Keresés

Részletes keresés

siz Creative Commons License 2018.01.17 0 0 8548

Backslash idézőjel műxik (command 1 "dir"" -re kiírta, hogy Setting checkpoint 1 command to: dir"). Azt nem tudom, hogy mit kellene csinálnia, de működőnek látszik.

Előzmény: ergoGnomik (8546)
siz Creative Commons License 2018.01.17 0 0 8547

Egyrészt azért a (nem egyfájlos) játékok és demók legalább 70%-a csak 1541-el megy, a maradékból kb. 5 és 10% közötti, ahol van 1551 gyorstöltő, a maradék meg vagy mindenhol KERNAL-lal tölt vagy 1541-re turbó, minden más KERNAL.

 

Másrészt igazad van, portiránnyal senki sem szórakozik, csak a RESET rutin tölti fel. Én meg azon gondolkoztam, hogy egy 6502+6522 (tudom, ez ágyúval verébre) kombóval is meg lehet oldani úgy, hogy a 0 és 1-es címek megszólítására (felső 15 címbit = 0) kap CS-t, az alsó címbitet invertálva megkapja a 6522 A1-e, a többi címvezetékét meg 0-ra kötjük. Ez elvileg teljes értékű csere lehet, csak nagy helyet foglal.

Előzmény: Törölt nick (8544)
ergoGnomik Creative Commons License 2018.01.17 0 0 8546

Sosem próbáltam, szóval csak vakon kérdezek. Dupla idézőjel vagy backslash+idézőjel sem működik? Vagy ezeken a nyilvánvaló kísérleteken már túl is vagy?

Előzmény: Törölt nick (8545)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.17 0 0 8545

Arra véletlenül nem tudja a megoldást valaki, hogy VICE monitorban miért működik -látszólag- idiótán a

 

command <checknum> "<command>"

???

 

Problémám:

Mivel idézőjelbe KELL írni, semmilyen utasítást nem tudok beadni ami idézőjelet tartalmaz,...

..... hogy lehet ennyire ész nélkül kódolni..? :(

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.17 0 0 8544

Jiffy-t is meg kellene patchelni, és van gyorstöltés, ....avval sokminden kompatibilis.

 

Egyébként sincs sok stuff aminek saját 1541 only fastloadere van, talán pár demo..?..ott azért szoktak 1551et is támogatni..

 

Teljes értékű kiváltást csak 6502-vel lehetne, és meg kellene valósítani a portot külön.

Épp azon filózok, hogy mivel meghajtók vannak külön a OUT és IN biteken, a legelvetemültebb stuff sem szórakozhat a bitenkénti adatiránnyal, mert kvázi értelmetlen, akkor meg megvalósítani is felesleges...hmm

 

 

 

Előzmény: ergoGnomik (8541)
Chivas00002 Creative Commons License 2018.01.17 0 0 8543

Igen, tudom, hogy nem tökéletes, de szívesen eljátszanék vele én is. :)

Előzmény: ergoGnomik (8541)
siz Creative Commons License 2018.01.17 0 0 8542

Az egyetlen teljes értékű megoldás egy FPGA-ban implementált 8501 lenne. Ami egyébként elvileg az FPGATED projekt részeként úgy emlékszem, hogy kód szinten megvan már, csak a tényleges helyettesítő áramkört kell megcsinálni.

Előzmény: ergoGnomik (8541)
ergoGnomik Creative Commons License 2018.01.17 0 0 8541

Az ugye tudod, hogy ez nem teljes értékű megoldás? Az IEC buszos gyorstöltők, és ennek folytán az ilyet használó szoftverek egyáltalán nem támogatják, és nincs igazán esély sem arra, hogy ez lényegesen változzon.

Előzmény: Chivas00002 (8540)
Chivas00002 Creative Commons License 2018.01.16 0 0 8540

Szia,

ezt esetleg meg lehetne kapni? Már kapcsolási rajz/firka és a kernel rom. Van itt két plus4, ami procira vár... :)

Köszi.

Előzmény: IEC-ATA (8539)
IEC-ATA Creative Commons License 2018.01.15 0 0 8539

Már én is legyártottam a saját verziómat kernellel együtt! ;-)

 

Előzmény: ergoGnomik (8538)
ergoGnomik Creative Commons License 2018.01.15 0 0 8538
Sheme Creative Commons License 2018.01.08 0 0 8537

IEC-ATA!

 

Légyszi', nálad van minden tudás és különben is, annyira előre haladtál már a C-64 - 1551 ügyben, nincs kedved egy átalakítót tervezni hozzájuk?

 

Siz kolléga elvállalja - ugye, Siz? -, h megírja a drive kezelő protokollt a C-64-es oldalra, mint az SFD-1001-es vezérlőkártyája.

 

Ne hagyjuk parlagon heverni a projektet! (Siz kicsit hátrébb le is írta, mely adatvonalak elegendőek, nyilván kell(het) még pár láb, de bizonyára segít benne, melyek azok.)

Előzmény: IEC-ATA (8536)
IEC-ATA Creative Commons License 2018.01.07 0 0 8536

Neeeeeem! nem ők!!! :-D

 

Előzmény: tanárnéni kedvence (8534)
IEC-ATA Creative Commons License 2018.01.06 0 0 8535

A rohadásról!

Múltkor volt nálam egy +4 gép. Se kép se hang. Minden IC működött egy üres alaplapba betéve.(Már ilyet használok tesztre) Kapcsoló jó, feszültség érték normális a rossz alaplapon. Visszatéve a TED-et, mértem az órajelet a bemenetén, semmi! Jobban megnézve látom, hogy egy rozsda kupac ül az egyik tranyó(quarz után az első) két lába közt. Kikotortam onnan és akkor látom, hogy meg is ette a tranzisztor lábát, amelyiken rajta volt. Kiforrasztottam, csere, másik be. Bekapcs, mérés semmi. Órajel nulla, másik tranzisztort(ami hajtja a TED-et) is kiszedtem, új bele. Bekapcs, működik.
A rozsda meg honnan jöhetett? Hát a TED-et körülvevő kutrica faláról. 2-3 rozsdapötty volt rajta és gondolom onnan esett, pottyant a tranzisztor lábához. A párás környezet meg megtette a hatását.

Előzmény: Lavina of Gotu (8532)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2018.01.06 0 0 8534

És lássuk be, hogy ők a normálisabbak. :)

Ugyanitt 386SX eladó. ;)

Előzmény: IEC-ATA (8533)
IEC-ATA Creative Commons License 2018.01.06 0 0 8533

Úgy tudott, hogy vízben állt a gép! Hogy ez hogyan történhetett meg? Gondolom úgy hogy az embereknek egy "billentyűzet" nem ér semmit. Példa. Sógorom szerzett anno egy C64-et OC floppyval cartridge-al. Gyerekek játszottak vele meg néha én is amikor átmentem hozzájuk. Aztán eltelt egy fél év és jött a lomtalanítás. Arra fele jártam és benéztem hozzájuk, nem láttam az asztalon a C64-et és kérdeztem hogy hol van. Azt mondta kirakta lomizáskor, mert a gyerekek "megunták". Jött az xbox!!! Az OC floppyt meg tudtam menteni! De egy szóval nem mondta, hogy vigyem el, mert kidobja! Ennyi! valakinek értéktelen vacakok már ezek.

 

Előzmény: Lavina of Gotu (8532)
Lavina of Gotu Creative Commons License 2018.01.06 0 0 8532

Mondjuk azt nem értem, hogy hogyan tud egy gép belseje így szétrohadni. Az enyém itt van a polcon 20 éve. A csavarok nincseken benne, leemelem a billentyűzetet, bent pedig minden tiszta újnak néz ki, semmi elváltozást nem látok, nem hogy rozsdahalmokat és lebomlott alkatrészeket.... :-/  Azért nem volt becsavarozva emlékeim szerint, mert sokszor tisztítottam a billentyűzetet már a végefelé, hogy jól működjön. Aztán ugye jött az emuláció, a vas meg nyugdíjba vonult, de azóta is "krómtiszta".

siz Creative Commons License 2018.01.05 0 0 8531

Ja, a tegnapi újraolvasásnál (amikor ide már bemásoltam) akkor láttam, hogy neked lehet, hogy ismerős lesz. :)

Előzmény: IEC-ATA (8530)
IEC-ATA Creative Commons License 2018.01.05 0 0 8530

Tényleg nagy ász a srác. Meg is lepődtem amikor rákérdezett egy két dologra. Floppykban is nagy guru. Többször segített a javításukban az éteren keresztül. :)

Előzmény: siz (8529)
siz Creative Commons License 2018.01.04 0 1 8529

Pár hónapja volt egy írás az AmigaSpirit fórumon. Már régóta készülök, hogy megkeresem, most megtettem és bemásolom ide is:

-------------------------------------------------------------------------

Állakat tessék rögzíteni, aki áll, üljön le. Pofámleszakad írás következik :D.

2011 júniusában mentettem két Plus/4-et a szegedi elektronikai bontóból. Anno írtam is ide erről.
Itt láthatóak az akkor készült fotók.
Nos, a facsebukkon az egyik retro számítógépes csoportban felbukkant egy srác, aki elég jól beásta magát a Commodore 64, majd a Commodore 264 vonal javításába (plusz floppymeghajtók). Azóta jó pár gépemet felélesztette már, de az másik történet.

Sztorizgatás közben előjött szegény rozsdaboglya Plusi is, és a srác addig rágta a fülem, míg odaadtam neki, próbálja meg feléleszteni.

A feladat meg lett oldva. El sem hiszitek, de szerencsétlen gép újra működik. Igaz, a fotókon látszik és a leírásban olvasható, nullára vissza kellett bontani az egészet! Ja, mi értelme, kérdezhetnétek?! Semmi, de meg kellett csinálni! ;-)

"Miután minden alkatrész lekerült a lapról, az ment alkoholfürdőbe, majd fél napis tisztogatás - néhol még a drótkefe(!) is kellett, ami meg is látszik főleg a hátoldalon, de ennél a lapnál ez nem számít. Ezután egyesével lukakat ónszippantás, buszokat, vonalakat csipogóval végigmérés, majd jöhet a beültetés.
Az alkatrészeket egyesével kellett megvizsgálni hogy a korrózió kikezdte-e már a lábukat, valamint őket is rozsdátlanítani kellett. Néhány alkatrész szó szerint elrohadt, köztük az egyik ferrite bead is, róla később még szó lesz.
A beültetés szisztémája is ki lett gondolva, miszerint ellenállások-kondérok-diódák, tehát a kisebbek; aztán jöttek az IC tokok, majd az egyéb bizbazok, legvégül a csatlakozók, és a modulátor. A két "kis-CIA" nem úszta meg sajnos, ellentétben az ACIA-val és a TTL-ekkel. Ami még meglepőbb hogy az érzékeny DRAM blokk hibátlanul maradt meg. Persze vissza is került, törekedtem az "eredetiségre".
A kapcsolók-csatlakozók is tönkrementek, kaptak bontottat, egyúttal megragadtam a lehetőséget hogy C64 táposra alakítsam és kukába hajítsam a gyűlölt kockadugót. A főkapcsoló és a modulátor igényeltek felujitást, mert nem volt másik, meg amúgyis jobb érzés a sajátjából megcsinálni. A modulátor házát szó szerint lakatolni kellett, az összefogatása is szétrohadt, így alternatív módon oldottam meg. Egyidejűleg a fém alkatrészek mentek Dremeles kezelésre is.
Amint összeállt, masszív black screen fogadott. A 64 után fura vbolt a rövid vilanás, azt hittem nincs órajel. Valamit mértem, mondván mittudomén hogyvanez, meg mé'van ennyi chipselect, mi ez a sok hülye vonal itten, meg kusza ez az egész... ez igy nemmegy. Itt kértem Jácint kollega segítségét, amit ezuton is köszönök neki. Jóval gyorsabban meg tudtam érteni hogy mi mivel függ össze; ezután kézzel lerajzoltam a chip pinoutokat, majd végigmértem mindent. Minden a helyén. Órajel, CAS, RAS, CS megvan, cím és adat négyszögek, ésatöbbi mind van... de nem megy. Fellapoztam a Commodore gyári Techtopics manuálját, és lépésről lépésre végrehajtottam a leírtakat. Elérkeztünk a LUM jelhez, ami a TED 23.lábán jön ki. Lezajlott egy rövid párbeszéd köztem és a manuál között...
Manuál: LUM signal megvan-e?
User: Meg hát.
Manuál: Jó a kontakt a 23.lábon?
User: Hülye vagy? Persze hogy jó!
Manuál: Biztos? Azé'csak nézd meg azt (check for open traces)
Ekkor villant be, hogy az FB16 kiemelésnél tépte a fóliát. Megfordítom a lapot. A LUM lábától kijövő szál fele hiányzik. Gyors jumperelés a TED lábára. Bekapcs, már villog is a prompt. Vagyis a legelső indításnál valójában már működött, csak szegény nem tudta ezt hogy megmutatni...
Legvégül az utolsó pimpelések, mégegy teszt, a Techtopics utasításai szerint a beépített programokkal. Löktem egy directoryt, I/O is van, keyb is van, minden van... megy ez.
Konklúzió. A rossz oldala: Az általános sietség miatt, amikor 3-4 nap után is azt látom hogy sok van még vissza, hajlamos voltam kapkodni, ami miatt a forrasztások nem lettek valami szépek (naa, legyünk őszinték, néhol k**varondák), az alkatrészlábakat sem volt kedvem már a végefelé kiegyengetni fullosra. Funkcionálisan hiába 100%, ha nem tudtam az esztétikával követni ezt a szintet.
Jó oldala: Mindig is akartam egy nullárólkezdőset játszani, ez most megtörtént. Még több gyakorlat, illetve az XP gain, el tudok tájékozódni egy eddig ismeretlen hardverben."

Itt megnézhető a javításról készült fotókollekció.

IEC-ATA Creative Commons License 2017.12.24 0 0 8528

Nem nem, csak elakadtam egy gépi kód írással és ilyenkor a tapasztaltabb szakemberek segítségét szoktam igénybe venni. Aztán sokszor ua. megtalálom a könyvben is. :-)

Előzmény: ergoGnomik (8527)
ergoGnomik Creative Commons License 2017.12.23 0 0 8527

Fúrja az oldalamat a kíváncsiság. Valami nagy dobásra készülsz?

Előzmény: IEC-ATA (8526)
IEC-ATA Creative Commons License 2017.12.11 0 0 8526

Írtam mester! :-)

Előzmény: siz (8520)
Sheme Creative Commons License 2017.12.07 0 0 8525

Pedig milyen remek lenne! Az SD1551 miatt hiszem úgy, h a megfelelő tudás birtokában vagy a Paddle64 projekthez, és még Sid is felajánlotta, sw oldalról szívesen besegít.

 

Ha szükséges, a teszteléshez-fejlesztéshez egy 1551-et szívesen kölcsön tudok adni!

Előzmény: IEC-ATA (8524)
IEC-ATA Creative Commons License 2017.12.06 0 0 8524

én? Ez nem az én projectem lesz az biztos.

 

Előzmény: Sheme (8523)
Sheme Creative Commons License 2017.12.06 0 0 8523

Csak remélni merem, h van némi időd rá és elkészíted a Paddle64-et, ami a 1551 és a C-64 expansion portja közé tehető és menni fog a töltés-mentés.

 

Ugye megcsinálod?

Előzmény: IEC-ATA (8522)
IEC-ATA Creative Commons License 2017.12.06 0 0 8522

Mármint mi???

Előzmény: Sheme (8521)
Sheme Creative Commons License 2017.12.06 0 0 8521

... és mintha a C-64 - 1551 kapcsolási rajzát is fújta volna a szél... :-D

 

De már nem kell sokat várnunk és remélhetőleg IEC-ATA kolléga bemutathatja azt, amit a Commodore anno elmulasztott!

 

:-)

 

Nagyon-nagyon várom!

Előzmény: siz (8520)
siz Creative Commons License 2017.12.06 0 0 8520

Az egyik szalagon valami könyvelés felirat volt.

Előzmény: Törölt nick (8519)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.05 0 0 8519

Ezt láttátok pupákok? :)

 

https://imgur.com/a/KhlIr

 

Valaki csak fél éve azt mondja, ott az épület, elhagyatva, ott rothad 30éve egy csomó elhagyatott cucc még a régi MOS doksik és papirok, szalagok közül, lehülyézem, legendákat terjesztessz öcsém, ez túl barokkosan hangzik.

 

Érdekes lenne megtudni, mi lehet a szalagokon, de feltehetően sosem fogja már senki visszanyerni a tartalmukat, ......ha ugyan még megmenthető.

(simán lehet, nem tech. stuff, hanem könyvelési vagy kereskedelmi adatok vannak rajta, a C= egy igazi nagy multicég volt fénykorában, akkori léptékkel)

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!