Keresés

Részletes keresés

Csabo/LOD Creative Commons License 2018.02.04 0 0 8619

Na, sikerult belepni. Hogy Lavinaba mi utott, hogy egy csak neki PM-ben elkuldott uzenetet nyilvanosan beirjon... Na mindegy.

 

Akkor zarjuk le szerintem. plus4world.com = frasz tudja, hogy indi miert tette ezt fel. Nekem nincs hozzaferesem. En nem hasznalom. A lap cime = plus4world.powweb.com. Ennyi.

Előzmény: tanárnéni kedvence (8618)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2018.02.04 0 0 8618

off

 

Nem tudom, mitől vagy ilyen frusztrált, de szerintem gondold át elsősorban ezt. Ehhez képest az akármipontcom jelentéktelen probléma. Én nem haragszom.

Előzmény: Lavina of Gotu (8617)
Lavina of Gotu Creative Commons License 2018.02.04 -1 0 8617

CSABO/LOD:

 

"Nem talalom a password-omet, ugyhogy nem tudok belepni.

Konnyu mast b*szogatni nekik mindig ilyen hulyesegekkel. TanarneniKedvence, hol van a te weblapod, amibe husz evnyi munkat beleoltel? Mutasd szepen, es akkor majd en is fikazok hogy mennyi minden nem jo. 

Amugy az van, hogy a plus4world.com-ot nem kell hasznalni, az csak egy frame az igazi sitera amint mondjak. A lap hivatalos cime "plus4world.powweb.com", minden kereso ezt adja vissza, illetve az emberek tudjak, hogy ezt a cimet kell hasznalni: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=146691451&t=9006036 "

tanárnéni kedvence Creative Commons License 2018.02.02 0 0 8616

Szabad, csak akkor több kódot kell sajátként kezelni. A gyári megoldással simán ki lehet menteni a visszatekert kazettára - a nem direkt erre a célra készült szalag eleje még nem mágnesezhető -, és vissza lehet tölteni. Ha levágsz a bevezető sípból, akkor erre is figyelni kell.

Előzmény: ergoGnomik (8613)
IEC-ATA Creative Commons License 2018.02.02 0 0 8615

Ide írom Sheme ötletét is. Nem olvastam vissza a 1551-C64 esítésével kapcsolatban írtakat. Csak azt kérdezném hogy mit kellene nekem megcsinálni ebből? Talán az átalakítót a paddle-hoz? Azt hiszem Siz vállalta a kernalt? :)

IEC-ATA Creative Commons License 2018.02.02 0 0 8614

Ezzel egyet is értek! De próbáltam a copy226-ot ami nagyon rövid elősípolást alkalmaz és nagyon kevés fordulatra rakja ki a programokat a szalagra. Hátránya hogy nélküle nem tudom visszatölteni a programot, mert még nem jöttem rá hogyan kell igaz nem is foglalkoztam vele olyan sokat. Lényegében maradtam a her turbónál, csak arra meg jó lenne valami menüs kialakítás. Tudom elégedjek meg azzal ami van, mert régen minden jobb volt! :)

Előzmény: ergoGnomik (8613)
ergoGnomik Creative Commons License 2018.02.02 0 0 8613

Az inkább a kérdés, hogy egyáltalán szabad-e ott bármit változtatni? A KERNAL-nak muszáj képesnek lennie azonosítani, hogy né' mán, itt kezdődik egy fájl, legalább is akkor biztosan, ha a program elé kimentett autostartos gyorstöltőről van szó.

tanárnéni kedvence Creative Commons License 2018.02.01 0 0 8612

Úgy emlékszem, nem láttam olyat, amelyik változtatta volna a kezdőhosszt, és a FOUND utánit is csak a TM-től kezdve vagdostuk (ez sem veszélytelen, mert láttunk már olyat, hogy nem áll meg a magnó közben, és ha nem nyomsz C=-t, akkor túlfut).

Egyébként is kell a bevezető sípolás, hogy fülre, vagy 4 programsoros csíkozóval megtaláljuk az elejét. :)

Előzmény: IEC-ATA (8611)
IEC-ATA Creative Commons License 2018.02.01 0 0 8611

Azt lehet állítani a turbókban hogy a kezdő sípolás milyen hosszú legyen? Van egy lemezről szalagra másoló programom, ami valamilyen turbóval tolja ki az adatot szalagra, de baromi hosszan sípolja az elejét az adatküldés előtt.

Előzmény: tanárnéni kedvence (8610)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2018.02.01 0 1 8610

Nem hiszem, hogy tudnék racionális magyarázatot rá. Előtte is, utána is használtam mást, de az ezen alapulókhoz kötődtem csak, pedig volt cartridge-ban is többféle, amelyek elvileg gyorsabbak lettek volna. Pitti mondta, hogy a HER-t már mindenki átírta, de az időzítés része megmaradt. Ez sem teljesen igaz, mert volt, aki azt is megpiszkálta, de én azokat a gyorsításokat kevésbé megbízhatónak találtam.

Előzmény: IEC-ATA (8609)
IEC-ATA Creative Commons License 2018.01.31 0 0 8609

Valóban! Ha jobbos gombbal új ablakban nyitom meg akkor van teljes URL.

 

Miért kell Her turbót használni feltétlen? Csak mint laikus kérdezem! :-)

Előzmény: tanárnéni kedvence (8607)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2018.01.31 0 0 8608

Szentségtörés nem HER-t használni. :)

Előzmény: IEC-ATA (8606)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2018.01.31 0 0 8607

Ez így tényleg elég béna. Az oldal gazdáját kellene megkérni, hogy ne használjon frame-et ilyen értelmetlenül. Persze a powweb.comkihagyása lenne az igazi, de nem tudom, hogy milyen érdek van a háttérben.

Előzmény: IEC-ATA (8604)
IEC-ATA Creative Commons License 2018.01.31 0 0 8606

Szia Beviz.Elek!

Ezt nézted ez a turbót? http://plus4world.powweb.com/software/Turbo_16  A leírása is magyar! Magnó ügyben tudok segíteni, csak írj rám mailben.

 

Üdv!

Előzmény: Beviz.Elek (8599)
ergoGnomik Creative Commons License 2018.01.31 0 0 8605

Szerintem bármelyik linket az oldalon ha jobb gombos menüből új lapon nyitod meg, akkor látszani fog. Természetesen csak az olyan linkek esetében, amik a Plus4Worldre mutatnak.

 

De nem ez a baj, hanem az, hogy amit ide másoltunk linkeket, azok mind megdeglenek, ha véletlen el kell mennie a portálnak a PowWeb szolgáltatótól.

Előzmény: IEC-ATA (8604)
IEC-ATA Creative Commons License 2018.01.31 0 0 8604

Off. Ha beírom hogy plus4world.com és böngészek az oldalon akkor nem látom az url-ben hogy hol járok, csak a plus4world.com-ot. Firefoxot használok és chrome-ot is. Lehet én vagyok béna, de ez van. Mit kell tennem hogy lássam az elérési útvonalat? Thx

tanárnéni kedvence Creative Commons License 2018.01.30 0 0 8603

Ez is off: fikarcnyi userscript megoldaná.

Mégoffabb: ezek szinte "örök életű" linkek pl. némely komolyabbnak vélt pénzügyi szolgáltatóéihoz képest.

Előzmény: siz (8602)
siz Creative Commons License 2018.01.30 0 0 8602

Ugyan ez rohadtul offtopic, meg nem is a te dolgod, de még mindig zavar, hogy a plus4world URL-jeiben megjelenik a hosting szolgáltató neve. Aztán ha valamiért megint költözik, akkor az összes régi (régebbi) link ment a levesbe.

Előzmény: Gaia (8595)
Gaia Creative Commons License 2018.01.30 0 0 8601

Van belőle bináris verzió elvileg, csak nem a legfrissebb, ha valaki lefordítaná király lenne:

 

https://github.com/calmopyrin/yapesdl/releases/download/v0.70.1/Precompiled.Mac.binary.yapesdl_0.70.1.zip

 

Előzmény: Beviz.Elek (8597)
Gaia Creative Commons License 2018.01.30 0 0 8600

Igen ez az.

Előzmény: Beviz.Elek (8599)
Beviz.Elek Creative Commons License 2018.01.29 0 0 8599

Köszönöm, ki fogok próbálni :)

Ugye ő lenne az?: http://plus4world.powweb.com/software/Her-Turbo

 

 

Előzmény: Gaia (8596)
Beviz.Elek Creative Commons License 2018.01.29 0 0 8598

A .TAP fájlt is leszedtem a Plu4World-ről. Be kellene szereznem egy kazettásmagnót is, de azt majd akkor, ha megjön a fizum. Vagy egy C64SD-t, de még nem válaszolt a gyártó a levelemre.

 

Amúgy tök ötletes ez a kazetta-adapter :) Ha megtalálom UK Amazonon, akkor lehet, hogy beszerzek egyet, bár jobban szeretem az autentikusabb megoldásokat és inkább kazettáról tölteném be a programokat :)

 

 

Előzmény: Gaia (8595)
Beviz.Elek Creative Commons License 2018.01.29 0 0 8597

Ez a fordítgatósdival sosem volt szerencsém :) 

Letöltöttem és bemásoltam az SDL2.framework fájlt a /Library/framework mappába előtt.

 

 

Előzmény: Gaia (8594)
Gaia Creative Commons License 2018.01.29 0 0 8596

Szedd le a HER TURBO-t, majd mentsd el saját magával MONITOR-ból (előtte ha jól emlékszem inicializálni kell G0D00-lal):

 

S "{SHIFT+CLEAR}HER TURBO" 7 055D 0FFF

 

Utána rá tudod tölteni a PRG-t, amit kimentesz hasonlóan:

S "KINCSVADASZ" 7 1001 58DA

 

A végcímet ($58DA) a $2D/$2E byte-pár adja.

Előzmény: Beviz.Elek (8591)
Gaia Creative Commons License 2018.01.29 0 0 8595

Vagy töltsd le a Kincsvadász TAP image-ét innen:

http://plus4world.powweb.com/software/Kincsvadasz

 

és konveráld át WAV-ba a WinMTAP-pal:

 

http://plus4world.powweb.com/tools/WinMTAP

 

Ezután a WAV-ot simán kimened magnóra (esetleg a jelet invertálni kell, attól függ mivel mented).

 

Vagy közvetlenül látjátszod; ezzel a legegyszerűbb bár ma már nem triviális a beszerzése:

https://www.amazon.com/BESDATA-Universal-Cassette-Player-Adapter/dp/B00JAY397S

 

Előzmény: Beviz.Elek (8583)
Gaia Creative Commons License 2018.01.29 0 0 8594

yape-nek egyébként van MacOS portja is, a 'yapeSDL'

Előzmény: Beviz.Elek (8572)
ergoGnomik Creative Commons License 2018.01.28 0 0 8593

De németül igazából én sem tudok. :-)

Előzmény: ergoGnomik (8592)
ergoGnomik Creative Commons License 2018.01.28 0 0 8592

Autostartos a program, szóval csak betöltöd és működik a turbo. Utána simán LOAD (betöltés), SAVE (mentés) parancsokkal tudsz gyorsan menteni. Nem ment ki külön semmit. Sokkal több olyan kazettás gyorstöltő volt C16-on és Plus/4-en, ami a kimentett program elejére kiírta az automatikusan elinduló gyorstöltő rutint, mint a C64-en elterjedt töltsd be a LOADER-t, majd után csak a gyorstöltős programot.

Előzmény: Beviz.Elek (8590)
Beviz.Elek Creative Commons License 2018.01.28 0 0 8591

A linkelt oldalon ott van a turbo tape kazetta eredeti borítóján a leírás, de sajnos nem tudok németül :)

Beviz.Elek Creative Commons License 2018.01.28 0 0 8590

Most találkoztam először turbótöltővel kazettán.

A letöltött .prg-ből csináltam emulátorral .d64-et, majd azt EasyFlashel-kiírtam C64-en át 1541-re. Plus/4-en kipróbáltam, működött. Így ebben a formában kimentettem a betöltött programot kazettára, de sokkal többet tekert a szalagon, mint amennyi szalag van az eredeti játékkazettában. 

Most rákerestem erre: http://plus4world.powweb.com/software/Turbo_Tape

Gondolom ezt is kirakom floppy-ra.

Az a kérdésem, hogy betöltése után hogyan töltök be újabb programot a memóriába (szintén floppy-ról .prg-t), amit aztán kimentek már a turbo tape segítségével. És hogy a turbótöltőt is kimenti-e a kazira a ráirandó program elé? :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!