Keresés

Részletes keresés

luci87 Creative Commons License 2017.09.23 0 0 2916

Erdekes,ezt meg nem hallottam. .van errol valahol esetleg kep,a drotos eljarasrol?

Előzmény: Ali-bá (2915)
Ali-bá Creative Commons License 2017.09.23 0 0 2915

A drótos elszorítás úgy a legjobb, ha a gyökereztető földben van, mert a gyökerek leginkább a drót közelében indulnak fejlődésnek. (Én puha aluminium drótot használok. Kétszer szorosan körültekerem, azután a két végét összecsavarom fogóvl. Így biztosan nem bomlik ki.)

Előzmény: unartis: (2914)
unartis: Creative Commons License 2017.09.23 0 0 2914

Őszibarackot mint írtam nem volt még szerencsém bujtással szaporítani, de jó hogy leírtad, jó ezt tudni, hogy egyes típusoknál, fajtáknál is működik!

 

Idén szeptember elején fügén végeztem légbujtást, mert rossz fele nőnek egyes ágai, félbe vágott PET palackba tett komposztba tettem alul egy késsel elvágtam körbe.

Érdemes lett volna dróttal elszorítani az alját a bujtás alatt, ha ezt nem tettem még ér valamit, ha most megcsinálom?

Előzmény: Ali-bá (2910)
unartis: Creative Commons License 2017.09.23 0 0 2913

Biztos szépek lesznek az új helyükön!

Előzmény: luci87 (2909)
unartis: Creative Commons License 2017.09.23 0 0 2912

...tehát érdemes idén is próbálkozni, és bízni a télben, hogy kegyesebb lesz mint legutóbb!

Előzmény: luci87 (2908)
unartis: Creative Commons License 2017.09.23 0 0 2911

A 2016-2017-es tél hosszan tartó hideg tél volt(ha még nem is volt -20 c°, mert nálunk néhány napig volt csak -16 c° hajnalban, átlagosan -5- -7 c° volt de másfél hónapig tartott),ami után egy aszályos tavasz és száraz nyár következett.

 

Az őszi dugványozás általában sikerülni szokott átlagos teleken, a legutóbbi esetben viszont nagyon nem kedvezett az idő, a tűztövis dugványaim korábban sikerültek, most a legutóbbi télen mind kiszáradt a földbe fagyás miatt.

Előzmény: luci87 (2908)
Ali-bá Creative Commons License 2017.09.22 0 0 2910

Igazad van, az én tapasztalatom is igazolja. (Őszibarackot nem, csak GxN15 és GF677 őszibarack alanyokat szaporítottam bujtással. Hogy biztosabb legyen a bujtott vesszőt tőben szorosan elkötöttem dróttal. 1 év alatt meggyökeresedtek.)

Szőlőt, buxust, kecskerágót, fagyalt, tűztövist, narancsepret kötözés nélkül is sikeresen /80-100%/ bujtottam.

Előzmény: unartis: (2907)
luci87 Creative Commons License 2017.09.22 0 0 2909

Most jöttem a kertészetből,vettem pár kis cserjét,olcsó volt.Tarka levelű som,.fehér,vörösvesszejű,rózsalonc, színes levelű,és sima...most ennyit tudtam elhozni, biciklivel voltam.Legközelebb kocsival megyübk, több befér..

luci87 Creative Commons License 2017.09.22 0 0 2908

Tavaly ilyenkor próbálkoztam fagyal szaporítással,(dugvány)egy se maradt meg,lehet,hogy tavasszal érdemesebb vesszőt vágni,úgy jobban megmarad?Próbaképp vágtam aranyeső, rózsalonc, csodasövény fagyal ágakat megint.Vízbe raktam egy részét, hátha kigyökeresedik...másik részét földbe.Tavasszal majd megint,egyszer hátha sikerül.Olvastam, hogy érdemes gyökereztető hormont is használni.Van aki dícsérii, van aki nem...

Előzmény: unartis: (2907)
unartis: Creative Commons License 2017.09.22 0 0 2907

A bujtás és a dugványozás hasonló folyamat, csak az első esetben nem vágjuk le az anya(alany=klón) növényünkről a hajtást, így biztosabb az eredése, egyfajta felkupacolásos módszerrel lehet, így biztonságosan szaporítani növényeket, amelyek egyébkét is meggyökeresednének dugványként, a légbujtás is jó dolog, amikor nincs olyan ága amit le tudunk hajtani akkor felvisszük az ágak szintjére :D

Az őszibarackot hallomásból tudom, hogy szemzéssel szokták szaporítani, magonc alanyra szemezve a nemest.

Elvileg a bujtásnál a föld alá kerülő részekről el kel távolítani a levelet, mert az rothadhat ami nem biztos, hogy segíti a gyökérképződést!

Előzmény: luci87 (2906)
luci87 Creative Commons License 2017.09.21 0 0 2906

Az igen!!! Bujtással??? A szőlőt csak dugványozással hallottam,de a barackot végképp nem tudom, hogyan?

Tavaly a fiamnál bujtással szaporítottam babérmeggy bokrot,3 ágát lehajtottam,beföldeltem,most levágtam, mindhárom ág gyökeres lett.De így,hogy teljesen a földbe ásom, csak a teteje marad ki, még nem próbáltam.Hogy lehet, hogy nem rohad el az egész?

Előzmény: Ali-bá (2905)
Ali-bá Creative Commons License 2017.09.21 0 0 2905

Őszibarack alanyokat és szőlőt is így szaporítok.

Előzmény: luci87 (2904)
luci87 Creative Commons License 2017.09.20 0 0 2904

Ez nagyon jo otlet,ki fogom probalni.Gondolom mas novennyel ( csarjevel)is lehet.

Előzmény: Ali-bá (2135)
Mohar Creative Commons License 2017.09.20 0 0 2903

Sziasztok!

 

A kert egyik oldalára kökény-sövényt szeretnék ültetni. A fő cél igazából a bogyó-szüretelés, de már nem maradt más hely neki a kertben, ezért nem gondolkozom a többi sövényfajtában. Az aggályom az, hogy vajon mennyire hajlamos átmászni a kökény tősarjakkal a szomszédba? Még csak a határban láttam kökényt, ott viszont burjánzik mindenfelé a sarjaival. A jelenlegi szomszédok ugyan szántják a területet és kukoricát vetnek oda minden évben, addig nemigen okoznak gondot - de ha egyszer eladják beépítésre (évek óta csak nyűg nekik a telek), nem szeretném, ha az új tulajok emiatt kiirtatnák...

luci87 Creative Commons License 2017.09.20 0 0 2902

Otthon a kertünkben mályvacserje,és orgonasövény van, utóbbi már ott volt,mikor vettük a házat,azaz nagyon öreg.Próbáltam sarjakat ültetni, de elég lassan nőnek.A mályvacserje is már vagy 15 éves,jó nagy,azt már mi ültettük,

Lent a teleken is van,de a talaj rossz,és nejezen fejlődnek, meg ugye locsolva sincsenek sűrűn.Ezért gondolkodom igénytelen,és olcsó megoldáson.

Előzmény: unartis: (2901)
unartis: Creative Commons License 2017.09.20 0 0 2901

Szia luci87!

 

A fagyal nő a legnagyobb intenzitással, igaz csak télizöld ami azt jelenti, hogy keményebb teleken a lombja lefagy, de igen korán, az elsők között(február végén, márciusban) kilombosodik, előnye, hogy olcsó, illetve könnyen nevelhető dugványról.

Ha örökzöldben gondolkozol, a tűztövis elég strapabíró, és szépen takar, csak néhány év amikorra takarni fog! A csodasövényt a la turkesztáni szilt nem ajánlom, mert meggyűlhet vele a baj, mert fa, hamar takar, de havi rendszeres karbantartást igényel.

Előzmény: luci87 (2900)
luci87 Creative Commons License 2017.09.18 0 0 2900

Olvasgatom a fórumot, nagyon jó.

Én is pont erre a megoldásra gondoltam nálunk.

Röviden,házunktól 60 km re van egy horgásztanyánk, egy hónapban kb 2x tudunk lemenni.A szomszéd rendes, de néha elfelejtkezik arról, hogy esetleg zavar minket a benzines fűnyírójával.

Pl. leültünk estefele szalonnát sütni, erre ahogy megérkeztek kb. rögtön, elkezdtek a drótháló kerítéstől ne messze benzines fűnyírózni.Lőttek a meghitt sütügetésnek..

Az az oldal az övé, zöld drótháló van rajta.

Mivel erre nem futtathatok semmit,én is azt találtam ki,lugast csinálok, van itthon borostyán, vadszólő is.

De nem tudom még, a férjem mennyire lesz lelkes a lugaskészítéshez.

Ezért egy másik alternatíva, gyorsan növő cserjéket, bokrokat ülteni a kerítés elé kb 1 m re, az se baj ha örökzöld,sőt. Tuját hasonlót nem akarok, drága,sok kéne belőle, és nem biztoa hogy megmarad, ritkán tudnánk locsolni, és a talaj se túl jó..

mit ajánlanátok?

Előzmény: unartis: (2823)
Fildorado Creative Commons License 2017.09.17 0 0 2899

Ali-bá, unartis: köszönöm!

unartis: Creative Commons License 2017.09.17 0 0 2898

Szia!

 

Kb 30-40 cm tőtávolságra tettem a töveket, kicsit eltolva egymástól, tehát két közeli sorban, cikcakkban, sűrűn kellett felülről nyírni, hogy jól elágazzon, tehát pl 30 cm magasságig, utána 50 cm magasságig és így tovább....

Előzmény: Fildorado (2896)
Ali-bá Creative Commons License 2017.09.17 0 0 2897

Ha rövidre metszed évente kétszer, akkor képes nagyon besűrűsödni, mert az oldal ágai derékszögben nőnek és sok van.

Előzmény: Fildorado (2896)
Fildorado Creative Commons License 2017.09.17 0 0 2896

A tűztövis metszéséről (hogy jó sűrű és kompakt legyen) tudnál írni pár szót?

Előzmény: unartis: (2891)
unartis: Creative Commons License 2017.09.17 0 0 2895

Szia Zsur!

 

Ötletesek!

Előzmény: ZsuR (2893)
unartis: Creative Commons License 2017.09.17 0 0 2894

Szia Tozatu!

 

Az lenne a cél hogy átláthatatlanul takarjon, a többit is ilyen módon telepítettem, semmi baj velük, amúgy a régi telepítés ágai is ahol földet érnek, ott meggyökeresednek, volt szerencsém tapasztalni.

Előzmény: Tozatu (2892)
ZsuR Creative Commons License 2017.09.07 0 0 2893

Tetszenek ezek a keritesek - gyorsan nonek... 

Tozatu Creative Commons License 2017.09.06 0 0 2892

Nem lesz sűrű a kis tűztövis?Nagyra meg tud nőni egyedül is.

Előzmény: unartis: (2891)
unartis: Creative Commons License 2017.09.01 0 0 2891

szervizút a kerítés felől:

Előzmény: Ali-bá (2887)
unartis: Creative Commons License 2017.09.01 0 0 2890

Erre a részre, hézagpótlásra kerültek a kicsi tűztövisek:

 

Pyracantha 'Red column':

 

Előzmény: unartis: (2889)
unartis: Creative Commons License 2017.08.30 0 0 2889

Kalandos utazás után megérkeztek a kis tűztövisekből, a  Red column fajta töveim, 5 tövet vettem. Tegnap délig dolgoztam, így a munkahelyre kértem a csomagot, remélve, hogy addig szállítják, 12.00 után kézbesítették, így elkerültem az átvételt az MPL futár nem hívott fel, így vissza kellett mennem a munkahelyre, miután kiderült, hogy ott hagyta, tegnap el is ültettem, tőzegbe jól begyökeresedett kicsi növényeket küldtek, igyekeztem jó komposztos földbe telepíteni a végleges helyükön. 400HUF/ darab áron vettem ezeket  a kb 10-15 cm-es töveket.

unartis: Creative Commons License 2017.08.30 0 0 2888

A sövény előtt van 1 datolyaszilvafa és 3 db Asimina triloba/indián banán csemete, ebből az utóbbi három kis fából látszik az egyik. Még viszonylag új telepítés mind, mert kb 3 éve lettek kiültetve a helyükre.

Előzmény: Ali-bá (2887)
Ali-bá Creative Commons License 2017.08.29 0 0 2887

Ügyes megoldás a szerviz út!

 

A narancsszínű tűztövis előtt /első kép/ egy kis cseresznyefa igyekszik?

Előzmény: unartis: (2886)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!