Keresés

Részletes keresés

masin111 Creative Commons License 2012.08.14 0 0 590

Jelentkezz akkor, ha majd elvégezted..... (bár szerintem te már rég feladtad)

Előzmény: informaticman (587)
masin111 Creative Commons License 2012.08.14 0 0 589

Nem írtad oda, hogy mi a problémád vele...

Előzmény: alzaim (588)
alzaim Creative Commons License 2012.05.13 0 0 588

Sziasztok!

Hogy milyen színvonalú képzés folyik a Szlovákiai GDF-án arra szolgáljon példának az alábbi link tartalma:

http://www.gdf.hu/sites/default/files/oldsite/html/TDK/documentums/TDK2009/TDK_abstract_Janko_F.pdf

 

Megjegyzem, az illető aki ezt a dumát kiszövegelte, még középiskolai kémiai ismeretekkel sem rendelkezik mert elektro szakközépbe járt - amire sokkal büszkébb lehet mint a GDF-re. Az utolsó mondat megfoglmazása, már a teljesen laikusok szemében is egyértelműsíti az öngólt. A konzulensnek is jár szerintem egy Schmitt Pali különdíj. Az illető még az ezredforduló tájékán megígérte, hogyha bármilyen áron viszi valamire anyagilag akkor majd vesz magának diplomát. Talán ez volt az egyetlen betartott ígérete amiről tudok.  :-D

 

informaticman Creative Commons License 2012.03.24 0 0 587

Én így látom eddigi tapasztalataim és tanulmányaim alapján

Előzmény: informaticman (586)
informaticman Creative Commons License 2012.03.24 0 0 586

Hát ha van egy 1-10es skála linárisan összefüggve a leadott ill. tanított menyiséggel,és mondjuk az érettségi az 1es szint

GDF - 2,Óbudai - 4,Pannon -6,Elte 8,BME VIK 10

Előzmény: Drenka122 (585)
Drenka122 Creative Commons License 2011.12.24 0 0 585

Sziasztok. Én elvégeztem a GDF-et, MI BSc szakon, majd ezt követően elmentem MSc-re, az egyik magyaroszrági egyetemre. Itt semmilyen hátrányom nem származott abból, hogy GDF-et végeztem. Sőt előfordult, hogy egyes területeken bővebb ismerettel rendelkeztem, mint hallgatótársaim (pl. Visual Basic programozási nyelv). Ezekben a hónapokban fejezem be az MSc-t, mellette dolgozom, nettó fizetésem 235.000,- Ft, úgyhogy nem panaszkodom. Tehát a kérdésre a válasz: a GDF nem gagyi, semmivel sem kevesebb, mint más magyarországi felsőoktatási intézmény. P.S.: Persze ehez nem volt elég kettesekkel átcsúszkálni egyik szemeszterből a másikba, hanem tényleg végig kellett dolgozni a teljes főiskolát, egyetemet.

 

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

informaticman Creative Commons License 2011.10.21 0 0 584

Jó,annyira azért nemrossz.Meg legalább időben ellehet végezni ,és nemkell 5-8év átlagban :D

Előzmény: xhris (583)
xhris Creative Commons License 2011.10.21 0 0 583

Egy kis gondolkodással rá lehet jönni, hogy ha pl. 2007-ig 5ezren iratkoztak be, 2008-tól meg minden évben 20-20ezren, akkor hiába van jelenleg 85ezer beiratkozott, képtelenség, hogy ebből mind a 85ezernek egyből diplomája is legyen.

Másrészt érdemes lenne összehasonlítani más intézményekkel is ezeket a számokat, az utóbbi 10 évre szorítkozva. Persze akkor már nem lehet ilyen szépeket csúsztatni.
Javasolt irodalom: Michael Blastland – Andrew Dilnot: Tigris, ami nincs

Előzmény: ivódzsima (580)
informaticman Creative Commons License 2011.10.21 0 0 582

Ezért megyek is majd utána bmere :D :P

Előzmény: informaticman (581)
informaticman Creative Commons License 2011.10.21 0 0 581

Most is ugyanolyan szar.Alig tanitanak valamit,ugyanúgy gyenge a szinvonal,és vizsgán mindenkit átengednek.

Előzmény: ivódzsima (580)
ivódzsima Creative Commons License 2011.08.29 0 0 580

...."2007-ig mintegy 60 000 hallgató iratkozott be, ebből kb. 9000 végzett "....

 

 

...."a nagyarányú lemorzsolódás miatt a főiskoláról sokan állítják (főleg a tanulmányaikat félbehagyók), hogy gyenge a képzés,...."

 

 

 

jó,jó, a fenti adat viszonylag régi, de mi a helyzet manapság...?   savanyú a szőlő című dumának tűnik, ha valaki azért morzsolódik le, mert gyenge a képzés...    .... hogy igaz legyen, azt el sem tudom képzelni...

Konczné Creative Commons License 2011.08.08 0 0 579

Sziasztok!

 

Még mielőtt kapnék több üzenetet afelől, hogy megvannak-e már a tételek, itt üzenem mindenkinek, hogy ha meglesznek, akkor itt közlöm majd.

 

Egyenlőre azon kívül, hogy érdeklődtök, nem kaptam még meg az új kidolgozott tételeket.

Kétkedem Creative Commons License 2011.08.03 0 0 578

Sziasztok!

 

Engem is kisegíthetne valaki egy 2011-es tételsorral!!!

 

baby_lon@freemail.hu

 

Nagyon hálás lennék!

 

Üdv!

Konczné Creative Commons License 2011.07.20 0 0 576

Ha valakinek tényleg meglenne a 2011-től érvényes kidolgozott gazdasági informatikus záróvizsga tételek, az kérem küldje el nekem!!! NAGYON SZÉPEN MEGKÖSZÖNNÉM!

 

timcat2000@hotmail.com

masin111 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 575

Helló!

 

Én csak a GDF-ről tudok nyilatkozni, azt ismerem.

 

Ha dolgozni akarsz tanulás mellett akkor távoktatás. Nagyon nehéz elvégezni, mert saját magad kell elsajátítani az anyagot. Minden segítséget megkapsz hozzá maximálisan az iskolától, tananyag, tanár, eszközök, de a legnagyobb ellenséged saját magad vagy, ezért nagyon nehéz dolog. (mindjuk nappalin sem könnyű iskola)

 

Az oktatás magas színvonalú, és csak úgy nem adják oda a diplomát itt sem.

 

Egy két érdekesség:

 

2007-ig mintegy 60 000 hallgató iratkozott be, ebből kb. 9000 végzett. A nagyarányú lemorzsolódás miatt a főiskoláról sokan állítják (főleg a tanulmányaikat félbehagyók), hogy gyenge a képzés.

 

A HVG 2006-os II. különszáma (Diploma) szerint egy két tény:

 

- az oktatók tudományos tevékenysége terén a GDF a 3. helyen, a főiskolák között 1. helyen szerepel

- Kutatás+Fejlesztés bevételek szempontjából elért 2., a főiskolák között 1. hely

- az egy hallgatóra jutó számítógép alapján az 5. hely, a főiskolák között az 1.

- a tudományos minősítéssel rendelkező oktatók száma alapján a főiskolák között a 12. hely

- az intézményi oktatók összes jellemzőjének (tudományos fokozatok, több nyelvvizsgával rendelkező oktatók aránya, a tudományos publikációk száma, az egy oktatóra jutó hallgatók száma) összehasonlításában a főiskolák közül a 7. hely

- a 8 mutató alapján összeállított rangsorban a 11. hely a főiskolák között

- A XXVI. Tudományos Diákköri Konferencia (2003) Informatika Szekciójában az egyetemek mellett I. helyezést a főiskolák közül egyedül csak a GDF tudott szerezni

 

 

 

Sokan állítják, hogy jelennek meg olyan álláshirdetések amiben külön kikötik, hogy GDF -es diplomával ne jelentkezzenek. Természetesen az ilyen hirdetések forrását sosem tudják mutatni.

 

Az én személyes tapasztalatom az, hogy inkább felkapják a fejüket a GDF-es diplomára és semmi negatív kritika sincs.

Előzmény: -=pisztácia=- (574)
-=pisztácia=- Creative Commons License 2011.04.07 0 0 574

Sziasztok!

A kérdésem az lenne,hogy Bp-en az egyetemek ,fősulik közűl melyiket könnyű elvégezni munka mellett, és milyen bsc-s szakra érdemes jelentkezni? (20 éves lány vagyok)

Azért fontos,hogy ne legyen olyan nagy a követelmény,hogy dolgozni is tudjak mellette,akár levelezőin is.

qayxsw Creative Commons License 2011.02.24 0 0 573

Van esetleg valakinek 2011. januártól érvényes gazdinfós kidolgozott államvizsga tételsora?

Ikresjutka Creative Commons License 2010.10.22 0 0 570
Ja és egyet még leghagytam:
Alvin Hudson - Rex Nelson: Útban a modern fizikához
Előzmény: alexandra27 (568)
Ikresjutka Creative Commons License 2010.10.22 0 0 569
Szia. Ezek vannak:
Bednay Dezső - A gazdasági jog alapjai
Markó Imre - PC-k konfigurálása és installálása A hardver
Markó Imre - PC-k konfigurálása és installálása A szoftver
F. Ható Katalin - Adatbiztonság, adatvédelem
Muha Lajos - Bodlaki Ákos - Az informatikai biztonság
Dr. Misz József - Bevezetés a makroökonómiába
Bevezetés a mesterséges intelligenciába + oktatási segédlet
Dr. Misz József - Bevezetés a mikroökonómiába
Bevezetés a számitástechnikába
Dr. Szövényi György - Biztonságszervezői menedzsment
Galló Gusztáv - Dokumentumkezelő és csoportmunka szoftverek
Pálinkás Jenő - Vámosi Zoltán - Emberi erőforrás menedzsment
Jogi Ismeretek szöveggyüjtemény főiskolások számára
Gazda István -Magyar tudománytörténet
Pálinkás Jenő - Marketing ismeretek
Mindenkinek a PC-ről
Budai Attila Mikroszámitógép-rendszerek
Knapp Gábor - Adamis Gusztáv Operációs rendszerek
Markó Imre PC-k konfigurálása és installálása kiegészités
Tóth J.Szabolcs PC virusok
Kónya László - Számitógép hálózatok
Szervezési és vezetési ismeretek
Knapp Gábor - Szoftverkiválasztás és - installálás
Adamcsik János -Szövegszerkesztés
Dr. Lőrincz Gyula - Vállalkozásgazdaságtan
Ágosto n György - windows a gyakorlatban
Infokommunikáció - távoktatási segédlet
A mesterséges intelligencia alapjai 127 - hallgatói segédlet
Dr. Szigeti András -Filozófia
Janik Zoltán - Polgári védelmi ismeretek - oktatási segédlet
Elektronikai Alapismeretek 005 - hallgatói segédlet
Dr. Horváth Mátyás -Dr. Szalay Tibor: A mesterséges intelligencia gyakorlati alkalmazásai - oktatási segédlet
Előzmény: alexandra27 (568)
alexandra27 Creative Commons License 2010.10.22 0 0 568
Szia! Milyen könyveid vannak? Engem lehet érdekelnének:D
Előzmény: Ikresjutka (567)
Ikresjutka Creative Commons License 2010.10.22 0 0 567
Sziasztok! Ha valakit érdekel, vannak eladó GDF-es tankönyvek.
gonzoo1 Creative Commons License 2010.09.29 0 0 566
Üdv.

Nem tudom hallottátok-e hogy most 10. alkalommal kerül megrendezésre az Országos Média Diákverseny?! Csak azért említem meg mert jó gyakorlati lehetőség lehet annak aki nyer. Elég neves cégekhez lehet bekerülni gyakornoknak. Mi most 2 csoporttársammal erre gyúrunk! Hátha összejön, és ötletünk is van hozzá, ha meg nem sikerül más nyeremények is vannak...! November 4-ig lehet jelentkezni itt!
bajbanvagyok Creative Commons License 2010.06.15 0 0 564
Ha valaki tud intézni abszolutoriumot, vagy ismer olyat aki tud, feltélenül írjon.
kb 20 hiányzó viszgát kellene valahogy berakni aez ETR-be...
Nagyon fontos, és sürgős lenne, és a fizettség is ennek megfelelő nagyságrend.
Írjatok emailt ,és BIZTOS hogy megegyezünk.
dlt.sdt@gmail.com
holczhauser Creative Commons License 2010.04.27 0 0 563
Hella!

Akinek bajban van a programozással, különös képpen a JAVA programozásban van elakadva szívesen segítünk neki egy haverommal.Komplett és Komplex Programok megírását is vállaljuk:
falsh@freemail.hu
Karcsi
Protonpumpa Creative Commons License 2007.12.12 0 0 561

Mindig mondják, hogy "kivéve GDF" álláshirdetést még nem látott senki, csak hallotta az ismerősének az ismerősétől, hogy van ilyen. Na, én most találtam egy ilyet.

 

Autóipari mérnök Feladat: Autóiparban mérnöki- és tanácsadási szolgáltatásokban való közreműködés, felügyeletére bízott munkatársak koordinálása, minőségirányítási rendszerek és termelési folyamtok működtetése, beszállítófelügyelet. A munkavégzés helyszíne változó is lehet.

Elvárások: mérnöki végzettség; pályakezdők jelentkezését is várjuk (kivéve GDF); angol nyelvtudás; német nyelvtudás előnyt jelent; járművezetői igazolvány megléte

 

Forrás: http://www.valid-group.com/_de_group_job.htm (a #3-as számú hirdetés).

 

Szomorú, de tényleg van ilyen ezek szerint. Korábban én sem hittem el. (Nem a szokásos GDF-fikázás akar lenni, én is ott csinálom a másoddiplomám...)

 

 

Bea! Creative Commons License 2007.11.15 0 0 560
Kedves Fórumozó!

 

Szakdolgozatomat írom, és sürgősen adatokra lenne szükségem a diplomamunkám megírásához. A BGF Nemzetközi Marketing Szakára járok és az elvégzéséhez  termékkutatást kell végeznem. A diákokat választottam célcsoportnak, ezért a Ti véleményetekre és tapasztalatikra lenne szükségem.

 

Kérlek, ha van 5 szabad perced, kattints az alábbi linkre, ahova a kérdőívet feltöltöttem, hogy on-line (egyszerűen és gyorsan) ki lehessen tölteni. Ráadásul sikerült a cégtől – akié a kutatott termék – 200 darab termékmintára szert tennem, amit nagyon szívesen felajánlok és elküldök az első 200 kitöltőnek, tényleg!

Kérdőívem: http://fenyvesibea.fw.hu/

 

Előre is köszönöm segítséged!

Üdv:

Bea

 

alga79 Creative Commons License 2007.11.13 0 0 559

Kedves kollégák!

2003-ban végeztem a GDF-en. Most a második diplomám megszerzésén ügyködök. A szakdolgozatomat a GDF-ről írom. Ehhez az itt végzett hallgatók segítségére van szükségem.
Ha van két percetek, ti is sokat segíthettek. Csak töltsétek le a kérdőívet az alábbi oldalról:
http://www.tar.hu/gdfkerdoiv/
És küldjétek vissza a kitöltött kérdőívet erre a címre:
gdfkerdoiv@tar.hu

Köszönöm a segítséget!

Almási Gábor

U.i:
Ezt a levelet továbbítsátok GDF-es ismerősöknek!

Laja73 Creative Commons License 2005.09.19 0 0 558
Valamit félreérthettél. Minden iskola lényege, hogy vizsgát kell tennie a hallgatónak, személyesen.
Ha alarod, tudok olyan horvátországi utat, amit befizethetsz, de nem kell személyesen részt venned :))
Előzmény: Tralfamador (556)
despil_hun Creative Commons License 2005.09.12 0 0 557
Szerintem a világon nincs olyan, hogy vizsgázni sem kell bemenni.
Különben hogy vizsgázol?
Előzmény: Tralfamador (556)
Tralfamador Creative Commons License 2005.09.11 0 0 556
Máshol egyébként van ilyen szak? Tudsz ilyenrôl bárhol Mo.-n?
Előzmény: despil_hun (555)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!