Keresés

Részletes keresés

Goldman Emma Creative Commons License 2023.09.20 0 0 4155

Sajnos semmi többet.

Előzmény: nyaklánc11 (4154)
nyaklánc11 Creative Commons License 2023.08.01 0 0 4154

Szia!

Mi is most (2023.szeptember) szervezzük az osztálytalálkozónkat,. Sikerült valamit megtudnod Mincza Péter tanárunkról? 1969 és 1973 között volt a biológia tanárunk. eddig nem sikerült találnom semmit, csak az álialad is írt Fazekas emlékkönyvet. . Várom válaszodat, köszönettel,

Donga Katalin

 

Előzmény: Goldman Emma (4153)
Goldman Emma Creative Commons License 2023.02.12 0 0 4153

Szia,

a Fazekas jubileumi évkönyvében megtaláltam mint biológiatanárt, de nem derül ki, mikor tanított ott. Aztán a nyolcvanas években a Felsőoktatási Szemlében publikált egy dr. Mincza Péter, de a lappal együtt nyoma vész, nincs róla későbbi adat. Ugyanígy Mincza Péternéről (Tasnádi Anna) sem, aki a nyolcvanas évek elején írt egy alapvetést az úttörőmozgalomról. Ők egyébként csoporttársak voltak az egyetemen, itt van az egész csoport, sajnos Sahin-Tóth Gyula biztosan meghalt, megtaláltam a gyászjelentését. 2013-ban vehették (volna) át az aranydiplomájukat.

 

 

Ja, és megtaláltam a ti tízéves érettségi találkozótokat is a Népszavában. :)

 

 

Előzmény: HorváthLaci (4152)
HorváthLaci Creative Commons License 2022.09.22 0 0 4152

Sziasztok! Horváth László vagyok. 1972-ben értem a Madáchban, a német-orosz tagozaton. 

Kérdésem, hogy tud-e valaki arról, hogy Mincza Péter tanárúrról mit lehet tudni, miután a hetvenes években ement az iskolánkból. A neten semmi nincs róla. Köszönöm előre is. 

Goldman Emma Creative Commons License 2013.08.13 0 0 4151

Nem tudja valaki: Hoffmann Rózsa most Mészáros igazgató úrról is döntött?

És ha igen: ???

 

tucatnev Creative Commons License 2013.06.05 0 0 4150

Ott volt. Az utana kovetkezo evben is.

Előzmény: rossgeller (4148)
Goldman Emma Creative Commons License 2013.04.17 0 0 4149

Véghelyi igazgató úrnak ma van a 90. születésnapja. Isten éltesse.

rossgeller Creative Commons License 2012.03.05 0 0 4148

Valaki tudna segíteni esetleg - 1995ben hol volt a gólyatábor? Két napja megőrölük, most Nagyvisnyó rémlik, de nem mernék megesküdni :)

r_bendegúz Creative Commons License 2011.04.14 0 0 4147

Vomák, az alanti meghívót most kaptam.

r_b

 

Május 13., péntek, 17 órától:

 

Szeretettel várunk Benneteket iskolánk alapításának 130. évfordulója alkalmából rendezett iskolatalálkozóra a Barcsay utcába.

Műsortükör

17 – 1900 óráig Nosztalgia órák (www.mig.hu/hu/130)

19 00 Ünnepélyes megnyitó Pachmann Péter és a Vox Voluptatis közreműködésével és Bártfai díj átadása (a díjakat átadja Rajnai Gáborné és dr. Sebesi Judit)

- filmek, képek a Madách életéből

-  retro  disco az aulában

- iskolatörténeti kiállítás az osztálytermekben

- fotó- és képzőművészeti alkotások a Madách múltjáról és jelenéről

- osztálytalálkozók,

- sörsátor az udvaron

Belépődíj 500,- Ft, amelyért a színvonalas és (reméljük) felejthetetlen programokon kívül – egyebek mellett – megajándékozunk egy egyedi „Madáchos” 130 forintossal.

A rendezvény teljes bevételét az iskolai tűzfal – már régóta esedékes – felújítására fordítjuk.

 

(A május 11-én 13 órakor a Madách Színházban tartandó díszünnepségünkre még korlátozott számban várja jelentkezéseteket Rajnai Éva „néni”.)

 

e_dora Creative Commons License 2011.02.19 0 0 4146

Sajnos Maurics András, a Karabély és Flash együttesek basszusgitárosa is távozott közülünk.

Goldman Emma Creative Commons License 2010.12.15 0 0 4145

Jó ötlet. Más?

Előzmény: giornalista (4144)
giornalista Creative Commons License 2010.12.15 0 0 4144

na, legyen az idén is egy hozzászólás

Goldman Emma Creative Commons License 2009.03.21 0 0 4143
Egy nagyon rossz hír.
Goldman Emma Creative Commons License 2008.10.27 0 0 4142
Vazze, Pásztor Árpád Klauzál utcai gimnáziuma senkit se érdekel?! :-)) Pedig most, hogy végigolvastam a művet, közölhetem: a szerző végül maga is odajárt, a bérházban csak négy osztály működött (utána a Markó utcai főreálba vitt az út), és Köpesdy igazgató úr szép szavakkal van emlegetve. Na, hát ennyi nagyjából.
r_bendegúz Creative Commons License 2008.10.27 0 0 4141

Amennyiben a http://madach.gondola.hu website-ra gondolsz, a szerkesztő IRL neve megtalálható a címlapon, amely levélírási lehetőséget is felajánl.

r_b.

Előzmény: e_dora (4140)
e_dora Creative Commons License 2008.10.24 0 0 4140
kösz, akkor kié a lap, vagy van vki a gondolás cím végén?
Előzmény: r_bendegúz (4139)
r_bendegúz Creative Commons License 2008.10.24 0 0 4139

itt válaszolok, mivel a "reply"-jal a feladó címére /...@freemai.hu (sic!)/ küldött válaszomat visszadobta a mailer daemon:

 

"Szia, sajnos nem áll módomban. Nincs hozzáférésem, sosem volt."

r_b.

Előzmény: e_dora (4138)
e_dora Creative Commons License 2008.10.24 0 0 4138
írtam neked yahoora
Előzmény: r_bendegúz (4135)
Goldman Emma Creative Commons License 2008.10.24 0 0 4137
Képzeljétek, mit találtam tegnap este. Van egy könyv, Pásztor Árpád írta Muzi címmel a harmincas években. Visszaemlékszik benne józsefvárosi gyermekkorára és a Múzeumkertre, tiszta Pál utcai fiúk, csak a líra nélkül. 1887 körüli a dátum, és leír egy hatalmas grundcsatát, ahol több iskola gyermekei csaptak össze. Különös jelentőséggel bír, hogy a "Klauzál utcai gimnázium" gyerekei hová csatlakoznak. (A jókhoz, egyébként.) Na mi az a Klauzál utcai gimnázium? Na mi? Hát természetesen a Madách, amely - míg 1892-ben el nem készült az új iskolaépület - egy Klauzál utcai bérházban működött. Klauzál utca 10. azt hiszem, szép, kopott, emeletes ház, most készülnek lebontani.
tucatnev Creative Commons License 2008.07.12 0 0 4136
kik lettek nyugdíjasok?
Előzmény: r_bendegúz (4135)
r_bendegúz Creative Commons License 2008.05.30 0 0 4135

All,

Ma dách! Tárt kapu, nyílt nap.

 

- 5-től: ünnepélyes elköszönés végleg nyugállományba vonuló TíCsőröktől.

- 6-tól: sürgés-forgás-sörzés az udvaron.

r_b.

 

Kedves volt Diákunk!

      A Madách Imre Gimnázium Őszikék Alapítványa a pedagógusnap alkalmából május 30-án 17 órától öregdiák-találkozót szervez.

    Az ünnepélyes első órában köszöntjük az évtizedek óta itt tanító és most (vagy az elmúlt tanévben) nyugdíjba vonuló tanárainkat.   Ekkor kerül sor a „Bártfai Ödön Emlékérem” idei átadására is. (Az emlékérem alapítását az 1975-ben érettségizett évfolyam kezdeményezte, hogy Bártfai Ödönnek, a Madách Imre Gimnázium diákjai és tanárai körében köztiszteletnek örvendő, kiváló pedagógusnak méltó emléket állítson.)

    Ezt követően egy óriási bulira, egymásra-találásra, nagy nosztalgiázásra hívunk benneteket az alma mater sokat látott falai közé. (A sörsátor segít majd a hangulat tovább fokozásában, diákhagyományokra való tekintettel zsíros kenyér is lesz.)

      Belépés délután 5-től, a tantermek azonban már 4 órától rendelkezésre állnak az osztályok külön összejöveteleire. Belépődíj és regisztráció nincs, de osztálytalálkozót (osztályprogramot) és/vagy emléktábla-avatást csak előzetes megbeszéléssel lehet tartani. Szeretnénk április végéig egy előzetes bejelentkezést is, hogy tudjuk, hány ember részvételére számíthatunk (a büfé nagysága miatt).

Jelentkezni a   madach@mig.hu   vagy   evaneni@mig.hu címen lehet.

 

Budapest, 2008. április 7.   

 

                         Rajnai Éva                                       Mészáros Csaba            A Madách Imre Gimnázium                   a Madách Imre Gimnázium        Őszikék Kuratóriumának elnöke                             igazgatója
fogu Creative Commons License 2008.04.06 0 0 4134
Tudtok valamit azokról, akik 1958-tól velem egy osztályba jártak? Májusban találkozót szervezünk!
byGúnár Creative Commons License 2008.01.18 0 0 4133

Holnap, 2008, január 19én, szombaton koncert a Benczúr klubban, A Hónap Koncertje sorozatban! Fellép a VODKU (ex Vodku V Glotku)!!! VI.ker., Benczúr u. 27, a Benczúr Ház, a Postás Művelődési Ház pinceklubjában, a Hősök teréhez közel, a Bajza utcai földalatti megállótól kb. 2 percre!!!
tucatnev Creative Commons License 2007.06.25 0 0 4132
Mondjuk Bölény miatt.
Előzmény: e_dora (4131)
e_dora Creative Commons License 2007.06.19 0 0 4131
egyébként miért nincs még összevonva a régi topikkal ez és minek van kettő?
e_dora Creative Commons License 2007.06.03 0 0 4130

wiw?

Előzmény: Bojár Cassino (4129)
Bojár Cassino Creative Commons License 2007.06.03 0 0 4129
Hello MIG-esek! Segíisetek Faragó Marinak megtalálni az '58-ban végzett IV.D. osztályt. Minden infóért köszönet a VOMA-któl. (szaszfaimaria@freeweb.hu) Kérdezzétek meg a nagyikat is.
giornalista Creative Commons License 2007.03.15 0 0 4128

Megejtődött kedden a könyvbemutató. Enyhén szólva is megható volt.

 

Én most voltam először huzamosabb ideig (5-10 percnél tovább) ismét a Madáchban tavalyi érettségim óta, és eleinte szokatlan volt. Hiszen teljesen más formában jelentem meg, más céllal mentem, nem diák voltam, hanem érdeklődő, stb.

 

Maga a könyv remek, de a bemutatása is nagyon jól sikerült. Két beszéd után a 9D-sek egy előre összeállított műsor keretein belül az évkönyvből olvastak fel, idéztek. Elképesztő volt látni, ahogy 1-1 (az interjúkban elhangzó) név után az idős emberek rögtön egymásra néztek, mosolyogtak, helyeseltek, bólogattak, vagy egy röpke megjegyzést tettek az évekkel ezelőtt őket tanító tanárra. Biztos, hogy a nevek és a hozzájuk kapcsolódó események hallatán történetek tucatjai elevenedtek meg bennük. Nagy élmény volt. Remélem, 30-40 év (vagy több) múlva én is átélhetek majd hasonlót.

 

A könyvbe még nem olvastam bele, de első ránézésre nagyon igényes, és külön öröm, hogy a mi interjúnk nyerte a zsűri díját :)

 

Aki nem sajnál rá 3500 forintot, javaslom, hogy vásárolja meg.

giornalista Creative Commons License 2007.03.08 0 0 4127
17:00, a helyszínt nem tudom. Tippem: díszterem, esetleg az Almássy szabadidő központ.
Előzmény: r_bendegúz (4126)
r_bendegúz Creative Commons License 2007.03.07 0 0 4126

giornalista,

hánykor, melyik teremben?

r_b.

Előzmény: giornalista (4125)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!