Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

BerezPisti Creative Commons License 2024.01.25 0 0 63656

Sziasztok meg tudná mondani valaki a Wartburg karbi átfúvókázás méreteit Skoda 120 ra menne fel,fogyasztás nem érdekel ,nem napi használatban van,de egy kis nyomaték jól jönne...Köszi ha válaszoltok!

ScooterRider Creative Commons License 2023.11.07 0 0 63655

Sziasztok!
Az 54 és a 68 lovas felicia blokkok között mi a különbség?

Motorkód szerint melyik melyik?

Adm Creative Commons License 2023.03.23 0 0 63654

A Skoda karbi második torka vákumos nyitású volt, ami ha nem nagyon pörgették a motort, még be is rohadt. A késői kétütemű Wartburg karbijáról át lehetett rakni a második torok nyitószerkezetét, mely azon mechanikus nyitású volt, avagy padlógáz, nyitva volt mind két torok.

Előzmény: BerezPisti (63653)
BerezPisti Creative Commons License 2023.03.18 0 0 63653

Sziasztok ,ez mit jelent gyakorlatban? "EDSR fúvókázott karbi okosított 2-es torokkal,"

BerezPisti Creative Commons License 2023.02.06 0 0 63652

Kösz a választ akkor jó :-))))

Előzmény: Adm (63650)
BerezPisti Creative Commons License 2023.02.06 0 0 63651

Tudom h.jó régen volt de ha a sufniban fetreng megveszem.

Hol csináltattad?

Előzmény: FeketeRetek (47077)
Adm Creative Commons License 2023.02.06 0 0 63650

Igen.

Előzmény: BerezPisti (63649)
BerezPisti Creative Commons License 2023.02.03 0 0 63649

Olvassa még valaki ezt a fórumot?

Rigotech Chiptuning (X) 2021.02.28 0 0 63648

Sziasztok!

 

Elnézést az OFF-ért. 

 

Új cikkünk: 1.9 PDTDI tuning, chiptuning, teljesítménymérés, tippek és trükkök – mitől jó, és hogyan lehet elszúrni?

 

 

Nagyon kevés tuningcég veszi a fáradságot, hogy szakcikkekkel , esettanulmányokkal, mérésekkel, technikai infókkal segítsen, stabil adatokat adjon. Mi a Rigotech chiptuningnál írásainkkal, videóinkkal, teljesítményméréseinkkel segítünk tisztán látni ebben a marketing zajban! 

 


Ha az autód 'felhúzásán' gondolkozol, 2021-ben több mint 200 helyről kapsz itthon tuning ajánlatot. Ahhoz nem kell diploma, hogy valaki tudja, hogy a 70 ezer kevesebb mint a 90. 
Az, hogy az adott ár milyen technológiát, minőséget tartalmaz, többnyire csak utólag derül ki, ha esetleg valami probléma lesz az autóval, vagy jobb esetben realizálódik, hogy bizony a tuningnak nincs semmi eredménye, kidobott pénz volt. 

 


Részlet az új Rigotech cikkből:

"

Chiptuning kedvenc! Egyik leggyakoribb (régi) 1.6 CR motor EUR5 környezetvédelmi besorolással, amelyet 2007-2016 közt szereltek az Audi, Volkswagen, Seat, Skoda 38-féle modelljébe. Ezekben Siemens / Continental PCR2.1 motorvezérlő elektronika üzemel, amelyre az első években semmilyen chiptuning megoldás nem létezett, majd kb. 2009-10 körül kiszerelés és megbontás után lehetőség lett a programozására, de ma már a felszereltebb tuningműhelyek – mint a miénk is – már megbontás nélkül OBD-n keresztül tudják biztonságosan kezelni. 

Ezek a motorkódok jöttek ezzel a rendszerrel: CAYB, CAYC, CCSA, CLNA, CAYA, CAYE, CAYD. Ennek az 1.6 CR motornak ... " FOLYTATÁS ITT. 

 

Szívesen válaszolok kérdéseidre. Legjobb, ha ajánlatot kérsz az autódra, így látom a rendszerben és telefonon is tudunk egyeztetni. Kérdezhetsz a rigotech.hu oldalunkon a cikkeink alatt a 'Hozzászólások' részben is, gyorsan fogok válaszolni. Itt a fórumon is igyekszem, de nem garantálom, mert itt ritkán nézem. 

 

  





 

 

AJÁNLATOT A SAJÁTODRA, IDE KATTINTVA tudsz kérni, chiptuningra, motoroptimalizálásra, teljesítménymérésre, hibás tuning javítására, bevizsgálására, gyári visszaállításra. Nézd meg korábbi motoroptimalizálással kapcsolatos írásainkat is.

 

Előre is köszönöm, ha hozzáadsz a Facebookon, ott napi szinten mennek az új mérések, tesztek, érdekességek. 

 

 

   Üdvözlettel: 

 

 

   Tóth Richárd
   Rigotech Chiptuning

   tulajdonos ügyvezető

 

 

  ÁRAJÁNLAT és INFÓCSOMAG az autódra ITT! 
  Csatlakozz! - mérések, sztorik, akciók: Facebook
  Iratkozz fel! 600+ chiptuning videó: YouTube

  Teljesítménymérés

  Rigotech Chiptuning szakcikkek

  Chiptuning árak

  Tuningbox árak

 

 

#ppro #rigotech #chiptuning #motoroptimalizálás #teljesítménymérés #dyno #autochip #tuning #performance #tuningcars #premiumcartuning #performancechip #engineperformance #remap #eco #power #cartuning #powertuning #chip #ecuremap #optimalizalas #budapest #dynoproject #fékpad #vw #volkswagen

Rigotech Chiptuning (X) 2021.02.20 -1 0 63647

Sziasztok!

 

 

 

Új cikkünk: Skoda Octavia 2.0 TDI chiptuning – mitől jó, és hogyan lehet elszúrni?

 

 

Nagyon kevés tuningcég veszi a fáradságot, hogy szakcikkekkel , esettanulmányokkal, mérésekkel, technikai infókkal segítsen, stabil adatokat adjon. Mi a Rigotech chiptuningnál írásainkkal, videóinkkal, teljesítményméréseinkkel segítünk tisztán látni ebben a marketing zajban! 

 


Ha az autód 'felhúzásán' gondolkozol, 2021-ben több mint 200 helyről kapsz itthon tuning ajánlatot. Ahhoz nem kell diploma, hogy valaki tudja, hogy a 70 ezer kevesebb mint a 90. 
Az, hogy az adott ár milyen technológiát, minőséget tartalmaz, többnyire csak utólag derül ki, ha esetleg valami probléma lesz az autóval, vagy jobb esetben realizálódik, hogy bizony a tuningnak nincs semmi eredménye, kidobott pénz volt. 

 


Részlet az új Rigotech cikkből:

"A Skoda Octavia 2.0 TDI chiptuning gyakori feladat nálunk a nagyon régi 1.9 TDI adagolós, majd 1.9 – 2.0 PD TDI, és napjainkban ezzel a 2.0 CR TDI 140LE 103kW -os motorral is. Sok Skodás szereti kicsit felextrázni az autóját, átülni egy erősebb, rugalmasabb gépbe. Mint bármely márka chiptuningjánál itt is fontos, hogy jó szakember, jó eszközökkel nyúljon az autóhoz, és az autó állapotát, a tulaj kérését figyelembe véve készítse az egyedi motoroptimalizálást. 

Sokat kibír ez a gyárilag szoftveresen fojtott 2.0 CR TDI motor, de avatatlan kézben gyorsan időzített bombává válik, jelentős szervizköltségeket okozva. – a cikk végén elmondom miért

Ez a sárga Skoda taxi 580 ezer kilométert futott, – igaz átesett pár javításon, alkatrészcserén a motor – de érkező teljesítménymérésnél láttuk, hogy még így is túlteljesíti ... " FOLYTATÁS ITT. 

 

Szívesen válaszolok kérdéseidre. Legjobb, ha ajánlatot kérsz az autódra, így látom a rendszerben és telefonon is tudunk egyeztetni. Kérdezhetsz a rigotech.hu oldalunkon a cikkeink alatt a 'Hozzászólások' részben is, gyorsan fogok válaszolni. Itt a fórumon is igyekszem, de nem garantálom, mert itt ritkán nézem. 

 

 

 

 

 

 

AJÁNLATOT A SAJÁTODRA, IDE KATTINTVA tudsz kérni, chiptuningra, motoroptimalizálásra, teljesítménymérésre, hibás tuning javítására, bevizsgálására, gyári visszaállításra. Nézd meg korábbi motoroptimalizálással kapcsolatos írásainkat is.

 

Előre is köszönöm, ha hozzáadsz a Facebookon, ott napi szinten mennek az új mérések, tesztek, érdekességek. 

 

 

   Üdvözlettel: 

 

 

   Tóth Richárd
   
Rigotech Chiptuning

   tulajdonos ügyvezető

 

 

  ÁRAJÁNLAT és INFÓCSOMAG az autódra ITT! 
  Csatlakozz! - mérések, sztorik, akciók: Facebook
  Iratkozz fel! 600+ chiptuning videó: YouTube

  Teljesítménymérés

  Rigotech Chiptuning szakcikkek

  Chiptuning árak

  Tuningbox árak

 

 

#ppro #rigotech #chiptuning #motoroptimalizálás #teljesítménymérés #dyno #autochip #tuning #performance #tuningcars #premiumcartuning #performancechip #engineperformance #remap #eco #power #cartuning #powertuning #chip #ecuremap #optimalizalas #budapest #dynoproject #fékpad #crtdi #dsg #tdci #tdi #rigotech-chip

dj01 Creative Commons License 2021.01.31 0 0 63646

Üdvözlök Mindenkit! Látom mostanában nem volt itt mozgás, de hátha benéz valaki és rákattan a cuccaimra. Vannak eredeti gyári PAL Skoda 100-105-120 alkatrészeim. Újak és használtak is. Pl.: trafó, fényszóró, ablaktörlő motor, fesz.szabályzó, műszercsoport, vészhárító, hátfal, gépház tető, tengelycsonk stb. Érdeklődj telefonon 06309325719 vagy email: janodekany@gmail.com.  Ide ritkán nézek be. Köszönöm.

Illumibunny Creative Commons License 2018.07.06 0 0 63645

Van valakinek eladó 4x130 alufelnije? Köszi!

flepp Creative Commons License 2017.12.03 0 0 63644

Sziasztok!

 

Eladó 1-2 cuccom:

 

  • új Beskyd Sport tükör 30.000 Ft/pár
  • új LR kipufogódob (rajz szerint készült) 18.000 Ft
  • új Sportkormány aggyal együtt 20.000 Ft

  

 

Érd: 06209191273

Laciboy2015 Creative Commons License 2017.08.27 0 0 63643

Sziasztok,

Eladóvá vált Skoda 105, 120, 130, Rapid alkatrész katalógusom. Szép, hibátlan állapotban van, 338 oldalas.

Ára 10.000 forint, üzenetben tudtok elérni.

 

Üdv: Laci

Törölt nick Creative Commons License 2017.06.15 0 0 63642

Üdv-sztem annyit tettem bele amennyit kell kimértem pontosan nagy gyógyszertári fecskendővel de most jegeltem a dolgot mert műszakin volt és jónak itéltetett ami benne van.Most a hátsó rugóval babrálnék mert kissé lóg-s100-ról van szó-120-as rugókat szereztem mert úgy tudom azok 30mm-vel hosszabbak és leheletnyivel vastagabbak is-jól tudom?

Előzmény: KKrisz75_1 (63641)
KKrisz75_1 Creative Commons License 2017.06.10 0 0 63641

Én nagyon sokáig játszottam ezt.
Eleinte váltó olaj, aztán átalakítottam, és hidraulika olaj.

De fontos, hogy pont annyi olaj legyen benne mint amennyi a könyvben írva vagyon. 
(Volt amikor csordulásig töltöttem első alkalom mikor bele nyúltam, akkor csinálta ugyan ezt nekem)

Évekig jó volt. Most pont a fordítottjával szívtam. Az egyik oldal jó, a másik nem csillapít.
Pedig 3 belső részt csináltam tök egyformára. Százados digi tolómérő, erőmérő, stb. Egyik oldal hibátlan a másik rossz.
A a béléseket cserélgetem marad ugyan ez a helyzet. Minden variációban.

Egyelőre ment bele 2 új széria kayaba. És tanulom a hajó vezetést a gokart után.

 

Előzmény: Törölt nick (63640)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.13 0 0 63640

Üdv-gyári Pal gátlókban olajat cseréltem 10w-és szintetikus villaolajra s az egyik hátsót alig lehet működtetni.Semmit nem variáltam benne régit kiöntöttem benzinnel kimostam új olajat be.Vki tudja mi lehet a nyűgje tekintve,h se a fenékszelepet se a dugattyút nem babráltam?Már 3x szedtem szét 😵 Iiiiiinnnnyekcót akarok!!!

Líviagyörgyi Creative Commons License 2017.04.13 0 0 63639

Kedves Fórumozók! Reménykedem, hogy valakitől kapok jó tanácsot. 1994-es évjáratú, 80.000 km-t futott Skoda Formanom motorja időnként, kiszámíthatatlanul leáll, amikor leveszem a lábam a gázról. Üzemanyagrendszer ki lett tisztítva, de az okot nem találjuk. Esetleg van ötletetek, hol keressen a szerelő hibát? Másik kérdésem, hogy Pécsen vagy Pécs közelében tudtok-e ajánlani profi Skoda szerelőt, esetleg nyugdíjast? Köszönöm a segítséget: Lívia

Intubator Creative Commons License 2017.03.11 0 0 63638

Sziasztok. Segítsetek, besz@rt a vízmelegítőm. Az előző a hűtő alatt volt, sima 600W cekász. Jól ment vagy 7 évet. Az új pumpás. Ha a termosztát zárva, hova tolja a vizet? 10l/min erővel... Ráadásul 16mm a csatlakozó, kereshetek neki új helyet. Mit javasoltok? Köszi  1000mb, s130 motor
(linkelem az újat. https://www.tuontitukku.fi/tuote/letkulammitin-1000w-pumppu-termostaatti-erittain-tehokas-lohkolammitin-x10/6438014150871/ )

Senye Creative Commons License 2017.03.09 0 0 63637

Sziasztok!

 

Continental Contiecocontact 5, 215/55R17-es új nyári gumi szalonautóról leszedve, 4db 3 áráért eladó130.000Ft . Az ár irányár, alkudni lehet. sziki1@freemail.hu

300CE-24 Creative Commons License 2016.11.27 0 0 63636

Sziasztok, sajnos nincs túl sok időm szerelni és akihez néha hordtam a kocsit, már megszűnt, nem tud valaki manapság korrekt szerelőt aki ért és foglalkozik 105ös skodával? Lehetőleg a xv. kerülethez minél közelebb :)

köszi a segítséget

KKrisz75_1 Creative Commons License 2016.09.29 0 0 63635

Hali.

Nincs valakinek Favorit motorba 300 körüli Vezérműtengelye?
300 - 320 körzötti érdekelne.

Banner1 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 63634

Octavia,  SuperB, Yeti Bilstein B6 Sport ÚJ legéscsillapító szett eladó! 

Érd 20/9888-952 

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.16 0 0 63633

Sziasztok.

Kuplung kiemelő villák alá keresnék körmös alátétet.

Lehet ilyent valahol kapni?

Sajnos nem találok sehol ledobott szerkezetet :(

favorit90 Creative Commons License 2016.08.14 0 0 63632

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani, hogy mi a különbség ezeknél a motorkódú fabia 1.4 mpi motoroknál (ame,aqw,atz,aze,azf)?

favorit90 Creative Commons License 2016.08.14 0 0 63631

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani, hogy mi a különbség ezeknél a motorkódú fabia 1.4 mpi motoroknál (ame,aqw,atz,aze,azf)?

flepp Creative Commons License 2016.05.12 0 0 63630

Sziasztok!

 

Meg tudná nekem mondani valaki, hogy egy vezérű tengelyről honnan tudom megállapítani, hogy 136B-s motorból való-e.

Mondjuk nem tudja valaki, hogy a 136B-s motoré mennyit emel a bütykön mérve, (persze levonva az alapkör átmérőt a teljes bütyök "átmérőből")?

Vagy van-e valami ami megkülönbözteti a 136M-estől, esetleg a 135-östől?

136B-set keresek, és csak vezérmű tengely van külön egy helyen, a blokk nincsen meg, se a forgalmi.

 

Köszi a segítséget.......

matthew120 Creative Commons License 2016.04.24 0 0 63629

Köszönöm a segítséget.

Előzmény: n arpi (63627)
favorit90 Creative Commons License 2016.03.29 0 0 63628
n arpi Creative Commons License 2016.02.25 0 0 63627

Igen ,itt csak ugy pezseg az elett.Allapockolhatsz egy kicsit,reg volt mar vasfejessel dolgom de oszenyomot allapotban a rugokorok mekkora hezag van ennek fugvenyeben potolj alla.olyan nincs hogy viszapatan a szelep,a butykostengely butyok profilja lasitja a bezaras es nyitas sebesseget.Gyujtaskor azert van az a 0.2mm szelepjatek hogy egeskor mindig tamasztas nelkul zarjon a szelep.De nagyonnagy ertelmet nem latom ha nincs egy kicsit nagyobb butyokprofilu tengelyed is egyutal.(gyari 230 hejett egy 270-280as kb) igy tudod emelni a nyomatek tartomany fordulatszamat es igy ugye a Le-ket.

Előzmény: matthew120 (63626)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!