Keresés

Részletes keresés

Jani71 Creative Commons License 2009.05.05 0 0 1695

Nekem pedig a tujákkal kezd gondom lenni. :-((

Szerintetek mi lehet ez? Atka?

Bubinko Creative Commons License 2009.05.03 0 0 1694

Van egy kis gondom a fagyalommal. Nehány helyen szép zöld (1. kép), vannak viszont helyek ahol sárgák (2. kép). Tavaly is ugyanígy volt. Vizet, lombtrágyát egyformán kapnak.

Köszönöm a segítséget.

1. kép2. kép
fautas Creative Commons License 2009.04.25 0 0 1693
Köszönöm, a képek tökéletesen ráillenek.
Előzmény: agicza (1692)
agicza Creative Commons License 2009.04.24 0 0 1692
Előzmény: fautas (1690)
fautas Creative Commons License 2009.04.24 0 0 1691
Még annyit teszek hozzá, hogy minden része sima, nem szőrös, nem szúrós, levelei ősszel szép pirosra színeződnek.
Előzmény: fautas (1690)
fautas Creative Commons License 2009.04.24 0 0 1690
Nem vagyok kertészetileg iskolázott, szeretem az az ilyen egyszerű, igénytelen, könnyen szaporítható novényeket. Pest megye keleti részén sárga orgonának hívják.
Termése nagyon hasonló a ribizlihez, sötét, savanyú.

Segítsetek, mi az igazi (magyar, latin) neve? Zavar, hogy beszélni se tudok róla.
agicza Creative Commons License 2009.04.24 0 0 1689
Ha van hozzá időd, meg lehet próbálkozni az árokásási technikával, kb. másfél-két méternyi átmérőjű körben ásol egy vizesárkot a növény köré, kb. 50-70 cm mélyen, ezzel a széltében menő nagy gyökereket elvágod, és elágazásra serkented. Vmilyen műanyag kordont vonsz köré, amiből nem tud kinőni, majd árok visszatemet.

Ősszel mindez újra kiás, kordonon kívülről, majd a növény kb. méter mély földlabdával kiemel: itt már csak a lefelé menő gyökereket vágtad el, az oldalsók ugye sértetlenek maradtak, majd jó nagy gödörbe átültet a végső (nyug)helyére, innen már mint egy rendes faültetésnél kell eljárni. ÉS locsolni, télire árnyékolni a naptól, és bízni a jó szerencsében és a buxus élni akarásában.
Előzmény: Sziszkó29 (1688)
Sziszkó29 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 1688

Kedves Mindenki!

2 db Buxust kéne átültetnünk (építkezés miatt), melyek darabonkénti mérete: min. 1,5m átmérő, 2,5-3m magasság.. Fogalmam sincs, mikor és hogyan kezdjek hozzá úgy, hogy a növényeknek esélye legyen a túlélésre.. Előre is köszi!

Li-Em Creative Commons License 2009.04.23 0 0 1687

Szia!

Örökzöld sövényt szeretnék,de gyorsan növőt:)

Természetesen locsolonám őket nyáron kútról,csöpögetőrendszerrel.

Hál istennek elég nagy a kert,és úgy tervezem hogy a kerítéstől kb 80 cm-1 méterre ültetem hogy onnan is lehessen nyírni

Előzmény: chablis74 (1686)
chablis74 Creative Commons License 2009.04.23 0 0 1686

Bár elvileg akármilyen talajon megél, és szárazságtűrő felmenői is vannak,   rendkívüli  gyors növekedése miatt nagy a vízigénye. A homoktalajok meg nem a jó vízmegtartó képességükről híresek. Ha nyaranta még győzöd is locsolni (amit kétlek), elég egyetlen fagyos-napsütéses-csapadékmentes tél, és az összes kiszárad. Mert sokszor még olyankor sem áll le a növekedése...

És ebbő következően óriásira nő. Elég nagy a kerted? Még nyírással is nehezen lehet kordában tartani.

Ha mindenáron örökzöld sövényt akarsz, keresgélj inkább a  borókák között.

Előzmény: Li-Em (1685)
Li-Em Creative Commons License 2009.04.19 0 0 1685

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni:)

Leylandi ciprusokat szeretnék ültetni a kerítés mellé,kb 30-40 db-ot.

Viszont nagyon homokos a föld,és egy ismerősöm azt mondta hogy nem fognak ezen a talajon megmaradni.Viszont nem szeretnék ennyi pénzt beáldozni ha tényleg nem  maradnak meg homokos talajon:(

Köszi ha válaszolsz

Ali-bá Creative Commons License 2009.04.08 0 0 1684

Én egyszerüen sürün elvetettem mint a borsót szokták, és ezerből kb.száz kikelt az első évben, aztán a következő években még valamennyi. Mikor arasznyi lett a végleges helyére ültettem.  (A forrázással is próbálkoztam előzőleg, de valamit rosszul csináltam, mert egy se kelt ki.) 

 

Ha áthatolhatatlan kerités-sövénynek akarod, akkor ültetsd 20-30 cm-enként és mikor nagyobb lesz ültess a tövébe tűztövist. Az is könnyen szaporítható.

Előzmény: leveste (1679)
Jani71 Creative Commons License 2009.04.08 0 0 1683
Hoppá! Azért azt szeretném tudni, hogy itt most mi van elrontva! Na, mindegy! Az idézőjelek közötti részt kimásolva, beillesztve meg tudjátok nézni a képeket (nem akartam ide, hogy ne foglalja a helyet).
Előzmény: Jani71 (1682)
Jani71 Creative Commons License 2009.04.08 0 0 1682

Atyaég! Mekkora csend van itt!!!

Az egész országban sehol egyetlen sövény?!

A gyökér nem fog kiderülni, majd csak ősszel, de a friss hajtásokból ítélve nem lehet nagy gond. :-)) Azt hiszem, elmondható, hogy sikerrel jártam, dugványról is szaporítható ez a növény (persze a végleges átültetés után lesz az igazi).

<a href="http://kepfeltoltes.hu/090408/DSCF3309_cr_www.kepfeltoltes.hu_.jpg"> 1.</a>
<a href="http://kepfeltoltes.hu/090408/DSCF3310_cr_www.kepfeltoltes.hu_.jpg"> 2.</a>
<a href="http://kepfeltoltes.hu/090408/DSCF3311_cr_www.kepfeltoltes.hu_.jpg"> 3.</a>
<a href="http://kepfeltoltes.hu/090408/DSCF3312_cr_www.kepfeltoltes.hu_.jpg"> 4.</a>
<a href="http://kepfeltoltes.hu/090408/DSCF3313_cr_www.kepfeltoltes.hu_.jpg"> 5.</a>
<a href="http://kepfeltoltes.hu/090408/DSCF3314_cr_www.kepfeltoltes.hu_.jpg"> 6.</a>

Előzmény: Jani71 (1496)
leveste Creative Commons License 2008.12.07 0 0 1681
Szia pyracantha!

Köszönöm a választ.
Közben olvastam egy érdekességet a gledícsiáról, fogyasztható a termése, őrölve, lisztként.
.
Rájöttem, hogy elböktem valamit.
A gledicsiát én koronaakácnak ismerem. A krisztustövis más faj, cserje. (Paliurus spina-christi)
Üdv:
Levente
Előzmény: pyracantha (1680)
pyracantha Creative Commons License 2008.12.07 0 0 1680

Üdv.!

A Gleditsia magot - tavasszal - vetés előtt forrázni kell: egy nagyobb edény fölé fémszitába helyezzük a magvakat, ráöntjük a forró vízet, majd letakarva gőzöljük kihűlésig. Utána azonnal vetni kell... (A magvakat addig - a termésből kifejtve - szárazon tároljuk). Létezik tövísmentes alak is: G. tr. f. inermis.

Vadon - nagyobb állományok alatt -   spontán is kikel és begyűjthető (karógyökerű!)

Előzmény: leveste (1679)
leveste Creative Commons License 2008.12.05 0 0 1679
Sziasztok!
Gleditsia triacanthos - krisztustövis szaporítása érdekelne, légyszi, aki ismeri, írjon pár sort.
Köszi előre is:
Levente
magyarliba Creative Commons License 2008.11.22 0 0 1678
Azt elfelejtettem leírni, hogy hagyományos betonoszlopok voltak az egyik helyen, a másiknál akácoszlopot használtak. Mindkét helyen rendesen leásva, de nem betonozva. Oszloppal együtt fordultak fel mindenütt...:((( Ja, és elég húzós az ára, de semmi konkrétat nem tudok. Talán nekünk olcsóbban megszámolják, mint a külföldieknek.
Előzmény: RCTiv (1677)
RCTiv Creative Commons License 2008.11.21 0 0 1677
köszönöm, úgy látom most már bőven van időm :) és igen a rögzítést jólmeg kell oldani, és ezek szerint erősen megfogja a szelet.
Előzmény: magyarliba (1675)
atomgond Creative Commons License 2008.11.20 0 0 1676

OFF

Igazad van, elnézést.

Sajnos nem hagyhattam ki, hiszen csodás példa a képmutatásra...Nem a macska volt a lényeg, hanem a környezethez való viszonyunk, elveink, és azok következetes betartása. Ha valaki elvárja a szomszédjától, hogy az tűrje a macskáját, akkor neki is tűrnie kell a szomszéd elburjánzó bambuszát. Miután a két probléma teljesen azonos! Téma részemről is lezárva, már csak azért is, mert ennél több és tényszerűbb igazolásra nincs szükségem egy régi vitát illetően. ;-) A hölgy öngólt rúgott.

Mindenkitől elnézést az OFF miatt.

ON

Előzmény: agicza (1673)
magyarliba Creative Commons License 2008.11.19 0 0 1675

A szomszédos faluban több helyen is láttam vesszőből kerítést. Valami Győr/Szigetköz környéki ember készítette, ő hozta ide az anyagot is. Ha gondolod, utánakérdezhetek, de nem ígérek gyors választ. Az egyik tulajt ismerem, ő Salzburgban lakik, ilyenkor ritkábban jön ide.

 

Ez a vessző nem drótkerítésre lett rögzítve, hanem az oszlopok között a vesszőn és a feszítődróton kívül más nem volt. Majdnem sírva fakadtam, amikor egy téli viharos szél után megláttam mindet kidőlve..:((( Jó vitorla, főleg a kisalföldi nyargaló szeleknek...

Előzmény: RCTiv (1663)
ZsuR Creative Commons License 2008.11.19 0 0 1674
Azt hiszem, ennyi eleg volt - nem is kell tobb reagalas. Koszi neked :))!
Előzmény: agicza (1673)
agicza Creative Commons License 2008.11.19 0 0 1673
OFF Ezt nagyon nem kéne. Főleg itt nagyon nem kéne, van erről is szaktopic, a macskák pedig kiváló rágcsálóirtók, az enyémek legalábbis. Úgyhogy peace, pls.
ON
Előzmény: atomgond (1672)
atomgond Creative Commons License 2008.11.19 0 0 1672

Nagyon ovatosan a bambusszal... a szomszede elszabadult, es ha tavasszal nem teszi rendbe, oda a jo kapcsolatunk!!!

 

Nocsak? És hol marad a fene nagy együttérzés, tolerancia, amit a macskáid miatt a szomszédjaidtól (és mindenki mástól ) TE alaptételként elvársz?

Na a Te toleranciád is csak addig tart, amíg nem te vagy a szenvedő alany.

 

A bambusz legalább szép és hasznos, ellenben a macska...

Előzmény: ZsuR (1667)
H__G Creative Commons License 2008.11.19 0 0 1671
Wow, sosem hittem volna, hogy 7000-es szaktopik van róla, de majd beleolvasok, köszi!
Előzmény: ZsuR (1670)
ZsuR Creative Commons License 2008.11.19 0 0 1670
Nem utalom - sot!!! De nem hittem el amikor mondtak, hogy ha egyszer nekiindul... a betont is szet tudja nyomni. Karnyi vastag gyokerei csak rohannak a fold alatt, es feljon valahol. Feltem a haz alapjat es a tavam foliajat.


Sokat dolgztunk es sokat koltottunk ra...
Előzmény: H__G (1668)
H__G Creative Commons License 2008.11.19 0 0 1669
egy ilyet jól el tudok képzelni, nincs "elszabadulva", max egy kicsit itt-ott meg kéne stukkolni

(forrás: tuja.hu)

H__G Creative Commons License 2008.11.19 0 0 1668
Mekkora területre ültettd, hogy így megutáltad?

Vagy másképp kérdezve, mekkora a minimális terület ami kell neki?

És mivel kell "megfogni"? Betonszegély?
Előzmény: ZsuR (1667)
ZsuR Creative Commons License 2008.11.19 0 0 1667
Nagyon ovatosan a bambusszal... a szomszede elszabadult, es ha tavasszal nem teszi rendbe, oda a jo kapcsolatunk!!! Most fogom kiszedni a meglevot az en kertembol (amit hulye fejjel akarattal ultettem), es soha tobbet bambusz.

Amugy azonnal takar, gyonyoru, a madarak szeretik, a susogasa hihetetlen, es altalaban szep latvany, csak... nem kicsi helyre valo.
Előzmény: H__G (1666)
H__G Creative Commons License 2008.11.19 0 0 1666
Köszi szépen, látod, a bambuszra nem is gondoltam, pedig sokat nézegettem a tuja.hu-t (is)

Tavaszelőn sokszor áll ott vagy 10 cm talajvíz, de a mostani szárazabb időben is megmarad a nyoma pl. a kocsikeréknek.

Azért a sövény alját egy olyan 1,20 szélességre be kéne korlátozni (leginkább a kerítés lábazat miatt), feljebb lehet terebélyesebb, max kinyúlik az utcára a drótkerítésen keresztül :-)
Előzmény: kisszszoros (1656)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!