verziója, legkésőbb januárra kint van (legalábbis azt ígérte). A cím: winemu.emuunlim.com
3. Aki 31-én éjjel otthon van (vagy C= közelben), az kapcsolja már be a gépet és tekintsen magabiztos mosollyal az arcán a jövőbe, mert ez a gép NEM fog megpusztulni! B-)

Pusi Rulez!!!!!!!!!!!!

Filburt

Genialis Creative Commons License 1999.11.23 0 0 67
Hoppsz...

Valóban. Kicsit régóta áll itt parlagon a topic.

Hát ha valaki PLUS/4-re portolja a Linuxot, azt jól meg fogom nézni magamnak...
Esetleg TCP/IP stack + webserver. De oprendszer nélkül, mert azt már nem bírná el a memória, floppyval (esetleg magnóval :) swappelni, meg ugye.....

Üdv
MG.

Előzmény: Stanlex (66)
Stanlex Creative Commons License 1999.11.23 0 0 66
Nyman a Plus/4 alatt futó web-szerverre gondolt szerintem...
Előzmény: Genialis (65)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!