Keresés

Részletes keresés

Magdi60 Creative Commons License 3 napja 0 0 220285

Dehogy! Semmiképp.

Előzmény: Lora1213 (220283)
Supremes Creative Commons License 3 napja 0 0 220284
Lora1213 Creative Commons License 6 napja 0 1 220283

Lehet hogy fogyókúrázni kéne ?

B Pali Creative Commons License 6 napja 0 0 220282

:) Ezt szegény Barbolykám (R.I.P) mesterfokra fejlesztette. Az a domb egy nacska.

Előzmény: sickamic (220281)
sickamic Creative Commons License 6 napja 0 0 220281

A napfürdőzés télen is kell. ?)

Előzmény: Supremes (220278)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2018.01.14 0 0 220280

Minél jobban el kell bújni a hideg elől!

Előzmény: Leadfoot (220279)
Leadfoot Creative Commons License 2018.01.14 0 0 220279

Buci megérezte a hidegfrontot, és - bár a szobában meleg van - megpróbált benyomulni a takaró alá (ami azonban csak részben sikerült).

Előzmény: Supremes (220278)
Supremes Creative Commons License 2018.01.14 -1 0 220278

Kint repked a -20 :)

Magdi60 Creative Commons License 2018.01.09 0 0 220277

Itt is lehetnének ilyen reklámok, nagyon jó!

Előzmény: _nyunyuka (220274)
Szipolykaa Creative Commons License 2018.01.08 0 0 220276

Nagyon jó! 😂

Előzmény: _nyunyuka (220274)
CBNora Creative Commons License 2018.01.08 0 0 220275

Az megelőzhető, nem kell kint hagyni.

Előzmény: _nyunyuka (220272)
_nyunyuka Creative Commons License 2018.01.08 0 0 220274

Úgy látom, még nem volt:

https://www.youtube.com/watch?v=WeZ9g4TXylk

_nyunyuka Creative Commons License 2018.01.08 0 0 220273

Nekünk is... ők is.

Előzmény: Magdi60 (220236)
_nyunyuka Creative Commons License 2018.01.08 0 0 220272

Belógás pl. kajáért.

Előzmény: CBNora (220271)
CBNora Creative Commons License 2018.01.08 0 0 220271

Szerintem nem ugyanaz, ha a kutya kilóg, vagy ha bemegy egy idegen kertbe. Kilógni muszáj, ott nagyon erős a motiváció, de a belógásért már nem éri meg annyit kepeszteni, ha mehet máshova is, és akár az utcán is éri számtalan élmény.

Előzmény: _nyunyuka (220270)
_nyunyuka Creative Commons License 2018.01.08 0 0 220270

Nehogy azt hidd! Egyik barátunk kutyája is folyton kilógott. Módszeresen átvizsgálta a kerítést, semmi lyuk. Aztán egyszer rájött: a közel lévő házfal és a kerítés közé magát betámasztva felkúszott és kiment.

Valaki jól elverte az utcán, abból se tanult.

(Hozzáteszem: időnként bringázom, nem vagyok kószáló-kutyapárti, sokszor kellett paprikasprayvel "leszerelni" őket. Maradandó károsodást nem okoz.)

Előzmény: CBNora (220267)
CBNora Creative Commons License 2018.01.08 0 0 220269

Kiszeded a kis pöcköket, leveszed a tetejét, úgy rakod be. Benne a macskával is össze tudod utána szerelni.

Előzmény: sickamic (220268)
sickamic Creative Commons License 2018.01.08 0 0 220268

Sziasztok! Szerintetek tölcsérrel a fején valahogy be lehet játszani a macskát a hordozóba? Alapesetben ismeri mær az összes trükkünket:( 

CBNora Creative Commons License 2018.01.06 0 0 220267

Ez nagyon szomorú, részvétem.

Szerintem az ilyesmi ellen az egyetlen megoldás a jó kerítés. Ha a fatárolóról ugranak be, máshová kell tenni a fatárolót, vagy ha az a szomszédé, mellette meg kell magasítani a kerítést, esetleg még tenni rá visszahajló toldatot. Figyelni, hol járnak be, az összes lyukat befoltozni.

Nálunk is mászkálnak az utcán kutyák, kicsik is, nagyok is, de nem szoktak a kerítésen beugrálni. Ha vannak lyukak, rések alul a dróton, vagy az alapon, ott bemennek. Hozzánk is bejárt egy darabig három kistestű kutya falkában, aztán megtaláltam, hol jönnek be. Raktam oda plusz rácsot, azóta nem jönnek.

Azt az állatvédők sem fogják tudni megakadályozni, hogy nyakörves kutyák csatangoljanak az utcán. Neked kell megakadályozni, hogy bemenjenek a kertbe. Szerintem kutyák ellen működik a rendesen megépített kerítés, ők nem másznak át a dróton, nem ugrálnak be a fák ágairól, mint a macskák.

Előzmény: Kisfiatal (220262)
Magdi60 Creative Commons License 2018.01.06 0 0 220266

Itt nem barátkozásról/nembarátkozásról van szó, mert másnak a kertjébe jött be megölni az otthon levő cicát... Szomorú, hogy rövidebb az életük mint a mienk, és előbb halnak meg, szomorú, ha betegségben, az is ha öregségben, de dühítő, ha megölik őket. Ha nem lenne macskám, akkor sem szeretném, ha idegen kutyák jönnének a kertembe.

Előzmény: bombaba (220263)
Magdi60 Creative Commons License 2018.01.06 0 0 220265

Részvétem :-(

Előzmény: Kisfiatal (220260)
Kisfiatal Creative Commons License 2018.01.05 0 0 220264

A két kutya ami mostanában feltűnt, az egyik ilyen puliszerű vmi, a másik pedig egy szetter-border collie jellegű(fekete-fehér) valami volt. Gondolom keverékek persze. Meg egy harmadik, aminek rohadt nagy a lábnyoma.. Tele van a nyomával a veteményes földje, és ott feküdt a macsek is a veteményes mellett..

Előzmény: bombaba (220263)
bombaba Creative Commons License 2018.01.05 0 0 220263

Az a kérdés, milyen fajta kutyával fut össze a macska. Vannak kutyafajták, amik szó nélkül kinyírják a macskát, pl. a foxik. Láttam ilyet, egyszer volt foxim. Nem sok külsérelmi nyomot hagynak, a gerincet roppantják el, vagy a nyakánál fogva rázzák meg a macskát. Az ilyen kutyafajtát nem lehet összebarátkoztatni macskákkal.

Más kutyák békésen megférnek, volt kuvaszom, aki lelkesen dajkálta a kismacskákat. Nem feltétlenül a nagy méretű kutya veszélyes.

A macskák rókától pl. nem ijednek meg, találkozásnál a róka fut el.

Kisfiatal Creative Commons License 2018.01.05 0 0 220262

Közeben szétnéztem a kertben most világosban, és akkora kutyanyomok vannak mint egy kisebb medve.. Sztem tuti az volt. Igazából én tartottam is ettől még korábban, hogy egyszer megöli szegényt egy kutya, de aztán hogy sokáig nem volt gond, elaltatta a félelmemet.. Sztem írok a helyi állatvédőknek, mert nem új probléma ez hogy nagy dög kutyák nyakörvvel a nyakukon szabadon csatangolnak..

Nem is tudom hogy lehetne védekezni, saját kutya? Mert az ilyen nagy az a kerítésen ugrik át. Egyszer bejárt ide egy berni pásztor, eltüntetett két macskatányért is, és az úgy jött be hogy felugrott a fatároló tetejére és onnan át a szomszédba(pont a kerítés mellett van). persze valahogy a szomszédba is be kellett jutnia.. Xarok már erre a kerítések. Tehát nem egy kutya volt már itt, de most egy ideje nem voltak. Ami kettő feltűnt most, azoknak nem lehet ekkora lábnyoma, tehát ez vmi másik volt.

Előzmény: Lora1213 (220261)
Lora1213 Creative Commons License 2018.01.05 0 0 220261

Szia !   Megértem hogy most nagyon szomorú vagy.  Hogy pontosan mi történt sosem fogod megtudni .    Nekem kettő ( 16 és 19 éves )  cicám halt meg, lakásban, betegségben, öregségben.    A harmadikat valószínűleg hirtelen szívhalál vitte el .   Este a szobában aludt, nyekkent egyet és már nem élt.   Mindegyik macskám elvesztése nagyon megviselt.   

Vigasztaljon hogy a cicád szép kort ért meg.  Az hogy végül így kellett elmennie ,  sajnos gyakori a kijáró cicáknál.   Amikor kiengedjük őket hogy szabadok lehessenek , sajnos kitesszük őket a szabadsággal járó veszélyeknek is. Annyit tudsz tenni hogy valahol egy ajtón, vagy falon vágsz egy lyukat és beteszel oda egy macskaajtót.  Megtanítod a cicnek hogy ki és be azon közlekedjen.  Ez segít ha távollétedben esetleg elromlik az idő, vagy megtámadja valami , biztonságos helyre tud menekülni .    

Kisfiatal Creative Commons License 2018.01.05 0 0 220260

Sziasztok!

Lehet, h hülyeségeket kérdezek most, de akkor is jólesik róla beszélni másnak.. :( 

Szóval tegnap meghalt a cicánk :((  Már írtam róla itt korábban, 16.5 éves kandúr volt, ivartalanított. Élete első 14 évét lakásban töltötte, benti macs volt. Aztán kiköltöztünk kertes házba 2 éve, persze nem engedtük ki egyből, meg először nem is akartuk kiszoktatni, ki-kijárt, de benti maradt alapvetően. Ámde a második nyáron(azaz 2017) effektíve kiszokott.. Nem kergettük ki, egyszerűen úgy döntött jobb neki kint, és este sem jött be. Közben hoztunk másik macskát a házhoz, akire eleinte fújt, de aztán megszokta, haverok nem lettek, de nem foglalkozott vele, néha megkergették egymást (ill főleg a kicsi az öreget :) ), aztán annyi. Szeptemberben amikor már hűlt az idő, 8-10 fok alatt volt esténként, akkor estére beengedtük, ill visszaszokott a házba, és kijárt. De ha jó volt az idő, simán kinthagyuk napközben-délután úgy h nem voltunk itthon. Nem volt semmi gond. Tegnap is így történt, nagyon ki akart menni, kiengedtem délelőtt, aztán dél körül elmentem, megnéztem, megvolt, feküdt egy eldugott helyen, nem volt hideg, sütött a nap, gondoltam hadd legyen kint. És este 6kor arra kellett hazaérnem, hogy holtan fekszik a füvön szerencsétlen, csurom víz, szegénynek a pofája úgy maradt hogy éppen fújt, és a farka is borzolt volt kissé. Kerestem rajta külsérelmi nyomott, de komolyat nem találtam, a hátán volt egy kisebb véres folt. 

Igazából arra keresnék választ, hogy szerintetek mi történhetett, mi okozhatta a halálát? Lehet h hülyeség, csak azért gondoltam mivel itt jobban értetek a macskákhoz. Amit tudni kell: pér hete feltűnt itt két kutya, aki beszökött a telekre és dézsmálták a macskák kajáját.. Lehet hogy valamelyik volt? Esetleg egy másik kandúr? Volt már dolga másik macskával, meg is kergette, de volt hogy az verte le őt. Illetve feltűnt egy másik macska is, még arra is gyanakszom.. tehát nem tudom, ha egy kutya támadta meg az nem hagyott-e volna komolyabb nyomot rajta? Illetve mitől halhatott meg? Amire gondolok, hogy sokkot kapott és nem bírta a szíve.. Vértócsát sem találtam. Egyébként nem ijedt meg kutyától, macskától, hanem inkább érdeklődéssel ment feléjük, ezt kicsit furcsálltam is. Tehát nem az volt hogy meglátja és már bújik is, hanem egy érdeklődő fejjel fordult arra :) 

Meg egyébként az utóbbi időkben néha furcsán is viselkedett, el-elbújt, volt hogy hideg volt 4-5 fok, de ő ki akart menni, és lekucorodott a garázsban a kacatok közt(igazából egy fedett kocsibeálló, nem zárt garázs még), vagy a szaletlinél kucorodott le szintén a kacatok közt. A házban is az utóbbi időben egy eldugott sarokban tanyázott. Van aki szerint ez azt jelenti hogy érzi a véget.. De látszólag nem volt baja, evett, jött-ment. Illetve valszeg pajzsmirigy túlműködése volt, mert sokat evett és ivott, de elvolt. Ja még annyi, hogy amikor ült, akkor a bal oldalán volt egy kitüremkedés, mint1 sérv (?) vagy nem is tudom. Ha felállt akkor nem lehetett érezni. Ez mi lehetett? 

Igazából szép kort élt meg, de rohadtul hiányzik, hogy nem jön elő, nem kér enni, nem kell beengedni a házba.. :( Még pár évet talán élhetett volna.

Köszönöm, ha elolvassátok.

CBNora Creative Commons License 2018.01.04 0 0 220259

Valamennyi akkor is jut a szőrére, ha az állatorvos keni rá.

Előzmény: sequelguru (220258)
sequelguru Creative Commons License 2018.01.04 0 0 220258

Köszi, legközelebb ezt próbálom. Ezek szerint nincs 100%-os módszer, hogy csak a bőrére kerüljön...

Előzmény: CBNora (220256)
CBNora Creative Commons License 2018.01.04 0 0 220257

Mikor VHO-ra csepegtettük, előtte magunkra terítettünk egy törülközőt, hogy arra folyjon a nyál.

Előzmény: CBNora (220256)
CBNora Creative Commons License 2018.01.04 0 0 220256

Apránként, a nyakára párhuzamos csíkokban, pöttyökben, ahogy sikerül széthúzni a bundáját. Persze így is kis területen oszlik el, úgy kell, hogy ne tudja lenyalni. Így is csatakos lesz a bundája.

Előzmény: sequelguru (220255)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!