Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Axióma máj. 5. Creative Commons License 628

Megjegyzes: ez az OTP eseten van igy. Funda kiadja a megtakaritast ugy, hogy a gyerek neveben a szulo nyilatkozik, hogy a szulo mint kozeli hozzatartozo hasznalja fel. Az se annyira tiszta ugy, de ez a 300e felett gyamhatosagi eljaras az nagyon abnormalis (es sajna az ugyintezo nem kooperativ abban, hgy hogyan lehetne megkapni az eredeti terv szerint).

Előzmény: Axióma (627)
Axióma máj. 5. Creative Commons License 627

Jelen szabalyzas mellett szulore igen. Gyermek amennyiben kiskoru lesz, akkor ez gyamhatosag kozbelepeset eredmenyezi, es nem engedik csak ha tulajdonjogot szerez belole (de akkor 18 eves koraig azt is felejtsd el hogy barmit csinalsz az ingatlannal), vagy ha szamlakkal igazolod, hogy a gyerek normalis fenntartasan feluli dologra a gyerek javara koltotted el (szamitogepet vehetsz, iskolai tankonyvet nem; ebedet nem fizethetsz be, de napkozis tabort igen). Mi ezen a sz.poagon vagyunk jelenleg (de nem ugralok a gyorsitasert, mert netto 3% eves kamat nem is olyan rossz, a gyamhat. szla se adna tobbet).

Előzmény: Fred Piszkos (626)
Fred Piszkos máj. 5. Creative Commons License 626

Sziasztok!

Azt mondja az ügyintéző, hogy ha majd lakásvásárlásra(cserére) használnám fel,akkor nyugodtan köthetek egy-egy szerződést a gyermek és édesanyám részére. Hitelt nem szeretnék igénybe venni és csak az én nevemre kerülne az ingatlan... Ez így tényleg működik? Előre is köszönöm a választ :)

sanse79 ápr. 23. Creative Commons License 625

szuper! 

koszonm a gyors valaszt!

udv

lac.

Előzmény: Axióma (624)
Axióma ápr. 23. Creative Commons License 624

Csak akkor, ha

- nem lesz a sztoriban kiskoru

- tuti nem akarsz kesobb se athidalo kolcsont

- se kombi hitelbe belevonni otp-n kivuli bankban

- se gyorsan modositani rajta (egy nevmodositas 3-4 honap volt kb.... fiokonkent kb. 1 ember van aki elvben ert hozza, a gyakorlatban meg akkora hulyeseget mondtak, hogy az aszf-et szabalyzo torvenyben konkretan benne van az ellenkezoje)

Azt nem tudom, hogy van-e netes felulet kimondottan az ltp megnezesehez, de azt sejtem az otp nevbol, hogy ha van is, az fizetos. Igaz, fundaet se lattma, csak mintha ott lenne.

Ha nem vagy biztos benne, hogy minden pont teljesul, akkor inkabb olcsositva koss egyet a postasodnal (havi 5e-re a 20 helyett), majd ha a hitelresze kell, akkor kell csak emelni (de nyilvan addig is fizetheto 20-szal es jar ra az alltam).

Előzmény: sanse79 (623)
sanse79 ápr. 23. Creative Commons License 623

Sziasztok!

Nezem az otpnel, hogy mst50%os nyitasi akcio van! jobban megeri szeirntetek mint a funda?

udv

lac.

hiteltudor márc. 19. Creative Commons License 622

Nem teljesen értem a logikát abban, miért szeretnél két különböző pénztárban indítani megtakarítást, de ha a feleségednek eleve van OTP-s folyószámlája, akkor lehet Ő a szerződő több LTP-ben is, így az összes szerződésben igénybe vehetitek nyitási kedvezményt.  Nem árt odafigyelni a feltételekre. Nem minden típusú számlacsomaghoz jár kedvezmény, illetve a Hozam módozatnál csak 50% kedvezmény jár, de nem kell hűségvállalást aláírni, Hitel módozatnál viszont ha teljesen díjmentes nyitást szeretnél, ahhoz feltétel a 4 éves hűségvállalás. Ha nem olyan a számlacsomagotok, amihez jár a nyitási kedvezmény, akkor kell egy kicsit variálni...

Előzmény: elkoulali (620)
Axióma márc. 19. Creative Commons License 621

Egyreszt ha eleg biztos hoyg nem kell a kolcsonresz, akkor mashogy is lehet a nyitasin sporolni...

Masreszt ha a ket ltp egy celra menne, akkor nem szednem ket kulon ltp ala, mert maceras lesz a felhasznalasa (egy helyen a ket ugylethez egy tullapot azert el szoktak fogadni stb.). Az otp lehet, hogy jobban akciozik, viszont kevesebb rugalmassag van benne kesobb (ha megis athidalora kerulne a sor peldaul). Esetleg az erstet is megnezheted, de ok tul ujak ahhoz, hogy kiutalasi tapasztalat lenne.

Előzmény: elkoulali (620)
elkoulali márc. 19. Creative Commons License 620

tehat akkor mondjuk ha ket ltpt szeretnek nyitni, es mondjuk felesegemnek van otps szamlaja nekem nicnsen, akkor nyissunk egy otpset es mondjuk egy fundat?

legrovidebb futamidore a 4evesre gondoltunk, es lehet h nem is vennenk fol a hitelt hozza...

Előzmény: hiteltudor (619)
hiteltudor márc. 18. Creative Commons License 619

Más kedvezmény vonatkozik a Hitel módozatra és más a Hozam módozatra, más feltételek vonatkoznak új és régi ügyfélre. Eléggé összetettek most az akciós feltételek, de "egy kis ésszel" megoldható, hogy hűségvállalás és OTP-s folyószámla fenntartása nélkül is összejöjjön az 50%-os nyitási kedvezmény.

Előzmény: elkoulali (618)
elkoulali márc. 18. Creative Commons License 618

jol tudod, most ugy lattam hogy csak 50% dijkedvezmeny van az otpre.

Előzmény: bankvilági idegenvezető (617)
bankvilági idegenvezető márc. 18. Creative Commons License 617

Természetesen vannak feltételei a teljes elengedésnek,illetve most ha jól tudom csak 50%-os kedvezmény van érvényben.   (de lehet tévedek,meg kellene néznem)

Az,hogy utána veszel fel-e hitelt vagy sem,nem szokta befolyásolni a dolgokat sem a konstrukció "jóságát" :)

Előzmény: elkoulali (616)
elkoulali márc. 18. Creative Commons License 616

meg akkor is ha nincsen otp szamlam? es mondjuk ha hitelt nem is veszek fel hozza hanem csak az allami tamogatast szeretnem igenybe venni?

udv

b.

Előzmény: bankvilági idegenvezető (615)
bankvilági idegenvezető márc. 18. Creative Commons License 615

A szerződéskötési díj elengedése miatt szerintem mindenképpen az OTP.

Előzmény: elkoulali (614)
elkoulali márc. 18. Creative Commons License 614

sziasztok!

erdeklodni szeretnek, hogy most melyik a legjobb ltp? otp? funda?

melyiket erdemes valasztani?

Axióma márc. 10. Creative Commons License 613

Elso korben: igen. Nem kizaro ok, hogy kozeli hozzatartozotol vasarolsz (nem csak kozos tulajon megszuntetese eseten, ahogy regen a tam.hitelnel-szocpolnal volt, most nem is tudom hogy hogyan van).

Masodik korben: amennyiben ez nem valos adasvetel (szuleid visszaadna'k a penzt), akkor en nem etetnem az ugyvedeket es az allamot az erte legombolt ilyen-olyan dijakert, hanem tokegyszeruen felvennem az ltp-t alltam nelkul. (Gondolom nem a hitelreszre hajtesz, mert az ma nem tul kiemelkedo egy masik lakashitelhez kepest legalabbis, piacit is kapsz ennyiert ugyanerre a celra). Legutobb azt szamoltuk, hogy erosen nullszaldo korul jonne ki egy ilyen kis trukkozes, nem eri meg, meg egy maxos szerzodesnel talan pluszban van, de alatta semmikepp. Es utana esetleg jonnek a jogi bonyodalmak... (nem csaladon beluli vitara gondolok, hanem pl. helyi adok szamitasa valtozhat ilyesmi).

Azt viszont erdemes, hogy a szuleid hazanak felujitasara amit elkoltenek, es szamlat mutatnak, arra a reszre jar az alltam (persze sajat lakasodra is, ha az is van, de ha nem lenne, hasznalhato a kozeli hozzatartozo javara is). Mivel itt nem olyan van mint egy epitkezesen, nem mindenrol kell a szamla csak ami az all.tamos reszt fedi; illetve nem csak a plusz ertek letrehozas jo mint komfortnoveles, hanem egyszeru festes is, sot kerites, epitett kerti medence, napkollektor/napelem stb. is, ezert mar az is megeri a sima alltam nelkuli felvetel helyett, hogy abban a fel evben adott esetben amugy is keletkezo szamlakat benyujtsd (a kiutalasi idoszak kezdetetol a megkapas utani 90. napig).  Amirol nem lesz igazolas, arra az alltam reszt vissza kell fizetni.

Meg aprobb betukkel: otp legutobbi tudomasom szerint tok szabalytalanul, de szamla nelkul elfogadja ha lathatoan tortent felujitas, csak valami becslesi dijat szamol fel (es valoszinuleg ki is mennek tenyleg).

Előzmény: csorba23 (612)
csorba23 márc. 10. Creative Commons License 612

Üdvözletem!

Olyan kérdésem lenne, hogy OTP LTP felhasználható-e résztulajdon megvásárlására?

Tehát pl. szüleim tulajdonában lévő ingatlan kb. 10%-át venném meg tőlük az LTP-nél összegyűjtött, megtakarított pénzből?

Köszönettel:

Csorba

hiteltudor jan. 26. Creative Commons License 611

Ebben az esetben azt javaslom, hogy ne járd körbe a bankokat előszűréseket kérni. Helyette inkább keresd meg pl Ólomlábút, vagy engem privátban (az elérhetőségemet megtalálod az adatlapomon), mert egyrészt mindketten tudunk Neked olyan anyagi előnyökkel járó egyedi kedvezményeket adni a banki hitelek mellé, amiket a bankok csak kiemelt közvetítő partnereken keresztül adnak meg, másrészt mindketten értjük a dolgunkat, ezért azt is tudjuk előre, hogy melyik bankban mik az esélyeitek most és mi lesz majd akkor, ha már esetleg meglesz a baba, vagy megkapjátok a munkáltatói kölcsönt. Jól ismerjük a bankok hitelminősítő rendszerét, én pl napi szinten használom őket és a hiteligényléshez kapcsolódó folyamatokat is ismerjük annyira, hogy segíteni tudjunk abban, a lehető legkevesebb kockázatot vállaljátok egy hitelkérelemmel.

Előzmény: Csivir (610)
Csivir jan. 25. Creative Commons License 610

Sziasztok újra! 

Időközben annyi derült ki, hogy március végén lesz a bizottsági ülés, ahol a kérvényeket megnézik és döntenek róla. Semmit nem tudnak arról mondani, hogy mi lesz a döntés. Tehát akkor ahogy írtátok első körben találnunk kellene egy bankot, ahol a fenti összeggel nem számolva csinálnának ránk egy előszűrést (8 M Ft-ra). Ha tudtok segíteni, melyik bank(ok) mostanában a legkedvezőbb(ek) lakáshitel szempontjából, megköszönöm. Ha ez meglenne, februárban kérnénk egy-egy jövedelemigazolást, ill. munkáltatóit, meg még amit kell és bemennénk a bankokhoz érdeklődni, ki mit mondd. Ja igen, fontos szempont, hogy ha netán a tényleges hitelkérelemmel belecsúszunk abba, hogy már tgyás alatt is leszünk és akkor újfent le kell ezt jelenteni, olyan bank legyen,ahol ezt elfogadják teljes egészében, mint kiegészítő jövedelmet...

Köszönöm előre is!

Előzmény: hiteltudor (606)
Axióma jan. 15. Creative Commons License 609

Valaszt irtam az OTP topikban ugyanerre.

Előzmény: alaszka51 (608)
alaszka51 jan. 15. Creative Commons License 608

Az OTP Banknál nyitottam lakástakarék pénztári szerződét 8 év 4 hónapra. A számlanyitásnál ki kell fizetni a számlanyitási díjat előre 20.000 Ft-os megtakarításnál ez 64.000 Ft. A számlanyitási díj mértéke a szerződéses összeg 1,00 százaléka. Számlanyitási díj: A szerződéses összeg meghatározott százaléka, amelyet szerződéskötéskor meg kell fizetni. Nem része az állami támogatásra jogosító megtakarítások összegének. Pluszban még havonta kell fizetni 150 Ft-os számlavezetési díjat. Miért fizettetik ki az ügyfelekkel a számlavezetési-nyitási díjat is? Ha valaki megszünteti közben a számlát előre kifizettetik vele a nagy összeget és nem jár vissza semmi, pedig már nem kell vezetniük a számlát.

Csivir jan. 9. Creative Commons License 607

Ezt jó tudni. :-) Köszönöm az eddigieket is, tényleg nagyon rendesek vagytok. Jövök majd a friss információkkal.

Előzmény: hiteltudor (606)
hiteltudor jan. 8. Creative Commons License 606

A legtöbb bank figyelembe veszi a TGYÁS-t, a GYED-et és a GYES-t is, mint kiegészítő jövedelmet, de különböző mértékben számol velük. Pl van olyan bank, amelyik a főjövedelemnek csak bizonyos százalékáig veszi figyelembe az összes kiegészítő jövedelmet, de van olyan bank is, amelyik önmagában nézi egyenként a kiegészítő jövedelemeket és maximált értékekhez köti a figyelembe vehető részeket. Pl a családi pótlékot sem veszi figyelembe minden bank és a cafeteriát, egyéb béren kívüli juttatásokat is eltérő módon értékelik a bankok, ezért nagyon lényeges, hogy részletes, tételesen felsorolt jövedelmek alapján készüljön az előszűrés. Pl ha a főjövedelem alacsony, a kiegészítő jövedelmek viszont magasak, akkor nem érdemes olyan bankot választani, ahol a főjövedelem nagyságához van kötve a kieg. jövedelem figyelembe vehető része. Ezek csak példák, a bankok is folyton variálják a minősítő rendszereiket, most január elején is sok változás történt ezen a téren, ezért nem lehet kategórikusan kijelenteni, mikor mi lesz a jó döntés.

Majd írd le a fejleményeket és megpróbálunk Neked a továbbiakban is segíteni:)

Előzmény: Csivir (604)
bankvilági idegenvezető jan. 7. Creative Commons License 605

Igen.  Elég sok bankban elfogadják,ráadásul bár kiegészítő jövedelem kategóriába de a rendszer teljes mértékben számol vele.

Előzmény: Csivir (604)
Csivir jan. 7. Creative Commons License 604

Hm, tényleg elég lehet a kiegészítő jövedelem is? Eddig nem nagyon hallottam rá pozitív példát. Viszont olyat igen, hogy a munkahely a TGYÁS-t leigazolta, mint jövedelmet... persze az már félrevezetés lenne, én meg nem szeretem az ilyesmit.

Közben találtam a munkáltatói kölcsönről egy rendeletet a neten, ez a legutolsó, legfrissebb, és ezt írja benne:

"

9. § A munkáltatói kölcsön

a)3 lakásépítés és lakásbővítés esetén

aa) - ha az engedély- vagy bejelentésköteles - legkésőbb a használatbavételi engedély kiadásáig,

ab) az aa) alpontba nem tartozó egyéb esetben a lakásépítés, lakásbővítés elvégzése kapcsán jelentkező költségeket tartalmazó költségvetésben jelzett munkálatok elvégzését megelőzően,

b) lakásvásárlás és a 4. § (1) bekezdés d) pontjában foglalt esetben legkésőbb az adásvételi szerződés teljesítéséig (a vételár teljes kifizetéséig),

c) lakáskorszerűsítés esetén az üzembe helyezéshez szükséges hatósági engedély kiadását vagy a költségvetésben jelzett munkálatok elvégzését megelőzően

adható."

Számomra ez így elég egyértelműen azt jelenti, hogy akkor vásárlás esetén nem használható előtörlesztésre az összeg, mivel a határidő az adásvételi szerződés teljesítése. Szerintetetek? Amúgy ma megyünk megkérdezni is, de abból jó ha jövőhéten lesz hivatalos válasz. Szeretem, hogy három emberen keresztül folynak az infók... :-/

KHR és BAR, megint köszönöm, helyreállt bennem. :) Igen amúgy úgy terveztük, hogy ha ebből lesz valami, mindenképp megszüntetjük a nagyobbik hitelkeretet addig.

Előzmény: hiteltudor (602)
Axióma jan. 6. Creative Commons License 603

Erdekes, marmint a pozitiv khr letiltva darabszamos mondat, en is hallottam mar, de amikor a Citi lekert ilyen letiltott allapotut (en valahogy reaktivalodtam, a ferjem viszont ilyen), mindig csak annyi volt rajta, hogy szerepel, es egyedul a sajat hitelkartyajuk. (Keretemeles miatt kerdeztek le.)

Namarmost lehet hogy a Citi "kozmetikazza", amikor elkuldi ezeket (nem is ertem, miert kuldte el, mas nem szokta megmutatni, mit tudott meg), de ha ok megmutatjak, miert lenne okuk nem a teljeset?

Előzmény: hiteltudor (602)
hiteltudor jan. 6. Creative Commons License 602

A teljes átfutási idő egy ilyen összetett ügyletnél biztosan hosszabb lesz, mint másfél hónap, de ezt általában meg szokták érteni az eladók.

A baba megszületése nem feltétlenül akadály, mert a TGYÁS, GYED is figyelembe vehető, mint kiegészítő jövedelem, igaz pont ezért nem teljes értékűnek számít. Ez esetben érdemes lenne majd újra elvégeztetni az előszűrést. Az Unicredit Előrelátó hitelének eredménye 6 hónapig érvényes, így ha ez az időszak lejár, új kérelem alapján bírál a bank. A hitel törlesztő részletét a kamat és a futamidő együttesen befolyásolja, így a havi 50-60E Ft-os részlet igen sokféle variációban összehozható. Azt szoktam javasolni, nézzük meg, mit lehet tenni annak érdekében, hogy az 5 éves fix időszak után a 6. évben ne lépjen be a piaci kamat miatti kockázat. Amíg nem tudni, mennyi lesz a munkáltatói kölcsön (lesz-e egyáltalán), addig nem tudok konkrét ajánlatokat mutatni, de az a jó stratégia, ha az LTP-k után járó 30% állami támogatást és szükség esetén az LTP kedvezményes hitelt is kihasználjátok, mert ezzel elérhető, hogy a teljes futamidő alatt fixek legyenek a részlet.

A KHR, vagy más néven BÁR lista esetén arra kell figyelni, hogy a a hitelkártya és a hitelkeret is hitelnek minősül, így rontja a hitelképességet. Ezt úgy kell értelmezni, hogy a bank megállapítja az átala értékelhető havi összbevételt, majd ehhez arányosan megállapítja az ebből hiteltörlesztésre fordítható összeget is. Pl ha az összebevétel 200E Ft és a bank úgy dönt, hogy ebből 70E Ft fordítható törlesztő részletre, akkor ebbe bele kell férni az összes hitel törlesztő részletének együttesen. A hitelkártya és a hitelkeret teljes összegének 3-5%-át (függetlenül attól, mennyi van ebből kihasználva)  tekinti törlesztő részletnek a bank (a %-os mérték bankfüggő). Pl ha a hitelkeret 1M Ft, akkor 30-50E Ft-ot tekinthet a bank törlesztőnek, ami már önmagában is jelentősen rontja egy újabb hiteligénylés esélyeit. Ilyenkor jó megoldás a keret csökkentése, vagy megszümtetése.

A KHR betekintés letiltása igen kockázatos lépés, mert a bank azt mindenképpen látja még ekkor is, hány darab hitele van az igénylőnek, így semmi akadálya nincs annyi db hitelszerződést bekérni ellenőrzésre...

Előzmény: Csivir (599)
bankvilági idegenvezető jan. 6. Creative Commons License 601

Üdv!  Az előbb elnyelte a fórummotor a válaszomat,pedig majdnem egy oldalt írtam.... :(

Hitelkártya-  A KHR-ben szerepelni fog és a teljes keret 5%-ával számolnak.

Folyószámlahitelkeret- Szintén 5% a teljes keretre vetítve.

Teljesen mindegy,mennyit használtál el belőle akár a kártyán akár a folyósz.hitelkeretből.

Úgy veszik,mintha holnap elköltenéd és mi van ha nem fizeted vissza a kamatmentes időszakon belül.

Megoldás:  Szüntesd meg és a hitelfelvétel után nyisd újra.   (persze csak akkor ha a hitelkitettséget befolyásolja)

Elképzelhető,hogy a tavalyi Unicredties bírálatnál simán átmentél annak ellenére,hogy Látták a kártyát.

Axióma jan. 6. Creative Commons License 600

Varj, a BAR lista az mar a nemfizeto adosoke.

A pozitiv KHR az, ami itt a mi kis orszagunkban nem mindig pozitiv... de kerdezz utana, hogy hogyan (=honapon belul mikor) frissitik (talan zaraskor, vagy visszafiz. hataridonel vagy ettol fuggetlen datumon, nem tudom mennyire egyseges ez) a khr-ben a tartozasi adatokat, ha aznapra nulla kozelebe rakjatok, akkor elvben nem tunik e'rdemi tartozasnak. Bar biztos van, ahol a keret letezese miatt is negativoznak, ezt en nem tudom.

Ja es letilthatod a pozitivban az adataid kiadasat. Viszont akkor visszaadjak, hogy szerepel, de ures adatlapot... en mar hallottam ugyintezotol olyat, ahol a lekerdezesbe beleegyezes feltetele lett volna (persze nem irtak le, csak scoring-ban) annak, hogy adjanak, mar persze ugy ertve hogy elobb leadjak a beleegyezo nyilatkozatodat, majd ugy kerdeznek le... igaz az pont hitelkartya volt.

Csivir jan. 6. Creative Commons License 599

Még valami. Láttam a másik lakáshiteles topicban szó esett a BAR lista státuszokról. Nekünk mindkettőnknek van hitelkártyánk, amit használ(t)unk is. Ez a tipikus folyószámla mellé igénybevehető sztori. Az enyém Citis, amivel sokkal kedvezőbben tudok havonta vásárolni stb., van rajta egy keret, azt szoktam félig vagy teljesen lehúzni, majd hó végén/elején visszafizetni. Páromé kicsit más, ő nem használja napi szinten, de családtagokat arról segített, ill.tavaly volt egy nagyobb kiadás, amit onnan rendezett és most van még rajta egy utolsó törlesztőrészlet. Na most.. ezek ugyanúgy tavaly év elején is megvoltak nálunk, az Unicredit viszont nem ciccegett miatta, hogy ezzel most BAR listások lennénk és nincs hitel. Másképp működött még a rendszer, vagy valamit félreértek? Akkor annyit mondtak, hogy mivel ilyen kereteink is vannak, úgymond "beleszámítanak" a hitel összegébe, tehát ha csökkenteni akarjuk ezt a részt, és növelni a hitelképességünket, szüntessük meg ezeket a számlákat...