Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.11.19 0 0 8435

"Commodore gondolkozott rajta, h a 1551-et hozzákösse a C-64-hez"

 

Igen, felmerült ez, amikor az új gyorsabb drive-t a 264-es gépcsaládhoz megalkották.

 

"Tudná használni a C-64 valamilyen vezérlőprogram nélkül?"

 

Nem.

És pontosan ez a "baj", nem is a hardveres része a horror, hanem találni valakit, aki -akár a kész plusz4es- 1551 kezelő kernal rutinokat átírja a C64 viszonyaira, hát..soxerencsét.

 

Pláne MIÉRT is ölne bele több hét-hónap kőkemény melót akárki?

Annak a maroknyi embernek, akinek van C64ese és 1551is, működjön?

 

Gyorsabb lenne mint a mezitlábas 1541(annál kb csak a morze és a füstjelek nem gyorsabbak) , de egy lepárhuzamosított 1541 röhögve megalázza.

Ami filléres átalakítás.

 

Ez meg hatalmas cirkusz is lenne, egyedileg gyártott paddle port-átalakító kell, másik kernal, addig nincs expansion portod, (mert elfoglalja a paddle, és a pluszis "továbbdugó" részbe már nem tudsz C64 kártyát bedugni..) stb.

 

Végül lenne egy alap sebességű (vagy lassabb!:1MHz) 1551-es. C64-re.

Se gyorstöltők, se utántöltős játékok, hisz ezek mind csak és kizárólag 1541-et támogatnak és ismernek C64en.

 

Kb olyan mint az SFD illesztés, de ott legalább nem csak -egész- gyors, a lemez is sokkal nagyobb, más formátum és egyben (akit ez érdekel) "hidat képez" egy csomó régi commodore géphez.

Itt ugyanaz a lemez, ugyanaz a formátum, ugyanaz az 1541 bedugható, ugyanaz minden.

Ilyen gyufából felépíteni az országházat szintű passzió lenne ez.

 

Amikor a Commodore ezen gondolkodott, saját korában, lett volna valamennyi létjogosultsága talán, azonban nem véletlenül törölték a projektet még az első kapavágás előtt.

 

 

Előzmény: Sheme (8433)
ergoGnomik Creative Commons License 2017.11.19 0 0 8434

Az eBay-n is dolgozik a "mester". Luca/Fire találata.

Sheme Creative Commons License 2017.11.18 0 0 8433

Nem szeretnék beleszólni az Urak dolgába, de lehetne inkább építő jellegű hozzászólásokkal megtölteni a fórumot?

 

(Igaz, vannak elmebeteg ötleteim és ha már itt vagy: 100%, h olvastad, a Commodore gondolkozott rajta, h a 1551-et hozzákösse a C-64-hez valamilyen átalakítóval.

 

Emlékeid szerint - megvan az összes - megfelelő jel a C-64 Expansion portján a művelethez?

Kell-e vmilyen belső átalakítás a C-64-be?

Direktben, a megfelelő lábakat egy átalakítón keresztül a 1551 paddle-járól be lehetne kötni?

Tudná használni a C-64 valamilyen vezérlőprogram nélkül?

Gondolom nem, mert az SFD-1001-hez is kellett egy vezérlőkártya...

 

Bocs a rengeteg kérdés miatt, szvsz a leglaikusabb itt én vagyok.)

Előzmény: Törölt nick (8431)
epy116 Creative Commons License 2017.11.18 0 0 8432

És milyen indokkal nem küldte?

Előzmény: histvan77 (8426)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.18 0 3 8431

Tanulság:

Sosem utalunk előre. Pláne ilyen üzeneteket törölgetős hirdetési újságos viccmestereknek, és pláne nem olyan összeget, ami már "fáj".

 

Lomosjuhászt ugyan utol nem éred a szokásos pár ezres-tizezres lehúzásai után, mindeféle félhajléktalan, vagy szintén orvosi értelemben szellemileg problémákkal küzdő  "cimbik" nevére szedi a lóvét.

 

Nem notórius csaló, inkább zavarosfejű beteg ember, sajnos jó ~15éve megverte vele a hazai commodore rajongókat az Isten.

Szerencse a szerencsétlenségben, hogy kb 5 mondat felismerni a stílusát, de aki sokat olvasta, egy direkt személytelenre fogalmazott hirdetésben is ráismerhet, ha több a szöveg mint 1-2 tőmondat.

 

Vannak tisztább és teljesen sötét időszakai, amikor kicsit rendben van, akkor csak a fórumokon és netes felületeken őrjöng a vélt "ellenségeire", ilyenkor bőven akadnak elégedett vevői is, akiknek pl. az innen onnan fillérekért vett "lomot" X állapotban, alkalmasint nem is túl drágán eladja.

 

Emberünk viszont néha teljesen átcsúszik saját beteg világába, ilyenkor a normális vevőin vagy eladókon is őrjöngve követel mindenféle képtelen dolgokat, fenyegeti őket, vagy csak egyszerűen a klasszikus módon átbaxa

az embereket, nem szállít egyáltalán, vagy közel nem azt és olyan mennyiségben-állapotban ahogyan igéri, hirdeti.

 

Sajnos a fórumokon ezt ilyen offenzív személyeskedésnek-lejáratásnak tekintik és időről időre minden nyomát törlik,.... pedig nincs más módszer ellene :(

Rendszeresen fel fog bukkanni, őrjöngeni és másokat becsapni, ezért ezt az információt le kell írni. Mindenhol ahol csak lehet.

 

 

 

Előzmény: histvan77 (8426)
IEC-ATA Creative Commons License 2017.11.17 0 0 8430

Ő az csak más bankszámlaszámon is elérhető. Nagy László. De nem írhatom ki a bankszámlaszámot. Mástól kértem el! :-(

Előzmény: siz (8429)
siz Creative Commons License 2017.11.17 0 0 8429

Szerintem ez Commodore64Fan lesz. Legalábbis velem levelezett ilyen néven régen.

Előzmény: histvan77 (8426)
IEC-ATA Creative Commons License 2017.11.17 0 0 8427

https://www.jofogas.hu/magyarorszag?account_list_id=672eb19f38aa37a99ebefdccfe754c85

 

Hát itt nem hirdetsz C16-ra vagy plus/4-re semmit. Vásárló megtévesztése! Akkor ez megint egy ordas kamu?

Előzmény: Commodore64Fan (8425)
histvan77 Creative Commons License 2017.11.17 0 0 8426

Sziasztok!
Ha valaki magára/másra ismer erről a számla számról, megtenné hogy jelzi nekem az illető elérhetőségét? vettem tőle pár c64 alaplapot, de hetek óta nem küldte el (lehet megbetegedett, nem ért rá, stb) de jófogás törölte az üzeneteket és most nem érem el az illetőt:

Nagy László 10102842-68600600-01000003

szegedi bankfiók, sajna más elérhetőségem nincs hozzá.

Köszi mindenkinek!

IEC-ATA Creative Commons License 2017.11.17 0 0 8424

Ez egy elmés megállapítás volt. De hanem mondod meg a potenciális vásárlóknak, hogy milyen portékád van, akkor hogy fognak vásárolni? Észkombájn! 

Előzmény: Commodore64Fan (8422)
Sheme Creative Commons License 2017.11.16 0 0 8423

Exess Diana.

Előzmény: IEC-ATA (8421)
IEC-ATA Creative Commons License 2017.11.16 0 0 8421

Azért érdekel az C16 +4-es fejlesztésed! Nem a jiffydos, hanem a más bővítések. Komolyan! Üdv!

Előzmény: Commodore64Fan (8417)
IEC-ATA Creative Commons License 2017.11.15 0 0 8419

Pedig nekem is van legalább 1db. minden géptípusra, amit el tudok adni vagy 3x! :-D

Előzmény: ergoGnomik (8418)
ergoGnomik Creative Commons License 2017.11.12 0 0 8418

Azért az elég nagy balszerencse, ha valakinek el kell adnia a nehezen beszerzett JiffyDOS ROM-ját. Szegény eladó, sajnálom.

IEC-ATA Creative Commons License 2017.11.01 0 0 8416

Az a turbó a Jiffydos, amit a C64-eredeti kernelének helyére kell betenni. Az SD2IEC meghálálja! Ha kenyeres C64-ed van amibe széles régebbi alaplap lapul akkor oda adapterrel megy be a Jiffydos, Ha újabb fajta alaplapod van a C64-be, akkor abból valószínűleg ki kell forrasztani az eredeti kernelt(kernel+basic egy ic-ben van), majd ic foglalat és mehet bele a jiffydos. Annyi még, hogy kondizás után érdemes az 5V-ot is ellenőrizni, meg a 9VAC-t.

Előzmény: HKVSteve79 (8415)
HKVSteve79 Creative Commons License 2017.11.01 0 0 8415

Izzanak az IC-k a gépben, egyértelműen addig működik még túl nem melegszik. A floppymeghajtóval ugyanígy jártam, ott volt hely egy hűtőbordának az megoldotta.

 

Na holnap kicserélem az összes kondit, ha már ennyi pénzt beleöltem! :)

 

Ez a turbo amiről beszéltek, mit csinál pontosan?

 

Előzmény: IEC-ATA (8414)
IEC-ATA Creative Commons License 2017.11.01 0 0 8414

Az ilyen gépekre vásárlás után ráfér egy átkondizás. De sajnos ez sem biztosítja mindig a hibátlan működést, mert hát mégis csak 30 éves szerkezetek ezek! :-/ A röhej az hogy a mai napig kapható ramkockák majdnem ilyen öregek az üzletekben! :-)

Előzmény: HKVSteve79 (8413)
HKVSteve79 Creative Commons License 2017.11.01 0 0 8413

Köszi az infót, de nem sokáig tartott az élvezet.

A nemrég beszerzett gép, 5perc használat után lefagy és mindenféle memóriacímet ír ki :(

 

Előzmény: siz (8412)
siz Creative Commons License 2017.11.01 0 0 8412

Ha ez egy SD2IEC, akkor nem, semmi se kell. Simán lemezmeghajtóként lehet használni. Alapból vagy 8-as vagy 10-es egységszámot használ.

OPEN1,8,15,"CD<könyvtárnév>":CLOSE1 paranccsal tudsz könyvtárat váltani (.D64-be is így tudsz belemenni).

 

Gyorstöltők valszeg nem fognak menni. Ajánlott a CBM FileBrowser-t a kártya főkönyvtárába másolni és akkor a DLOAD"FB16":RUN vagy DLOAD"FB16",U10:RUN paranccsal tudod futtatni és kiválasztani, hogy mit akarsz betölteni.

 

Gyors nem lesz. (Illetve lehet JiffyDOS-t venni a Go4Retro-tól, akkor igen)

 

 

Előzmény: HKVSteve79 (8411)
HKVSteve79 Creative Commons License 2017.11.01 0 0 8411

Sziasztok!

Végre megjött a kártya olvasóm :)

Segítenétek  pár szóval, hogyan működik a ketyere, ha  már egy sd kártyán rajta van egy fájl?

 

Az SD-t FAT32-re formáztam, kell valami extra vezérlőprogramot rámásolni?

IEC-ATA Creative Commons License 2017.10.31 0 0 8410

Emelem nem létező kalapomat!!!! Király vagy! :-D

Előzmény: siz (8409)
siz Creative Commons License 2017.10.31 0 0 8409

Igaz. De ha beállítod a színt $053b-n és utána csinálsz egy lda #$93 jsr $ffd2-t (képernyőtörlés), akkor az fehér színnel törli a képernyőt, azaz a színmemóriát feltölti neked. :) +ha nem teljes képernyőt másolsz, akkor a többi részét nem kell fillezned.

Előzmény: IEC-ATA (8408)
IEC-ATA Creative Commons License 2017.10.31 0 0 8408

Még ezek sem kellenek, mert a képernyő törlés automatikusan végrehajtódik ha elkezdem $0C00-tól írni a képernyőt. Nem kell sem kurzor pozíció sem ESC+N. De mint írtam ez működött már előtte is. Amit akartam, hogy fekete keret és háttér, fehér betűkkel legyen. Ha ezt akarom, akkor $0800-tól $71-et kellene beírnom, hogy a fehér legyen a betű, de ezt már tegnap beszéltük asszem. :-/

 

Előzmény: siz (8407)
siz Creative Commons License 2017.10.31 0 0 8407

Ha a képernyőt mented le, akkor ne szarakodj a PRIMM rutinnal ($ff4f). Írj ki egy $93-at jsr $ffd2-vel (képernyőtörlés) vagy $1b, $4e-t, (Esc-N) és utána másold át simán a mentett képernyőtartalmat a képernyőre. Egyébként ez érzésre 5-8x gyorsabb is.

Előzmény: IEC-ATA (8406)
IEC-ATA Creative Commons License 2017.10.31 0 0 8406

Kicsit felborzolta a szemöldökömet a menü program megírása. Ez a JSR$FF4F egy faramuci rutin. A meghívása után ASCII kódokkal kell operálni. És bizony az pl.: ESC+N a képernyő törlés. Tehát a rutin után meg kell adni mit akarunk csinálni a kiírás előtt, ha ez megvan akkor jöhet a szöveg. Na a saját világomban elképzeltem, hogy megszerkesztem a képernyőt, amit utána lementek $0C00-tól, majd egy hex editorral bemásolom a $JSR$FF4F után. Aha ahogy elképzeltem. Nem igazán akart működni, mert a $0C00-tól kezdődő adat, nem ugyanaz mint amit én plus/4-en beírok a rutin után és elmentek. Ha a képernyőn szeretném megszerkeszteni a menüt és lementeni $0C00-tól, akkor mindent SHIFT+ -al kell írnom és akkor ugyanolyan lesz, mint amit a rutin el is fogad. Mié csinálták így? :-/

Előzmény: IEC-ATA (8404)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.30 0 0 8405

Ezek pluszin direkt ram-ban vannak, hogy a rom-ot le tudja lapozni, mert rom alatt a ramban is lehet basic progi.

 

$0473-on ki lehet cserélni ezt a cuccot egy olyanra, ami a szükséges külső rom-ot lapozza be a ram visszakapcsolása helyett, majd amikor megvan a byte, visaszateszi a normális basic rom lapját, és akkor a program onnan (közvetlenül rom-ból) fut.

 

Természetesen a basic kezdet, vég, változóterület, stb mutatók helyes beállításáról gondoskodni KELL(!), ez csak egy szükséges adalék, hogy lecserélni (átpatchelni) a chret(got) rutint...:

 

 

 ;
        ; CHRGET/CHRGOT - This chunk of code is copied to RAM
        ; and run from there. It is used to get data UNDER the
        ; system ROM's for basic.
        ;
; CHRGET ($0473)
L8123   INC   LastBasicLineNo         ; $3b (goes to $0473 ) CHRGET
        BNE   L8129
        INC   LastBasicLineNo+1       ; $3c
;
; CHRGOT ($0479)
;
L8129   SEI   
        STA   RAM_ON
        LDY   #$00
        LDA   (LastBasicLineNo),y     ; $3b
        STA   ROM_ON
        CLI   
        CMP   #$3A   ; ":" (colon)
        BCS   L8143   ; if colon, exit
        CMP   #$20   ; " " (space)
        BEQ   L8123   ; if space, get NEXT byte from basic
        SEC   
        SBC   #$30
        SEC   
        SBC   #$D0
L8143   RTS   

Előzmény: tanárnéni kedvence (8403)
IEC-ATA Creative Commons License 2017.10.24 0 0 8404

Köszi, akkor marad a sima basic, de már nézegettem ezt a JSR$FF4F-et. Amit alá írok be szöveget azt nyomja ki. Már csak egy Menükép szerkesztő programot kellene krendácsolni! :-) Régebben láttam a C64-es epromégető vezérlőprogramjában volt ilyen lehetőség, hogy a cartridge-hez lehetett menü képernyőt szerkeszteni. Csak ki kellett tölteni a képernyőt, hogy mit mivel szeretne a USER indítani és azt elmentette a cart-ra. De mondjuk ez csak érdekességként említettem. H már gépi kódban összeeszkábáltam a menüt, akkor marad a billentyűzet gombjaira való hozzárendelés. Ezekhez újabb kis sz szubrutinokat kell írni amik a basic POKE-ok helyett kitöltik a másoló programot és indítják. Nem olyan nehéz ez! :-) Melyik is lehet a kurzor pozicionáló utasítás? Hmmmmm. Elő kell szednem ezt a lexikont! :-)

Előzmény: ergoGnomik (8402)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2017.10.23 0 0 8403

Szerintem ez viszonylag egyszerű. Van valami CHRGET/CHRGOT rutin, amit elég könnyű lecserélni. A Tányértorony, Térbeli amőba, Bigyulabolt, stb. programok védelme is erre alapozott.

Előzmény: ergoGnomik (8402)
ergoGnomik Creative Commons License 2017.10.23 0 0 8402

Az elég nagy problémának tűnik, hogy egyszerre kellene jelen lennie a BASIC programnak, és az értelmezéséhez és futtatásához szükséges interpreternek és KERNAL-nak. Szerintem ezt módosítás nélkül nemigen tudja a masina. Valószínűleg át kellene mókolnod azokat a részeket, amik a programkód beolvasásával foglalkoznak, hogy a te ROM-odat lapozgassák ki-be, és ne a RAM-ból akarják szedni az adatokat.

Előzmény: IEC-ATA (8401)
IEC-ATA Creative Commons License 2017.10.23 0 0 8401

A saját világomból kérdezem! (tetszik ez a saját világ). Na szóval lehetséges basic programot futtatni epromból? Nekem eddig nem sikerült de lehet rosszul csinálok valamit vagy eleve lehetetlen és csak feleslegesen töltöm vele az időm! :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!