Keresés

Részletes keresés

ásítósmacska Creative Commons License 2 perce 0 0 570690

Itt volt a hsz., most már csak a reakció látszik. Bódvaszilas volt a helyszín..

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9005529&go=78867998

Előzmény: ásítósmacska (570689)
ásítósmacska Creative Commons License 10 perce 0 0 570689

Vagy tíz évvel ezelőtt mesélte itt valaki, hogy osztálykiránduláson volt a gyereke, és ott valahol a környéken egy bungalós kempingben szálltak meg. Amíg az osztály kirándult, a dicsakok kirámolták a faházakat. :(((  Akkor egy ilyen beszámoló még törlést ért itt... :( 

Előzmény: A-dani (570688)
A-dani Creative Commons License 15 perce 0 0 570688

3 éve nyaraltunk szeptemberben pár napot Hernádvécsén, egy régi kastélyban volt a hotel, ami teljesen kiváló volt, a legjobb mindenből, meg meseszép, de körülötte nem láttál egy fehér embert se, és ott is az volt ,hogy az út közepén trécseltek, és csak akkor mentek odébb mikor már ott voltál pár méterre tőlük. A kastély/szálloda meg méteres betonfallal körülvéve és távirányítós kapu volt. Az egész környék ilyen volt. 

Másik szép hely volt még idén Miskolc, Lillafüredi kirándulás után lementem a kisvasút végállomására és térképpel a kézben elindultam a régi megszüntetett nyomvonalon a ládi rakodó felé, keresve a kisvasút régi nyomait. Ládi rakodó után pedig egy felújított iparvágányon gyalogoltam, mikor egyszer egy putrisor tűnt fel bal oldalról, én meg megyek ott telepakolva kamera, fényképezőgép, mobiltelefon ( azon volt a térkép).  Mindent elraktam és út csk előre volt, de mire kirajzottak és beindult az IFF programjuk szerencsére volt egy mellékutca jobbra, ahol gyártelepek voltak, biztonsági őrökkel terepszínű arcot vágva jobbra bedöntéssel arrafelé mentem azzal ,hogy ha utánam szalad valamelyik akkor nyúlcipő és berohanok a kb. 10 méterre lévő gyárba, ahol portás/szekus volt. De szerencsére nem jöttek, kicsit odébb találtam egy buszmegállót is, kb. 5 perc múlva jött busz és a diósgyőrnél lévő buszvégállomásra ment a villamosmegállóhoz közel.

Előzmény: ásítósmacska (569673)
A-dani Creative Commons License 20 perce 0 1 570687

Szerencsére Tornanádaska felé 3 részes Bz ment és a 2. pótkocsiba már alig volt utas, még az autós kamerát is ki tudtam tenni a szélvédőre, ami csak mérsékelten volt koszos, így végül tudtam videózni a vonalat végig. 

Mátészalkai élmények is voltak tavaly meg tavalyelőtt mikor vonalakat utaztam be, Az állomás előtt fotóztam buszokat, mikor gyanúsan sokan kezdtek lenni így inkább elrakta ma gépet az oldalamon lógó fotóstáskába, ezt ajánlatos az első "mitfotózó' mitkamerázol' nekamerázzá' hee' " előtt megtenni. Tavaly decemberben mikor a Mátészalka-Vásárosnamény-Nyíregyháza volt az útvonal a váróteremben voltak nagyon sokan, és kaját is ott vettem a Fornettisnél, más nem volt és már akkor néztek a mögöttem lévők mikor 5ezressel fizettem, nem is maradtam a váróban, inkább kimentem a peronra és a -12 fokos kinti levegőt választottam. Jó dolog ilyen környéken a MÁV-os póló vagy pulóver ha vasutasnak néznek az ad némi védelmet, pláne mostanában mikor kirakják az állomásokra is, hogy közfeladatot ellátó személy védett, és több jár érte még 8 napon belül gyógyuló sérülés esetén. Ameddig kormánytisztviselő munkakörben voltam mellesleg alapból járt nekem is, de nem biztos, hogy olyan hosszú szó mint kormánytisztvidselő eljut az agyukig, pláne tudják is mit jelent. De azt már a hülye is tudja ,hogy BKV-s, MÁV-os stb. azt ne bántsuk, nem egy ismerősöm mondta, hogy BKV egyenruhába volt mikor ránézett a more és ehúzta a belét a többivel együtt, hogy "há' ezt ná báncsátok BKV-s"Valahogy meglett nekik az infó ,hogy ha közfeladatot ellátó személyt akár csak 8 napon belülivel megpofoz az simán lehet pár év sitt, és ha már van neki felfüggesztett akkor nem ússza meg, amúgy se biztos.

Előzmény: A-dani (570685)
ásítósmacska Creative Commons License 30 perce 0 0 570686

Egy régebbi rövidke beszámoló

Előzmény: A-dani (570656)
A-dani Creative Commons License 45 perce 0 0 570685

Az egyik megálló a temető mellett volt ott vagy 50en szálltak le tobb kiló koszoruval es viraggal ugye halottak napján mentem 

Előzmény: Lovrin (570684)
Lovrin Creative Commons License 13 órája 0 1 570684

Én is csak a vasúti sínek mellett mozogtam. Az állomást nyugodtan körbe tudtam fényképezni, váltótól váltóig bejártam, de azért nem lóbáltam a nyakamban feleslegesen a tükrös gépet.

A vonatnak volt pár helyi utasa, meg érdekes módon pár nemhelyi magyar is (akikért kocsival jöttek, talán Szlovákiából?)

Aztán megérkezett egy borsod volán busz, amiről lezúdult vagy 40 cigánygyerek. Kész India.

A nádaskai vonalon nem csak ez a település a "forró pont", Boldva állomás is egy méretes cigánytelep mellett van. Szendrőládon is a falu 100% cigány. A falu határában jó messzire áll meg a vonat hogy aztán közvetlen közelében elcsattogjon mellette, ami tehát az országos utasszívató MÁV gyakorlat, az itt most nettó szerencse.

---

Kétszer volt hogy vonaton igazán kisebbségben voltam, az ország két átellenes végében:

- Mátészalka-Nagyecsed vonat: na jó, ez ugye hozta a várható értéket :) Rend volt a vonaton, a kaller még el is kezdte büntetni az egyik cigányasszonyt akinek nem volt jegye "há nekem asszonta a zuram hogy szálljak vonatra, de há nem adott pízt" - szépen bepötyögte a kaller az utasleadásit a gépbe, aztán amikor már csak alá kellett volna íratni az utassal a büntetést "hát de én nem tudok ám írni káláuz úr" - és ennyiben maradtak. A határ túloldalán meg nagyon más a helyzet. Átvonatoztam Szalkáról Nagykárolyba, onnan meg volt vissza vonat Debrecenbe Érmihályfalván át. Állok az ablakban, a nyakamból lóg ki a fényképezőgép, Érmihályfalva előtti utolsó megálló Érkörtvélyes - megáll a vonat, vagy 20 cigány áll a megállóban. ....öööö, sziasztok, asszem most átnézek a túloldalra mielőtt valakinek megtetszik a fényképezőm... a túloldalon vannak még 50-en, de tényleg. FFFFuuuuu. Persze az egész vagon üres körülöttem, nahamostezekidefelszállnak... A helyzetet az mentette meg hogy pár percre mögöttünk jött a nagyváradi vonat és arra vártak.

- A másik vonat ahol kisebbségbe kerültem az a Szentgotthárd-Graz. Ahol nem is számítana rá az ember. Igazi mintavasút van ott nyugaton, a GYSEV még csilivilibb is mint az osztrákok, aztán átszállva az ÖBB vonatra volt 1 német utas 1 magyar (én) meg 15 lomis cigány, de ráadásul az az igazán alja réteg, mentek beszerző körútra. Azt hittem, Vas megyében csak képeskönyvből ismerik őket. Visszafelé is kifogtam őket, akkor valami szűzmáriás képpel koldultak végig az egyik a vonatot. Egyébként a túra célja a Feldbach-Bad Gleichenberg vasút volt, azt ajánlom.

Előzmény: A-dani (570656)
ásítósmacska Creative Commons License 15 órája 0 0 570683
ásítósmacska Creative Commons License 16 órája 0 0 570682

"mi setétek tartsunk össze" jeligére...? :-DDDDD

Előzmény: kinetikus (570681)
kinetikus Creative Commons License 16 órája 0 0 570681

Ne kínozd nemérti, leragadt a setétjenőnél.

Előzmény: ásítósmacska (570680)
ásítósmacska Creative Commons License 16 órája 0 0 570680

Mi lenne, ha lenyomnál néhány pgdwn-t...?? már rég túl van tárgyalva. 

Frissebb nincs? :-D

Előzmény: Mancikacica (570678)
Mancikacica Creative Commons License 16 órája 0 0 570678
ásítósmacska Creative Commons License 17 órája 0 0 570677
ásítósmacska Creative Commons License 18 órája 0 0 570676

németpéter....

pffff...

Előzmény: erimre (570675)
erimre Creative Commons License 18 órája 0 1 570675

Pillantás a kilencedikről - Bátran cigányozzunk!

De hirtelen felkapta valaki az elhagyott inget.....

„Nálunk nincs jövője annak az életformának, amely nem a gyerekekért, hanem a gyerekekből akar megélni.”

(Vigyázat, népszaga!)

ásítósmacska Creative Commons License 22 órája 0 0 570674

Rádiókabaré.... Rögtön a legelső jelenet full ON! :-DD

Hallgassátok meg, érdemes! :-D

kinetikus Creative Commons License 25 órája 0 0 570673

Meg a rásszista áram

Előzmény: ásítósmacska (570666)
ásítósmacska Creative Commons License 27 órája 0 0 570672
Előzmény: ásítósmacska (570669)
Ec pec kimehecc a Creative Commons License 1 napja 0 0 570671

Akkor két felmérés kell és utána a számtan közepét kell venni :-)

Előzmény: ásítósmacska (570660)
Mancikacica Creative Commons License 1 napja 0 0 570670

Cigányok és nem cigányok és az integráció a nemlétezőbe

http://civilhetes.net/ciganyok-es-nem-ciganyok-es-az-integracio-a-nemletezobe

ásítósmacska Creative Commons License 1 napja 0 0 570669

Mága Zoltán Ázsiából gyűjtötte be Facebook-lájkjainak jelentős részét az elmúlt két hónapban: 560 ezer rajongója három dél-ázsiai országból, Bangladesből, Indiából és Pakisztánból származik

az ottani thesók ...? :-DDDDD

http://www.kisalfold.hu/szorakozas/maga_zoltan_560_ezer_rajongot_szerzett_azsiabol_ket_honap_alatt/2539649/

ásítósmacska Creative Commons License 1 napja 0 0 570668

ááá, ugyanaz a kötésminta.

Ha pozitív fényben lehet feltüntetni a vonatkozó sötétbőrű etnikumot, akkor néger/cigány/stb.

Ha - az esetek döntő többségében - negatív a kontextus, akkor  amerika / magyar /stb. állampolgár. 

LOL 

Előzmény: bispora (570667)
bispora Creative Commons License 1 napja 0 0 570667

Hát ez Obamánál nem volt kérdés...

Előzmény: lali a lilaló elalélt (570662)
ásítósmacska Creative Commons License 1 napja 0 0 570666

http://faktor.hu/faktor-baleset-nagykoros-vonat-tetejere-maszott-tini-aramutes?source=hirkereso

gyanítom, hogy ON....

Fizikai ismeretek hiánya, plusz "a három fiatal fiú az egyik közeli utcában lakik"

Csam úr Creative Commons License 1 napja 0 0 570665

http://www.police.hu/hu/hirek-es-informaciok/legfrissebb-hireink/felhivasok/besurrano-tolvajokat-keresunk

Haladó hagyomány, ha nincs  három rács öt lakattal, akkor  azt direkt neki hagyták úgy....

ásítósmacska Creative Commons License 1 napja 0 0 570664

Kész szociotanulmány lehet.... :-DDDDD

Előzmény: lali a lilaló elalélt (570661)
ásítósmacska Creative Commons License 1 napja 0 0 570663

ja-ja, a vályogvédők kedvenc kifogása......

LOL

Előzmény: lali a lilaló elalélt (570662)
lali a lilaló elalélt Creative Commons License 1 napja 0 0 570662

és mindig hozzáteszik,hogy aki csak félig cigány,meg negyedrészt az hová tartozik?

Előzmény: ásítósmacska (570660)
lali a lilaló elalélt Creative Commons License 1 napja 0 0 570661

már azon csodálkoznék ha nem lenne.Más, megindult a lomtalanítás nálunk,aránylag normális társaság gyomlálja, uralja a terepet.Sajnos a vezér furgonja pont az erkélyem alatt tanyázik,hol ha nem itt,nekem már csak ilyen szerencsém van.....úgyhogy megy a csapkodás,kalapálás reggel óta

Előzmény: ásítósmacska (570659)
ásítósmacska Creative Commons License 1 napja 0 0 570660

Remek!

De a liberális kánon miatt (mindenki az, aminek vallja magát), ez lehetetlen lesz.....

ugyanis akkor cigánynak vallja magát, ha bőrszín alapú pluszdét kaphat (sokszor pénz formájában) - de ha felmérni akarják, akkor tuti magyarnak fogja magát vallani... :-s

Előzmény: bispora (570653)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!