Keresés

Részletes keresés

soyalilo Creative Commons License 2013.07.05 0 0 462285

"A település.......19 %-a cigánynak vallja magát.."

 

Akkor a valós létszámuk valahol 35-40 % körül mozoghat. Ebből már akadhatnak jócskán a legalsó kategóriába tartozó putrisok, akik a székletürítés "hagyományos" módját kedvelik (udvarban ház sarkára, árokpartra, e célra kinevezett "szobába"..)

A kövtkezmények pedig, mint mindig, kit sújtanak? Elsősorban a magyar lakosságot.

Előzmény: újmóni (462257)
újmóni Creative Commons License 2013.07.05 0 0 462284

:-))))

 

gall travis kollégával lassan blogot alapíthatnátok, tele lehetne tömni ilyen és hasonló képekkel. Ha megcsináljátok, én is szállítok időnként egyet-egyet... :)

 

 

Előzmény: norbee601 (462279)
újmóni Creative Commons License 2013.07.05 0 0 462283

Ilyet nem nagyon látsz....  mármint olyat, aki putrisból - csiribá-csiribű - eg yszoclakás miatt átszocializálódott.

:((((((

 

Tudod, a cigányt ki lehet venni a putriból, de a putrit a cigány fejéből SOHA! :(((((

 

Azok a tisztességes cigányok, akiknek mégis sikerült szoclakáshoz jutni, valszeg soha nem voltak putris mentalitásúak.

 

 

Előzmény: csekelyke (462275)
norbee601 Creative Commons License 2013.07.05 0 0 462282

Mobilról nem lehetett rendesen beszúrni, így itt van rendesen is:D (bár látom láttátok, de hadd lássák a falvédők is akik lusták copyzni:D

 

Ki pc-sítettem a szemből látszó buckalakó arcát:D

 

Előzmény: norbee601 (462279)
soyalilo Creative Commons License 2013.07.05 0 0 462281

Ezt is kösz! Aztán meg...olvtárs uraiméknak is legyen valami, amin legeltethetik a szemüket:-)

Előzmény: NattyDread (462272)
soyalilo Creative Commons License 2013.07.05 0 0 462280

Jó pihenést, Csekélyke! Gyógyulj meg teljesen.

Előzmény: csekelyke (462277)
norbee601 Creative Commons License 2013.07.05 0 0 462279

Áááá, háromnapos dínomdánomhoz kólát, chipset, szotyit, koccintóst vesznek. Ez más, ez "munka" :D :D

 

Ombucmanótól nem félek, nyílt terepen még ezektől se:D

Előzmény: újmóni (462254)
soyalilo Creative Commons License 2013.07.05 0 0 462278

"Én meg 2,5 mio-ról. Ez nálam az alsó határ".

 

Hmm. Sok-sok fixa ideám között, amelyekre időről-időre visszatérek, ott szerepel az is, hogy az EU a csatlakozási előtárgyalások szakaszában tapinthatóan nagy súlyt helyezett a magyarországi cigányság - úgymond - "felzárkóztatására, integrációjára, kirekesztésével való leszámolásra". A tárgyalások e szakaszáról nem túl bőbeszédűen számolt be a média, de arra azonnal felfigyeltem, hogy minden tudósítás - szőrmentén kezelt, eufemizált - központi motívuma az Unió "aggodalma a "romák" magyarországi helyzetéért". Úgy tűnt, mintha hazánk csatlakozásának a cigánykérdés EU-kritériumok szerinti rendezése (=a cigányság egyöntető anyagi jólétének biztosítása, bármilyen teljesítmény nélkül) lenne az egyetlen és sarkalatos feltétele.

 

Miért volt vajon így? Gondolom, közrejátszott, hogy Brüsszel - és a törzsországok titkosszolgálatai - tisztában volt/voltak a közép- és délnyugat-európai, ezen belül a magyarországi, cigányság valós össz-lélekszámával, amit nekünk, magyar állampolgároknak, még tudnunk sem adatott.  (Nem adatik ma sem). Amikor csatlakozásunk már realitássá kezdett válni, az EU méltán rettent meg attól, hogy az a - becslésed szerint minimum két és félmilliós, de esetleges titkosszolgálati értesülések alapján ennél még jóval népesebb - tömeg, amely velünk együtt belép az Unióba, azonnal nyugat felé indul, ha helyben nem biztosítják neki a tejjel-mézzel folyó Kánaánt.

Rövidre zárva: Brüsszel pontosan tudhatta az előlünk máig eltagadott reális lélekszámot, ami - feltételezhetően - minden becslést meghalad.

Előzmény: csekelyke (462268)
csekelyke Creative Commons License 2013.07.05 0 0 462277

Most pedig ki, ill. ágynak dőlök.....:-)))

Még nem gyógyultam megteljesen!...:-((((

csekelyke Creative Commons License 2013.07.05 0 0 462276

"Önmaga se gondolta volna hogy mindig lesz új téma ami nem hagyja kihalni ezt a rovatot"

 

Mi szeretnénk legjobban, ha a topik megdögölne, mert aktualitását veszítette!

Sajnos él és virágzik...:-(((

Előzmény: King_of_Giants (462274)
csekelyke Creative Commons License 2013.07.05 0 0 462275

"Csupa rasszer kommentelő itt is.... :))))"

 

Pedig véletlenül bukkantam a cikkre!...:-)))

A "szociális bérlakások" hívószóként hatnak az emberekre!

Szinte kihegyezik magukat a témára, amit megértek. Csak egyetlen pozitív példát mutatnának a kk-ok közül, akik megemberelték magukat és életmódot váltottak a szoc lakás miatt!!!!

 

Előzmény: újmóni (462269)
King_of_Giants Creative Commons License 2013.07.05 0 0 462274

Szépemlékű F.B. I. doktor micsoda topikot indított!

Önmaga se gondolta volna hogy mindig lesz új téma ami nem hagyja kihalni ezt a rovatot

újmóni Creative Commons License 2013.07.05 0 0 462273

OFF, bár elég sokat tárgyaljuk itt ezt a témát is...

 

http://mandiner.blog.hu/2013/07/04/europa_onfelszamolasa_karacsonytalanitas_aszturiaban

 

 

A karácsonyból ezért télünnep, téli szünet; a húsvétból pedig második trimeszteri szünet lesz mostantól.

 

...

...

 

Itt érünk vissza történetünk kiindulópontjához, a karácsony és a húsvét szavak baloldal általi betiltásához. Mi is a karácsony spanyolul? Navidad. Honnan ered a szó? A latin „nativitas”, vagyis „születés” szóból. És a húsvét spanyolul? Pascua de Resurrección, mondják, szépen összekapcsolva a zsidó eredetű ünnepnevet az újjászületéssel. Ana González Rudríguez és elvtársai szerint viszont ezek az elnevezések sértik egyesek érzékenységét, ezért be kell tiltani őket. S ahogy a hírekből kiderül: nem egyeztettek sem az iskolákkal, sem a szülői szervezetekkel (akik most utólag tiltakoznak a döntés ellen), egyszerűen megszavazták és kész. Dölyffel, dühvel, a haladás félreértett gondolatától megrészegülve, mintha a betiltás maga nem sértené nagyon sokak érzékenységét.

 

 

Ugyanaz a kötésminta, mint sok más esetben nálunk is....  A többség nem számít, a többség nem leheet érzékeny, csak a deviáns kisebbség.....

 

BROÁF!

NattyDread Creative Commons License 2013.07.05 0 0 462272

No, akkor még egy ;)

 

Előzmény: soyalilo (462271)
soyalilo Creative Commons License 2013.07.05 0 0 462271

De rendes vagy Natty...! Köszönöm! Ez a "vagabunda y loca" meg...hogy is mondjam?:-) - egyébként sincs nagyon távol tőlem:D

Előzmény: NattyDread (462258)
újmóni Creative Commons License 2013.07.05 0 0 462270

Péter Szűcs · Kiemelt hozzászóló · Apáczai Csere János Dombóvár

 

Elmondok egy esetet:'90-es évek elején Dombóváron építettek nekik egy 10 lakásos sorházat, de valami gyönyörűket!!!!!!!!Beköltöztek, 6 hónap múlva/!!!!!!!!!!!!!!!!/ kiment a polgármesteri hivatal megnézni hogy vannak, mint vannak, az alábbiak fogadták őket:WC kagyló ülőkéje sehol, teteje sehol, lehúzólánc sehol, a szar benne a kagylóban, a földön............parkettát felszedték télen azzal tüzeltek, falak tiszta korom.............azt mondta a KÖJÁL-os ismerősöm olyan volt, mint egy 100 éves putri.............bűz, mocsok............

Előzmény: újmóni (462269)
újmóni Creative Commons License 2013.07.05 0 0 462269

Csupa rasszer kommentelő itt is.... :))))

 

 

Előzmény: csekelyke (462267)
csekelyke Creative Commons License 2013.07.05 0 0 462268

"A cserdi Bogdán 1,2 mio-ról beszél....."

Én meg 2,5 mio-ról! Ez nálam az alsó határ.

Előzmény: újmóni (462265)
csekelyke Creative Commons License 2013.07.05 0 0 462267

"A hazai romák csaknem harmada él romos lakásokban

...

Az ENSZ fejlesztési programjában, két évvel ezelőtt végzett felmérés szerint a roma népesség 29 százaléka lakik rossz minőségű, romos lakásokban vagy telepi körülmények között, 30 százalékuknak nincs hozzáférése jó minőségű, közműves vízellátáshoz. A roma háztartások nagy része fával fűt (81 százalék), míg a nem roma háztartásoknak csupán a fele."

 

http://belfold.ma.hu/tart/cikk/a/0/178561/1/belfold/A_hazai_romak_csaknem_harmada_el_romos_lakasokban

 

A duma ótvar, ósdi, csapnivaló!

De a kép!!!!! Az önmagáért beszél! Koszos, csapzott hajú 7-8 éves kislány orrában pirszinggel!! !!!

A testékszer már ilyen kicsi korban is nélkülözhetetlen a cigány kultúrában, ahogy a vascső is!

Múltkor adtam "tájleírást" a fiatal cigánylányokról, többeteket kirázott a hideg!...:-))

Ez a kislány még nem is serdül!...:-(((

 

 

újmóni Creative Commons License 2013.07.05 0 0 462266

Van róla komment is... :-DDD

 

W.Wallace | 2013. július 5. | 15:37:33

Szegény Horváth Aladár fizimiskáját endbe tehetné egy "sztájlingos", mert ha így áll ki egy sajtóértekezletre, mindenki behúzza a zsebén a cippzárat...
(Úgy néz ki, mint egy ápolatlan hajléktalan, tudom nem a külső számít, de azért nem elhanyagolható...)

 

Meg ez is:

 

 bozsós | 2013. július 5. | 15:39:59

Szerintem az lenne az esélyegyenlőség ellen, ha egy nemzetiségi embernek két szavazata lenne, míg egy többséginek csak egy. Szerintem a választójogi szabály úgy jó, ahogy van. Ha valakinek fontos a nemzetiségi identitása, akkor oda szavaz, ha meg a pártkötődés a fontos, akkor pártra. De ha mindkét fele szavazhatna, akkor dupla annyit érne a szavazata, mint egy magyarnak.

Előzmény: csekelyke (462263)
újmóni Creative Commons License 2013.07.05 0 0 462265

A cserdi Bogdán 1,2 mio-ról beszél.....

 

 

Előzmény: csekelyke (462264)
csekelyke Creative Commons License 2013.07.05 0 0 462264

"Mert mi úgy számoltuk ,hogy 300 valahányezren vannak."

 

AKSH 2011-ben 315 ezret számolt meg!....:-))))

A KSH -t nem kisebb ember, mint Konkrét Károly írta felül.

Aszongya: "Magyarországon a becslések szerint 650-800 ezer cigány él. A kormány 2011-ben átfogó programot dolgozott ki a felzárkóztatásukra."

 

http://mno.hu/ahirtvhirei/emiatt-nincs-rendezve-a-romak-helyzete-1170680

 

Valakik hazudnak! ÍÉs nem az ellentétes oldalon cáfolja az egyik a másikat, hanem azonos oldalon. Ez gáz, nem kicsit nagyon!

Előzmény: gall travis (462247)
csekelyke Creative Commons License 2013.07.05 0 0 462263

"Tiltakozó roma szervezetek

 

Roma szervezetek súlyosan jogfosztónak és diszkriminatívnak tartják a választójogi törvény egyes rendelkezéseit, ezért utólagos alkotmányossági normakontrollt kérnek Áder János köztársasági elnöktől és Szabó Máté ombudsmantól. Ezt a szándékát Horváth Aladár (Roma Polgárjogi Mozgalom), Bordás Géza (Magyarországi Cigánypárt) és ifjabb Bogdán János (MCF – Roma Összefogás Párt) közösen jelenti be ma délelőtt a Sándor-palota előtt."

 

http://nol.hu/belfold/20130705-tiltakozo_roma_szervezetek

 

Áládár szőrös pofájára figyeltem fel!...:-))

csekelyke Creative Commons License 2013.07.05 0 0 462262

"Tánc, szabadság, nagy evések, gyönyörű táj, mindenki mindenkiért!"

...

Bódvalenke, a Freskófalu idén negyedik alkalommal rendezi meg a Sárkányünnepet, a cigány kultúra és művészet immár hagyományos fesztiválját."

 

http://onkormanyzat.mti.hu/hir/35038/tanc_szabadsag_nagy_evesek_gyonyoru_taj_mindenki_mindenkiert

 

Már azt hittem elmarad!..:-)))

Főleg a nagy evésnek örülök, így nem lesz éhező száj!

újmóni Creative Commons License 2013.07.05 0 0 462260
újmóni Creative Commons License 2013.07.05 0 0 462259

Pech...

 

http://www.boon.hu/ket-ev-borton-jarhat-falopasert/2308668

 

Ha pár órával korábban lopja a fát az erdőből, olcsóbban megúszhatta volna az arlói férfi.

NattyDread Creative Commons License 2013.07.05 0 0 462258

Tudom hogy szereted a latin dolgokat, és péntek is van ;)

 

Előzmény: soyalilo (462255)
újmóni Creative Commons License 2013.07.05 0 0 462257

Tiszakarádon se divat a budi...?

 

http://hetivalasz.hu/itthon/a-betegseg-lappangasi-ideje-2-8-het-65837/

 

Tiszakarád településen egy 2013. februári egyedi esetet követően április hónaptól összesen 14 hepatitis A megbetegedés fordult elő. Az esetek halmozódása az általános iskolai tanulók körében kezdődött - mondta a Heti Válasz Online-nak Dr. Asztalos Ágnes, megyei tisztifőorvos.

 

https://hu.wikipedia.org/wiki/Tiszakar%C3%A1d

 

A település lakosságának 81%-a magyar, 19%-a cigány nemzetiségűnek vallja magát.[3]

csekelyke Creative Commons License 2013.07.05 0 0 462256

"Még ha tetves is a cigány gyerek, várják az iskolába, ahol majd kiirtják róla."

 

Na! Naaanaa! Az iskola nem tetűírtó, és én sem!

Ezt tettem én felejtőssé!

Nem én szórtam tele tetűvel a purgyét, tehát nem én kezelem le! Van nekije édes szerető szüléje, aki majd kiírtja!

Remek tanácsokat adok, de nem tetvetlenítek, legfeljebb megállapítom, ha látom a serkéket!

Előzmény: nótbuk (462207)
soyalilo Creative Commons License 2013.07.05 0 0 462255

"..tudod.."

Mosmá igen:-)! Ez a soyalilo pedig az én "pöffeszkedésem": hogy csakazéris,...az vagyok, aki voltam.:-) Tanul a zember a cigányoktul, na.

Előzmény: kenyérdurca (462241)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!