Keresés

Részletes keresés

felucca_02 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 422414

OFF

"...Ha van személyi igazolványod és másra nem adtál okot, akkor nézhetsz ki akárhogy, hivatalos személy nem tesz veled semmi rosszat...."

Mint az általam látott példa mutatja, hivatalos személy, bármilyen irat vizsgálata nélkül, pusztán kinézetre zavar le embereket a vonatról. Ha iratokat kért volna, akkor méginkább érthetetlen a dolog: amennyiben tőlem hivatalos személy iratokat kér és nálam nincsen semmi, jó eséllyel helyi őslakosként is egy mikrobuszban találom magam. Fenti esetben viszont a cél láthatóan nem az iratok vizsgálata volt, hanem az, hogy bizonyos emberek bizonyos vonatra ne szálljanak fel.

Előzmény: manhattani (422399)
nememlexemki Creative Commons License 2015.08.24 0 0 422413

de pl.

tárnok-déli/keleti/kőki 25 km

tárnok-nyugati 35 km

elvira szerint

a jegypénztár szerint is

 

érd alsó/felső, fehérvár, pszabolcs szintén +10 km

/érd alsó tesztelve/

 

viszont monor-nyugati/déli 40 km, elvira szerint is

 

Előzmény: István Gyuri (422391)
nememlexemki Creative Commons License 2015.08.24 0 0 422412

oda igen, a keletibe is, de a nyugatiba nem

az +10 km vmiért...

Előzmény: r1232 (422403)
Lovrin Creative Commons License 2015.08.23 0 0 422411

Tehát teljesen mindegy, hogy kelenföldről melyik fejállomásra utazok vele:

- a délibe egyenes útirányon

- a keletibe egyenes útirányon

- a nyugatiba kőbánya-kispesti átszállással

 

Emiatt Kelenföld-Kőki között is érvényes a jegy, mivel a Nyugatiba tartó útvonal része.

Előzmény: vsutas (422409)
r1232 Creative Commons License 2015.08.23 0 0 422410

Tehát jó Kőbánya-Kispestre, mint lentebb is írták.

Előzmény: vsutas (422409)
vsutas Creative Commons License 2015.08.23 0 0 422409

Csak fejállomásokra lehet.

 

1.1.2.Budapesti fejállomások. Ha a menetjegyen a feltüntetett kiindulási vagy célállomás budapesti fejállomás –Budapest-Keleti, Budapest-Nyugati, Budapest-Déli –, az utazás bármelyik budapesti fejállomástól megkezdhető, illetve bármely budapesti fejállomáson befejezhető.

Előzmény: r1232 (422403)
v_peti Creative Commons License 2015.08.23 0 0 422408

Akkor jó.

 

 

Előzmény: gpz (422407)
gpz Creative Commons License 2015.08.23 0 0 422407

Nem sántít, mert ezek csak átszállópontok a másik fejállomás irányába.

Előzmény: v_peti (422405)
v_peti Creative Commons License 2015.08.23 0 0 422406

http://index.hu/belfold/2015/08/23/rendoroket_vezenyeltek_a_keletihez_menekulteket_szallitottak_le_a_vonatrol/

 

Nem kéne peronkapuzni az osztrák-német irányba menő vonatoknál? Így már beszállás előtt ellenőrízhető  lenne az utasok egy része. Elkerülhetőek lennének így a késések. Hálistennek az idén már később megy a szombathelyi IC, így nem kell esete a Wiener Walzerral utazni, ahol menekültek között nyomorogna az ember, meg késés miatt bukná a csatlakozást.

 

 

 

v_peti Creative Commons License 2015.08.23 0 0 422405

Én úgy tudom, hogy csak a fejállomások kompatibilisek, azaz a Fehérvárról KöKi és Szolnokról Kelenföld esetén a dolog már sántít.

Előzmény: r1232 (422403)
Bárdos Imre Creative Commons License 2015.08.23 0 0 422404

Pár éve volt, amit írtam, akkor ezt mondták az ismerősök, amit leírtam. Nem jártam utána, mert nem érintett a dolog. 

Előzmény: r1232 (422403)
r1232 Creative Commons License 2015.08.23 0 0 422403

Mióta nem távolságra, hanem viszonylatra adnak jegyet, nem érvényes más útvonalon.

 

Egy Gárdony-Bp. Déli jeggyel, nyugodtan mehetsz Kőbánya-Kispestre is, legjobb tudomásom szerint.

Előzmény: Bárdos Imre (422389)
GOLAZ111 Creative Commons License 2015.08.23 0 0 422402

Sopron nem MÁV állomás, nincs benne a szervezők térképeiben. Vagy a fene tudja mit gondolnak róla. Ugyanezért nem mennek Pozsonyon át.

 

Mivel nincs hivatalos álláspont, ezért a MÁV nyakába szakad az egész. Ők meg így oldják meg.

Előzmény: felucca_02 (422394)
bodecsabi Creative Commons License 2015.08.23 0 0 422401

Nem, mivel más az üzemeltető (MÁV/GySEV)

Előzmény: liberal youth (422397)
manhattani Creative Commons License 2015.08.23 0 0 422400

>Honnan tudják azt Szíriában, hogy létezik ilyen állomás, hogy Ferencváros?

 

Az embercsempész maffia ide kiküldöttje tudja.

Előzmény: felucca_02 (422394)
manhattani Creative Commons License 2015.08.23 0 1 422399

>de akkor ne sikongjunk, ha a jövő héten engem fog valaki - bármilyen helyzetben - a kinézetem alapján megítélni, orrbaverni, bezárni, kivégezni, satöbbi.

 

Ha van személyi igazolványod és másra nem adtál okot, akkor nézhetsz ki akárhogy, hivatalos személy nem tesz veled semmi rosszat.

Előzmény: felucca_02 (422398)
felucca_02 Creative Commons License 2015.08.23 0 0 422398

Persze, hogy nem szállna le. Csak az szúrt szemet - teljesen függetlenül attól, hogy mi a véleményem a dologról, úgy általában - hogy egy hivatalos közegnek kinéző ember nyilvánvalóan kinézet alapján szelektálta az utasokat. Amit persze lehet, de akkor ne sikongjunk, ha a jövő héten engem fog valaki - bármilyen helyzetben - a kinézetem alapján megítélni, orrbaverni, bezárni, kivégezni, satöbbi.

 

Annyiban nem offtopic, hogy ez az egész javarészben a vasút területén, a vasutat igénybevevők orra előtt történik, vasúti dolgozók asszisztálnak hozzá. Meg például, hogy a vasút egy modernkori népvándorlásból jelentős anyagi előnyt tudna kovácsolni, ahogy a cukorrépakampányból, a Szigetből, vagy bármiből. Ehelyett vannak az ingyenes papírok, meg a szerelvény végén a zárt kocsi. Érdekes módon, Ausztriában nincsenek zárt kocsik, ellenben a cikkbeli menekült Bécsben megvette a teljesárú jegyet Münchenig.

 

Köszönöm, kerestem a megfelelő fogalmat, de most megvan: látszatintézkedés. Elejétől a végéig.

Előzmény: attus germanicus (422396)
liberal youth Creative Commons License 2015.08.23 0 0 422397

Ha már előjött ez a kérdés, akkor feltenném ugyanezt a Budapest-Szombathely útvonallal kapcsolatban is.

1. Ha végig mávos vonalakon mennének a vonatok, akkor a hosszabbik, Szhely-Veszprém-Bp útirányra szóló bérlet minden további nélkül érvényes lenne a Szhely-Csorna-Győr-Bp útirányon is, nem? (Persze ezesetben az IC-pótjegyet külön megvéve).

2. Így, hogy részben gyseves fenntartású vonalakon mennek a vonatok, ugyanez a lehetőség a szhelyieket nem illeti meg? Általában nincsen vele probléma, de néha a mávos kalauzokkal hosszabb-rövidebb vitákba kell bonyolódni a kérdést illetően. 

Előzmény: István Gyuri (422391)
attus germanicus Creative Commons License 2015.08.23 0 0 422396

Itt a látszat fenntartása a fontos. Hogy az EU-partnerállamok lássák, hogy Magyarország megteszi, ami a saját feladata.

Annyit érdemes hozzátenni, bár ez már offtopic, hogy az idén eddig a legszolidabb becslés szerint 200 ezer menekült érkezett Magyarországon keresztül Németországba, azaz naponta több, mint ezren (ebben nincsenek benne a jórészt érvényes útiokmányokkal utazó nyugat-balkáni emberek). Szóval lehet kiabálni ezt-azt a vonaton, de nem ez fogja visszatartani a menekülteket.

És persze van némi alapja annak, amit a Helsinki-bizottságról mondasz, de nem hiszem, hogy akinek vannak érvényes okmányai és jegye, az erre szó nélkül leszállna.

Előzmény: felucca_02 (422394)
bodecsabi Creative Commons License 2015.08.23 0 0 422395

viszonylati jegykiadás miatt tényleg csak ott érvényes a jegy, ahova kiadták, ha beleférne a kilométerbe, akkor is.

 

Ami itt a lényeg: viszonylat =/= útvonal. Ha belefér a kilomérterbe a jegy érvényes eltérő útvonalon, de csak az adott viszonylaton. Magyarázat: Egy Budapest-Keleti- Szolnok jeggyel nem utazhatsz Komáromba, mert az más viszonylat. Viszont az már midegy, hogy Cegléd vagy Újszász felé mész, hiszen a viszonylat ugyanaz (Bp-Szolnok) csak az útvonal eltérő.

 

Haladó példa: Egy Nagykanizsa-Gyékényes-Dombóvár-Budapest jegyet el kell fogadni a 30-as vonalon is. 

 

Csabi

Előzmény: Bárdos Imre (422389)
felucca_02 Creative Commons License 2015.08.23 0 0 422394

"...Ezek arra várhattak ott, hogy megáll a jelzőn egy Hegyeshalom felé menő vonat??..."

 

Jó kérdés! Honnan tudják az Szíriában, hogy létezik ilyen állomás, hogy Ferencváros? Szerintem nem tudja a jobb kéz, mit csinál a bal. Illetve többszörös hatáskörtúllépés és szereptévesztés mindenki részéről. Például, amikor Győrbe befut a RJ Budapest felől, a peronokon settenkedő, nem kifejezetten mindennapi utasnak tűnő figurák elkezdenek felszivárogni. Egészen addig szivárognak, amíg egy egyenruhás valaki (nem jegyvizsgáló) el nem kezd ordítozni a vonaton. Akkor leszállnak. Az egyenruhás azután kidugja a fejét az ajtón és addig viselkedik nem vendégszeretően, amíg a vonat el nem szolmizál HH felé.

 

Namost, ha ez a valaki nem jegyvizsgáló, tehát nem jegy, vagy hiányzó jegy alapján zavarja le az embereket...akkor talán kinézet alapján? Ez elég erős, helsinki-bizottság után kiált. Hozzátartozik, hogy miután a vonat elment, senki nem foglalkozik tovább a peronokon sündörgőkkel, "rendfenntartás" mindig csak RJ idején van.

 

Namost, ha Ferencvárost megtalálták, Győrt megtalálták, Sopront miért nem találják meg? A soproni vonatról nem zavarja le őket senki, Somfalvánál meg szépen átsétálnak a határon, még vízcsap is van, lehet mosakodni. Zavaros történet.

Előzmény: manhattani (422390)
1047 005-2 Creative Commons License 2015.08.23 0 0 422393

"n+2-edszer:"

 

 

Hasonlítod a körtét az almához.

 

 

 

"leggyakrabban a balfasz diszponens ba..zik diszponálni, azért nincs időben kész a kotta."

 

 

Azaz,ahogy mondtuk,nem a "VPE szám" a hibás.

 

 

 

Előzmény: cs1014 (422382)
hmsoft Creative Commons License 2015.08.23 0 0 422392

Az 1520 mm-es hálózaton változatlanul népszerűek a magasoldalfalú kocsik közül a fenékürítős típusok. Főként azoknál a társaságoknál hódítanak, amelyek kisebb teljesítményű rakodók felé szolgáltatnak. Ezeken a kisebb teljesítményűeken ugyanis mindig lehet alkalmazni víz-, lúg-, sav- és ütésálló, óccsó' munkaerőt, elsősorban közép-ázsiai területekről. (Természetesen esetükben olyanokat, mint tébékártya meg munkavállalási engedély, nem illik firtatni.)

hm

István Gyuri Creative Commons License 2015.08.23 0 0 422391

1. A fejállomások kompatíbilisek.

2. Eltérő útvonal is elfogadott (odafelé is!) pl. Szolnokra 100a/120a, vagy Tárnokra 30a/40a, az eltérő BKSZ-határ ellenére is.

Előzmény: Bárdos Imre (422389)
manhattani Creative Commons License 2015.08.23 0 0 422390

Aha, kösz, akkor jobb, hogy meglett az a jegy.

 

Más: Ferencváros Elágazás környékén a sok vágány mellett a bokrok között egy látszólag menekült csoport, több férfi és egy nő ült.

 

Ezek arra várhattak ott, hogy megáll a jelzőn egy Hegyeshalom felé menő vonat??

Bárdos Imre Creative Commons License 2015.08.23 0 0 422389

Mióta nem távolságra, hanem viszonylatra adnak jegyet, nem érvényes más útvonalon. Pár éve, mikor változott a rendszer, két vasutas ismerőssel utaztam a vonaton (az egyik jv.) és valami vita volt az egyik utas és a vonat jv-ja között ilyenből. Akkor mondták az ismerősök, hogy a viszonylati jegykiadás miatt tényleg csak ott érvényes a jegy, ahova kiadták, ha beleférne a kilométerbe, akkor is.

Előzmény: manhattani (422385)
felucca_02 Creative Commons License 2015.08.23 0 0 422388

Adtam már oda jegyvizsgálónak a Vác-BpNyugati jegyet a Déliből Kelenföld felé menő vonaton (nagycsaládosként így volt olcsóbb a Déliből hazamenni kelenföldön, kökin, nyugatin át, mintsem többször 300 Ft-ért BKV-zni), magától értetődően fogadta el, miután tájékoztattam a szándékomról. Gondolom, visszafelé is ugyanez van, semmi porbléma.

Előzmény: manhattani (422385)
manhattani Creative Commons License 2015.08.23 0 0 422387

Kösz, én is ezt gondoltam, csak az bizonytalanított el, hogy "viszonylati jegy" volt, rá volt írva, hogy Debrecen-Nyugati.

Előzmény: gpz (422386)
gpz Creative Commons License 2015.08.23 0 0 422386

Nekem az a feltevésem (laikusként), hogy érvényes lett volna. De nem azért, mert ugyanannyiba kerül, hanem mert hivatalosan a budapesti fejpályaudvarokra vagy -ról szóló jegyek másik fejpályaudvarról, -ra is egyenértékűen érvényesek. Tehát egy Nyugatiba szóló jeggyel lehet a Déliben is befejezni az utazást, márpedig Kőbánya-Kispestről a Déli Kelenföldön át közelíthető meg.

Előzmény: manhattani (422385)
manhattani Creative Commons License 2015.08.23 0 0 422385

Bonyolult jegy témájú kérdésem lenne.

Debrecenből érkeztünk Kőbánya-Kispestre az IC-vel, onnan Kelenföld felé szándékoztunk.

Magam Debrecenben a Nyugatiba kértem a jegyem, hogy egyszerűbb legyen a pénztárosnak, mert van Budapest bérletem. Utitársnőmnek nincs, ő Kelenföldig is kérte, viszont leszálláskor nem találta a jegyét :-)

 

Mondtam neki, hogy itt az enyém, amire ugyan Nyugati van írva, de az ő jegye sem volt drágább Kelenföldig, talán az enyém is jó addig, én meg megmutatom a Budapestet. Aztán végül összeomlott a konstrukció, mert megtalálta a jegyét.

 

Ha a Kőb-Kisp - Kelenföld (Gárdony) vonat kalauza szabályosan jár el, el kellett volna fogadnia a Nyugatiba szóló jegyet Kelenföldig?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!