Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Cube kerékpáros 2014.02.25 Creative Commons License 26

Mi velük utaztunk tavaly: Szardínia Utazás .  Idén új szállásokat keresnénk fel, kiket ajánlotok?

csapa 2012.03.26 Creative Commons License 25

Szia!

Nézz át a másik topikba, ott több élet szokott lenni.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9097129&la=117076795

Előzmény: boemese (24)
boemese 2012.03.26 Creative Commons License 24

Sziasztok, kedves fórum-tagok!

Június végén megyünk  a Residence Verde Mare apartman-ba Tortoli-ba. Ki mit tud róla? Még soha nem voltam Szardínián, most 2 hétre megyünk és bérelnk autót.

Larotta 2010.05.03 Creative Commons License 23
Párok és családok! Egyedi programunk Szardínián:
...valami egészen más:
http://www.larotta.info/main/travel?sm=1

"Utazás Egymás Felé"

Várunk benneteket is!
szardínia2010 2010.04.18 Creative Commons License 22

"Kedves Szardínia szigetére utazók! A szigetre utazásotok megszervezésében segít a szardinia.info.hu weboldal. Térképek, útikönyvek, prospektusok több nyelven is. Mindezt ingyenesen, postai úton juttatjuk el a megadott címre!"

Előzmény: kacsamese (21)
kacsamese 2010.04.15 Creative Commons License 21
Sziasztok!

Utazott már valaki közületek a Szardínia Travel szervezésében
Szardíniára? Mi volt a tapasztalat? Minden úgy volt, ahogyan azt vártátok? Szállás korrekt volt?
Sajnos a magyarországi Szardínia felhozatal elég silány, és őnekik igazán jó a kínálatuk.
Kérlek, hogy írjátok meg a tapasztalataitokat!
Köszönöm!
tavasz21 2010.03.13 Creative Commons License 20
Váltsd ki az Európai Uniós betegbiztosítási kártyát, ingyen van és jogosult leszel sürgősségi ellátásra ingyen.
Előzmény: FORB (11)
emese2010 2010.03.13 Creative Commons License 19

Szia !

Szerintemezt a beszamolot a masik szardinia index forumra kellett volna irnod, mert ezt nem nagyon olvassa senki ,en is csak veletlenul talaltam ra ,hogy ez is letezik .

Ez lenne az :

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9097129

Az sokkal porgosebb, dinamikusabb .

Udv,Emese Szardiniarol

Előzmény: kidfirnigel (18)
kidfirnigel 2010.02.23 Creative Commons License 18
Hello!

mi tavaly voltunk júni vége/július elején, délen laktunk Teulada-ban magánházban. Repülővel mentünk Cagliariba, onnan busszal a faluba. Több tengerpart van a környéken, mind busszal elérhető, nem okozott gondot. Gyönyörű hely, főleg nyár elején, még nem teljesen kiégett a növényzet, bár amikor mi voltunk volt egy bozóttűz. A tengerpartok eszméletlenek, finom homokos, és -amikor mi voltunk- kevesen voltak. Pl. ez a teuladai strand (5 perc a faluból): http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=hu&geocode=&sll=37.0625,-95.677068&sspn=49.223579,79.013672&ie=UTF8&ll=38.921356,8.711128&spn=0.011903,0.01929&t=h&z=16
a sziklákon el lehet mászni bal kéz felé/nyugat/, ott találtunk egy kis sziklás szigetecskét, jó volt oda kiülni, és élvezni, hogy sehol egy lélek. Szemközt van egy sziget, Isola Rossa, csónakkal lehet megközelíteni.
Egy másik strand, Porto Pino:
http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=hu&geocode=&sll=37.0625,-95.677068&sspn=49.223579,79.013672&ie=UTF8&t=h&ll=38.943923,8.624482&spn=0.023798,0.038581&z=15&lci=com.panoramio.all,com.google.webcams
Eszméletlen hely, hosszú, süppedős homokos strand. Még sorolhatnám, rengeteg a lehetőség.
A helyiek kedvesek, irtó jófejek, segítőkészek, arra azonban készülni kell, hogy angolul nemigen tudnak.
Élelmiszerárak magasabbak, mint itthon, de persze ízletesebb is minden.
Egy kollégám északabbra volt, az felkapottabb, mint dél, dél inkább vadregényesebb, kevésbé kiépített, romantikusabb, kevesebb a turista, de programlehetőség van bőven itt is. Szóval északon is lélegzetelállító helyeket lehet találni. Nem szabad összehasonlítani az olyan helyekkel, mint pl Ibiza, ahol minden a buliról szól, Szardínia tipikus nyugodt, békés sziget, az olasz temperamentummal megfűszerezve. Nem hiába híres arról, hogy itt élnek legtovább az emberek a világon, no meg a finom kajáktól :)

Egyszóval érdemes elmenni, szerelmes lesz az ember a helybe, mi valószínűleg idén is ellátogatunk!
Előzmény: Képkovács (16)
marcipannyuszi 2003.07.23 Creative Commons License 17
Majdnem.

Ugyan bunkerek nincsenek a parton, de a sziget belseje elég köves!

Kicsit holdbéli táj.

De ahhoz képest közel van, és oxigén-palack se kell...

Előzmény: Képkovács (16)
Képkovács 2003.04.17 Creative Commons License 16
Itt egy Szardinia topic, amiben szinte semmi nem szól Szardiniáról :-)
Ennyire fehér folt - tényleg nincs, aki személyes emlékeit megoszthatná a kíváncsiakkal?
Jövő héten arra indulok. Nincs róla könyv, nincsenek élménybeszámolók, térkép is alig kapható. Mi van ott, Nyugat Európa albániája?
mormot 2002.06.06 Creative Commons License 15
Köszi szépen!

Azt hiszem az idő szűkössége + gyerek miatt nem vágnánk neki kocsival. Nekem is úgy tűnik, hogy másképp meg nem érdemes :(
(Elmentem a Korzika Holidays-hez és ők is ez mondták. Csak a repjegy 80-90 ezer, apartman pedig már nincs, legfeljebb camping, ami önmagában nem rossz, viszont kocsi bérlés valóban nagyon drága, anélkül meg semmit se látnánk.)
Majd ha egyszer több időnk lesz...
Most pedig irány Korfu! (?)

Előzmény: Ökrös Csaba (14)
Ökrös Csaba 2002.06.04 Creative Commons License 14
szia,
itt leírtam egysmast, hatha segit. Egyebkent ezeken az oldalokon talalsz infot:
Corsica-guide
Corsica.net
Allerencorse.com
A legjobb furdohelyek a del-keleti reszen vannak, sekely, gyonyoru vizek. Az apartmanok eleg dragak, es koran kell oket foglalni (a franciak es az olaszok nagyon nyomulnak Korzikan - egyebkent szinte csak ok). Jo tura-helyek szinte mindenhol vannak (az egesz sziget csupa hegy), de a legjobb kiindulopont mindezeknek valahol a keleti part kozepen, ugy Solenzara es Porto Vecchio kornyeken van (Porto Vecchio fele vannak a legszebb strandok (Palombaggia es Pinarello). Kocsit nem tudom, hogy lehet-e berelni, de ha igen, nem lehet olcso :)) Szerintem Korzika az a hely, ahova csak kocsival erdemes menni, mivel autopalyan viszonylag kozel van, es baromi sok a latnivalo.
Előzmény: mormot (13)
mormot 2002.06.03 Creative Commons License 13
Performance (és mások is)
én Korzikára mennék a nyáron (júliusban) és szívesen elfogadnék egy-két jótanácsot.

A helyzet az, hogy csak 7-8 napunk lenne rá, tehát valószínűleg nem érdemes autóval menni. Úgy tűnik viszont, hogy charter járat sincs Korzikára, tehát külön repjegy és valami jó szállás kéne.
- Tud-e valaki valami jó apartement-t valami kellemes tengerrésznél, ami (nagyon) könnyűbúvárkodásra is alkalmas, meg gyerekpancsiztatásra is?
- Jó lenne olyan hely, ahonnan (rövidebb) hegyi-erdei túrákat is lehetne tenni szép környékeken, meg város-falunézésre is jó kiindulópont lenne...
- Avagy: lehet elviselhető áron autót bérelni Korzikán?

Előzmény: performance (7)
FORB 2002.05.31 Creative Commons License 12
Ja, JZJ/YZY - nek üzenem hogy a barátom szerint a sziget nyugati, déli, esetleg északnyugati része az olcsóbb sokkal és sokkal kevesebb turista van!

FORB 2002.05.31 Creative Commons License 11
Sziasztok!

én Szardiniára készülök nyáron, azaz már a szállás és utazás is le van fixálva, - de nem itthoni utazási irodán keresztül, ugyanis a magyar felhozatal szardíniára elég siralmas - mintha senki soha nem járt volna ott...
mindenesetre még valami betegbiztosításon kell gondolkoznom - van valami ötletetek hogy ha ott esetleg orvosi ellátásra szorulok, melyik az a magyar biztosíto amelyik valóban kifizeti a költségeimet...

Üdv!

IISTVAN 2002.05.30 Creative Commons License 10
Bocs. Helyesen: corsicaferries
Előzmény: IISTVAN (9)
IISTVAN 2002.05.30 Creative Commons License 9
Üdv !

Hajójegyeket megnézheted a www.corsicaferrier.com
cim alatt.
Ez a topic nagyon gyenge, de az az igazság hogy eddig engem se érdekelt.
A mult héten azonban láttam egy maszek kazettát egy nyaralásról és meg kell mondjam, én még bizony ilyen szép helyet nem láttam.
Gyönyörü tájak, tiszta viz, kevés turista.
Idén Horvátország a cél, de legközelebb tuti hogy
hogy Szardinia.
Iistvan

Előzmény: performance (7)
Nagybivaly 2002.05.07 Creative Commons License 8
...ami meg nem kommersz (marhavagon jezolóba), annak az ára a csillagos eget verdesi...
Előzmény: Goszi (6)
performance 2002.05.07 Creative Commons License 7
Sziasztok,

idén én is mennék Szardiniára (kocsi, gyerekek, camping és talán bicikli is), így minden ötlet érdekel.

A jó hír az, hogy a net-en lehet hajójegyet foglalni, sőt némelyik hajóstársaságnak még magyarorszogi ügynöke is van, így esetleg bonuszárakat is elérhettek. Néhány évvel ezelőtti korzikai kirándulásunknak ez volt a legfontosabb tapasztalata: a megfelelő hajójegy (főleg ha kisgyerekekkel utazol) a siker egyik feltétele.

Ami hiányzik: a gyakorlati tapasztalat. Hol milyen a tenger, melyek a jó camping-ek. Erre sem az utazási irodák, sem az utikönyvek nem adnak adatot, illetve nem mérvadóak.

Goszi 2002.04.01 Creative Commons License 6
En is kivancsi lennek a velemenyetekre. Minden magyar utazasi iroda a kommersz helyeket nyomatja, errol alig esik szo...
Előzmény: doksi (5)
doksi 2000.07.19 Creative Commons License 5
Halihó!

Felhozom. Hátha jártatok Szardínián és tudtok tanácsot adni.

yzy 1999.08.04 Creative Commons License 4
alexandrosz
emil megy
alexandrosz 1999.08.04 Creative Commons License 3
Menjetek oda. Legalább volna valaki, aki tudna mesélni nekem... Egyébként a kompjegy (akciós) = 60.000.- (négy felnőtt + autó). Korzika valóban drága, mint általában a francia üdülőhelyek. És van már szálásotok???
yzy 1999.08.04 Creative Commons License 2
Lényegében mi is a kettő közül választottuk Szardíniát, mert asszonták, hogy olcsóbb. De még semmi sincs eldöntve :) lehet, hogy egy Korzikai kompon kötünk ki:)
Cus 1999.08.04 Creative Commons License 1
... számüzetés felség?! :-D
alexandrosz 1999.08.04 Creative Commons License 0
Csak azért nem nullázok, mert én Korzikára készülök!
yzy 1999.08.04 Creative Commons License topiknyitó
A hétvégén oda indulunk autóval. Egy csomó honlapot találtam a neten, de azokban nincs benne a szubjektivitás. Kellene némi információ azoktól, akik már jártak ott:
- Hol található jó környezetű, normális kemping, apartman?
- Mennyibe kerülnek?
- A sziget melyik részére érdemes menni?

Előre is kösz.