Keresés

Részletes keresés

IEC-ATA Creative Commons License 2017.11.15 0 0 8419

Pedig nekem is van legalább 1db. minden géptípusra, amit el tudok adni vagy 3x! :-D

Előzmény: ergoGnomik (8418)
ergoGnomik Creative Commons License 2017.11.12 0 0 8418

Azért az elég nagy balszerencse, ha valakinek el kell adnia a nehezen beszerzett JiffyDOS ROM-ját. Szegény eladó, sajnálom.

IEC-ATA Creative Commons License 2017.11.01 0 0 8416

Az a turbó a Jiffydos, amit a C64-eredeti kernelének helyére kell betenni. Az SD2IEC meghálálja! Ha kenyeres C64-ed van amibe széles régebbi alaplap lapul akkor oda adapterrel megy be a Jiffydos, Ha újabb fajta alaplapod van a C64-be, akkor abból valószínűleg ki kell forrasztani az eredeti kernelt(kernel+basic egy ic-ben van), majd ic foglalat és mehet bele a jiffydos. Annyi még, hogy kondizás után érdemes az 5V-ot is ellenőrizni, meg a 9VAC-t.

Előzmény: HKVSteve79 (8415)
HKVSteve79 Creative Commons License 2017.11.01 0 0 8415

Izzanak az IC-k a gépben, egyértelműen addig működik még túl nem melegszik. A floppymeghajtóval ugyanígy jártam, ott volt hely egy hűtőbordának az megoldotta.

 

Na holnap kicserélem az összes kondit, ha már ennyi pénzt beleöltem! :)

 

Ez a turbo amiről beszéltek, mit csinál pontosan?

 

Előzmény: IEC-ATA (8414)
IEC-ATA Creative Commons License 2017.11.01 0 0 8414

Az ilyen gépekre vásárlás után ráfér egy átkondizás. De sajnos ez sem biztosítja mindig a hibátlan működést, mert hát mégis csak 30 éves szerkezetek ezek! :-/ A röhej az hogy a mai napig kapható ramkockák majdnem ilyen öregek az üzletekben! :-)

Előzmény: HKVSteve79 (8413)
HKVSteve79 Creative Commons License 2017.11.01 0 0 8413

Köszi az infót, de nem sokáig tartott az élvezet.

A nemrég beszerzett gép, 5perc használat után lefagy és mindenféle memóriacímet ír ki :(

 

Előzmény: siz (8412)
siz Creative Commons License 2017.11.01 0 0 8412

Ha ez egy SD2IEC, akkor nem, semmi se kell. Simán lemezmeghajtóként lehet használni. Alapból vagy 8-as vagy 10-es egységszámot használ.

OPEN1,8,15,"CD<könyvtárnév>":CLOSE1 paranccsal tudsz könyvtárat váltani (.D64-be is így tudsz belemenni).

 

Gyorstöltők valszeg nem fognak menni. Ajánlott a CBM FileBrowser-t a kártya főkönyvtárába másolni és akkor a DLOAD"FB16":RUN vagy DLOAD"FB16",U10:RUN paranccsal tudod futtatni és kiválasztani, hogy mit akarsz betölteni.

 

Gyors nem lesz. (Illetve lehet JiffyDOS-t venni a Go4Retro-tól, akkor igen)

 

 

Előzmény: HKVSteve79 (8411)
HKVSteve79 Creative Commons License 2017.11.01 0 0 8411

Sziasztok!

Végre megjött a kártya olvasóm :)

Segítenétek  pár szóval, hogyan működik a ketyere, ha  már egy sd kártyán rajta van egy fájl?

 

Az SD-t FAT32-re formáztam, kell valami extra vezérlőprogramot rámásolni?

IEC-ATA Creative Commons License 2017.10.31 0 0 8410

Emelem nem létező kalapomat!!!! Király vagy! :-D

Előzmény: siz (8409)
siz Creative Commons License 2017.10.31 0 0 8409

Igaz. De ha beállítod a színt $053b-n és utána csinálsz egy lda #$93 jsr $ffd2-t (képernyőtörlés), akkor az fehér színnel törli a képernyőt, azaz a színmemóriát feltölti neked. :) +ha nem teljes képernyőt másolsz, akkor a többi részét nem kell fillezned.

Előzmény: IEC-ATA (8408)
IEC-ATA Creative Commons License 2017.10.31 0 0 8408

Még ezek sem kellenek, mert a képernyő törlés automatikusan végrehajtódik ha elkezdem $0C00-tól írni a képernyőt. Nem kell sem kurzor pozíció sem ESC+N. De mint írtam ez működött már előtte is. Amit akartam, hogy fekete keret és háttér, fehér betűkkel legyen. Ha ezt akarom, akkor $0800-tól $71-et kellene beírnom, hogy a fehér legyen a betű, de ezt már tegnap beszéltük asszem. :-/

 

Előzmény: siz (8407)
siz Creative Commons License 2017.10.31 0 0 8407

Ha a képernyőt mented le, akkor ne szarakodj a PRIMM rutinnal ($ff4f). Írj ki egy $93-at jsr $ffd2-vel (képernyőtörlés) vagy $1b, $4e-t, (Esc-N) és utána másold át simán a mentett képernyőtartalmat a képernyőre. Egyébként ez érzésre 5-8x gyorsabb is.

Előzmény: IEC-ATA (8406)
IEC-ATA Creative Commons License 2017.10.31 0 0 8406

Kicsit felborzolta a szemöldökömet a menü program megírása. Ez a JSR$FF4F egy faramuci rutin. A meghívása után ASCII kódokkal kell operálni. És bizony az pl.: ESC+N a képernyő törlés. Tehát a rutin után meg kell adni mit akarunk csinálni a kiírás előtt, ha ez megvan akkor jöhet a szöveg. Na a saját világomban elképzeltem, hogy megszerkesztem a képernyőt, amit utána lementek $0C00-tól, majd egy hex editorral bemásolom a $JSR$FF4F után. Aha ahogy elképzeltem. Nem igazán akart működni, mert a $0C00-tól kezdődő adat, nem ugyanaz mint amit én plus/4-en beírok a rutin után és elmentek. Ha a képernyőn szeretném megszerkeszteni a menüt és lementeni $0C00-tól, akkor mindent SHIFT+ -al kell írnom és akkor ugyanolyan lesz, mint amit a rutin el is fogad. Mié csinálták így? :-/

Előzmény: IEC-ATA (8404)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.30 0 0 8405

Ezek pluszin direkt ram-ban vannak, hogy a rom-ot le tudja lapozni, mert rom alatt a ramban is lehet basic progi.

 

$0473-on ki lehet cserélni ezt a cuccot egy olyanra, ami a szükséges külső rom-ot lapozza be a ram visszakapcsolása helyett, majd amikor megvan a byte, visaszateszi a normális basic rom lapját, és akkor a program onnan (közvetlenül rom-ból) fut.

 

Természetesen a basic kezdet, vég, változóterület, stb mutatók helyes beállításáról gondoskodni KELL(!), ez csak egy szükséges adalék, hogy lecserélni (átpatchelni) a chret(got) rutint...:

 

 

 ;
        ; CHRGET/CHRGOT - This chunk of code is copied to RAM
        ; and run from there. It is used to get data UNDER the
        ; system ROM's for basic.
        ;
; CHRGET ($0473)
L8123   INC   LastBasicLineNo         ; $3b (goes to $0473 ) CHRGET
        BNE   L8129
        INC   LastBasicLineNo+1       ; $3c
;
; CHRGOT ($0479)
;
L8129   SEI   
        STA   RAM_ON
        LDY   #$00
        LDA   (LastBasicLineNo),y     ; $3b
        STA   ROM_ON
        CLI   
        CMP   #$3A   ; ":" (colon)
        BCS   L8143   ; if colon, exit
        CMP   #$20   ; " " (space)
        BEQ   L8123   ; if space, get NEXT byte from basic
        SEC   
        SBC   #$30
        SEC   
        SBC   #$D0
L8143   RTS   

Előzmény: tanárnéni kedvence (8403)
IEC-ATA Creative Commons License 2017.10.24 0 0 8404

Köszi, akkor marad a sima basic, de már nézegettem ezt a JSR$FF4F-et. Amit alá írok be szöveget azt nyomja ki. Már csak egy Menükép szerkesztő programot kellene krendácsolni! :-) Régebben láttam a C64-es epromégető vezérlőprogramjában volt ilyen lehetőség, hogy a cartridge-hez lehetett menü képernyőt szerkeszteni. Csak ki kellett tölteni a képernyőt, hogy mit mivel szeretne a USER indítani és azt elmentette a cart-ra. De mondjuk ez csak érdekességként említettem. H már gépi kódban összeeszkábáltam a menüt, akkor marad a billentyűzet gombjaira való hozzárendelés. Ezekhez újabb kis sz szubrutinokat kell írni amik a basic POKE-ok helyett kitöltik a másoló programot és indítják. Nem olyan nehéz ez! :-) Melyik is lehet a kurzor pozicionáló utasítás? Hmmmmm. Elő kell szednem ezt a lexikont! :-)

Előzmény: ergoGnomik (8402)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2017.10.23 0 0 8403

Szerintem ez viszonylag egyszerű. Van valami CHRGET/CHRGOT rutin, amit elég könnyű lecserélni. A Tányértorony, Térbeli amőba, Bigyulabolt, stb. programok védelme is erre alapozott.

Előzmény: ergoGnomik (8402)
ergoGnomik Creative Commons License 2017.10.23 0 0 8402

Az elég nagy problémának tűnik, hogy egyszerre kellene jelen lennie a BASIC programnak, és az értelmezéséhez és futtatásához szükséges interpreternek és KERNAL-nak. Szerintem ezt módosítás nélkül nemigen tudja a masina. Valószínűleg át kellene mókolnod azokat a részeket, amik a programkód beolvasásával foglalkoznak, hogy a te ROM-odat lapozgassák ki-be, és ne a RAM-ból akarják szedni az adatokat.

Előzmény: IEC-ATA (8401)
IEC-ATA Creative Commons License 2017.10.23 0 0 8401

A saját világomból kérdezem! (tetszik ez a saját világ). Na szóval lehetséges basic programot futtatni epromból? Nekem eddig nem sikerült de lehet rosszul csinálok valamit vagy eleve lehetetlen és csak feleslegesen töltöm vele az időm! :-)

IEC-ATA Creative Commons License 2017.10.21 0 0 8400

Igen, saját világom úgy működik, hogy kitalálok valamit ami még nincs +4-re C16-ra. Valami hardvert. Tudom hogy kell működnie, vagyis a fenét tudom. Sejtem, hogy működik C64-en és elkezdem tervezni az áramkört. Az áramkörhöz  nézegetem a régi Commodore Egyesületi lapok 87-es számait, mert abban még jelentek meg kapcsolások +4-re, nem sok de megjelent, de sokat segítenek. Az ötletből születik egy kapcsolás próbapadon és ha működik, akkor mehet egy házilag gyártott áramkör. Így lett az 512kb-os kártyámmal is. A hardver kész már csak meg kell írni hozzá a belapozó, másoló, indító rutint. Most úgy néz ki, hogy van egy alap másoló program ami a kártya indulásakor felmásolódik $062A-tól a menü program pedig basicben íródott és fut. Ha a menüben kiválasztom a programot amik az epromba bele vannak írva, akkor egyszerű POKE- utasításokkal kitöltöm az eprom behívó és adatfeltöltő programot ami gépi kódú és indítom. Mivel a +4-el ha 32kb-nál nagyobb programot kell felmásolni epromból, meg kell hívni a C1L+C1H-t és utána a C2L+C2H-t is és onnét is a maradékot fel kell tölteni. Kicsit bonyolult de működik. Van is VIDEO egy nagyobb program futtatásáról. Az 512-es kártya most 64kb-os bankokban kapcsolható egyszerű LDA#$(00-07)és STA$FDFF-el. És ami még poén, hogy nem is kell azzal foglalkozni, hogy egyik bank felső 32kb-ba nem fér el egy nagyobb program, mert nyugodtan átnyúlhat a következő 64kb-os bank alsó 32kb-ba. De akár 1Mbyte epromot is be lehetne pakolni, mert a saját (FDFF) CS-vel vezérelt tároló elbírja! :-D Szóval nálam a hardver mindig előbb kész van mint a szoftver! :-D  

Előzmény: tanárnéni kedvence (8399)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2017.10.21 0 0 8399

Ő látszólag elvan a saját világában, úgyhogy most engem tanítottál. :)

Gondoltam, hogy hív egy scnclr-t a menükiírás előtt (annak sem emlékszem a címére 30 év után), és az pozicionál is.

Előzmény: ergoGnomik (8398)
ergoGnomik Creative Commons License 2017.10.21 0 0 8398

Igen, bár egyrészt ez igazából IEC-ATA-nak szólt segítség gyanánt, másrészt van az idézett hívás előtt van egy másik KERNAL rutin, amivel beállítja a kiírás kezdőpozícióját.

Előzmény: tanárnéni kedvence (8397)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2017.10.21 0 0 8397

Találtam. Pl.

 

jsr $ff4f
fcc 'LIKE A STARVING VULTURE CIRCLING'
db 0

 

Tehát megvan a rutin címe (ff4f), és látszik, hogy 0-val kell lezárni a sztringet. Az azt követő címen fut tovább a program.

Előzmény: ergoGnomik (8396)
ergoGnomik Creative Commons License 2017.10.21 0 0 8396

A tanárnéni kedvence által említett ROM rutin használatára például ennek a forrásában láthatsz példát.

Előzmény: IEC-ATA (8395)
IEC-ATA Creative Commons License 2017.10.21 0 0 8395

Akkor megnyugodtam, mert én nem vagyok igazi programozó, ergo nekem mindent szabad! :-) Akkor majd ezt is saját kútfejből. :-P Köszi!

Előzmény: tanárnéni kedvence (8394)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2017.10.21 0 0 8394

Nem látom, mi a kérdés. Van egy ROM-rutin, amellyel közvetlenül a JSR után beírhatod a kiírandó szöveget. A képernyőmemória másolása is működik persze. De az igazi programozók csak F-ig ismerik az ABC-t. :)

Előzmény: IEC-ATA (8393)
IEC-ATA Creative Commons License 2017.10.20 0 0 8393

Azt szeretném kérdezni, hogy ha a Plus/4,C16-on menüt szeretnék gépi kódban létrehozni ahhoz minden egyes sorban megadott feliratot ki kell íratnom a képernyőre egyesével mondjuk soronként. De van egy másik elképzelésem is ami az hogy lementem a képernyő tartalmat és azt feltöltöm amikor kell. számomra utóbbi talán egyszerűbb mert még nem vágom teljesen a gépi kódolást. Valami ilyesmit szeretnék majd!

 

IEC-ATA Creative Commons License 2017.10.20 0 0 8392

Igen igen neki köszönhető. De a minap feldobott egy új SD2IEC boardot a Lengyel srác úgyhogy van remény! :-)

Előzmény: siz (8391)
siz Creative Commons License 2017.10.19 0 0 8391

Ja, hogy ez az ő honlapja? Ezt én nem tudtam. De állítólag neki köszönhető az SD1541 - mármint, annak, hogy az SD1541 készítője berágott, hogy neki se csinálta meg és megtervezte az SD1541-et.

Előzmény: IEC-ATA (8388)
IEC-ATA Creative Commons License 2017.10.17 0 0 8390

Közben! Siz csináltam egy pontos I/O-1 jelet a plus/4-re, mint ami a C64-en is van. 2db. 74LS688-al. Nem gépbe építettet, hanem expasionba csatlakoztathatót. $FDFF lett az elérhetősége! :-) Nagyon nagyon jól működik! :-)

 

IEC-ATA Creative Commons License 2017.10.17 0 0 8389

Nem fog működni! Azért adtam hozzá a módosított kernel rom-ot, hogy azzal működik.

Előzmény: epy116 (8374)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!