Keresés

Részletes keresés

bcslaci Creative Commons License 2 napja 0 0 43827

Nem tudjuk, hogy búvárkodáshoz kell-e. :D 

Én nem tudok a kérdésre válaszolni, mivel békéscsabai vagyok. 

Előzmény: monobombola (43826)
monobombola Creative Commons License 2 napja 0 0 43826

Jelentősége a 300 barnak csupán a tűzoltóknál van. A búvár inkább visz magának némi pluszt. Elbírja a víz. 

Előzmény: Mahorka001 (43825)
Mahorka001 Creative Commons License 6 napja 0 0 43825

Sziasztok. Budapesten hol töltenek 300-bár környékére? Olyan helyet keresek ahol egyből feltöltik, munkámból adódóan futkosok , emiatt.

monobombola Creative Commons License 2017.07.18 0 0 43824

Nem vagyok jártas a kémiában. Bizonyára van ennek több fajtája. Gondolom, mert amikor összerakták az első lépcsőmet, ahhoz is szilikon zsírt használtak. Legalább is ezt mondták.  Bizonyára teljesen más összetevői lehetnek. Ápolásra én is használom amit "búvárboltban" veszek. Az jó.  

Előzmény: Boarhunter (43823)
Boarhunter Creative Commons License 2017.07.17 0 0 43823

Kösz. Én a maszkokat is szilikonnal fújtam, gondolván, az anyaga is szilikon kaucsuk, talán jóbarátok.

Meglehet, nem volt jó ötlet. Az a helyzet, hogy  amikor tartalék "o" gyűrűket vettem a lámpához, ahhoz is egy szilikon tartalmú zsírt adtak a boltban, innen jött az ötlet.

Viszont az uszonyt a csónakban hagytam ahol igencsak tűzött rá a görög nap, talán ez adta meg neki a kegyelemdöfést.

Előzmény: monobombola (43822)
monobombola Creative Commons License 2017.07.17 0 0 43822

A Divextől már rendeltem. Nem volt gond. A másikkal nincs tapasztalatom. A Sea Watch-tól is rendeltem már, az sem volt gond. Sőt az Elite Divers, és a Szenteltvíz  is jó volt.  ☺

Előzmény: S-Xavi (43820)
monobombola Creative Commons License 2017.07.17 0 0 43821

Igen. Glicerines vízzel fújom át. Napon nem hagyom egy pillanatra sem.  - Mint ahogyan a felszerelésem egyetlen darabját sem. Azonnal takarom. 

A szilikonról: formaleválasztó. Tehát ha idő előtt tönkre akarsz tenni egy lágy műanyagot vagy gumit nyugodtan fújd be vele. Vagy próbaképpen: befújod a reduktor leeresztő szelepét, az abban a pillanatban "kifordul" magából. ( Persze azonnal lemosva nem tesz kárt benne.)  Esetleg kipróbálhatod egy régi műanyagon. Befújva estére tönkreteszi. Emlékszel még e régi repedezett műszerfalakra? Befújták. Szilikonnal. ☺ Még a szilikonnak is van néhány "fajtája". Egyszer egy első lépcsőmet kezeltem le  szilikon zsírral. Mehetett a szervizbe, mert bedagadtak az o gyűrűk. 

Tehát a két ellenség: a napsugárzás és a "rossz" szilikon.

Gyógyszertárban lehet már csak kapni a glicerint. Egy decit felhígítok négy deciliterrel és ablaktisztító flakonba töltve befújom az ápolni kívánt dolgaimat. A víz elpárolog.  Ha autógumira fújod olyan színe lesz mint az újnak. 

Előzmény: Boarhunter (43819)
S-Xavi Creative Commons License 2017.07.17 0 0 43820

Sziasztok!

Érdeklődnék, van valakinek tapasztalat az alábbi on-line boltokról, pl. milyen gyors a kiszállítás, megbízhatóság, korrektség,..
http://www.buvarszakaruhaz.hu/
http://www.divex.hu/

Köszönöm!
Xavi

Boarhunter Creative Commons License 2017.07.17 0 0 43819

Kezeled valamivel az uszonyt amikor "pihen"?

A szívemhez nőtt Mares uszonyomat tavaly amikor nyaralás utáni takarítást végeztem, lefújtam szilikonnal. Idén előszedve még örültem is neki, hogy milyen könnyen felhúzom stb. aztán egy nap használat után szomorúan konstatáltam, hogy a kemény "bordák" közti lágy gumi többhelyütt szétszakadt. Nem tudom, hogy van-e összefüggés a szilikonos kezeléssel vagy csak anyagfáradás volt egy cirka tízéves uszonynál.

Előzmény: monobombola (43818)
monobombola Creative Commons License 2017.07.16 0 0 43818

Mindjárt két dolgot tanulhattál meg. Semmit nem veszek meg, amit nem tudok kipróbálni, amennyiben búvár dolgokról beszélünk. Lehet a legjobb minőség, ha pont neked nem jó, akkor pont semmit sem ér. (amit fizetsz, olyat kapsz.) Én az utolsó uszonyomat 1996-ban vettem. A mai napig jó.  - ( míg el nem hagyom, vagy....)

( Minden méretezés egy kicsit más. Van az európai, az angol, az ami, a kínai, stb - ezek ugyanolyan jelzései sem egyformák. Csak.)

Előzmény: Dolenkai (43817)
Dolenkai Creative Commons License 2017.07.16 0 0 43817

Üdvözletem!

Kezdő búvár vagyok, tanácsot szeretnék kérni.

Pántos búváruszonyt keresek, nagy lábra (47). Sajnos amit webáruházban vettem uszonyt (XL), nem megy rá a lábamra, ha rajta van a csizma. Milyen típusú uszonyt keressek, ami kimondottan nagy lábra való és nem csillagászati az ára?

Köszönettel: Robi

S-Xavi Creative Commons License 2017.07.14 0 0 43816

Sziasztok!

Neoprén ruhát (rövid) szeretnék vásárolni „amatőr” szabadtüdős merüléshez, nyári adriai tengerpartra!

Két típus között gondolkodok:

• Cressi Playa shorty  2.5mm elől cipzáron
  • Aqualung Mahe shorty 3 mm hátul cipzáron

Valakinek van ezekről tapasztalat?

Köszönöm!

Xavi

monobombola Creative Commons License 2017.07.12 0 0 43815

Nem. Összeszárad. Veszít a rugalmasságából. Sprődebb lesz.

Előzmény: S-Xavi (43814)
S-Xavi Creative Commons License 2017.07.12 0 0 43814

Köszönöm! :-)

Azt hittem, hogy a ruha idővel kitágul!

Előzmény: monobombola (43813)
monobombola Creative Commons License 2017.07.12 0 0 43813

Ha nem vagy még hatvan éves, akkor válaszd a nagyobbat. 10 év 10 kg plusz. Normál esetben. Te kerekedni, a ruha összemenni fog. ☺

Persze ha nálam vennéd, akkor válaszd a szorosabbat, mert az a jó. Jövőre meg egy másikat, ami pont passzol.☺

Előzmény: S-Xavi (43812)
S-Xavi Creative Commons License 2017.07.12 0 0 43812

Sziasztok!

Neoprén ruha vásárlásakor (rövid ruha), ha két méret határán vagyok, akkor melyiket érdemes választani a nagyobbat, vagy a kisebbet?

Köszönöm!

Xavi

MarsTamas Creative Commons License 2017.03.17 0 0 43811

Sziasztok!

Van esetleg valakinek Suunto Stinger-hez pót szeme?

Sziasztok,

Tamás

Tevemadár Creative Commons License 2017.02.27 0 0 43810

Szia!

Nem akarom szét offolni ezt a topicokt, mert nem tudom, hogy itt szokás-e apróhirdetésekről beszélgetni, de a kissatom kukac gmail pont com -ra nekem küldhetsz egy ajánlatot.

Előzmény: Biga Cubensis (43809)
Biga Cubensis Creative Commons License 2017.02.26 0 0 43809

egy ideje hirdetem már, árat nem is írok, minek, valakinek nem ér ez meg valamennyit?

MARES Phos 20/35 búvárlámpa.
2-3-szor használt, jó állapotban van. 
*500 lumen
*60-80 perc üzemidő
*5 óra töltésidő
*max. 100m
*Xenon halogén izzó

emre33 Creative Commons License 2017.02.26 0 0 43808

Köszi, ezt megtaláltam én is.

Én hivatalos PADI oktató videóra gondoltam.

Pl, erre, de itt már nem kapni.

https://www.scubastore.com/scuba-diving/padi-dvd---o-w---diver-edition----hungarian-/611956/p

Előzmény: somi1955 (43807)
somi1955 Creative Commons License 2017.02.26 0 0 43807
Előzmény: somi1955 (43806)
somi1955 Creative Commons License 2017.02.26 0 0 43806

Itt egymás után jönnek a találatok:

https://youtu.be/9IEozvpPta0

Előzmény: emre33 (43805)
emre33 Creative Commons License 2017.02.26 0 0 43805

Sziasztok

PADI OWD magyar oktató videó/dvd létezik?

probaltam keresni, de még webshop se találtam.

kössz

bcslaci Creative Commons License 2017.02.01 0 1 43804

Nincs mit, örülök ha hasznos volt.

Előzmény: Tevemadár (43803)
Tevemadár Creative Commons License 2017.02.01 0 0 43803

Nagyon köszönöm!

Tökéletesen érthető. Így már világos! :-)

Akkor ezek alapján, ha merülök, előtte nem igazán piszkálgatom. :-) (Nem merülök még nitrox-szal.) Úgy hagyok mindent, ahogy van, igazából nekem úgyis a No deco time kell, meg a mélység/hőfok és a lényeg:, hogy emelkedésnél ne menjek gyorsan :-)

Nagyon rendes volt tőled, hogy ilyen gyorsan segítettél. Köszönöm szépen! :-)

Előzmény: bcslaci (43801)
bcslaci Creative Commons License 2017.02.01 0 1 43802

Nem hiszem, hogy valaha szükséged lesz erre a funkcióra :D úgyis a no deco időt figyeled merülés közben és nem visszaemlékezni próbálsz, hogy mennyi időt mutatott a tervezésnél. :D 

Előzmény: bcslaci (43801)
bcslaci Creative Commons License 2017.02.01 0 1 43801

Jó az úgy :D

A plan (merülés tervezés) ebben a műszerben annyit tud, hogy a beállított (levegő, nitrox, PPO2, stb) és a maradék nitrogén idő adatok alapján megmutatja a no deco időt  az adott mélységben, amire beállítottad és csak a  engedélyezett maximális mélységig enged lépkedni. Ha megnézted amire kíváncsi vagy kilép és visszaáll az alap 9 méterre.

Ha régóta nem merültél a műszerrel a táblázat első oldalát (közelítőleg) mutatja.

Érthető volt? 

Előzmény: Tevemadár (43800)
Tevemadár Creative Commons License 2017.02.01 0 0 43800

Szia!

Először is nagyon köszönöm a gyors választ! :-) (a többiektől elnézést, ha ez kicsit OFF lenne...)

A kérdés rém amatőr. :-)

A komputert most vettem kb. egy hete. Itthon élek Mo.-n és még nem tudtam élesben kipróbálni, csak ismerkedek a menüvel.

Ki szerettem volna próbálni rajta a PLAN funkciót, hogy működik, ha majd odakerülök, hogy használni kell, ne akkor nézzek nagyot, hogys, mint.

Szóval a főmenüben ellépkedtem a PLAN -ig. Itt a leírás alapján a gombot hosszan nyomva beléptem a PLAN -be. (Azt szerettem volna, hogy beállítok egy tervezett mélységet.) Mielőtt a gombot hosszan nyomtam a kijelzőn a 9 méter szerepelt. Szóval a gombot sokáig nyomva a 9 -es szám villogni kezdett, én beállítottam a kívánt értéket, majd a leírás alapján addig vártam, amíg nem sípolt egyet, majd a villogás megszünt. (A leírás szerint így kellene beállítani.)

Én azt vártam, hogy ezután ne a 9 -es szám legyen látható, hanem az általam beálított érték. De beállítás után továbbra is ugyanaz a szám fogadott. Erről nem írt a kézikönyv semmit. És nem tudom, hogy ez -e a normális üzemszerű működés, azaz megjegyzi ő a beírt számot, csak nem azt írja ki. Azért fontos ez most nekem, mert még garanciális (vadi új), és ha nem jól működne, akkor visszavinném.

Más menüpontban az általam beállított érték megmaradt. (Pl. a levegőt átállítottam Nitroxra, vagy a Gauge funkciót bekapcsoltam. - ezek az értékek megmaradtak.)

Kutatgattam én utána a neten, youtube videokat nézegettem, de nem találtam rá megoldást. (Még a Cressinek is írtam :-) )

Nagyon szépen köszönöm mégegyszer a válaszodat. :-)

Előzmény: bcslaci (43799)
bcslaci Creative Commons License 2017.02.01 0 1 43799

Nekem van egy, igaz főként nem azt használom, de nyomkodtam már :D 

Mi a kérdés, hátha tudok válaszolni.

Előzmény: Tevemadár (43796)
Tevemadár Creative Commons License 2017.02.01 0 0 43798

Nagyon szépen köszönöm az útbaigazítást! :-)

Előzmény: somi55 (43797)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!