Keresés

Részletes keresés

bubis Creative Commons License 2017.12.05 0 0 8518

Ismertem egy ilyen srácot Szegeden, akire ráillik ez a leírás. :)

Btw, ez csak egy hobby, egyszer beleszerettünk ebbe a gépbe és kész, ennyi. Nem akartam gyerekes vitatkozásba bele menni, részemről ez a téma lezárva.

Előzmény: ergoGnomik (8517)
ergoGnomik Creative Commons License 2017.12.05 0 0 8517

@Lavina és bubis: Nyilván minden értelmes ember így látja, de az a Commodore64Fan (sokadnicken nemrég újra kitiltva) mentálisan instabil-gyanús, kupec troll. Már egy csomószor megpróbáltuk itt többen is elmagyarázni neki, de lévén érzelmi fogyatékos nem képes felfogni miről van szó. Legjobb békén hagyni, bár akkor meg hosszasan "boldogít" mindenkit az "elbűvölő" személyiségével és "végtelenül érdekfeszítő" hozzászólásaival.

Lavina of Gotu Creative Commons License 2017.12.04 0 0 8516

Osztom Bubis és Siz véleményét. :)

 

C64 jó kis gép, én is csorgattam a nyálam gyerekként a Platoon-ra, a Ghost Busters-re, a Mission Impossible-re, a Turricanra. De amikor elmentem a haverokhoz, akiknek C16ja vagy Plus4-e volt, sokkal jobban otthon éreztem magam, mert nekem is az volt otthon, és ez a gép tetszett jobban. Felhasználóbarát volt, szuper volt rajta kis basic proggikat alkotni, és ezen tanultunk meg proggizni. C64-et azóta sem vettem, az utóbbi 2 évet leszámítva 1 db (!) C64 demót sem néztem meg egész életemben, ellenben minden pluszis demót legalább 1szer láttam, még ha csak egy scroll is megy egy logo alatt.

 

Amúgy jó ez a retro flame, tényleg. Talán még hasznos is. A pluszi akkor is jobb gép. Ennek ellenére sajna a legtöbb c64-es csapat elvan a saját scenejével, főleg pont olyan szubjektív érzelmi alapon, mint ahogy mi a mi scenénkkel, kedvenc gépünkkel.

 

uff.

 

 

Sheme Creative Commons License 2017.12.04 0 0 8515

Az Árkon ennél a képnél fütyültem úgy, h beleszédültem. Ez a kép a legjobb!

Előzmény: scarabaeus (8514)
scarabaeus Creative Commons License 2017.12.04 0 1 8514

Nehogy azt hidd, hogy lekezelően írtam; amikor először láttam a videót (amikor itt, a topikban megjelent a linkje), csak bámultam, minden elismerésem a készítőé. Most is nagyon ütős, de ha ilyet láttunk volna a Plus4-től a '80-as évek második felében...

Előzmény: bubis (8513)
bubis Creative Commons License 2017.12.04 0 0 8513

A belinkelt videon látható képek simán megütik egy Amiga 500-al megjeleníthető képek minnőségét, ebben semmi túlzás nincsen szerintem, te természetesen a "véleményemet" írtam, nem valami abszolút igazságot.

De jó, legyen túlzás, helyettesítsd akkor azzal, hogy Plus/4-en klasszisokkal jobb képet lehet csinálni, mint C64-en. :)

Előzmény: scarabaeus (8512)
scarabaeus Creative Commons License 2017.12.04 0 0 8512

"kb olyan minőségű képeket lehet megjeleníteni vele, mint Amiga-n, vagy jobbat"

 

Azért túlzásba ne essünk! '90-ben Amigára átlépve a 68000-es és a nővérek programozása együtt akkor valami elképesztően bejött nekem, nagyobb szerelem volt, mint a 8 bites gépek előtte, vagy az XT-s - AT-s jelenlétem akkoriban, de nem ez mondatja ezt velem. :-) Ha a hardver videón látható kihasználását nézzük, Amigán pl. még az OCS alatt kibővítették népek a HAM6 vagy a Hires módokat a Sliced Ham vagy Dynamic Hires technikákkal, aztán az AGA érkezése pedig már külön lap ismét, bár amikorra az AGA gépek bejöttek, a szerelem már elmúlóban volt, így én azzal már nem foglalkoztam.

Előzmény: bubis (8510)
bubis Creative Commons License 2017.12.04 0 0 8511

Mi van, 1551 kötése a C64-re, vinyó a Plus/4-re? Érdemes néhány évente benézni ide! :)

bubis Creative Commons License 2017.12.04 0 0 8510

Mit lehet szeretni benne?

Azon kívül, hogy ha emiatt a gép miatt szerettél bele a számítógépekbe és a programozásba akkor szereted és kész? A C64-hez képest ezért szerethető szerintem:

1. Több színe van mint a C64-nek, kb olyan minőségű képeket lehet megjeleníteni vele, mint Amiga-n, vagy jobbat: https://www.youtube.com/watch?v=mnaSL6Iyi4k&t=19s

2. Van hozzá SID kártya, amivel ugyanolyan jó hangja van, mint egy C64-nek.

3. Az 1551-es drive brutálisan gyors.

4. Gyorsabb a CPU-ja, mint a C64-nek.

 

Szerintem jobb demo platform, mint a C64, ezt remélhetőleg be is bizonyítja majd a következő demom. (Csak évek kérdése és kész lesz. :))

 

 

Előzmény: Commodore64Fan (8499)
Sheme Creative Commons License 2017.12.03 0 0 8509

De-de-de!

 

Csak kérlek szépen sorban! Nem tudom, mennyire haladtál a C-64 - 1551 összekötésével, de valószínűleg ezzel napokon belül készen lehetsz.

 

És Siz kolléga felajánlásának köszönhetően a software része is gyorsan meglesz!

Előzmény: IEC-ATA (8504)
siz Creative Commons License 2017.12.03 0 0 8508

Mennyire igazad van! Nekem ez sose jutott volna eszembe, hogy fordítva dugjam be. :)

Előzmény: Törölt nick (8507)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.03 0 0 8507

Közben rájöttem az 1551---C64 illesztés úgymond "kifejlesztéséhez" nem is kell módosított VICE, igazából plusz4-en is megírhatóak az önálló rutinok, és tesztelhetőek is.

(csak akkor kb semmit nem szabad hívni, mert hasonló külső szubrutin nincs, nem ott van, és nem olyan C64-en)

 

És nem kell a ritka és különleges csatlakozó sem, a paddle minden jelet átvezet, saját expansion csatlakozó van benne.

Nyilván hülyén nézne ki, hogy kvázi "fordítva" kellene az átalakító panelre dugni, a "továbbtoldó" részével,....de ez legyen a legnagyobb baj az egésszel.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.03 -1 1 8506

??? Megcsináltad már SD kártyával, avval mi a baj?

 

Inkább azon kellene gondolkodni, ne összesen 4-et lehessen gyártani "mert ennyi CPLD van" jeligére, hanem akárhányat, mondjuk X*10 darabos nagyságrendben.

 

 

Előzmény: IEC-ATA (8504)
siz Creative Commons License 2017.12.03 -1 1 8505

Csaxólok, hogy miután az SD1551-et megcsináltad, onnantól kezdve ez tényleg felesleges. Pont semmivel nem nyújt többet, mint az. Viszont SD kártyát 2017-ben sokkal könnyebb szerezni. ;)

Előzmény: IEC-ATA (8504)
IEC-ATA Creative Commons License 2017.12.03 -1 1 8504

De ha semmiből, a nulláról, a totál nem létezőből készül egy új megoldás, akár pluszira, akármire, bármire, az nem biztos, hogy 2017-ben IDE alapú kellene legyen.

Basszus! Akkor már neki se álljak megcsinálni a winyó vezérlőt PLus/4-re - C16-ra?! Jól elvetted a kedvem! :-) Pedig milyen egyszerű volna!

 

 

Igaz ehhez is paddle kell de látható, hogy megoldható a hardver elkészítése! A paddle-n meg beállítható hogy "8" vagy "9"-es drive legyen. (már említettem, hogy nálam a hardver mindig előbb elkészül mint a szoftver hozzá!) :-)

Előzmény: Törölt nick (8498)
epy116 Creative Commons License 2017.12.02 0 0 8503

Sehol nem mondtam hogy ez egy szabály! Ez egy Plus4-es topik, ha szidni akarod a Plu4-est akkor menjél egy Plus4-est szidó topikba. Semmi értelme hogy szidod, mert az senkit sem érdekel. Felfogod végre? Ebben a topikban mindenki szereti a Plus4-est. Felfogod végre? Ha nem találkoztál normális billentyűzetes Plus4-el akkor hazudsz. Igen, siz számára azért jó gép mert ez volt az első gépe, és nekem is ezért jó gép. Vettem is hozzá SID kártyát meg SD2IEC-et, meg JiffyDOS-t, nekem ennyi bővítés elég. Tök felesleges bármilyen memória meg CPU bővítés mert nincs semmilyen program ami használná.

epy116 Creative Commons License 2017.12.02 -1 1 8501

Mikor fogod fel végre hogy egy Plus4-es topikban nem szidjuk a Plus4-est? Amúgy biztosan nem Plus4-es volt nálad mert a Plus4-es billentyűzete jobb és kényelmesebb mint a C64-é. Én még nem találkoztam nehezen megnyomható billentyűzettel semmilyen Plus4-en,  viszont C64-el igen. Teljesen szét kellett szednem a C64-est, és alkohollal kellett az érintkezőket kitisztítanom. Nem érted azt a mondatot hogy Plus4 volt az első gépe siznek? Akkor hogy programozott volna C64-en? Nem érted amit mond? És mikor fogod fel hogy egy Plus4-es topikban nem beszélünk C64-es bővítésről mert az nem jó Plus4-hez?

Előzmény: Commodore64Fan (8499)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.02 0 0 8498

C64-1551 illesztő egy C64-es fejlesztés. (lenne...majd..talán.. egyszer)

 

C+4-nek is megvan a maga rajongótábora, akik szivesen látnak olyan bővítéseket, amik annakidején elképzelhetetenek voltak.

 

Ha az 1551 spéci alkatrésztemető, akkor mi hozzá képest az SFD1001 pl?

Ami ráadásul hajlamos is elromlani, akár álltában.

 

IDE busznak megvan a maga történelmi szerepe, amigáknál megkerülhetetlen, és az IDE64-es a C64-en is egyfajta szabványos platformmá vált. (játékokat írtak át rá, utility-k készültek, stb,stb).

 

De ha semmiből, a nulláról, a totál nem létezőből készül egy új megoldás, akár pluszira, akármire, bármire, az nem biztos, hogy 2017-ben IDE alapú kellene legyen.

 

 

 

Előzmény: Commodore64Fan (8494)
siz Creative Commons License 2017.12.02 0 0 8497

Én egyáltalán nem erőltetek semmit. Nekem a plus/4 volt az első gépem (ma is ugyanaz a plus/4 az aktívan használt gépem), így az a szívem csücske. A C64-et és a C64 tulajokat mindig irigyeltem, hogy milyen jó játékok vannak rá, meg imádom a SID hangját. Ezért van C64-em is, de kizárólag demókat nézek rajta. Ehhez a 1541U2+ tökéletesen megfelel. Persze van mellette IDE64 is, de azt nem használom.

 

A plus/4 az, ami vonz, mert része az életemnek, ezen tanultam meg programozni, aminek a munkámat is köszönhetem. És ez mindig is így marad, de ettől még reálisan látom, hogy mit tud és mit nem. Nekem az a fontosabb, hogy a jó dolgokat látom benne és ehhez keresek olyan kiegészítőket, ami a napi használatot megkönnyíti. Erre az SD2IEC az egyik legjobb megoldás. Az egyetlen hiányossága a teljeskörű 1541/1551 támogatás hiánya, de azt meg az UK1541-el lehet pótolni. Illetve gondolom a 1541U2+ -al is, elvileg az is tud standalone módot, de azt még nem próbáltam ki.

Előzmény: Commodore64Fan (8494)
Sheme Creative Commons License 2017.12.02 0 0 8496

Beláttuk, h sokkal kevesebbet tud a Plus/4. Ezt még a CoV 7-ben Proky Mester sem tudta megcáfolni. Ne legyen már megint Plus/4 - C-64 háború, ok?

 

Esetleg van még valamilyen építő jellegű hozzászólásod a témához? Már mint úgy értem, ha a hw készen lesz, ami megteremti a fizikai kapcsolatot a C-64 Expansion portja és a 1551 paddle között, akkor sw-esen mégis mit kellene csinálni, h működjön a dolog?

 

Ha nincs, kérlek, ne trollkodd szét a topikot - cserében én sem szúrok be több képet.

 

Áll az alku?

Előzmény: Commodore64Fan (8494)
Sheme Creative Commons License 2017.12.02 0 0 8495

 

Azt hiszem mindenki összeesküdött ellened. Még ő is. Sodródj az árral, hidd el, nehezebb szemben úszni vele, mint hagyni a dolgokat a maguk medrében.

Előzmény: Commodore64Fan (8491)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.02 0 0 8493

IDE64-nél is a CPU másolja az adatot.

Viszont kell neki egy tonna saját ROM és halom RAM amit pluszin csak külső kártyával több mint bajos megoldani.

Nomeg IDE busz 2017ben?....

 

Készült valami szuper DMA-s, mindent tudó, sprite emulátoros, SDkártyás, külső csodacucc "prototipus"(?), ....

.....pont egyszer hallottunk róla, és ennyiben maradt.

 

 

Előzmény: siz (8492)
siz Creative Commons License 2017.12.02 0 0 8492

Szerintem ezt már régen kitárgyaltuk: mivel a plus/4 expansion portra nincs kivezetve olyan jel, amivel a CPU-t várakoztatni lehet, ezért nem lehet sem olyan (külső) bővítést készít, ami a processzort cseréli, sem olyat, ami DMA-t hsznál, továbbá külső RAM bővítést sem (ez utóbbi nem teljesen biztos, hiszen külső 64k-s bővítő van).

Az meg, hogy pl. egy IDE eszköz a $fe00-$fe7f 128 bájtot használja adatcserére és utána még onnan processzor utasításokkal kell a helyére másolni meg nem gyors.

 

Szóval lehet itt a C64-hez hasonlítgatni, hogy arra mi minden készült, csak teljesen felesleges.

Előzmény: Commodore64Fan (8491)
Sheme Creative Commons License 2017.12.01 0 1 8489

Legyen 1 kis vidámság is itt!

 

Sheme Creative Commons License 2017.12.01 0 0 8488

Bocs, h nem reagáltam azonnal, de egy méregfogad kihúzatott. Pár kollégát innen megkérdeztem, mit csináljak, megmondták miket írjak át.

 

És tessék:

 

Nem mondhatod, h nincsenek fejlesztések.

 

Ne is keresd, nem adom még ki, mert egyrészt csak Vice alatt működik, másrészt át kell még írni hozzá a Wing-et.

Egyébként épp a Drillert fúrtam meg, h kihasználja a 16 bit előnyeit - lásd: W65C816S. Olyan gyors, mint a bátyuson.

 

Na, van nagy öröm?

Előzmény: Commodore64Fan (8487)
scarabaeus Creative Commons License 2017.11.28 0 0 8486

Dehát látod, itt nem kofák vannak, itt egyedül érzed magad.

Előzmény: Commodore64Fan (8485)
Sheme Creative Commons License 2017.11.28 0 0 8484

El kell keserítselek:

 

Ez még nem a publikus emulátor. Épp az imént fordítottam bele, amit kell, ezért is írja ki a lényeget.

De csak nálam.

 

Komám, ennek sem tudtál keresztbe feküdni. Add fel, boldogabb leszel, ha elfogadod, amit úgysem tudsz megváltoztatni.

Előzmény: Commodore64Fan (8477)
siz Creative Commons License 2017.11.28 0 0 8482

Na még egyszer, hogy te is megértsd: mindenki azt fejleszt, amit akar. Ha Scheme arra vágyik, hogy C64-hez (neadjisten, esetleg PC-hez) 1551-et kössön és talál olyan embert, aki hajlandó foglalkozni az ötletével, csak azért, mert kihívás, akkor szíve joga, hogy ezzel foglalkozzon.

Persze, foglalkozhatna olyannal, ami szélesebb réteget érint, ekkor el is lehetne adni. De mivel ez egy hobbi és ehhez van kedve, azt csinál, amit akar.

Előzmény: Commodore64Fan (8481)
epy116 Creative Commons License 2017.11.28 0 0 8480

Látom nem fogod fel amit mondok. Mindenki azt fejleszt amit akar, nem te döntöd el.

Előzmény: Commodore64Fan (8479)
epy116 Creative Commons License 2017.11.28 0 0 8478

Mikor fogod már fel, hogy egy Plus4-es topikban nem fognak neked C64 fejlesztésről beszélni? Amúgy meg mindenki azt fejleszt amit akar, nem te fogod eldönteni.

Előzmény: Commodore64Fan (8477)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!