Keresés

Részletes keresés

joy Creative Commons License 1999.08.05 0 0 4
Úgy látom ez a topic mást se nagyon érdekel!
Ezek szerint nem csak én váltam apatikussá, de a törzsasztal tagjait is naggyából hasollóan zavarja már a cirjókusz, és ti sem hisztek benne, hogy lehet normális színházat építeni 2év alatt!

Akkor hát nyugottan el is sűlyedhet ez a topic is!

gargoyle Creative Commons License 1999.08.05 0 0 3
tényleg érdekes, hogy olyan kevés milliárd forint miatt mondták azt, hogy nem kell a színház oda ahova, hogy az ember röhögögörcsöt kap...
most tényleg, látva azt a pénzmennyiséget, amit az ország idiotizmusokra elbaszarint, a környezetvédelmi, közlekedési meg egyéb indoklás közröhejjé silányul...pár milliárd szaros forint kb olyan tétel a költségvetésen belül, mintha én most finganék 20 fillért...és ezt könnyen meg tudnám tenni

teljesen nyilvánvaló, hogy politikai érdekek húzódnak meg emögött (azért egy fideszes véleményt is szívesen olvasnék, hogy ti. van-e épeszü ember aki frankóra és jóhiszemüen elfogadja a kormány indoklását, a túltervezésröl, túlköltekezésröl stb. bizti van ilyen nézöpont is)

én még a nagyberuházások közül a 4-es metro lefagyasztását szinte elfogadhatónak tekintem, ott azért tényleg kurva sok pénzröl vagyon szó, azt már nem lehet oly egyszerüen kihúzni a kalapból, de a nemzeti az egy pimf dolog
valahogy a pénzek érdekesen áramlanak...valaki egy riportban az árvízzel kapcsolatban azt mondta, hogy ha megnézzük, hogy 2000 milliárd Ft a kormány költségvetés, akkor nem lehet elfogadni azt, hogy nincs pénz a kártalanításra mert ehhez képest az a pár milliárd tényleg elhanyagolható összeg (miközben a szerencsétlen önkormányzatoknak 15 milliókkal szúrják ki a szemét - könyörgöm ebböl egy decens családi házat nem lehet felhúzni)
persze ez nem párt meg kormány specifikus...mindegyik megjárja a maga kis köreit
nos mindez azt bizonyítja, hogy mindig arra van pénz amit akar az ember, ha nem akarja nincsen rá, ezért aztán a nemzeti kérdése nem kifejezetten megoldható, mert nem racionalitás, hanem érdek vezérli...

üdv

PETYUS Creative Commons License 1999.08.05 0 0 2
>0-s emlekmuvett terveznek a helyere

Ilyen kutyavásár volt már egyszer budán.
Éppen a Lánchíd végében.
Ott egy színház állott egykoron, s most egy nagy nulla van a helyén.

MrPete Creative Commons License 1999.08.04 0 0 1
szvsz itt mar regen nem a racionalis ervekrol van szo. Az egesz ugy mocskos, pro es kontra, ahogy van. A buli jo resze azon megy, hogy melyik part "barati" kivitelezoi kaparintsak meg a bizniszt (ez tuti jo referencia munka). Masreszrol, ezek a kivitelezok a haszon egy reszet biztos "visszahalalnak" a partnak. Asszed erdekel vkit is, hogy a szinhaz hol mutatna jobban? Csak azert nem Piripocsra tervezik, mert akkor mindenki rajtuk rohogne. Bar ha en lennek az I. Viktor helyeben akkor vmi szep osi varosban (Esztergom, Szekesfehervar) el tudnam kepzelni a felepiteset, a tortenelmi dolgokra hivatkozva, szerintem ki lehetne PR-ozni.

A kepviseleti demokracia hibaja az, hogy a kormanypartok nincsenek erdekelte teve, hogy a ciklusukon tul is felelos donteseket hozzanak, pl most is: 5 milliardot beszednek a biztositoktol szep magas kamatra az arvizek miatt. Tisztesseges piaci feltetelek ezek, CSAK: ezeket 10 ev mulva kell elkezdeni fizetni, es az a kormany tiz ev mulva megse mondhattya, hogy a 10 evvel ezelotti arviz miatt van. szepen at lett tolva a szar a szomszed uccaba. Ugyanez a gond a Nemzetivel is: mindenki azt szeretne, ha az o ciklusaba fejezodne be (presztizs, megnyitobeszed, stb), de egy Nemzetit mindenestul, tervekkel, hatastanulmanyokkal, mittomen csak szukosen lehet elkezdeni&befejezni 4 ev alatt.
Szoval ezt is mi szopjuk meg.

MrPete Creative Commons License 1999.08.04 0 0 0
asszem egy 0-s emlekmuvett terveznek a helyere
joy Creative Commons License 1999.08.04 0 0 topiknyitó
Avagy gödörben a Nemzeti Színház!
Tudom ez a kultúrába...
Csak, hogy én is ritkán csámborgok oda, mások is...
Meg van itt sok kultúrális topic, olyan is amelyik duplikált.

Szóval: Miért nem építik az Erzsébet-téri gödörbe a sziházat?
Kinek jó ez?
Az a tervező aki a megnyert, törvényes! pályázat alapján megkezdte az építést, totálisan kikészült a leállítástól!
Nem csak szemét dolog, de embertelen is az egész ügy!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!