Keresés

Részletes keresés

PHX Valley Creative Commons License 5 napja 0 0 26424

Félelemérzet bennünk sem volt, csak rossz volt látni, megélni...

Előzmény: k11zoltan (26423)
k11zoltan Creative Commons License 5 napja 0 0 26423

Az a világhírű Skid Row. 

Egyszer vártam ott a buszt vagy egy órát. 

Egyébként a kutya nem szólt hozzám. Pedig fényképező is lógótt a nyakamban. 

Előzmény: PHX Valley (26418)
Meltdown Creative Commons License 6 napja 0 0 26422

....utolsó 3 háborúban...

Előzmény: Meltdown (26419)
tucsok13 Creative Commons License 6 napja 0 0 26421

OFF: Igény mondjuk volna rá..de főzze is meg. Mert az uram mostanában annyit bringázik, hogy nem főz.. :-P

Előzmény: kisfo (26417)
PHX Valley Creative Commons License 6 napja 0 0 26420

Nagyon szomorú :-(

Előzmény: Meltdown (26419)
Meltdown Creative Commons License 6 napja 0 0 26419

A szó amit keresel: Fentanyl, amíg az ópiát krízist nem tudják kezelni ez lesz, sajnos.

3 év alatt 2.5x többen haltak meg a drog miatt, mint az utolsó háborújukban.

Előzmény: PHX Valley (26418)
PHX Valley Creative Commons License 6 napja 0 0 26418

LA-ben konkrétan a Grand Central Markettől, az Angels Flight Railwaytől, vagy éppen a Crypto.com Arenától (tehát erősen belvárosi övezettől) kb 3-4 saroknyira olyan durva hajléktalan kolóniák laknak, amit európai szemmel nehéz elképzelni. A "gazdagabbak" sátorban, a legcsóróbbak hálózsákban, a járdán ürülék (nem állati, WC papírral körbeszórva), a parkolóórák mellett üvegdarabok, nyilván a parkoló autók "rovására", drogosok, tűk, nagyon kemény...

Persze Santa Monica vagy Beverly Hills nem ilyen volt, de azok nem is klasszik belvárosi részek.

Előzmény: tucsok13 (26416)
kisfo Creative Commons License 2024.04.09 0 0 26417
Előzmény: tucsok13 (26416)
tucsok13 Creative Commons License 2024.04.09 0 0 26416

Sajnos vannak ilyen helyek is. Seattle-ben legutóbb ha nem is volt ennyire durva a helyzet de láttunk mi is hasonlót a belvárosban. (kevesebben voltak, de kb. hasonló állapotban - üzletek megszűnve, bedeszkázva - és mindez 100 m-en belül a Pike Place markethez képest)

A belvárosi Targetben még a fogkrémet is üvegszekrényből kell kérni, meg bonyolult levenni a polcról szinte minden higi cuccot. LA-ben állítólag még durvább a helyzet, a videon Pennsylvania van, és Portlandről is hallottam hasonlót - szerintem sok nagyvárosban jelen van a probléma. 

Előzmény: M9945A (26415)
M9945A Creative Commons License 2024.04.08 0 0 26415
tucsok13 Creative Commons License 2024.04.06 0 0 26414

Ahogy előttem is írták, nem kell csoportosan csinálni, pont olyan jó lesz egyesével. Mi 9-en megyünk decemberben, de mivel több család, össze-vissza csinálta mindenki a saját ESTA-t.

Előzmény: Nixi77 (26412)
m_and_m Creative Commons License 2024.04.03 0 0 26413

Semmi kapcsolat nincs a csoportos igénylés tagjai között. Az csak egy kényelmi dolog, hogy az igénylésnél ne egyesével kelljen az igényt benyújtani és fizetni annak, aki egyszerre többet akar.

Előzmény: Nixi77 (26412)
Nixi77 Creative Commons License 2024.04.03 0 0 26412

Sziasztok! Abban kérném a segítségetek, hogyha igényeltem csoportosan ESTA-t, amit 4 személyre meg is kaptam, és ehhez a csoporthoz szeretnék előbb 1, majd kb 1 hónap múlva még 1 főt hozzáadni, erre van e lehetőség, vagy egyesével kell külön már megigényelni és nem lehet a meglévő csoporthoz adni. Nagyon köszönöm a segítséget!

k11zoltan Creative Commons License 2024.03.27 0 0 26411

Az lesz. Pont erre gondoltam. Ki tudja mikor lesz a jó helyzet. (Mármint ebből a szempotból.)

Előzmény: tucsok13 (26410)
tucsok13 Creative Commons License 2024.03.27 0 0 26410

Igen, ez jó taktika lehet.. meg esetleg próbálj meg kötődést kialakítani, az a biztos :) Változik a politika, választások lesznek, bármi is lehet meg az ellenkezője is.

Előzmény: k11zoltan (26409)
k11zoltan Creative Commons License 2024.03.26 0 0 26409

Persze én is turistának mennék, mint ahogy mentem is 10 éven keresztül (erre alapozva mentem be vízumért).

Viszont a kötődési dolgaim ködösek, ezért is dobtak vissza Amszterdamban.

 

Azon gondolkodom, hogy jobb lenne megvárnom, amíg lepereg az Észak Korea bannolás (3 év van még hátra), aztán megpróbálnom az ESTA-t. Max utána megyek be vízumért ha nem kapok ESTA-t.

 

Mert sok eset van, hogy egy Vízum visszautasítás után pár évvel még megadják az ESTA-t, de két visszautasítás után...

Előzmény: tucsok13 (26408)
tucsok13 Creative Commons License 2024.03.26 0 0 26408

Én nem hallottam olyan esetet az ismerősi-baráti körben, hogy ne sikerült volna. Vigyél mindent, ami a kötődést igazolja - ingatlan, munkaviszony igazolása, stb. (hozzáteszem az ismerőseim közül mindenki valóban turistáskodni ment, minden hátsó szándék nélkül)

Előzmény: k11zoltan (26407)
k11zoltan Creative Commons License 2024.03.24 0 0 26407

Sziasztok

 

Ezer éve nem írtam ide. 

Szóval a helyzet. 

10 évig ESTA-val jártam USA-ba, probléma nélkül. 

Aztán voltam Észak-Koreában, ami 2 héttel később felkerült a tiltólistára.

Amszterdamban élek, bementem itt vízumért, és visszautasítottak a kevés kötődés miatt.

 

Most -4 évvel később- Pesten próbálkoznék.

 

Mik a tapasztalatok az elmúlt időben? Sok a visszautasítás, vagy általában sikerül? (túrista vízum)

 

Köszi

Aszpirin Creative Commons License 2024.03.10 -1 0 26406

Ohh, köszi, ezt az egy-kéthetes eltolást minden évben elfelejtem, pedig fontos.... Ősszel is beüt...

Előzmény: Never Man (26402)
pisti072 Creative Commons License 2024.03.10 -1 0 26405

https://www.economx.hu/belfold/hitelkeretbol-inkasszal-az-apeh.336193.html

Már nem is kettő hanem régibbi,repül az idő

 

PHX Valley Creative Commons License 2024.03.10 0 0 26404

Jaj, ez az óraállítás tényleg, a két hét eltérés Európához képest... Kokomoi (Indiana) kollégákkal van munkakapcsolatom, ilyenkor elcsúsznék a callokkal, ha az Outlook nem figyelne helyettem :-)

Előzmény: Never Man (26402)
pisti072 Creative Commons License 2024.03.10 -1 0 26403

Egy dologban biztos cáfollak, kb. 2 éve született egy birósági döntés ami precedens, az adóhatóság a hitelkeret terhére is inkasszózhat a bank köteles teljesiteni és fogja is.

Előzmény: ovarnet (26401)
Never Man Creative Commons License 2024.03.10 -1 1 26402

   Újabban nem szeretek offenzivan fogalmazni hogy másoknak is maradjon igaza, meg aztán tévedhetek is, ezért néha  határozatlan katyvasz lesz belőle ami persze a polfórumon jól elmegy, dehát az bölcsészettudomány meg aztán ott nem is számit semmit.  Közrejátszott benne a némi sör is ami az óra-átállitáshoz kapcsolódik, közhirré tétetik, hogy mától PST van a nyugati parton (+1 óra,  délelőtt negyed 10 körül van), két hétig csak 8 óra a különbség aztán az EU is ugrik.  

   A tesómnak volt egy kollégiumi társa valami világvége helyről (tán Wyoming?), aki elmondta, hogy pár évvel korábban (ezek a 70-es évek) még nem tudta mi az a jogositvány, mert krumplit termeltek az irdatlan nagy farmon, a pénzből az apja vett autót és egyszerűen csak közlekedtek vele teljesen természetes módon mint ahogy lova is van embereknek  jogsi nélkül. Amikor évek múlva valamelyik nagyvárosba kellett mennie ott kérték a jogsit és ő nem értette mit akarnak, de aztán csináltatott. 

 

Előzmény: PHX Valley (26400)
ovarnet Creative Commons License 2024.03.10 0 0 26401

Mondjuk nem értem a credit card ragaszkodást. A kölcsönzőnek az a lényeg,hogy ha kárt okozol,nekik megtérüljön. A debit card esetében is tudnak zárolni bármennyi összeget. Némely szállodalánc csinálja is pl. Marriott

Igen pont ez a lényeg. Volt nekem egy számítástechnikai cégem, mikor bejöttek a kártyaolvasók és elfogadhatóvá vált a banki jutalék mértéke, akkor igéyneltünk mi is. A kibocsájtó tartott egy egynapos képzést, vizsgával stb. Sok minden elhangzott, köztük erre a kérdésre is válaszoltak, közel 20 éves a válasz:

Gondosan le van szabályozva, hogy hogyan működik a beterhelés / feloldás, vásárlás, mikor követ el szabályszegést a szolgáltató. Pl. Horváthné fizet Horváth úr kártyájával. stb.

Debit kártya esetén a bank 0 Ft-ig, dollárig fizet. Hiába van hiteled a hitel rovására még a NAV sem vehet le pénzt. Érkezik egy gyorshajtásos büntetés pl. $300. Debit esetén 3 hónap múlva nem tudják érvényesíteni a követelést. 

Credit kártya esetén eleve 0-ról indulsz és mégy lefelé. Mikor a kártya örület elindult akkor elsőként valódi hitelkártyák voltak. Ezek szerződési feltétele teljesen más. Nagyon röviden a szolgáltató a Bankon keresztül de behajtja a pénzét. Hiába van a teljes hitelkeret elköltve, lefogva stb. akkor is van lehetőség ezt feléd érvényesíteni. Természetesen reklamálhatsz és a szolgáltatónak kell bizonyítani a követelés jogosságát.

 

Egyébként ezért ülnek a zárolt pénzen, hátha jön vmi követelés. 

Előzmény: pisti072 (26388)
PHX Valley Creative Commons License 2024.03.10 -1 0 26400

Áh, elsőre jól félreértettelek, de így most már világos. Köszi.

Előzmény: Never Man (26399)
Never Man Creative Commons License 2024.03.10 -1 0 26399

Nekem is úgy tűnik, hogy nem elég határozottan fejeztem ki magamat :-)

Tehát a nemzetközi jogositványt Kaliforniában nem ismerik fel, azaz nem is szükséges mert nem tudják mi az, ergo nem is kérhetik - legalábbis a hatóság, bár az autókölcsönző azt kér amit akar mint magáncég.  

 

A vezetéshez az állandó lakóhely szerint illetékes hatóság által kiállitott jogsi kell, azaz sima magyar jogsi és kész. Az enyémmel még a sheriff is nagyon meg volt elégedve, egyetlen alkalom volt egy sörvásárlás amikor a pénztáros nem igazodott el a születési dátumon és be kellett diktálni amcsi formátumban.

Utoljára 8-9 éve olvastam a DMV szabályokat, de találtam egy forrást:

https://www.chapman.edu/students/services/international-student-services/_files/isss-dmv-information.pdf

"INTERNATIONAL DRIVING PERMITS/LICENSES (IDP): 

    The State of California DOES NOT RECOGNIZE International Driving Permits (IDP) as valid driver’s licenses. California does recognize a valid driver license that is issued by a foreign jurisdiction (country, state, territory) of which the license holder is a resident. The IDP is only a translation of information contained on a person’s foreign driver license and is NOT required to operate a motor vehicle in California.

 

Na persze először én is csináltattam nemzetközit, ami valami papirfecni volt magyarul és pöcsétet nyomtak rá, ha jól emléxem 4000 forintért, aztán olvastam a helyszinen hogy nem is kell. 

Előzmény: PHX Valley (26398)
PHX Valley Creative Commons License 2024.03.10 -1 0 26398

Mármint nemzetközi? Nekem Los Angelesben az autóbérlésnél elfogadták a magyar jogsit.

Előzmény: Never Man (26397)
Never Man Creative Commons License 2024.03.10 0 0 26397

En csak a kaliforniai szabalyokat ismerem, de abban az van kerekperec, hogy kulfoldi vezetoi engedellyel szabad vezetni. 

Előzmény: Aszpirin (26387)
_chillout_ Creative Commons License 2024.03.09 -2 0 26396

Pontosan.

Előzmény: Aszpirin (26394)
pisti072 Creative Commons License 2024.03.09 0 0 26395

Ebben amit írtál sok igazság lehet, valóban a megbízhatóság számit. Viszont szerintem Magyarországon messze nincs annyi embernek kredit kártyája mint az USÁ ban, más a bankok hozzáállása,kultúra stb.Nekem egyszer volt tizen x évvel ezelőtt egy lakásvásárlás során ajándékba adták, aztán az ASZF módositással,amit csak kifüggesztettek gondolom,jól megszívtam.

Amúgy amit tücsök irt, a debit  esetén ha van rajta fedezet beleértve például a hitelkeretet (nekem a bankom automatikusan ingyenesen hozzáír 200 e forintot mondjuk premium ügyfél vagyok) azt be tudja terhelni, ha nincs nem adja oda az autót és kész.

Előzmény: Aszpirin (26394)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!