Keresés

Részletes keresés

luci87 Creative Commons License 11 órája 0 0 2906

Az igen!!! Bujtással??? A szőlőt csak dugványozással hallottam,de a barackot végképp nem tudom, hogyan?

Tavaly a fiamnál bujtással szaporítottam babérmeggy bokrot,3 ágát lehajtottam,beföldeltem,most levágtam, mindhárom ág gyökeres lett.De így,hogy teljesen a földbe ásom, csak a teteje marad ki, még nem próbáltam.Hogy lehet, hogy nem rohad el az egész?

Előzmény: Ali-bá (2905)
Ali-bá Creative Commons License 17 órája 0 0 2905

Őszibarack alanyokat és szőlőt is így szaporítok.

Előzmény: luci87 (2904)
luci87 Creative Commons License 19 órája 0 0 2904

Ez nagyon jo otlet,ki fogom probalni.Gondolom mas novennyel ( csarjevel)is lehet.

Előzmény: Ali-bá (2135)
Mohar Creative Commons License 24 órája 0 0 2903

Sziasztok!

A kert egyik oldalára kökény-sövényt szeretnék ültetni. A fő cél igazából a bogyó-szüretelés, de már nem maradt más hely neki a kertben, ezért nem gondolkozom a többi sövényfajtában. Az aggályom az, hogy vajon mennyire hajlamos átmászni a kökény tősarjakkal a szomszédba? Még csak a határban láttam kökényt, ott viszont burjánzik mindenfelé a sarjaival. A jelenlegi szomszédok ugyan szántják a területet és kukoricát vetnek oda minden évben, addig nemigen okoznak gondot - de ha egyszer eladják beépítésre (évek óta csak nyűg nekik a telek), nem szeretném, ha az új tulajok emiatt kiirtatnák...

luci87 Creative Commons License 1 napja 0 0 2902

Otthon a kertünkben mályvacserje,és orgonasövény van, utóbbi már ott volt,mikor vettük a házat,azaz nagyon öreg.Próbáltam sarjakat ültetni, de elég lassan nőnek.A mályvacserje is már vagy 15 éves,jó nagy,azt már mi ültettük,

Lent a teleken is van,de a talaj rossz,és nejezen fejlődnek, meg ugye locsolva sincsenek sűrűn.Ezért gondolkodom igénytelen,és olcsó megoldáson.

Előzmény: unartis: (2901)
unartis: Creative Commons License 1 napja 0 0 2901

Szia luci87!

A fagyal nő a legnagyobb intenzitással, igaz csak télizöld ami azt jelenti, hogy keményebb teleken a lombja lefagy, de igen korán, az elsők között(február végén, márciusban) kilombosodik, előnye, hogy olcsó, illetve könnyen nevelhető dugványról.

Ha örökzöldben gondolkozol, a tűztövis elég strapabíró, és szépen takar, csak néhány év amikorra takarni fog! A csodasövényt a la turkesztáni szilt nem ajánlom, mert meggyűlhet vele a baj, mert fa, hamar takar, de havi rendszeres karbantartást igényel.

Előzmény: luci87 (2900)
luci87 Creative Commons License 3 napja 0 0 2900

Olvasgatom a fórumot, nagyon jó.

Én is pont erre a megoldásra gondoltam nálunk.

Röviden,házunktól 60 km re van egy horgásztanyánk, egy hónapban kb 2x tudunk lemenni.A szomszéd rendes, de néha elfelejtkezik arról, hogy esetleg zavar minket a benzines fűnyírójával.

Pl. leültünk estefele szalonnát sütni, erre ahogy megérkeztek kb. rögtön, elkezdtek a drótháló kerítéstől ne messze benzines fűnyírózni.Lőttek a meghitt sütügetésnek..

Az az oldal az övé, zöld drótháló van rajta.

Mivel erre nem futtathatok semmit,én is azt találtam ki,lugast csinálok, van itthon borostyán, vadszólő is.

De nem tudom még, a férjem mennyire lesz lelkes a lugaskészítéshez.

Ezért egy másik alternatíva, gyorsan növő cserjéket, bokrokat ülteni a kerítés elé kb 1 m re, az se baj ha örökzöld,sőt. Tuját hasonlót nem akarok, drága,sok kéne belőle, és nem biztoa hogy megmarad, ritkán tudnánk locsolni, és a talaj se túl jó..

mit ajánlanátok?

Előzmény: unartis: (2823)
Fildorado Creative Commons License 3 napja 0 0 2899

Ali-bá, unartis: köszönöm!

unartis: Creative Commons License 4 napja 0 0 2898

Szia!

Kb 30-40 cm tőtávolságra tettem a töveket, kicsit eltolva egymástól, tehát két közeli sorban, cikcakkban, sűrűn kellett felülről nyírni, hogy jól elágazzon, tehát pl 30 cm magasságig, utána 50 cm magasságig és így tovább....

Előzmény: Fildorado (2896)
Ali-bá Creative Commons License 4 napja 0 0 2897

Ha rövidre metszed évente kétszer, akkor képes nagyon besűrűsödni, mert az oldal ágai derékszögben nőnek és sok van.

Előzmény: Fildorado (2896)
Fildorado Creative Commons License 4 napja 0 0 2896

A tűztövis metszéséről (hogy jó sűrű és kompakt legyen) tudnál írni pár szót?

Előzmény: unartis: (2891)
unartis: Creative Commons License 4 napja 0 0 2895

Szia Zsur!

Ötletesek!

Előzmény: ZsuR (2893)
unartis: Creative Commons License 4 napja 0 0 2894

Szia Tozatu!

Az lenne a cél hogy átláthatatlanul takarjon, a többit is ilyen módon telepítettem, semmi baj velük, amúgy a régi telepítés ágai is ahol földet érnek, ott meggyökeresednek, volt szerencsém tapasztalni.

Előzmény: Tozatu (2892)
ZsuR Creative Commons License 2017.09.07 0 0 2893

Tetszenek ezek a keritesek - gyorsan nonek... 

Tozatu Creative Commons License 2017.09.06 0 0 2892

Nem lesz sűrű a kis tűztövis?Nagyra meg tud nőni egyedül is.

Előzmény: unartis: (2891)
unartis: Creative Commons License 2017.09.01 0 0 2891

szervizút a kerítés felől:

Előzmény: Ali-bá (2887)
unartis: Creative Commons License 2017.09.01 0 0 2890

Erre a részre, hézagpótlásra kerültek a kicsi tűztövisek:

Pyracantha 'Red column':

Előzmény: unartis: (2889)
unartis: Creative Commons License 2017.08.30 0 0 2889

Kalandos utazás után megérkeztek a kis tűztövisekből, a  Red column fajta töveim, 5 tövet vettem. Tegnap délig dolgoztam, így a munkahelyre kértem a csomagot, remélve, hogy addig szállítják, 12.00 után kézbesítették, így elkerültem az átvételt az MPL futár nem hívott fel, így vissza kellett mennem a munkahelyre, miután kiderült, hogy ott hagyta, tegnap el is ültettem, tőzegbe jól begyökeresedett kicsi növényeket küldtek, igyekeztem jó komposztos földbe telepíteni a végleges helyükön. 400HUF/ darab áron vettem ezeket  a kb 10-15 cm-es töveket.

unartis: Creative Commons License 2017.08.30 0 0 2888

A sövény előtt van 1 datolyaszilvafa és 3 db Asimina triloba/indián banán csemete, ebből az utóbbi három kis fából látszik az egyik. Még viszonylag új telepítés mind, mert kb 3 éve lettek kiültetve a helyükre.

Előzmény: Ali-bá (2887)
Ali-bá Creative Commons License 2017.08.29 0 0 2887

Ügyes megoldás a szerviz út!

A narancsszínű tűztövis előtt /első kép/ egy kis cseresznyefa igyekszik?

Előzmény: unartis: (2886)
unartis: Creative Commons License 2017.08.29 0 0 2886

Szerinte igen, mert hajlamos besűrűsödni, most idén tőben hajtott új ágakat, szúrós sövény, de sok előnye van. Gyulán a fürdőben láttam az egyik szálló területét választotta le a fürdő területétől kb 2.5 méter magasra engedték, átlátni nem lehetett rajta.

Amúgy a sövényt úgy próbálom megoldani, hogy elölről gömbnek néznek majd ki a bokrok, a kerítés felől viszont marad 30-40 cm széles szerviz út a kerítéssel a párhuzamosan, erről egyenesre nyírom, így nem kell átkuncsorogni nyírás címén a szomszédba magamat. tehát a végeken körbe járható!

Előzmény: Ali-bá (2885)
Ali-bá Creative Commons License 2017.08.29 0 0 2885

Ebből a Júlia borbolyából lehet keskeny és alacsony sövényt nevelni? (A buxust egyre macerásabb megvédeni a molytól.)

Előzmény: unartis: (2884)
unartis: Creative Commons License 2017.08.29 0 0 2884

Kb egy hónap múlva már látványosabb lesz a különbség a termésszínben:

Tűztövisek:

Együtt, a baloldali tűztövis bokor formája lenne a cél  a másiknál is, de a hézag miatt kénytelen voltam erre a drasztikus visszavágásra...

Talán ez a fajta: Pyracantha coccinea 'Soleil d'Or'

Ennél meg a Pyracantha coccinea 'Orange Glow

ide szánom a fajtát, ma hozza a  futár:

A terméssel díszítők közül, a Júlia borbolya zárja a sort, színben elég mutatós lesz a sárega terméstől a narancs, vörös termésű tűztövisen keresztül eljutni a borbolya liláskák termésének a színéig, idén ez a három borbolyabokor is nekilódult:

Előzmény: unartis: (2883)
unartis: Creative Commons License 2017.08.27 0 0 2883

Lassan a terméssel díszítő cserjék veszik át a virágzóktól a szerepet. A kertünkbe ültetett kétféle tűztövis termései el kezdtek színesedni, az egyik sárga bogyójú, tippem szerint ez a fajta: (Pyracantha coccinea 'Soleil d'Or'), a másik mellette növő az narancs-piros színű termésű, talán ez a fajta:(Pyracantha coccinea 'Orange Glow') ezután lévő hézagot hamarosan pótlom, ez volt a puszpáng helye, ide Pyracantha coccinea 'Red column' fajtát rendeltem, a jövőhéten kell megérkezzen!

A narancs-piros  termésszínű tűztövis bokrot kénytelen voltam drasztikusan visszametszenem most  a napokban, mert a hézag a közepén nem nagyon tűnt el, (korábban írtam erről,  3 tőből áll egy fajta növény, a sárga színű termésűből idekeveredett egy, közvetlen a 3. narancs termésű mellé, így az sárgát ki szednem a sorból, mert úgy nézett ki hogy egy bokron két féle színű termés nő, ez nem tetszett). A sárga termésű tűztövis kezdi felvenni azt a lekerekített formát amit szeretnék elérni,  mert ilyenre metszem a hármas bokrokat, mintha bokorfüzér lenne, nem a klasszikus egyenes oldalfalú formára fazonírozott.

unartis: Creative Commons License 2017.08.27 0 0 2882

lemaradt a vége:

Több töve inkább bokrosan nő a klímánkon ezért sövényben is nevelhető lehetne.

Előzmény: unartis: (2881)
unartis: Creative Commons License 2017.08.27 0 0 2881

A sivatagi fűz(Chilopsis linearis) éppen most virágzik a kertben, most először csodálhatom meg, mert eddig még nem jutottak  idáig, hogy virágozzanak, kb 3-4 éve vetettem őket.

Több töve inkább bokrosan nő a klímánkon ezért sövényben is nevelhető. A képen látható viszont megtáltosodott, inkább fának néz ki, sajnos viszont későn, májusban hajt ki, ezért inkább szoliterként alkalmazható, nem sövénynövénynek.

Előzmény: araucana (2879)
araucana Creative Commons License 2017.08.26 0 0 2880

Közben a technika vívmányai révén sikerült közelebbről szemügyre venni. Olyan virága van, mint a margarétának.

Előzmény: araucana (2879)
araucana Creative Commons License 2017.08.26 0 0 2879

Melyik bokor, cserje virágzik mostanában? Sajnos, a domborzati viszonyok miatt csak messziről látom. Kb 3 m magas, ritka ágállású bokor, nagy, sárga virágokkal.

Ali-bá Creative Commons License 2017.07.23 0 0 2878

Ez nekem is tetszik, persze nem kerítésnek, hanem helyszűke miatt.

Előzmény: unartis: (2876)
araucana Creative Commons License 2017.07.23 0 0 2877

:-))

A datolyaszilva nem sövényként szerepel a terveimben. Csak volt egyszer egy kertem, amit imádtam, és ha csak tehettem, egyfolytában legeltem a fáról a gyümölcseit. Most is valami hasonlót szeretnék kialakítani, de többféle gyümölcsből, bogyóból, mint ott volt.

Előzmény: unartis: (2876)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!