Keresés

Részletes keresés

Moha79 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 51
Elnézést, hogy ismeretelnül írok, de segítségek szeretnék kérni egy kérdőív kitöltéséhez, mely a Kádár-korszak közművelődéséről szól. Csupán 10 percet vesz igénybe.

http://ripet.hu/feedback.php?kid=1u9tthpryk3feu5j
roszner Creative Commons License 2010.02.18 0 0 50

Alfonzó a legnagyobb.

A többiek csak "többiek".  :)

indigeaux Creative Commons License 2009.01.02 0 0 49
Szerintem a következőre gondoltok:

Riadó a Pitypang szállóban. A neten itt találhato:

http://www.youtube.com/watch?v=x3I8Ykiwh6g

Jó szórakozást!
Herb-Atea Creative Commons License 2002.04.20 0 0 48
No, akkó' bakkfitty! ;)
Herb-Atea Creative Commons License 2002.04.19 0 0 47
Rúzsa Sándor - részlet
(26 mega, DivX avi)

SzigDani Creative Commons License 2002.04.12 0 0 46
Hofi Géza csatlakozott Alfonzóhoz és a többiekhez a Nagy Égi Színpadon. :(((

SzigDani

Kisa Creative Commons License 2002.01.29 0 0 45
Sziasztok !

Hát,sajna senki nem tudja...
De azért ne halljon be a topic :)
Ha valaki tudja segítsen...kösz ! :)

Kisa

Herb-Atea Creative Commons License 2002.01.21 0 0 44
Sajnos nem tudom, milyen filmr?l beszélsz, de ha megtudod a címét, lécci itt is közöld, mer marhára kíváncsivá tettél!
Előzmény: Kisa (43)
Kisa Creative Commons License 2002.01.20 0 0 43
Sziasztok.
Egy régi magyar film címére lennék kiváncsi.
Csak töredék emlékeim vannak belőle,annyiban kapcsolódik a topichoz hogy Alfonzó is játszik benne.
A történetben egy szállodát építenek,de mielőtt még befejezték volna,valami delegáció érkezik,hogy megvizslassa.
Megpróbálják beadni,hogy a szálloda már tulajdonképp' kész, de mindig ugyanazt az elkészült emeletet mutogatják ugy,hogyha beszállnak a liftbe,mindig huzigálnak egy emeletjelző táblát.Jönnek,mennek rohangálnak a film alatt...:)
Tud erről a régi filmről valaki valamit ? legalább 20-25 éves...

Kösz !
Kisa

BlueBird Creative Commons License 2001.02.07 0 0 42
Ebből a paródiából az tetszett a legjobban mikor "beszélgetnek" ketten:

- Azé'?
- Azé'!
- Azéééé'?
- Azéééé'!
- Azééé???
- Azé' azé' azé'!!!!!
- Azé'?
- Há' azé'!

Vhogy így. Régebben leadtak egy csomó műsort tőle, de pont ennek a műsornak a vége nem fért rá a kazettára, sajnos.

Zseniális volt az is mikor különböző hangszereket utánzott.

Előzmény: Kucced (41)
Kucced Creative Commons License 2001.02.06 0 0 41
Kicsit megkésve válaszolok: Bánhidy Laci bácsinak hívják az öreget.

Az ö-zős szöveg eleje valahogy így van:
- Jött vörös főcsősz Gödről. Rögtön sört hörpölt, vörös nőt dögönyözött ötször. Döngölt földön hörgött, nyögött, gyönyörködött. Jövő őszön vörös nőből jött öt vörös csősz-kölök.
- Főcsősz Gödről? Zömök, töpörödött? (...) a többi részét nem értem...

Előzmény: Herb-Atea (40)
Herb-Atea Creative Commons License 2000.07.11 0 0 40
"Há ne vi-gyé-te-kel-azt-a-két-tehe-net! Há med-dő-jaza-két-te-hén!"
Nem jut eszembe a neve a parodizáltnak, de a filmben mindig "szekéren ülve beszélt". ;)
HOFI egyik legnagyobb alakítása a Rúzsa Sándor-paródia volt.
Valaki tudja idézni az "ö-zős" szöveget...? Az valami fegeteges!

/-/

Rastaman Creative Commons License 2000.07.10 0 0 39
Illetve mondta...
:)
Előzmény: Rastaman (38)
Rastaman Creative Commons License 2000.07.10 0 0 38
Azt is jo lenne tudni, hogy ezt mikor irta...
Előzmény: George Sand (37)
George Sand Creative Commons License 1999.09.22 0 0 37
"Magyarországon szólásszabadság van. Angliában is szólásszabadság van. A különbség csak az, hogy Angliában a szólás után is szabadság van."

(Verebes István)

SzigDani Creative Commons License 1999.09.18 0 0 36
Tudom, hogy unalmas, meg offtopic, de "Az oroszok már a spájzban vannak!". Valahogy így tudom elképzelni a humor egy bizonyos ironikus, sot gunyos, de azert kedves formajat.
Topic: " Anyecska, csája van?" A paródia mestere! Ugyan a fiát is szivesen hallgatom, de korántsem annyira, mint Őt. Talán azért, mert -mint mostanában annyian- ripacs jelleggel megy a "humor". A szellemi munka, a szellemi érték valahogy hiányzik nekem. (A tehetség azért biztos megvan sokakban, csak nem dolgoznak rajta!)

SzigDani

liska Creative Commons License 1999.09.15 0 0 35
Két szállóigévévált idézet Sándor Gyögytől:

"A kisvárosban szombat délután már a börtönök is zárva vannak"

"Nagyapámnak öregkorára egyetlen szenvedélye maradt: a börtön rabja volt."

sasanz Creative Commons License 1999.09.14 0 0 34
Úgy emlékszem a Déli Pu. "hall"-jában beszéltette a bácsit, aztán egy kivágott Népszabadságon kersztül mondatta el a valóságot egy vasúti munkással.
Egyébként a múlt héten volt a tanévnyitója a rádiókabaréban- az öreg Alma Mater dús lombhajtásai alatt....
dekóder Creative Commons License 1999.09.14 0 0 33
Kedves George!

Nekem az is nagyon tetszett, amikor beállt a bizományi áruházba "bevevőnek", és sajnálkozva, a beadott ruhadarabok hibáit sorolva egyre feljebb vitte az árat.

George Sand Creative Commons License 1999.09.14 0 0 32
Kisrumpf, emlékszem erre a jelenetre, SGy nagyon emberi volt... igazi moralista.
Önmaga találta ki magára nézve a humoralista jelzőt? Ebben nem vagyok biztos.

George Sand

kisrumpf Creative Commons License 1999.09.14 0 0 31
George Sand,

arra emlekszel-e, amikor SGY leult egy lerobbant bp-i teren egy meglerobbantabb oregur melle, s megkerdezte tole, hogy van? A kisoreg ot percig meselt magarol, anelkul, hogy a SGY kozbeszolt volna, aztan mondta, hogy na, milyen jol elbeszelgettunk, de neki most mennie kell. Amiket az oreg mondott, hat szivszorito volt. SGY az oreg tavozasa utan csak ult ott, ugyanabban a pozban, egy szo nelkul, nema csend... nem tudom elfelejteni. Utana ket napig 'rendes kislany' voltam a nagyimmal...:-)

abalint Creative Commons License 1999.09.13 0 0 30
Az előbb elírtam: "...a művész úr már elemről megy...". Ez a szívinfarktusa utáni kabaréja.
KissMe Creative Commons License 1999.09.13 0 0 29
Sziasztok!
Most jártam újra errefelé, és köszi a tanácsokat. Felkutatom a Sándor György kötetet. Megérné.
A bakelit lemez sem lenne rossz, nekünk még megvan otthon a lejátszó, dehát túl nagy kérés lenne. Olvasni különben is jobb, mint hallgatni, jobban megmarad. Legalábbis nekem.
Amit a Burda szabásmintával művelt, az viszont leírhatatlan. Jó lenne, ha néha ilyet is megismételne a TV, nem csak azokat az idióta kabarékat adnák állandóan.
Hofitól nekem legjobban a Hofélia tetszett. De az Akácos út című lemez sem volt semmi. A "Hányat fialjon a malac" téma különösen tetszett. Amikor még nagyon kicsi voltam, folyton hallgattuk a lemezeket, de a poénokat nem mindig értettem. Aztán nagyobb lettem, és volt olyan, ami csak 10 év múlva esett le, akkor viszont akkorát röhögtem rajta, hogy majd rámszakadt a ház.

Üdv

Rastaman Creative Commons License 1999.09.12 0 0 28
off

abalint koszi

on

nem ismerem, az melyik.?

abalint Creative Commons License 1999.09.12 0 0 27
Hello Rasta!

Sok sikert Párizsban!

más:

a kedvencem Hofitól: "... a művész úr már lemeről megy".

Rastaman Creative Commons License 1999.09.11 0 0 26
bocsi, de nem nagyon ertem ra reagalni...
:((
az a helyzet, h Parizsban vagyok egy ket eves osztondijat kaptam, es igen suru volt ez az elso het (tobbek ,kozott nem volt szallasom)

latom azet tobbeknek teccik a topic
jo irkalast!

Rastaman
ui:aki talalkozna vmelyik ismerosommel, annak uzenem, h adja at udvozletemet nei!
:)))

George Sand Creative Commons License 1999.09.11 0 0 25
Sándor György egyik kiemelkedő ötlete a hídpénz szedése volt.
A másik, amin valóban megfájdult a gyomrom a nevetéstől, amikor a Belvárosban egy Burda-szabásmintát terített le térkép gyanánt. Amit a megkérdezettek alakítottak S. Gy.-vel együtt, az fergeteges volt.

George Sand

maffiavelli Creative Commons License 1999.09.10 0 0 24
"Egyenlő pályák, egyenlő esélyek! Én biciklivel megyek."
klim Creative Commons License 1999.09.10 0 0 23
"Mennyit futsz százon? Én hatvanat!"
multia Creative Commons License 1999.09.09 0 0 22
"Boxkesztyű és rózsa"
(ha jól emlékszem)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!