Keresés

Részletes keresés

M0204 Creative Commons License 2024.02.28 0 0 43549

Valakinek van tapasztalata Dr Arcibasev úrnál? Keratoconus gyógyításával kapcsolatban.

dorka123456 Creative Commons License 2024.02.21 0 0 43548

Sziasztok 

ma voltam szemészeten (igazábol gavaro uvegtesti homalyok miatt mentem)

de talaltak a bal szememen egy 2-3 papilányi naevsut (anyjegyet) Eljuldtek szemeszeti klinikara fundus foto elvegzesere.

meg kell ijedjek?Lehet rosszindulatu daganat?

_lala_ Creative Commons License 2023.12.29 0 0 43547

Gondolom bármelyik szemorvosnál.

Előzmény: Zsuzsanna97 (43546)
Zsuzsanna97 Creative Commons License 2023.12.27 0 0 43546

Sziasztok!

Ha rengeteg telefonálás ellenére se éritek el a szemklinikát, hol irathatok Flucon cseppet??

Szipolykaa Creative Commons License 2023.11.07 0 0 43545

Köszi szépen :-) Kacérkodom a gondolattal egy ideje (és még fogok is egy ideig). És multifokálisat szeretnék mindenképpen, utálom a szemüveget úgy, ahogy van :-/

Előzmény: othiss (43543)
AnnF9999 Creative Commons License 2023.11.07 0 0 43544

Engem is érdekel ez a kérdés.Régóta gondolkodom azon, hogy lézeres látásjavítást csináljak, de nem merem megcsinálni, mert az ára, az utána különböző vélemények és eredmények, kellemetlenségei miatt magát az eljárást

othiss Creative Commons License 2023.10.27 0 0 43543

Bocs a  késésért. Nem fáj semmi, és pár perc alatt végeznek. Mindenki kedves, nincs hangos szó,  az életkorom miatt  a lézerest nem csináltathattam(nem is baj).

Intézd, ne tétovázz.  

Előzmény: othiss (43540)
Szipolykaa Creative Commons License 2023.10.15 0 0 43542

Ez nagyon sok mindentől függ. Például attól, hogy hány éves vagy (stabilitás miatt), van-e elég könnyed (ha nem, akkor a lézeres-lebenyes módszer nem jó, mert csak még szárazabb lesz a szemed), mennyire stabil a látásod (iksz év alatt mennyit változik)...

Előzmény: kjhioo (43539)
Szipolykaa Creative Commons License 2023.10.15 0 0 43541

Mesélnél a műtétről? Fáj? Nem szárad ki a szemed, ha nem pisloghatsz? (Engem ez aggaszt a legjobban). Mennyi ideig tart? Egyszerre csinálták a két szemet? Mennyi idővel utána látsz jól? ÉSATÖBBI!

Előzmény: othiss (43540)
othiss Creative Commons License 2023.10.13 0 0 43540

beépített szemlencsét. Nekem most csinálták szürkehályog miatt, az eredmény fantasztikus. Ehhez annyit, hogy ingyenes a műtét, de választani kell...távolbalátó, vagy közellátó kell-e?  Az eredmény egy csoda.

Előzmény: kjhioo (43539)
kjhioo Creative Commons License 2023.10.06 0 0 43539

olvasásra és távolra is jól szeretnék látni. Távolra még úgy ahogy ok. Mit javasoltok beépített szemlencsét, vagy lézeres műtétet. Az ár másodlagos.

_lala_ Creative Commons License 2023.06.26 0 0 43538

sasszem

Előzmény: miki_ng (43537)
miki_ng Creative Commons License 2023.06.26 0 0 43537

Focusmed

Budai Szemészet Központ

Sasszemklinika

Melyikre gondoltál?

Mindegyik úgy hirdeti, hogy náluk a legnagyobb a tapasztalat. Vagy egy másikra?

Előzmény: _lala_ (43536)
_lala_ Creative Commons License 2023.05.10 0 0 43536

A különféle műtéttípusoknak utána kell olvasni, a hivatalos szempontokat, ill. a fórumozók visszajelzéseit is érdemes figyelembe venni.

 

Nyilván azokhoz kell menni vizsgálatra, ahova mennél amúgy műtétre is. Hogy vannak-e ingyenes vizsgálatok mostanában, azt nem tudom (én anno úgy emlékszem, hogy nem volt külön díja ott, ahova mentem).

 

Én anno a PRK-ra tettem a voksomat (ez volt akkoriban a legnépszerűbb), illetve a legnagyobb piaci szereplőt választottam, azzal a logikával, hogy ahol és amiről a legnagyobb a tapasztalat, ott várható a legnagyobb valószínűséggel a jó eredmény.

 

Előzmény: miki_ng (43535)
miki_ng Creative Commons License 2023.05.09 0 0 43535

Tehát szerinted érdemes elmenni hozzájuk vizsgálatra? És melyikhez?

Melyikek a legjobb lézeres cégek, amiket érdemes számba venni. Már elég sok van.

Előzmény: _lala_ (43534)
_lala_ Creative Commons License 2023.05.08 0 0 43534

a) jelenleg vagy két szemüvegre van szükséged, vagy bifokálisra, az egyik is szívás, a másik meg még sokba is kerül - a sikeres műtét után egy sima olvasószemüveggel meg fogod úszni, amit ugye nem kell folyamatosan hordanod - szerintem ez önmagában egy igen jó érv mellette

b) nem tudom, hogy mire alapozták, hogy nem lehet műteni, a leírtakból ez nem tűnik egyértelmű konklúziónak (sőt), ebben leginkább a műtétet végző álláspontja a releváns, az erre szakosodott cégek amit elvállalnak, azt igen nagy biztonsággal szokták is hozni - ha nem vállalják, akkor érdemes megkonzultálni velük, hogy mit éreznek vállalhatatlan rizikótényezőnek

c) nem tudom, hogy mire alapozták, hogy "úgyis vissza fog romlani" - ha a távollátásod számai eddig is folyamatosan változtak, az lehetne egy ilyen indok persze, de ezt a leírt számok alapján nehezen tudom elképzelni

d) a távolság Bp-től mindenképpen tényező, úgy számoljál, hogy a műtét után 3 napig minden nap kontroll van, utána az egyhetes fordulónapon, aztán később ha jól emlékszem, akkor havonta a 6. hónapig, elvileg ekkora "készül el" az eredmény - ez azt jelenti, hogy ha 8 órás kiruccanás Bp, akkor reálisan kell egy hétre (de minimum 3 éjszakára) a környéken szállás, továbbá az első héten ne számítsál rá, hogy tudsz vezetni

e) szerintem mindenképpen fizetős lesz a történet, nem tudom, hogy a Klinikán "sima" kuncsaftokat egyáltalán műtenek-e (vagy ha igen, akkor nyilván horribilis várakozási idővel), vagy csak a nehezített eseteket, amiket amúgy sem vállalnak el a vállalkozások

f) ha hoztam életemben öt jó döntést, akkor ez biztosan közöttük volt (akit ismerek, és volt ilyen műtétje, az mind ugyanezt gondolja)

Előzmény: miki_ng (43533)
miki_ng Creative Commons License 2023.05.07 0 0 43533

Sziasztok!

47+ éves vidéki, (fehér) férfi vagyok.

Távolra nem látok jól. Nem szeretem a szemüveget, de a munkámhoz kell. Gondolkodom a lézeres szemműtéten.

Viszont a közeli optikákban lebeszélnek róla, azt mondták az én szememet nem lehet műteni, csak lencsét tudnának berakni, ami meg esetleg a munkakörömben (vezetés) kizáró tényező. Ha mégis megműtenék, akkor egy idő után vissza romlana a szemem, másrészt, akkor meg olvasáshoz kellene szemüveg.

Az interneten viszont sok jót olvastam a lézeres szem műtétről, attól tartok az optikusok hazabeszélnek, nem akarnak elveszíteni egy vevőt.

Elmennék egy lézeres céghez szemvizsgálatra, de

-45 év felett ez már fizetős, úgy tudom.

-majdnem 8 óra utazást (oda-vissza) jelentene felmenni BPre

-attól tartok ők meg rábeszélnének, nekik jól jönne egy plusz vevő.

 

Ezért gondoltam első körben megkérdezem a ti véleményeteket.

Szerintetek érdemes megműttetni a szemem?

 

A legutóbbi adataim:

Vizsgálat dátuma: 2023.04.04.

Egyfókuszú távoli szemüveg recept:

J: Sph -3.00 Cyl +0.50 Axis 10 PD 32

B: Sph -2.75 Cyl +0.25 Axis 170 PD 32

Egyfókuszú olvasó szemüveg recept:

J: Sph -1.25 Cyl +0.50 Axis 10 PD 31

B: Sph -1.00 Cyl +0.25 Axis 170 PD 31

Többfókuszú szemüveg recept:

J: Sph -3.00 Cyl +0.50 Axis 10 PD 32 Add 1.75

B: Sph -2.75 Cyl +0.25 Axis 175 PD 32 Add 1.75

Madagasszkár Creative Commons License 2022.05.18 0 0 43532

Mire gondolsz a törléssel kapcsolatban?

Előzmény: nagyanyo5:1 (43531)
nagyanyo5:1 Creative Commons License 2022.01.20 0 0 43531

Lám, azonnal törölték!!!!!! Mármint az indiait

Szipolykaa Creative Commons License 2022.01.18 0 0 43530

Na, ez egészen remek!

 

Előzmény: Gábor8606 (43529)
Gábor8606 Creative Commons License 2022.01.17 0 0 43529

Sziasztok!

 

Jeleztem, hogy majd újra írok - közel 3 hónap eltelt a műtétem óta, ma voltam a hivatalos 3 hónapos kontrollon. A legalsó sort, a vonal alatt is tökéletesen láttam a vizsgálaton, mindkét szemmel. Úgyhogy nagyon meg vagyok elégedve az eredménnyel.

November végétől elkezdtem már autót vezetni is, napi 2-3 csepp Flucon még megy, illetven napközben kint a napszemüveget kell használnom, azt sosem hagyom el. Viszont semmilyen gond nincs az olvasással, a tv sem zavar és tényleg nagyon jól látok.:D 

Utólag vissza gondolva az első 3-4 hét az amit ki kell bírni, de ott sincs igazából fájdalom, csak zavaró, hogy nem lát élesen az ember. Egy cseppet sem bántam meg a döntésemet és ugyan a nehezebb PRK-n estem át, jómagam még erre is buzdítana titeket, ha csak egy kicsit is zavar a szemüvegetek az életetekben. 

Következő kontrollom áprilisban lesz, az lesz a fél éves vizsgálat - onnantól leszek teljesen gyógyult.:)  

Szipolykaa Creative Commons License 2021.11.17 0 0 43528

Huhh... Hát nem tudom... Én azért a helyedben aggódnék egy picit. A másfél kiindulási dioptria nem egy hatalmas érték, nyilván az ember nullát szeretne. Ha ehelyett egy felet vagy háromnegyedet kap, az azért csalódás...

Előzmény: Gábor8606 (43527)
Gábor8606 Creative Commons License 2021.11.15 0 0 43527

Sziasztok!

 

Az egyik topicban megosztottam a tapasztalatom, gondoltam bemásomol ide is. Idén júliusban döntöttem el, hogy hosszú évek után végre megszabadulok a szemüvegemtől. A Sasszemklinikára jelentkeztem be, azonban nem mentem át az alkalmasságin. 35 éves vagyok, -1,5 illetve -2,0 a dipotriám, nem ezzel volt a gond, hanem találtak egy foltot a jobb szememen. Eleinte rohadt csalódott voltam, de szerencsére egyik barátom anyukája szemorvos és miután megnézte a leletem, azt javasolta, hogy jelentkezzek be a Semmelweis Klinikára. Augusztusban ez megtörtént és október 18-án megvizsgált Prof. Dr. Nagy Zoltán Zsolt, a klinika igazgatója. Átmentem az alkalmasságin, viszont csak PRK műtétet lehetett alkalmazni. Rá egy hétre, október 25-én megműtöttek. Ma vagyok 3 hetes műtött.:)

A tapasztalatok:

  • A műtét napja: a műtét maga 5-6 perc, amibe mindent beleszámoltam, szemenként 1-1 percnél nem volt hosszabb és teljesen fájdalommentes. Az, hogy előtte órákat vártam sokkal többet kivett belőlem. Utána éjszakára mindkét szemem bekötötték, így full vakon voltam, de nem volt igazából para, mert mielőtt bekötötték láttam azt, hogy látok.:D Így a nagy félelmem elillant, úgy voltam vele egy este nem a világ vége és ez így is volt.
  • Másnap: este 8 után műtöttek és kb. másnap reggel fél 8-kor levették a kötést. Szemcsepp és láttam. Mire a doktor úr megnézett még kaptam kb 2-3-szor cseppeket. Láttam, de homályosan, viszont egyre nehezebben tudtam nyitva tartani. Mire barátotmmal hazaértünk délelőtt kb. fél 10 fele már nem tudtam nyitva tartani annyira zavart a napfény. Még napszemüvegben és csukott szemmel is zavaró volt. A szüleim eljöttek értem és haza vittek vidékre, mivel egyedül élek és az első napokat esélytelen lett volna egyedül megoldani.
  • 1-3 nap: ezt most a kötés levetélétől számolom. Kedd reggeltől csütörtök estig csak addig volt nyitva a szemem, amíg cseppeket kaptam. Tök sötét szoba, napszemüveg, csukott szem, elmélkedés a világ nagy dolgairól. Itt szeretném megjegyezni, hogy bár irtó kellemetlen, és fura, hogy nem tudod nyitva tartani a szemed, de ez nem fáj. Olyan szinten paráztam a szem fájadalomtól, mert hogy nem lehet hozzáérni, hogy csak na. És ezt bizony az internetes véleményekre alapoztam. Így készültem a nagy fájdalomra - én őszintén ezt nem tudom fájdalomnak nevezni (hasnyálimirgy betegként lehet mást tartok annak), de elhiszem, hogy valakinek ez fájt. Az idegentest érzést úgy tudnám leírni, hogy mikor levolt csukva a szemem akkor ilyen bizsergést éreztem. 
  • 3. nap este: hétfő este műtőttek és csütörtök este volt az első időszak amikor nyitva tudtam tartani a szemem, rá néztem a tv-re, hogy mit látok, homályos volt, de nem volt rossz.
  • 4. nap: péntek reggel mikor kinyitottam hát nagyon megörültem. Sokkal jobban láttam, nyilván könnyen fáradt a szemem és csak a tv-t bírta, a telefont egyáltalán nem és az full homályos volt. 
  • 5. nap: szombat reggelre szintén vártam egy nagyobb javulást, ez nem történt meg, picit le is törtem. 
  • 6. nap: vasárnap reggelre viszont komolyat javult a szemem, először ment már a telefon is a tv-t egész jól láttam már távolabbról is - itt most feiratokra gondolok.
  • 7.-13. nap: hétfőről - keddre javultam és kedd reggel volt a konrtroll. A szemem -0,5 és -0,75 egy hét után. A feles szemmel végig tudtam olvasni a számtáblát, a másikkal még hiányzott 3 sor. A hámosodás még nem lett teljes, ezért nem engedett dolgozni menni a doktor úr. Így október 25-e után november 4-én mentem először dolgozni. Számítógép előtt ülök egész nap és a délelőtt után haza is küldtek, mert szenvedtem. A hetet tehát végülis fél nap kivételével otthon töltöttem, de immár egyedül, a csepegtetés kicsit nehezen ment, de megoldottam. A szemem a tv-t bírta, a telefont is egyre jobban, de hozzáteszem, hogy inkább a pihenésre koncentráltam, tehát nagyon keveset néztem, illetve használtam mindkettőt. 
  • 14. nap: először jöttem dolgozni úgy, hogy végig ültem az egész napot. A nap végére már végem volt, nem fájt, de egyszerűen elfáradt a szem. 
  • 15.-20. nap: mindennappal picit jobban bírtam a gépet, de az élességben nem éreztem javulást.

November 22-én lesz az egy hónapos kontrollom, majd újra jelentkezek - a műtétet nem bántam meg, de az élesség remélem még javulni fog.:)  

Pityke71 Creative Commons License 2021.11.07 0 0 43526
Előzmény: Csiperke48 (43525)
Csiperke48 Creative Commons License 2021.10.08 0 0 43525

Trifokális műlencse beültetését javasolták nekem ( Nincs szürke hályogom, csak látáskorrekciót szeretnék). Tudna nekem valaki saját tapasztalat alapján véleményt mondani? Olvastam olyant, hogy akár több hónap után is problémás lehet a látás. Köszönöm, ha megosztjátok velem a saját tapasztalaitokat.

Cikkszám Creative Commons License 2021.09.08 0 0 43524

Prebymax!?

Akinek távolra és közelre is korrigáltak milyen tapasztalatokat tudna írni a műtét után?

Mennyire javult a szemük, meg tudták e simán szokni, mennyi idő múlva mondták, hogy most már minden ok, stb

Előzmény: ssv (43520)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.07 -1 0 43523

Még nem volt. Azt viszont, hogy hol lesz, nem mondhatom meg. Majd elmondom, hogy sikerült.

Előzmény: Szipolykaa (43522)
Szipolykaa Creative Commons License 2021.04.06 0 0 43522

Szia! Hol volt a műtéted?

Előzmény: ssv (43519)
Törölt nick Creative Commons License 2021.03.16 -1 0 43521

Köszönöm!

Előzmény: ssv (43520)
ssv Creative Commons License 2021.03.06 0 0 43520


Én most,múlt héten 2021 február 23.-án voltam multifokális lencseműtéten Győrben. Roppant kedves,türelmes,segítőkész és közvetlen volt mindenki,mindenféle lekezelő stílustól mentesen! -a recepciósok,az orvos, a főorvos Dr. Bereczki Árpád,a nővérek...szóval,nagyon megnyerő és otthonos érzetü hangulat van a központban. TÉNYLEG LE A KALAPPAL!!!
Egyelőre lábadozom.Azt ígérték ,2 hét múlva lesz kialakulva a látásom. Sima "öregkori látásromlásom" volt,a közeli olvasás okozott csak "gondot". Mostanra tökéletesen elolvasok bármilyen kicsike betüket is(gyógyszeres dobozokon,apró kozmetikai dobozokon, stb...). A fények,a színek is határozottan élénkebbek és szebbek lettek. Most, a kilencedik nap után pedig a kinti fényviszok mellet(borús időben is!) a látásom minősége tökéletesen megfelel az általam elvártaknak,TÖKÉLETESEN,100%-osra ELÉGEDETT VAGYOK!!! P E R F E C T❗....viszont van pár aprócska dolog is,ami egy kicsikét zavaró még számomra(pl. zárt térben való látás minősége),de remélem idővel minden a helyére kerül 🙂


ITT VAN EGY NYILVÁNOS FACEBOOK OLDAL IS;

https://www.facebook.com/groups/1081611362322546/?ref=share
Előzmény: Törölt nick (43516)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!