Keresés

Részletes keresés

tucsok13 Creative Commons License 1 napja 0 0 18378
Előzmény: tucsok13 (18377)
tucsok13 Creative Commons License 1 napja 0 0 18377

Hát meglepően sok helyen:-P De vannak táblák és minden nemzeti park bejáratnál adnak térképet+infokat amit érdemes átböngészni. Az a rész amerre mentek annyira nem durva mint mondjuk Nevada, de úgy tudom azért arra is akadhat.

Előzmény: kisfo (18376)
kisfo Creative Commons License 1 napja 0 0 18376

ezert irok seta-turat, mert az atmenet folytonos: 500m - 1km -2km -3km - 4km   es lassan több orassa valik.

"ahol csörgőkígyó van"  na de azt honnan tudni, hogy hol van/lehet ?  nekem sem lenne kedvencem

Előzmény: tucsok13 (18375)
tucsok13 Creative Commons License 1 napja 0 0 18375

Köszi, megnézem!

Ilyen túrákat azért természetesen szoktunk tenni, amit a gyerekekkel nem tudnánk megvalósítani az a több órás, hátizsákos, bakancsos túra. A séták ellen nekik sincs kifogásuk, szoktunk barangolni. Nna mondjuk azért vannak kivételek - ahol csörgőkígyó van ott azért kevésbé.

Illetve ahol mi megálltunk Redwood-os részeken ott azért voltak érdekes helyek. (ez mondjuk feljebb volt már Oregonnál) Kiszálltam a kocsiból fotózni és olyan félhomány meg félelmetes csend volt hogy konkrétan féltem.. mint a horror-filmekben.

Voltunk egy dínó parkban a Redwood-ok közt, az baromi jó volt, a környezet tényleg olyan volt mint visszamenni az időben... ott jó volt sétálni.

Megnézzük majd hogy amiket küldtél milyenek :)

Előzmény: kisfo (18374)
kisfo Creative Commons License 2 napja 0 0 18374

kicsit agitallak a seta-tura felé :-)

most nezegettem es Avenue of Giants tajan sokféle rövid seta is van, ami benyomasos, pl.:

ez csak 0.4 merföldes: http://www.redwoodhikes.com/Humboldt/Lane.html 

ez 0.6 merföldes: http://www.redwoodhikes.com/Humboldt/BigTree.html

ez 0.7 merföldes: http://www.redwoodhikes.com/Humboldt/Rockefeller.html 

ez is 0.7 merföldes: http://www.redwoodhikes.com/Humboldt/NatureTrail.html 

ha kicsit több is belefer:

ez 2.4 merföldes: http://www.redwoodhikes.com/Humboldt/Drury-Chaney.html 

ha meg csak 50 méter :-))  http://www.redwoodhikes.com/Humboldt/Bolling.html 

illetve itt lehet keresgetni: http://www.redwoodhikes.com/Home.html#table

Előzmény: tucsok13 (18230)
Aszpirin Creative Commons License 4 napja 0 0 18373

Bizony, mint tudjuk a székelybácsitól, a medve fiam az nem játék :-)

Élénken él bennem az az élmény, amikor egy többnapos túra egyik éjszakáján egy medve megette a sátor külső ponyvája alá éjszakára betett, megkezdett, de csak félig elfogyastrott halkonzervet. Én harmadmagammal a sátorban voltam. Bár nagyor régen volt (még tizenéves suhancok voltunk mindhrman), az az éjszaka egy életre emlékezetes maradt... ☺ 

Előzmény: tucsok13 (18372)
tucsok13 Creative Commons License 4 napja 0 0 18372

Én nem kockáztatnék hogy benne hagyom... Egyébként meg tervezés kérdése: a legkisebb helyeken is van minimum egy benzinkút/vegyesbolt út közben azért ahol minden szükséges dolog kapható. (hisz mentek 80-100 mérföldet aznap, szerintem sok lehetőség lesz vásárlásra - legrosszabb esetben a séta után beültök a kocsiba és elmentek a legközelebbi lakott településre)

Az USA nem az a hely ahol nehéz lenne kaját szerezni ha kocsid van. Anélkül viszont egy nagyvárosban is simán éhen lehet halni :-D 

Előzmény: kisfo (18369)
jahusos Creative Commons License 4 napja 0 0 18371

marha jol nez ki az a hutolada       de egyenlore maradok zsugori   mivel oreg vagyok nem nagyan turazok       lehet venni szaraz jeget is       na azzal fagyasztani is tudsz     azert kerdezz ra    nehogy csak 30 napig tudd visszakapni az arat        laptopot azt hiszem 2 hetig tudsz visszavinni   nem tetszik   semmmi baja kerem vissza a penzt      a walmartba meg zoknikat is van aki visszvisz    persze csak ha nem viselted        a konyvekre terkepekre ez nem vonatkozik   azokat nem viheted vissza hogy koszi mar kiolvastam kerem a penzt

Előzmény: kisfo (18370)
kisfo Creative Commons License 4 napja 0 0 18370

köszi.

bear canister-ek is vannak

de gyakorlatilag nincs olyan "hagyomanyos" eszköz, amiböl ne jönne ki annyi (igen keves) szag, ami nem elegendö egy medvenek

Előzmény: jahusos (18367)
kisfo Creative Commons License 4 napja 0 0 18369

itt lenne az ideje !  :-)

seta-turazni plane kevesbe tömeges helyeken nagyszerü dolog.  

termeszetesen, amikor nem 2 szallas közötti napon megyünk, akkor sok cucc a szallason marad.

De lesznek 2 szallas közti napok is, amikor csak 80-100 merföldnyit kell autozni, es böven van nappali 6-8 oras seta-turara idö.

Viszont ekkor minden cucc velünk lesz, raadasul ha szallas utana olyan helyen, ahol "nincs bolt", akkor trtalek kaja is. raadasul az allatoknak allitolag minden szagos cucc erdekes es "kajanak" gondolt (pl. https://www.sierrawild.gov/bears/food-storage )

pl. mivel Yosemite NY-rol tömegesebb, a K-i oldalan tervezek 3 nap seta-turat.

nehol irjak: "At the trailhead, all food and scented items must be removed from vehicles and stored in the bear proof lockers located in parking areas."

pl.: https://www.recreation.gov/camping/tuolumne-meadows/r/campgroundDetails.do?contractCode=NRSO&parkId=70926   

"Food and toiletries must be stored 24 hours/day

Food lockers are provided in all campsites (45x18x33)

Absolutely NO food stored in vehicles "

Előzmény: tucsok13 (18365)
tucsok13 Creative Commons License 4 napja 0 0 18368

Ez tök jó 5let, bármelyik államban lehet ilyet venni a Walmartban/Targetben. Mi is rendszeresen vettünk gyerekülést, babakocsit hogy majd visszavisszük de olyan jó cuccok vannak annyira jó árban hogy végül minden hazajött velünk :) Bár egyébként továbbra sem látom értelmét hogy több napi kaját cuccoljanak magukkal..

Előzmény: jahusos (18367)
jahusos Creative Commons License 4 napja 0 0 18367

a walmartban floridaban lehet venni 100 $-ert nagyon vastagfalu jeg/huto ladat amibe jeget teszel          ez olyan vastag falu hogy szerintem a szagot is benntartja     aztan ha nem hozod haza magadnak nyarra            90 napon belul visszakapod a teljes vetelarat

tucsok13 Creative Commons License 4 napja 0 0 18366

Köszi.. sosem lehet tudni hogy járunk-e arra, de egyelőre nincs a listán. Viszont a hely tényleg kafa, szeretjük az ilyet :)

Előzmény: Aszpirin (18363)
tucsok13 Creative Commons License 4 napja 0 1 18365

Hát ezzel a problémával még sosem szembesültem :) De az biztos hogy az autóban hagyni nem jó ötlet olyan élelmiszert aminek szaga van. (kenyér, felvágott) Arrafelé a kukák is medvebiztosak. Szerintem a szálláson kell hagyni a kaját vagy ha éppen máshova mentek akkor csak szendvicset vinni amit betesztek ebbe a cuccba amit igényeltek.

Minden látogatóközpontban van kaja, teljesen felesleges több napit vinni magatokkal - víz persze kell de annak nincs szaga. 

Az állatok pofátlanok tudnak lenni, medvéhez még nem volt szerencsém de a mókusok volt hogy kivették a gyerek kezéből a kekszet egy szempillantás alatt.. pedig hatalmas tömeg volt, látogatóközpont előtt a padon Yellowstone-ban. Nem zavarta a mókust a sok ember - gondolom az éhes medve sem kevésbé rámenős.

Gibraltáron a majmok konkrétan rátámadtak a gyerek hátizsákjára, félelmetes volt. Pedig a majom kisebb mint a medve..szóval én nem kockáztatnék. Ahogy a székely vicc mondja: "Az asszony nem ember, a sör nem ital és a medve nem játék".. én ebből csak a medvével értek egyet :)

Előzmény: kisfo (18364)
kisfo Creative Commons License 4 napja 0 0 18364

tema: medves területeken seta-tura, mi legyen a kajaval.  velemenyek ?

több helyen olvasom, hogy medves helyeken napi/nappali (azaz nem ejszakazos) tura eseten se hagyjunk kajat (egyeb szagos cuccot) az autoban, inkabb vigyük magunkkal.  nem a tömeges helyekre gondolok, hanem ahol velhetöen kevesebb ember van

pl.: Kennedy Meadows (Sonora Pass táján)

https://www.google.hu/maps/place/Kennedy+Meadows+Trailhead+Parking+Lot/@38.3166575,-119.7560907,1974m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x80976a2dba104a55:0x3f519d652f6bf6b9!8m2!3d38.3166028!4d-119.746956

Leawitt Meadows

https://www.google.hu/maps/place/Leavitt+Meadows+Trailhead+(recgovnpsdata)/@38.3336042,-119.5562827,1073m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x809773038c4bab9d:0x9ae2b8b7323f18b0!8m2!3d38.3336!4d-119.5519

Be Bear Aware, there are a lot of "Grumpy" and hungry bears out there.  All hikers are required to carry food and scented items in a bear canisters between Kennedy Meadows (mile 702) in the south and Sonora Pass (mile 1017) in the north and then again in Lassen Volcanic National Park (mile 1343-1363).  If you need a bear canister when you arrive at Kennedy Meadows, Grumpy Bears Retreat has a limited number available to hikers North Bound through the PCT.  If you would like to reserve a canister, fill out the form and you will be considered for the program.  (certain conditions apply!)  The loner is free, 

Aszpirin Creative Commons License 6 napja 0 0 18363

Tudom, kicsi a valószínűsége, de ha esetleg arrafelé vetődnétek, ezt a helyet javaslom: Beef’N’Bottle https://beefandbottle.net/

Kívülről elég jelentéktelen, de valami isteni a steakjük, és előtte érdemes egy óriásgarnéla-mártogatóst is kérni. Elég felkapott hely, és ennek megfelelőek az áraik is sajnos, meg foglalni sem árt, mert dugig van... A személyzet meg valami zseniális, ilyen kiszolgálást csak a legjobb helyeken tapasztalni...

Előzmény: tucsok13 (18362)
tucsok13 Creative Commons License 6 napja -1 0 18362

Hát, akkor tán sosem tudjuk meg milyen izgalmak vannak arrafelé :)

Apple store-ba mi is gyakran járunk, elképesztő azért az árkülönbség az itthoni árakhoz képest. 

Steak-et gyakran eszünk mi is, eddig a legeslegjobbasoat Omahában ettük. De az az elképesztő hogy bemegyünk bármelyik üzletbe (na jó, nem Walmart, de Publix, Safeway vagy ilyesmi) és olyan brutál minőségű cuccokat lehet kapni hogy csak na.. általában szoktunk sütni sajátot is kinn, nagyon sok hotelben mint pl. a Marriott is volt Vegasban van gázgrill. Itthon esélytelen ilyen minőségű alapanyagot venni, sőt, még Ausztriában is nehéz... nyami, most nyeltem egy nagyot!

A dollart még én is megnézem, a mi időpontunkra nem volt olyan amit én szeretnék, de ez addig még változhat. Egyelőre ott tartok hogy 1 hónap múlva megyünk Portugáliába pár napra és még baromira nem néztem utána merre érdemes menni. Lisszabon, Porto és környéke megvolt, most kifejezetten a déli részre mennénk. De amennyire lelkesen tervezem az USA-t nyárra (már 80%-os az útvonal, megvan minden szállás), ehhez valahogy annyira nincs lelkesedésem. Pedig jó hely, szeretem, de csak az USA hoz igazán lázba...gáz vagyok azt hiszem :)

Előzmény: Aszpirin (18361)
Aszpirin Creative Commons License 6 napja 0 0 18361

Szia!

Köszi a kérdésed! Sajnos nem, pénteken mégis munka volt - ha már ott voltam, nem húzhattam ki magam alóla, szombaton meg rosszidő... Szóval gyakorlatilag elmentem, ingáztam a hotel és az iroda között napi 34 kilométert, szombaton meg elmentem egy Apple Store-ba (végre sikerült vennem egy AirPods-ot, erről mesélhetnék, a legtöbbször hiánytermék kinn is), meg egy Walmartba ajándékokért az itthoniaknak... Aztán a szombat délután maradék részét mar a reptéren töltöttem.

Egyetlen valamire varó élményem egy rendkívül finom beeftesak volt egy helyi vendéglőben (és most már azt is megtanultam, hogy mit jelent a “dry aged” meg a “wet aged”).

Ennyit Észak-Karolináról. 

A Nissan Altima viszont tetszett ☺ Annyit használtam, hogy alig több, mint negyedtanknyi benzin fogyott, 13 dollarból tankoltam tele a végén... még szerencse, hogy tényleg lehetett választani a “teletankkal viszem vissza” opciót... (dolar.co.uk-n foglalóknak üzenem én is: ne érdekeljen a foglalasnál kapott “full tank payed in advance” dolog, mert ha nem kéred, akkor nem kéred. Ennyi. És engem nem is akartak rábeszélni minden egyébre, mint az Alamónál a múltkor. )

Előzmény: tucsok13 (18360)
tucsok13 Creative Commons License 6 napja 0 0 18360

Mizújs? Sikerült érdekes helyeket felfedezned?

Előzmény: Aszpirin (18350)
balage8888 Creative Commons License 2018.02.08 0 0 18359

A díjat mindig a tényleges felvételi időpont (amikor kinyomtatta a szerződést) és az ígért leadási idő alapján számolják, egész napban.

Ha lesz egy kis időm, keresek sfo-s bérleti szerződést, hogy milyen túlóra díjakat íratk rá.

Előzmény: kisfo (18356)
kisfo Creative Commons License 2018.02.08 0 0 18358

köszi, ez jo hely !

en nem szeretek egyebkent sem kesni, repülöt plane nem lekesni, a 15 percet azert nem fogom tesztelni :-)

Előzmény: tucsok13 (18357)
tucsok13 Creative Commons License 2018.02.08 0 0 18357

Mi is SF-be érkezünk. Én 1,5 órát számoltam rá az érkezésre és 3 órával gép indulás előtt adjuk le. Ennél korábban nem szoktunk kimenni a reptérre, általában keresünk valami reptér közeli érdekes dolgot és az utolsó 1-2 órát ott töltjük, pl Phoenixben volt egy szuper botanikus kert 15 percre a reptértől, aztán 3 órával indulás előtt kimegyünk.

SF-ben ez 15 percre van a reptértől: https://www.tripadvisor.co.hu/Attraction_Review-g32842-d10110653-Reviews-Mori_Point-Pacifica_California.html Szerintem mi itt sétálunk egyet még a reptéri autóleadás előtt majd.

Előzmény: kisfo (18356)
kisfo Creative Commons License 2018.02.08 0 0 18356

köszi a reakciokat.

az idöpontokat nem is amiatt kerdeztem, hogy azt gondolnam, az auto felvételénél gond, ha kesöbb akarom felvenni (0.5-1-1.5 oraval, hasonloan: ha korabban adnam le, az sem gondolom, hogy gond), hanem autoberles dija miatt.

mivel 11:45 a landolas es talan 20:00 a visszaindulas nekem epp hatareset, hogy hany orara kerjem a felvetelt, leadast.

..nekem sajnos 3+ oras ESTA sorom is volt mar (Chicago)

visszafele nyilvan nem szamolhatom ki, mert nem lenne jo dugo, baleset stb. miatt lekesni a gepet (SFO).

ha mondjuk felvetelre 14:00-t (azaz 2:15-tel landolas utan), leadasra 15:30-at irok, az mar +1 nap berles (compact-nal kb. 7000 HUF): 129.7e HUF vs. 136.5e HUF ugyhogy itt szinte pont aranyos 18 vs. 19 nap.

sajnos nem "egy nappal többre bérelitek az autót (nem mindig kerül többe, főleg hosszabb kölcsönzéseknél

persze ha mar ugyis 19 napot szamolnak fel, akkor "bövebbre" hagyom az idöt (felvetel 1 oraval landolas utan, leadas 3 oraval gepindulas elött - ezt persze nem akarnam kihasznalni)

Előzmény: balage8888 (18344)
asspirik Creative Commons License 2018.02.08 0 0 18355
asspirik Creative Commons License 2018.02.08 0 0 18354

balage valoszinuleg  egyedul utazik mint en                  te sose     ugyhogy nem vagyunk osszehasonlithatok       amugy en sose berlek kocsit van egy tragacsom ami szuper gazdasagos es csak beteszem a store-ba  garazs     most is var ram haines cityben storeforless.com    a weblap nem biztos hogy bejon floridaban marha jo kocsit tartani    most meg a rendszamot is leadtam hogy ne elljen biztositast fizetni szeptemberig     edesapad is floridai volt     a havi garazsirozas 35 $     de most 40 mert csak nagyobb hely volt szabad

Előzmény: tucsok13 (18353)
tucsok13 Creative Commons License 2018.02.08 0 0 18353

Hát nem tudom.. van az a szitu amikor ez a logikus. De mi mindig úgy időzítünk hogy kora reggeli indulás, rövid átszállás, kora du érkezés, akkorát még sosem késtünk hogy bezárjon a kölcsönző. Viszont a gyors átálláshoz min este 10-ig ébren kell maradni- egy reptéri hotelbe zárva két gyerekkel egész du ez annyira nem vidám.. mi 1-2 órás utat még bevállalunk ha úgy alakul, vagy elmegyünk vásárolni, nézelődni, vacsorázni és kb úgy fekszünk mint itthon, így másnapra át is állunk. 

Azt megtanultuk hogy túlzásba nem kell esni, az LA-San Louis Obispo a dugó miatt 7 órás út lett a 3-ból, nna az fájt. Most 12.30-ra érkezünk SF-ba, aznap még simán szétnézünk Oaklandban mielőtt másnap elindulunk a körtúrára.

Előzmény: asspirik (18352)
asspirik Creative Commons License 2018.02.08 0 0 18352

egyedul balage csinalja logikusan a kocsiberlest       kivalasztja a hotelt elore az interneten     olyat aminek van ingyenes shuttle-ja reptertol           kocsit meg masnap   kialudva magat berel

balage8888 Creative Commons License 2018.02.07 0 0 18351

Korábban vették föl, és így hosszabb lett a kölcsönzési idő.

A plusz órákért simán elkérnek (arányaiban) jó sokat, amikor néztem, akkor általában 2-3 óra fölött már megérte inkább +1 napot számolni inkább.

Előzmény: Aszpirin (18350)
Aszpirin Creative Commons License 2018.02.07 0 0 18350

Az elég sok... de komolyan ennyire számít, hogy nehogy véletlenül félórával később vedd fel, mint ami a foglaláson szerepel? Ugyis teljes napokat bérelsz, és elég kicsi azt esélye, hogy pont az a fél óra számítson. A foglalásba amúgy érdemes szerintem a járatszámot is beírni.

Én egyébként a járat érkezési ideje plusz fél órát adok meg. Volt már olyan, hogy fél óra alatt kinn is voltam ☺ Leadási időre pedig a felvételtől számított x teljes nap úgy, hogy a jratindulás mínusz másfél-óra benne legyen.

Előzmény: tucsok13 (18348)
ovarnet Creative Commons License 2018.02.07 0 0 18349

Egy tipp, mikor foglalok szoktam játszani az időpontokkal. pl. 20:00 kor indul haza a gép, megnézem, hogy 18:00 ig vagy 24:00 ig változik-e a díj. Ha nem, akkor beírom a gép indulásának időpontját.

Általában egész napot számolnak. Ha este 10 kor veszem fel az is egy nap és ha reggel 6 kor adom le az is egy teljes nap.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!