Keresés

Részletes keresés

dalia Creative Commons License 1999.08.15 0 0 2
Kritika...

Szerintem egy hasznos dolog, amivel nagyon okosan kell bánni, hogy hasznos legyen, és ne romboljon.
Igen, köbnnyen válhat az optimizmus ellenszerévé, ezért kell vele nagyon vigyázni. A kritika ugyanis frusztrál. Ha nem a megfelö helyen, a megfelelö idöben és föképp nem a megfelelö módon alkalmazzák, akkor nagyokat tud rombolni, mély sebeket okoz, megrengetheti az ember teljes önbizalmát, önképét egy rosszul odadobott kritikus mondat. Mert szerintem, sose szabad elfelejteni, hogy a kritika lehet jogtalan is! Ezt pedig felmérni, hogy vajon jogos v. nem, igen nehéz, higgadt önismeret, vagy sok idö kell hozzá. Mert a hibás kritikával nagyon jó kis komplexusokat lehet belenevelni az emberbe. Aztán évekig dolgozhacc mire kineveled magadból... :)))

Ugyanakkor, ha jól alkalmazzák, akkor javit, rávilágit az ember hibáira, akkor hasznos.

feri7 Creative Commons License 1999.08.15 0 0 1
Most mi is a téma? Ha a kritika, akkor én nem értek egyet veled. A kritika mindig jó (feltéve, ha nem öncélú, de akkor az nem is kritika, hanem cikizés). Én rengeteget szoktam mindent/mindenkit kritizálni, ami talán nem túl kellemes az alanyoknak, de aki megérti, az nem haragszik meg érte. Cserébe viszont én is szívesen veszek minden kritikát (nem személyeskedést!). Tényleg. Szerintem ez viszi előre a dolgokat.
stika Creative Commons License 1999.08.15 0 0 0
Hja, kritizálni mindíg könnyű. Az átkosban is örök téma volt a TV műsor. Pedig leszámítva, hogy a hazug politika szócsöve volt, sokkal nívósabb műsorok voltak. Mára mindent elöntött a kultúrmocsok.
quit Creative Commons License 1999.08.15 0 0 topiknyitó
Úgy érzem túl sokat kritizálunk feleslegesen.
Kritizáljuk a tv műsorokat,az újságokat,
egymást,stb.Ezt természesen saját magamra is értem,de ritkán gondolunk
arra ,hogy a kritika hasznán túl (mert
aláírom,hogy sokszor hasznos)mennyi
negatív energiát gerjesztünk magunkban
mesterségesen.A médiát meg amúgy is hiába kritizálja az ember az így is úgy
is szarkupac marad.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!