Keresés

Részletes keresés

Teo papa Creative Commons License 2 órája 0 0 19173

Én is megnézném a képeket szívesen :)

Teo >

Előzmény: tucsok13 (19165)
ovarnet Creative Commons License 3 órája 0 0 19172

Csatlakozom az előttem szólókhoz, engem is érdekelnek a képek!

tucsok13 Creative Commons License 6 órája 0 0 19171
tucsok13 Creative Commons License 7 órája 0 0 19170

:-) örülök hogy ennyien kíváncsiak vagytok Oregonra!

Itt elég gyenge a net, de Portlandban rendes hotelben leszünk, ott felrakom.

Sborisz Creative Commons License 8 órája 0 0 19169

Engem is érdekelne....de nem sürgős....😁😁 

djhir Creative Commons License 12 órája 0 0 19168

Köszi, én azért szívesen megnézném azokat a képeket. Ha az életbe nem jutok el oda, akkor is.

jibby Creative Commons License 14 órája 0 0 19167

Engem érdekelne. És gondolom nem vagyok ezzel egyedül! :)

További jó utat, és szép élményeket!

puntikk Creative Commons License 21 órája 0 0 19166

jo   elore koszonom   de mintha te most epp ott lennel     inkabb pihend ki magad   majd pesten csinald   koszonom

tucsok13 Creative Commons License 21 órája 0 0 19165

Ha valakit érdekel szívesen rakok össze egy gugli albumot a tájakról amerre jártunk/járunk most.

Előzmény: tucsok13 (19164)
tucsok13 Creative Commons License 21 órája 0 0 19164

Így van, pont olyan.. unalmas 3 hétig azt nézni.

Itt nyugaton változatos a táj legalább.

Előzmény: puntikk (19159)
tucsok13 Creative Commons License 21 órája 0 0 19163

Örülök.. nagyon fog tetszeni azt hiszem:-)

Ma a Crater Lake-nél jártunk, legutóbb 2 éve júniusban havazott, most 25 fok volt és türkiz színű a víz.

Most Bend-ben vagyunk, és ez az a hely ahova 5 perc után eldöntöttük hogy költöznénk:-) Élhető kis város, fiatalos, modern. És még sosem hallottunk róla, pedig elvben Oregon egyik központja síelésbez-túrázáshoz. Eddig legalább 5 sörfőzdét láttunk, egyben ebédeltünk is nagyon finomat.

Most lazázunk kicsit, holnap John Day Fossil Beds következik-na az tényleg vörös és sziklás.

Előzmény: Aszpirin (19161)
balage8888 Creative Commons License 23 órája 0 0 19162

amerikaiak... ha valami x-ig érvényes, akkor azzal addig be is tudsz lépni

Előzmény: Aszpirin (19160)
Aszpirin Creative Commons License 24 órája 0 0 19161

Köszi Tücsök, miattad felkerült Oregon a bakancslistámra, az is nagy-nagy pozitívum, hogy nem sok a turista... Én meg ugye épp az a túrázós fajta vagyok (a sportosabbat inkabb nem állítanám magamról, mert mindenki hitetlenkedik, hogy ezzel a 100 föltötti testalkattal magas hegyeket mászok ☺ )

Előzmény: tucsok13 (19152)
Aszpirin Creative Commons License 25 órája 0 0 19160

Kaptam e-mailt, hogy lejár az ESTA-m egy hónapon belül (akkor lesz pont két éves), kérjek újat, ha mostanában mennék az USA-ba.

Pozitívan meglepett ez a (programozott) figyelmesség. Bravó.

puntikk Creative Commons License 29 órája 0 0 19159

azert rengeteg az erdo es a tavak      persze az erdok olyanok mint magyarorszagon

Előzmény: tucsok13 (19158)
tucsok13 Creative Commons License 30 órája 0 0 19158

NY leírásokkal tele a net.. mi 4x voltunk, 3x csak NY, egyszer keleti part körút. (NY, Philadelphia, Pennsylvania, Washington, Chicago és nagy tavak, Niagara, Boston). Egyszer meg kellett nézni a környéket de nem az a túra ahova visszavágyunk. A városok jók de közte az út drága (útdíjak, parkolás) és valami rettenet unalmas. Alacsony a sebességkorlát és pont olyan a táj mint lemenni Bp-ről Kecskemétre..

Értem én ha valaki nem akar Oregonba jönni, nem is baj, ezért nincsenek turisták. (Európa szerintem katasztrófa, Görögben idén nem voltunk de Nápoly környéke élvezhetetlen akkora a tömeg)

De hogy vörös meg kietlen? Sacramentoból leander erdőkön jöttünk át, aztán fenyveseken.. Oregonnál zöldebb, üdébb táj kevés van. Folyók, vízesések, tavak lépten nyomon.  Amerre később megyünk (a 101-es út Oregon szakasza) szerintem a világ egyik legszebb helye: az út egyik oldalán az óceán végtelen partja csodás növényzettel a part mentén, másik oldalt redwood-ok és az oregoni homokdűnék. Se nem kietken, se nem vörös:-)

Egyébként félreértés ne essék senkit rábeszélni nem akarok csak fura mennyire nem tudunk semmit otthon Oregonról. Amikor a férjem először ide akart jönni ellenálltam..  Leszóljuk az amerikaiakat hogy ostobák, nem tudják mi a különbség Budapest és Bukarest közt egyébként meg mi sem tudunk semmit Amerikáról, mindenki ugyanazt a pár államot látogatja.

Nekem az egyik legnagyobb pozitív csalódás volt Oregon, azért osztom meg hátha kedvet kap hozzá más- de attól még biztos vagyok benne hogy a legtöbben úgyis a “bevett” helyekre mentek ezután is.

Előzmény: djhir (19155)
tucsok13 Creative Commons License 30 órája 0 0 19157

Hát simán lehet hogy akkor már valóban hideg van itt.. a legszebb részeken most olvad a hó, 2 éve júniusban még hóviharok voltak. Ez inkább nyári program. Októberben Arizona-Utah-Nevada inkább:-)

Előzmény: Cornetto33 (19153)
puntikk Creative Commons License 1 napja 0 0 19156

new york rendkivul erdekes    rengeteg leiras van rola       google.com 

Előzmény: djhir (19155)
djhir Creative Commons License 1 napja 0 0 19155

Engem a keleti part, elsősorban NY és környéke jobban érdekelne, de nem sok leírást olvastam ezzel kapcsolatban. Nem kedvelem az ilyen vöröses kietlen tájakat. Inkább Görögországba megyünk, ott még soha nem csalódtunk, pedig bejártuk már keresztül-kasul.

puntikk Creative Commons License 1 napja 0 0 19154

ki a fenet erdekel hogy hol voltal 466 nappal ezelott

Előzmény: Sborisz (18978)
Cornetto33 Creative Commons License 1 napja 0 0 19153

Én is kedvet kaptam az oregoni kiránduláshoz.Terveim szerint hasonló körutazást tennénk,mint ti.Október 2.és 3.hetét vettük célba,találtam is jól árasított jegyet Oaklandba a norvegiannal,csak 1 ismerős ,aki 30 évet élt San Franciscóban nagyon lebeszél bennünket az időjárás kiszámíthatatlansága miatt októberben/Lake Tahoe-ban már simán hó van szerinte/.Így most vacillálunk

tucsok13 Creative Commons License 1 napja 0 2 19152

Tudom nem valószínű hogy bárki a fórumról eljönne erre de azért hadd reklámozzam kicsit.. Oregon másodjára sem okozott csalódást. Meseszép tájak, kevés turista, kedves helyiek, megfizethető szállások, sok brewery.. annyira jó itt. Ha valaki kicsit is sportosabb-túrázósabb nálunk annak ez maga a menyország.. Mi csak rövidebb sétákra indulunk el, így is elképesztően szép helyeket látunk.

Ma a Rogue river környékét fedeztük fel, délután jetboat-al elmentünk a Hellsgate kanyonba. Hatalmas élmény volt, megérte az árát.

Holnap a Crater Lake érintésével Bend-be autózunk, most azt válogatjuk mit hagyjunk ki út közben, annyi a látnivaló.. Oregon csodás. Ha bárkinek lehetősége adódna ne hanozzon, jöjjön:-)

puntikk Creative Commons License 2 napja 0 0 19151

nyugi  nem bant a bacsi

Előzmény: Sborisz (19150)
Sborisz Creative Commons License 2 napja 0 0 19150

Simán kapcsold ki és akkor nem látod...bár mindig visszatér de kiszűrhető ( friss reg.-es, friss hús) Nálam rejtve van....

:D

Előzmény: dundalk (19144)
balage8888 Creative Commons License 2 napja 0 0 19149

Kinti kölcsönzésnél alapvetően biztosítás nélkül írják/adják az autót, ahhoz jöhet hozzá kb. 35usd/nap-ért a full coverage.

Az amerikai biztosítási rendszerben nagoyn sok autó, háztartási, kártyához tartozó biztosítás tartalmaz bérautóhoz kapcsolódó biztosítást is - ezért nem kérik. Külföldiektől mindig kérik a biztosítzás megkötését (vagy vaskos kaució)

Külföldi utasoknak a kölcsönzők kinálnak olyan tarifát, ami már tartalmazza a biztosítást (pl. ezért különbözik a dollar.com és a dollar.co.uk -» overseas oldalakon foglaltak)

Az utazásszervező oldalak sokszor gyakran a saját biztosításukkal adják a kölcsönzést, ezért lehetnek esetleg olcsóbbak (de ezt régebben nem annyira szerették a kölcsönzők)

Előzmény: Kod62 (19148)
Kod62 Creative Commons License 2 napja 0 0 19148

Mindenesetre köszönöm az infót. Nem törjük szakványban az autókat, egyszer fordult elő, utána nyilván másképpen lát az ember. Az amerikai rendszert nem ismerjük, ott sok mindrn más. Mikor voltunk hosszabb időre, rokonoktól kaptunk autót

Előzmény: dundalk (19144)
tucsok13 Creative Commons License 2 napja 0 1 19147

Országtól, kölcsönzőtől, promótól is függ, muszáj alaposan elolvasni a feltételeket..

Üdv mindenkinek Oregonból, ma 7+ órát autóztunk, kirándultunk a Lassen-nél majd megérkeztünk Medfordba. Hulla vagyok de csodaszép volt, a Lassen-nél még az út mellett is van bőven hó.

Előzmény: egerszegi (19146)
egerszegi Creative Commons License 2 napja 0 0 19146

Alapban nincsenek mindenhol benne, Hertznel pl eldontheted hogy veszel-e LDW-t (Loss Damage Waiver) ami sokszor ugyanannyi egy napra mint az auto....

Előzmény: dundalk (19140)
puntikk Creative Commons License 3 napja 0 0 19145

jajj              ciprusi zombit kaptam el

dundalk Creative Commons License 3 napja 0 0 19144

Jajj trollt fogtam!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!