Keresés

Részletes keresés

ergoGnomik Creative Commons License 2017.09.25 0 0 8356

Azt hiszem a fordított irányt már próbáltam. C64C pluszi táppal. Elvileg csont nélkül mennie kellene. De gondolom az Elméletben nincs különbség elmélet és gyakorlat között, gyakorlatban meg van. elv miatt aggódsz.

Előzmény: epy116 (8355)
epy116 Creative Commons License 2017.09.25 0 0 8355

A C64 tápját lehet használni Plus4-hez? Néztem a lábkiosztásokat és ugyanazok. Próbálta már valaki?

tanárnéni kedvence Creative Commons License 2017.09.24 0 0 8354

Köszönöm. Talán karácsonykor majd ráérek folytatni a kalandokat.

Előzmény: ergoGnomik (8353)
ergoGnomik Creative Commons License 2017.09.24 0 0 8353

Tanárnéni kedvence! Jött végleges változat a Castle Matcherből. Habár a szerző azt írta a Plus4World fórumán, hogy vannak további ötletei, szóval lehet még reménykedni újításokban.

Sheme Creative Commons License 2017.09.09 0 0 8352

Gaia mestert kéne megkérni, n'est-ce pas?

Előzmény: IEC-ATA (8350)
kisbetu Creative Commons License 2017.09.09 0 0 8351

lályk

+1

Előzmény: ergoGnomik (8348)
IEC-ATA Creative Commons License 2017.09.09 0 0 8350

Köszi! A turbót majd valaki megírja hozzá!

 

Előzmény: ergoGnomik (8348)
aldelf Creative Commons License 2017.09.09 0 0 8349

Köszi. :)

 

 

Akkor, ha jövő héten valamikor, Budapesten jó neked, akkor kérlek, írj nekem egy ímélt (publikussá tettem), és egyeztessünk. 

Előzmény: IEC-ATA (8347)
ergoGnomik Creative Commons License 2017.09.09 0 0 8348

/OFF

 

Lehet, hogy g*ci nyelvtan-náciskodásnak tűnik, de tök mindegy milyen régről találunk rá hivatkozást az interneten, a ki igekötő tökéletesen felesleges. Ugyan úgy, mint az el az elszeparálban (kb. elelkülönít), illetve az át az áttranszponálban (kb. átáthelyez), de itt nincs még mentség sem rá, mivel a helyettesít nem idegen szó. Igen, létezik a behelyettesít, de csak azért, mert annak van speciális jelentése. Önmagában az, hogy a cselekvés "iránya" a behelyettesítéssel ellentétes, még nem indokolja a kihelyettesít szó megalkotásának szükségességét.

 

Nyilván a nyelv nem egy gránitba vésett, örökké változatlan és változtathatatlan dolog, a használatban folyamatosan átalakul, hogy a lehető legjobban kövesse és kielégítse a használói igényeit gondolataik kifejezésére, de az az igénytelenség csúcs, ha a nyelvművelést pont azokra hagyjuk (értsd: internet, faszbuk, stb. félbites népe), akik erre kb. a legalkalmatlanabbak.

 

És nem, nem azért mondtam, mert én akkora zsírkirály lennék nyelvünk szabályaiból, hogy mindenki mást – beleértve téged is – lenézhetnék a nyelvtantudomány hűvös elefántcsont tornyának magasából, vagy mert jól esik kötözködni. Egyszerűen néha – ki tudja mitől? – rájön az emberre, hogy szinte fáj amikor ilyet lát. Illetve vannak azok a rosszabb esetek, amikor csak elkerekedett szemekkel nézel ki a fejedből, és már-már kételkedsz abban, hogy tudsz magyarul, mert olvasod a szöveget, látod benne a magyarra hajazó szavakat, de se füle, se farka, még csak véletlenül sincs benne egy épkézláb mondat sem, és mégis komolynak szánta aki bekrampácsolta a betűhalmot.

 

/ON

 

Egyébként gratula a panelkához és a KERNAL átbizgetéshez. Már csak valami gyorstöltőt kellene átvarázsolni hozzá, és majdnem jók is vagyunk. Kár, hogy piszok sok program elvérzik az átalakításon. :(

Előzmény: IEC-ATA (8341)
IEC-ATA Creative Commons License 2017.09.09 0 0 8347

Komoly szándékú jelentkező akad itt. Én például megőrzöm az utókornak. Egypáran már lerakták hozzám a gépüket, meghajtójukat, számítógép tartozékukat! :-)

Előzmény: aldelf (8346)
aldelf Creative Commons License 2017.09.09 0 0 8346

Igazából én úgy gondoltam, hogy akit érdekel, és tudja használni bármire is, annak odaadom ajándékba. Csak mondjuk lehetőleg olyannak szeretném adni,  aki komoly szándékkal vinné az egészet. ;)

Előzmény: IEC-ATA (8345)
IEC-ATA Creative Commons License 2017.09.09 0 0 8345

Ha jó árat mondasz, bárkit érdekelhet itt! :-)

Előzmény: aldelf (8344)
aldelf Creative Commons License 2017.09.09 0 0 8344

Sziasztok!

 

Előre is elnézést, ha belerondítok a topikba.

 

Van egy régi, PLUS/4-es gépem, komplett szett: gép, magnó, tápegység, 2db joystick, kazetták játékokkal, a játékok leírásai, Commodore könyvek.

 

Megmondom őszintén fogalmam sincs, hogy működik-e, nem tudom ellenőrizni, de jó állapotban van minden (kicsit talán a magnón látszik a használat), normális helyen volt tárolva (szoba szekrényében, nem pincében, vagy padláson).

 

Szeretném megkérdezni, hogy valakit érdekelne-e közületek? Ha másnak nem hát alkatrésznek, a benne lévő cuccok miatt.

 

  Ha valakit érdekel, szívesen küldök róla képet is majd. 

 

Szép napot!

 

 

IEC-ATA Creative Commons License 2017.09.09 0 0 8343

Ha valaki 6510 vagy 8500 procival szeretné járatni a C16 vagy Plus/4-ét, az most megteheti ezzel az adapterrel! :-D Kernel ROM csere után IEC port is működik vele!

 

 

Érdeklődni mail-ben!

Sheme Creative Commons License 2017.08.16 0 0 8342

mert csak ugatom az elektronikát

 

Nem úgy tűnik!

Előzmény: IEC-ATA (8339)
IEC-ATA Creative Commons License 2017.08.16 0 0 8341

Kihelyettesítő. Ismert, már 2013-as bejegyzést is találtam róla. Jó lesz az! :-) Ezért kár volt beírni. Olyan TiedLehet-es volt a hozzászólásod! :-D

Előzmény: kisbetu (8340)
kisbetu Creative Commons License 2017.08.16 0 0 8340

"kihelyettesítő rajzot"

Milyen szavakat találtok ki :(

Előzmény: IEC-ATA (8339)
IEC-ATA Creative Commons License 2017.08.16 0 0 8339

Épp a "gyorsan leskiccelt" Baltissen féle javított proci kihelyettesítő rajzot nézegetem és egységeire bontottam a kapcsolást. Jó, nagyot nem kell képzelni rólam, mert csak ugatom az elektronikát, de végül is az AEC-re épül a címzés, meg persze másra is, de az AEC jel adja meg a CS-et a 6522-nek. A 74LS688-ak akkor adnak "szabad" jelzést ha a címbuszon %"000000000000000(1)" van. Az (1)-es címbit a processzor $0000 adatirány és $0001 adat regiszter kiválasztása, ha nem csalódok. :-) A 6522 RS3-2-1-0, CS0, CS1 meg úgy van konfigurálva, hogy a DDRA és ORA regisztereket írja olvassa. Így hirtelen ezt akartam leírni! :-)

Előzmény: siz (8338)
siz Creative Commons License 2017.08.16 0 0 8338

Akkor, amikor a TED képadatokat olvas. Lásd a TED adatlap utsó három oldalán.

Előzmény: IEC-ATA (8337)
IEC-ATA Creative Commons License 2017.08.16 0 0 8337

Üdv! A TED-ből prociba menő AEC ről valami bővebb infója valakinek? Tudom hogy a jel letiltja a 8501 címbuszt és ilyenkor a TED hajtja. De mit mikor? :) Köszi! 

Sheme Creative Commons License 2017.08.16 0 0 8336

Köszönöm az infót!

 

Szóval interlace váltogatta intenzitás szerint a színeket, ezért tűnt sokszínűnek a kép, ami megjelent.

 

Ez a kép MINDENT vitt!

 

Tüdőm szakadtából itt fütyültem vadállat módjára, ahogy bírtam.

Előzmény: siz (8335)
siz Creative Commons License 2017.08.14 0 0 8335

Profi1/Profik ( :D ), aki a konvertert és magát a slideshow-t is csinálta azt mondta, hogy hamaroson közzéteszi a forrást is. Egyébként mocskosul nagy mákja volt, hogy a projektorban volt flicker-fixer, mert egyébként a képek (nem tom a betűrendet, de) interlace-hires-FLI módban voltak.

Tartott róla egy előadást nekünk (meg megnéztük az én monitoromon C64-en és plus/4-en is és hát azon azért eléggé vibrált). Alapvetően az a trükk, hogy a szemünk sokkal érzékenyebb a pixelek intenzitására, mint a színére, ezért képes nagyobb prioritást adni a hasonló fényerejű C64 színeknek a hasonló színű ellenében.

Egyébként ezt felismerték a pixelgrafikusok is régen, ezért van, hogy minden arc zöldes színezetű, mert a világoszöld szín intenzitása pont a legvilágosabb szürke és a fehér közé esik. Csak eddig ezt a képkonverterek nem nagyon használták ki.

 

Előzmény: Sheme (8334)
Sheme Creative Commons License 2017.08.14 0 0 8334

Zseniális volt a Plus/4-es - meg a C-64-es, főként ez! - slideshow.

 

Na most azt valahogy értem - nem! -, h Plusin van ugye 121 szín. De hogyan lehet ezt kitenni a HIRES-ben? A képek szinte fénykép minőségűek voltak!

 

És ahogy látni lehetett - vagy nem -, h nem volt FLI multi rángatva, egy pixellel eltolva ugyan az a kép, kicsit más színekkel, úgy értem.

 

Na, és C-64-en hogyan volt megcsinálva??? Ott csak 16 szín van!

 

(Bocs, ha valakinek a fülébe ment volna a füttykoncertem, amit rendeztem, én fütyültem szinte mindegyik képnél.)

siz Creative Commons License 2017.08.07 0 0 8333

Rákerestem a nevére, <rádióamatőr hívójele>@freemail.hu e-mail cím volt megadva elérhetőségnek több helyen is.

Előzmény: IEC-ATA (8329)
siz Creative Commons License 2017.08.06 0 0 8332

256k-s volt, az jól dokumentált, emulátorok is tudják (részben), programok is vannak rá, pl. egymenetes lemezmásoló, assembler, stb. Sőt Csory által konvertált játékok cache-nek használják és nem kell annyit lemezt cserélgetni. Ezt csak macerás megépíteni, mert sok helyen kell piszkálni az alaplapot és piggy-back IC-kre készült.


Erről a 128-ksról viszont az egyetlen említés ez a hirdetés és a programokat sem találtam meg, hogy vissza lehessen fejteni.

Előzmény: Sheme (8330)
kisbetu Creative Commons License 2017.08.05 0 0 8331

https://www.hamqth.com/HA5LQ

QTH:2747 Tortel

 

Előzmény: IEC-ATA (8329)
Sheme Creative Commons License 2017.08.05 0 0 8330

Mintha lett volna 256KByte-os RAM bővítés a Plusihoz, de lehet, keverem valamivel - a C64-hez tuti volt, beépíthető, de csak halványan dereng valami.

 

Jut eszembe: ha hétfő estig szólok, tudsz hozni KERNAL 8+ -t a party-ra? Egy régi gépbe kéne betenni, benne pl:

 

- Action Warp Loader - plusz save, ha lehet!

- Jiffy DOS

- SpeedDOS - meg amelyik tudja a 40 track-es töltést

- Prologic DOS

- Dolphin DOS 3

- rád bízom

 

Privátban beszéljük meg! Ja, még egy apróság: nekem nincs ilyen kiszedőm, de van Lumafix-erem, betenném, ha ki lehetne szedni a VICII-t.

 

Mindegy, majd írj rám kérlek pl a facén!

 

Előre is thx!

 

(Tényleg, ha valakinek kell ilyen fast loader beépítés, szvsz keresse meg most IEC-ATA-t, mert egyszerűbb, ha több gépbe szereli, már ha van kedve ezzel foglalkozni az Árkon.)

Előzmény: IEC-ATA (8329)
IEC-ATA Creative Commons License 2017.08.04 0 0 8329

Annyit kiderítettem, hogy Dr. Tolnai János még él és rádióamatőr. A hívójele HA5LQ, de nincs rádióm, hogy beszéljek vele.  Azt is tudom melyik községben él, de cím az nincs! :-( Nincs fenn FB-n sem! :-(

Előzmény: siz (8328)
siz Creative Commons License 2017.08.04 0 0 8328

Sajnos nem. Nyoma sincs semmi általam ismert forrásban.

Előzmény: IEC-ATA (8327)
IEC-ATA Creative Commons License 2017.08.04 0 0 8327

Siz! Erről nem sikerült kiderítened semmit?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!