Keresés

Részletes keresés

eMM Creative Commons License 1999.08.26 0 0 15

Valszínűleg valóban statisztákkal forgatták végüéis olyan sok nem kell, csak te úgy "látod" hogy sok van belőlük,a rendezési trükkök miatt.

Na igen a "tisztasági" törvény a tipikus antireklám.
Ha a Holstein reklámügynöksége 1 cseppet is odafigyelt volna ez a reklám itt nem mehetett volna le.
De tudod hogy van ez,megveszünk ennyi reklámblokkot,mindegy hogy milyen filmekben azt kalap.
A gyerekfilm közepibe talán való a sörreklám?

Ja ma is lesz ám 1 rész!
Jó szórakozást......

Herb-Atea Creative Commons License 1999.08.24 0 0 14
Ockey, a csatajelenethez nem kellettek statiszták.
Viszont volt egy jelenet, ahol rengeteg embert összetereltek egy völgyben - férfiakat, nőket, gyerekeket, időseket - mindenkinek le kellett vetkőznie meztelenre, a nácik egy hosszú gödörhöz állították őket, hosszú, hosszú sorba rendezve, majd egytől egyig lelőtték őket. Ez nem "korabeli" híradókból szerepelt a filmben...
Na ezt a jelenetet hogyan hozhatták össze...
E ponttól a "német tisztasági törvény"-ről hallva nemt'om miért, de ezt a jelenet jut eszembe.
eMM Creative Commons License 1999.08.22 0 0 13
Nem kelettek a csatajelenetekhezt statiszták,mert ahhoz a pár perchez ami van benne részenként,korabeli híradókat használtak föl.
Midwayhoz például John Ford filmrendező képeit aki élőben filmezte as csapást,amit a japánok mértekaszigetre.
És a film tényleg dögunalom a könyvhöz
képest.
És bizony a csigatévé kettő iszonyú pontatlan 15-20 perc késések nem mennek ritkaságszámba.
Biztos oolyan nagyon nehéz kiszámolni azt a músoridőt..........
getom Creative Commons License 1999.08.21 0 0 12
A Zendülés ... eredeti címe: The Caine mutiny. Ahol a mutiny: zendülés, lázadás.
PROMPT Creative Commons License 1999.08.18 0 0 11
Én is Dicsőségre emlékeztem, de a Zendülés a ... címét is elrontottam, ezért nem akartam leírni.
Amúgy - tudod getom - sajnos más a "magyar cím" és a fordítás...
Mber Creative Commons License 1999.08.18 0 0 10
Én eredetiben olvastam mindkét Izraelről szóló könyvet (nem pávázás, angolszak, ennyire még futja a tudásomból) és hihetetlenül bejöttek. A fordítást nem láttam, de el tudom képzelni, hogy a gyorsaságra helyezték a hangsúlyt a minőség helyett, volt már rá példa :-(.
getom Creative Commons License 1999.08.18 0 0 9
A remény (Hope) folytatásának (Glory) a magyar címe egyébként: vajh, hogyan fordítsuk ezt a glory-t: Dicsőség.
getom Creative Commons License 1999.08.18 0 0 8
Voltak. (Unalmas részek.) Nekem egyébként a Midway-szieteki hajós csatározások tetszettek a legjobban. Még mindig emlékszem egy japán repülőgép-anyahajó nevére: Akagi.

Más: Szerintem a Remény elég silány munka. Írták benne, hogy a magyar kiadás az angol nyelvűvel egyidőben jelent meg. Hamar munka ritkán jó. Kb. 100 oldalt bírtam belőle elolvasni.

Zendülés a Caine hadihajón: rulez tényleg.

Ha valaki zsidó állam és az ő megalapítása, akkor csakis: Leon Uris: Exodus.

Szijóka-mijóka.

PROMPT Creative Commons License 1999.08.17 0 0 7
A folytatás is megjelent magyarul, nem emlékszem a címére, de majd megnézem otthon (ha egyszer hazajutok :-)
Herb-Atea Creative Commons License 1999.08.17 0 0 6
Sokadik rész. s kituggya, mennyi van még hátra. Nem lehet túl sok, mert már a Normandiai Partraszállásnál tartanak.
Felvenni érdemes, de úgyis megszaggatják reklámokkal. Nagyon hülyén néz ki egy ilyen film közben a reklám.
Mber Creative Commons License 1999.08.16 0 0 5
Wouktól mindenkinek ajánlom figyelmébe a Hope-ot, megjelent magyarul is, mint Remény, és a folytatását, a Glory-t, nem tudom, hogy megjelent-e magyarul, Izrael születésétől meséli el a zsidó állam történetét napjainkig, nagyon olvasmányos, szuper, kötelező!!!
PROMPT Creative Commons License 1999.08.16 0 0 4
Mivel nincs tv nincs tv műsor se. Hanyadik résznél tartanak, mennyiből?
Megéri felvenni még?
Eccer láttam tékában is, ott a 3*2 kazin volt, tv-ben leadják mind?
Bocsi, hogy nem a filmről írok, de sajna alig vagyunk :-( legalább ne süllyedjen el.
getom,
a könyvben is voltak unalmas részek (szvsz), igaz kevés.

Amúgy HWouk könyveiről mik a véleményetek? Címekre sajna most nem emlékszem (régen olvastam őket), de sok megvan.
Lázadás a Caine hadihalyón - rulez, vége nagyon rulez!

Herb-Atea Creative Commons License 1999.08.14 0 0 3
Bizony mondom, a hosszúranyúlt jeleneteket át szoktam pörgetni a videóval. De nem tudom elképzelni, hogyan hozhatták össze ezt a filmet. Nagyon látványos. És nagyon borzalmas helyenként, főleg, ha próbálom beleélni magam a filmben látható szerencsétlenek helyzetébe... Mik a mi szenvedéseink azokhoz képest...
Múlt héten a Sziget alkalmából Budapesten voltam, és a városban járva véletlenül(!) egy antikváriumban is jártam, mer' rossz helyen szálltam le a villamosról. És ott találtam 1944-es újságokat. Hármat hazahoztam magammal, hát... hmmm... nagyon érdekes. Hogy mit összehazudoztak, és mennyire állatok módjára kezelték a zsidókat. Nem értem, hogy volt lehetséges, hogy állami szinteken, törvényesen irthatták az emberek az embertársaikat...

/-/

getom Creative Commons License 1999.08.14 0 0 2
Ez a film bizony az alapján készült.
A második résznél kapcsolódtam be, kb. 5 perecre. Rettentő vontatott és unalmas a könyvhöz képest.
PROMPT Creative Commons License 1999.08.13 0 0 1
Ez a Forrongó világ a Herman Wouk hasoncímű könyve alapján készült?
Könyvbe nagyon jó mind a 3 rész (és persze a többi könyvei is).
2-3 hete nincs tv-nk, így sajna nem láthatom.
LPCG Creative Commons License 1999.08.13 0 0 0
Vazze, elfelejtettem.
A film különben szerintem csöpög a nyáltól. De a tábori jelenetek hitelesek és elképesztőek: hihetetlen mi minden történt pár év alatt.
Nem ártana mindenkinek bele pillantania. Ismer valaki jó filmet Sztálin úr népirtási dolgai ügyében? Igaz,hogy hosszabb idő alatt, de ő is ott van az örökranglista dobogóján.
LPCG
Herb-Atea Creative Commons License 1999.08.13 0 0 topiknyitó
Ez a szerencsétlen névtelen tv2 néha mutat olyan filmet, amely nézhető, érdekes. Ilyen a Forrongó világ című filmsorozat is, csütörtök esténként. Télleg nagyon érdekes, látványos, eltekintve a hosszúra nyújtott unalmas részektől, amelyek már szinte csöpögnek a túltengő érzelmektől...
Nézem a filmet, és elborzadok: annyira naturalista, hogy a horrorfilmek semmik a képeihez viszonyítva. Zsidó rabok oszló hullákat vizsgálnak át, elrejtett értékek után kutatva - a németek mészárolták le ezeket az embereket, és az egyik német tiszt beszélget a másik német tiszttel, a háttérben égő hullahegyek, és éppen arról beszélnek, hogy mennyire rohadtak a zsidók, hogy képesek olyasmire, hogy elrejtegetik az értékeiket. Majd jön a reklám: "a Forrongó világ mingyá folytatódik!". És lőn reklám: "német márka! ... német tisztasági törvény! ..." ... és megy tovább a film. Az amerikai tengerészet, a tengeralattjárók harcolnak a japánok ellen. Káprázatos képek a csatákról. Egy másik kép, valahol Lengyelországban vagy Oroszországban a zsidókat terelgetik egy helyre, mindenkinek meztelenre kell vetkőznie, majd sorbaállva lelövik egy szálig őket. Az előzőleg lelőtt emberekre esnek. Akik még élnek, azok még egyenként kapnak egy-egy golyót. Egy még életben maradt asszony a még életben levő kislánya felé nyúl, megöleli, és mindketten közeli lövést kapnak az éber német tisztektől...
Szörnyű és káprázatos, szörnyű, hogy ha mindez megtörténhetett - hogyan volt lehetséges, hogy emberek idáig süllyedjenek. Káprázatos, mert el sem tudom képzelni, hogyan lehet ilyen jeleneteket összehozni egy film formájába megalkotva. Hogy szedték össze a statisztákat, hogy rendezték meg a látványos csatajeleneteket.
Ja és még arra lennék kíváncsi, habár választ aligha kapok: a tv2 miért nem tudja magát tartani a műsortervhez. Múlt csütörtökön a Sziget-en voltam, ezért jóval előtte beállítottam a videót, hogy vegye fel a filmet, öt perccel az újságban jelzett kezdete előtt indítva és öt perccel a következő jelzett film kezdete után megállítva a felvételt. A film kb. húsz perccel később kezdődött, így a vége lemaradt. A film előtt nyugodtan ment a cseverészés, majd reklám, ahogy kell, vagy tíz perc. Namindegy. A végefőcím hiányát már megszoktam, dehát nem fontos a műsor, nem fontos a pontos kezdés, ezexerint csak az számít, hogy sok ember bámulja a reklámokat meg a feltálalt szenzációkat, csámcsognivalókat. Na, én is forrongtam egy kicsit ebben a forrongó világban.

/-/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!