Keresés

Részletes keresés

JIMMY Creative Commons License 2000.05.20 0 0 55
Na felhoztam ezt a topikot...
Mi újság, lesz? Mikor? Mennyi? Hát kamatadó?
A biztosítási adó az életbiztosításokra is vonatkozik majd? Akinek van infója ne tartsa magában... :)
Chavo Creative Commons License 1999.08.19 0 0 54
Kedves Nyihaha!
A Kossuthadó egy régi elavult adófajta. Bevezetése újra célszerű lenne, de már vagy 20 éve nem terhelik vele a lakosságot.
Dreamer Creative Commons License 1999.08.19 0 0 53
Szóval mi az a hülyeség, hogy 25 éves házra nem kötnek biztosítást.... A mi házunk több mint 25 mégis örömmel megkötötte rá a biztosítást az XYZ biztosító!

Nyihaha Creative Commons License 1999.08.19 0 0 52
A Kossuthadót már fizeted egy ideje.
Az MTV 1 és MTV 2 feneketlen kútja nyeli el a havonta fizetett
televízió üzembentartási díjat.
Úgy tudom ebből papírforma szerint a közszolgálati rádiókat is pénzelni kellene.

Nyihaha

Chavo Creative Commons License 1999.08.19 0 0 51
Gyerekek!
Mi a franc ez? Tennap én is hallottam a hiradóban.
Kötelezően köll pöngetnem a felelősségbiztosítást. Most kötelezően kell adóznom is utána?
Eddig az volt a probléma, hogy a természeti csapások (vihar, árvíz) által okozott károknál a lakosság nem rendelkezett biztosítással OV rinyált a tv-ben, hogy a biztosítók is beszállhatnának.
Ez a legtutibb modszer, hogy a lakosságot rávegyék, jól járnak ha biztositják kis vagyonkájukat?
Én is tudok pár új adófajtát. Ezt nem én tanátam ki, a hiradóban hallottam: környezetszennyezési adó. Azt mondja az ökör: "Hogy a polgárok boldogan fizessék."

De maradt még a füstadó, a levegőadó, meg a Kossuthadó.

jocó Creative Commons License 1999.08.19 0 0 50
Ha már adorol van szo. Bekéne vezetni kormánytagjainkra vonatkoztatva a képviselöségi, a távolmaradási, a választási, a hülyeségi adot. Az IQ adot nem kell közöttük bevezetni mert a bevétel ugyis 0.
Lesliev Creative Commons License 1999.08.19 0 0 49
Valamint a súlyadót is, és a kötelező eredetvizsgálatot is. Ja, hogy ezzel már egyszer valaki próbálkozott, bocs...
gézé Creative Commons License 1999.08.19 0 0 48
Bocs, az elobb elfelejtettem.
Az állam pénzt akar beszedni. Hát ezt megteszik, mert megtehetik. Olyan forrást keres ami könnyen nyomonkövetheto.
Új ötlet:
Be kellene vezetni a gyalogosoknak is a kötelezo biztosítást (persze áfásan).
Amelyik gyalogos nem rendelkezik biztosítással a rendor azonnal hazazavarja.
Szerintem tök jó az ötlet és tuti bevétel a biztosítóknak és állambácsinak is! (:-)))
gézé Creative Commons License 1999.08.19 0 0 47
A biztosítókról csak annyit, hogy anyósomék a nagy esozések miatt úgy gondolták, talán nem ártana egyetlen vagyonukat (házukat) biztosítani.
A biztosító nagyon kedvesen kijelentette: szó sem lehet arról, hogy egy 25 évesnél idosebb házra biztosítást kössenek.
Bár lehet, hogyha esetleg majd bevezetik az adót a lakásbiztosításokra is, így hogy nincs biztosítás, adó sincs.
Hurrááá!!
klim Creative Commons License 1999.08.19 0 0 46
Kizárt dolog.Nem fog igy felgyorsulni az evolúció.Bár ennyi pénzbôl amit ezek elbasznak, lehet, hogy érdemes lenne próbálkozni.Ráadásul nincs baj ha megdeklik a kisérleti ÁLLAT.
guji Creative Commons License 1999.08.19 0 0 45
Még a végén emberré válna.
bakibebi Creative Commons License 1999.08.19 0 0 44
A biztositasi ado nyugaton bevett adonem.
Szerintem altalaban nem is az adokkal lenne nekunk problemank, hanem hogy tudjuk : adonkat nem arra forditjak amire kellene.
Illetve nem is tudjuk mire forditjak.
Azt se tudjuk mi van.

s ez azert kicsit zavar minket neha.

bakibebi

vancs Creative Commons License 1999.08.19 0 0 43
No meg az első éjszaka joga?! vagy tévednék???
klim Creative Commons License 1999.08.19 0 0 42
Verd Vikire!Vannak dolgok amibôl kijár nekik a 100 %.Vagy tévedek?
guji Creative Commons License 1999.08.19 0 0 41
Szeretném megkérdezni, hogy a spermabankban tartott tökémért kinek kell százalékot adnom ado gyanánt, személyesen jön a kormány vagy postázzam.
guji
klim Creative Commons License 1999.08.19 0 0 40
Kiszámolták: állitólag európában mi, magyarok fizetjük a legtöbb adót(, %-ban persze).Nem csodálkoznék ha igaz lenne.
Nyihaha Creative Commons License 1999.08.19 0 0 39
Én emlékszem még iskolai tanulmányaimra, ahol történelemórán azt tanultu k az aljas feudális földesúrról, hogy volt képe minden egyes szegény jobbágyától tizedet szedni ( tized:földesúrnak járó adó, minden megtermelt egység tizede a földesurat illettte )

Oh, boldog középkor !
Csak 10%-os adó!

Paradicsomi állapotok ! :))))

Nyihaha

lady Creative Commons License 1999.08.19 0 0 38
És ha kivetik az Index adót? Az gáz lesz...;-)
Ghanima Creative Commons License 1999.08.19 0 0 37
"Orbán-Torgyán botrány kormány" - copyright by Fodor Gábor (ha jól emlékszem) - ennyi.
Üdv,
Ghanima
homár Creative Commons License 1999.08.19 0 0 36
sőt, ha megveszed az ingatlant, akkor mág fizethecc is az illetékhivatalnál egy kis zsugát (asszem a vételár 2% -át) "átírási illeték" címszóval. az adózott jövedelmedből.
a megoldás eccerű: nem köll se biztosítást kötni, se adót fizetni.
vissza kell térni a cserekereskedelemhez.
franc tudja
homár Creative Commons License 1999.08.19 0 0 35
röhögni fogsz, de mikor elvettem az asszonyt, akkor is kellett fizetni (terembérlet, virág az asztalra, vers, zene, stb). persze nem az anyósomnak...
Lesliev Creative Commons License 1999.08.19 0 0 34
A vagyonadót nem sikerült bevezetni (eddig), ezért hát bevezetik a vagyontárgyak biztosításának adóját ! Igaz a biztosítás egyenlőre csak a gépjármüvekre kotelező, de ki tudja ...
Egyébként, ha nekem Cascom is van, akkor arra az egyszem autóra kétszer fizetek vagyonbiztosítási adót !?!!!?!!!
A qrva életbe !!!
Nos Creative Commons License 1999.08.19 0 0 33
na igen, azt inkább bírságolni fogják
Rettenet Creative Commons License 1999.08.19 0 0 32
Persze, hogy létezik. csak közben lettek a polgárok, meg a többiek.
nos ha te ilyent kérdezel, akkor valószínűleg a többiekhez tartozol.
amúgy ha nem tudnád, az orbánc féle polgárkormány azt jelenti, hogy a kormány a polgár, te meg az igásló.
Rettenet Creative Commons License 1999.08.19 0 0 31
te hülye vagy? méghogy a gondolkodást megadóztatják. egy frászt. az bűntett lesz
el-robo Creative Commons License 1999.08.19 0 0 30
Jut eszembe,
keresem azt az illetot, akinek az OVI-ban polgar volt a jele...:-)))))))
RUNcájsz Creative Commons License 1999.08.19 0 0 29
Ha nem vigyázol, még bármi lehet belőlük.

Runcájsz

RUNcájsz Creative Commons License 1999.08.19 0 0 28
Hát lassan csak a bűngondol fogalomkörében lesznek fellelhetőek az ehhez kpcsolódó dolgok.

Runcájsz (egy polgár(?))

el-robo Creative Commons License 1999.08.19 0 0 27
Nagyapam "uram" volt,
Apam "elvtars"
En meg "polgar" lettem...
Hogy fog kinezni a csaladfam?
A gyerekem mi lesz?
NaNe Creative Commons License 1999.08.19 0 0 26
RUNcájsz,

"Őt még valóságos polgári értékek vették körül. Nem tudott annyira elvonatkoztatni tőlük, mint a mostani politelit."

Abszolút !!
(Istenem .. polgári értékek! Létezik még egyáltalán ez a fogalom ?)

NaNe

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!