Keresés

Részletes keresés

klepi1 Creative Commons License 2015.08.06 0 0 371

engem érdekelne olyan kütyü

Előzmény: Mogorva (54)
Bodri Pásztor Creative Commons License 2012.02.01 0 0 370

Gondolkodjunk alternatív megoldásokon is:

 

http://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100003504753671

 

 

eMM Creative Commons License 2004.08.14 0 0 369

OK azért nincs harag:)

Bár nem szorulok:))

Mekkora kutyád van hogy hagyja hogy megtámadják a gazdit?

Netán Pitbullod van hogy nem tetszett a népeknek???

Az állatkínzást én is mélységesen elítélem.Itt nem is olyan messze tőlünk van bezárva egy németlyuhász egy kb csónaknyi nagyságú kifutóba pld.

Na az ilyennek meg minek kutya? Ott szenved egész nap az a szegény állat.

Pár napra a gazdit kéne odazárni, akkor talán megértené hogy nem kellene így bánni egy érző lénnyel.

Ami engemm illet én nem céltáblának használtam a védtelen kuttyot,hanem mint kertbarát is rámutaott neveltem,amit amúgy a gazdinak kelett volna.

Micsoda különbség!!!

 

Előzmény: Cyberware (365)
eMM Creative Commons License 2004.08.14 0 0 368
A léckerítés nemgond.Persze ha egy dobozban felviszed a tetőre a görönygöt az mér baj, jobb mint a vauvau vauuuuuuuuuuuuu?De ha a kerítésnek azt a részét célzod ahol a "kutyus" van az is elég.Pár repesz azért éri(de nem sérül meg hisz nem sörétről van szó, így  a mimózáknak se lesz bajuk az eljárással) meg lesz jelentős hanghatás.Ahogy kertbarát is írja idővel le fog esni az állatnak hogy ez miért van.
Előzmény: Wormie (364)
eMM Creative Commons License 2004.08.14 0 0 367

Köszi:)

Á arrra én egy szót se szólok ha csak akkor őrjöng a dobermann ha erre jár valaki,(postás vagy csak sétálgatnak) vagy netán kutyát sétáltatnak.

Ez az én toleranciámba belefér,bár nyílván nem örülök neki.(Szerencsére nem olyan nagy itt a forgalom) Úgy fogom fel hogy vannak ingyen házörzőim(kettő van a másik egy keverék, na az tényleg csak indokolt esetben ugat) még etetni sem kell őket.

Bár a dobi elfogadta  tőlem a kaját,ugyanis először naivan azt hittem hogy le tudom kenyerezni.De nem. Na amikor meguntam hogy unalomból ugat aztán zeng a ház,(jó hangos bír lenni egy ekkora állat)akkor került sor  a nevelésre.

Előzmény: kertbaraat (366)
kertbaraat Creative Commons License 2004.08.13 0 0 366

 

Pedig az Emm által ajánlott módszer még a lehumánusabb.

 

Mert én is amikor kocogok a környéken és hirtelen előkerül valahonnan egy kutya és ugat és támadóan/nem békésen közelít  ( vagy legalábbis én úgy ítélem meg a helyzetet) akkor már a legtöbbször az is elég ahogyan lehajolsz egy kőért és már a mozdulattól megijed a legtöbb kutya és szépen lejebb veszi a hangerőt és elsomfordál.

Megérti, hogy itt nem érdemes támadnia vagy ijesztgetnie mert a másik fél is felveszi a harcot és valamit felé dob ami fájdalmat okoz neki.

Vagy nem is tudom, mit is gondolhat egy kutya, miért fél a kőtől?

De tény, hogy a legtöbb feladja a támadó viselkedést és szépen kikerüljük egymást.

Főleg mert ő sem a saját területét védi akkor nem a saját térfelén van, hanem az utcán csavarog.

De a legtöbb utcán csavargó kutya tapasztalatom szerint nem is viselkedik támadóként, sőt örül ha a kószálása közben egy kicsit melléd szegődhet.

Leginkább a nyitva hagyott kapun kirohanó kutyákkal van a gond.

Szerencsére eddig megúsztam, de van néhány olyan rozzant kerítés és olyan kinézetű láthatóan hamis kutya, hogy én is inkább lassítok és átmegyek a másik oldalra nem kockáztatnám meg, hogy onnan kiszabaduljon egy kutya.

 

Nekem még az is szimpatikus ahogyam, Emm "megnevelte" a szomszéd kutyáját.

Ha már az az újgazdag csak megvette a vérebet de nem neveli.

Egy odadobott göröngytől csak lehiggad az a kutya.

Szégyen bevallani, de én is amikor minden ordibálás ellenére nem akaródzott a kölyökkutya nagyságos úrnak a kertvégéből visszajönni, akkor felé dobtam egy göröngyöt.

Na erre felfigyelt és akkor hallgatott is arra ahogyan hívtam.

Emm is írja, hogy nem a kutyát célozza, hanem mellé.

Én sem vagyok egy kutyakínzó, sőt nagy kutyabarát, de bizony meg kell nevelni azt a kutyát.

Mert nagyon okosak ám ezek a dögök.

Ha ész nélkül ugat és felédobnak egy göröngyöt akkor már pár alkalom után megérti, hogy ezt miért kapta és mi lehet a célja az embernek.

Vagyis higgadjon le és vegye lejebb a hangerőt, mert nem egy ellenséges csorda közeleg hanem csak a postás hozza a levelet.

Azért a kutyának figyelni kell arra, hogy az ember mit vár tőle és mire utasítja.

Nem csak kontroll nélkül vadulnia.

Mert akkor minek van gazdája?

Cyberware Creative Commons License 2004.08.13 0 0 365
Kedves eMM!

Azért oktatlak ki, mert kioktatásra szorulsz (persze ez csak az én véleményem, és remélem, azért nem voltam nyers).
A "jogot" pedig onnan veszem hozzá, hogy a zavaró hatás az zavaró hatás, függetlenül attól, hogy honnan származik. A topicba pedig azért szóltam bele, mert érintve vagyok az ügyben (kétszer támadtak meg az utcán a kutyám miatt). Az alattomos, felelőtlen viselkedést (védtelen állatok kínzását) pedig semilyen szinten nem tudom tolerálni.
Előzmény: eMM (355)
Wormie Creative Commons License 2004.08.13 0 0 364

Sajnos a göröngy sem megoldás. Elég magas, sűrű léckerítés van, és közvetlenül mögötte ugat az a dög! :-( A tetőablakból kihajolva még esetleg betalálnék, de vigyem fel a rögöt a tetőtérbe? :-)

 

kertbaraat: nagyon sok igassag (sic :-) ) van a leveledben. De jelen esetben (meg a többiekében is) hogy neveljük meg a T. szomszédot, hogy foglalkozzon a kutyájával? :-(  Minden kutyás problémánál (a k.gumitól kezdve...) ide lyukadunk ki: a gazda a felelős. Hát igen... 

Néha kiengedi az utcára, akkor 10x le-föl rohangál, mint az állat :-), szerintem kb. ennyi "játékot" enged neki. A postás már ezer éve ugyanaz itt a környéken (mesélik a régen itt lakók), mégis mindig vadul megugatja.  A szomszéd utcában vmi malamut féleség lehet, láttam, hogy ott az iskolából gyerekek azon a szakaszon átmennek az utca másik oldalára, ui. a hatalmas dög a kétméteres kerítés tetejéig felugrál, és üvölt. Én is félnék, pedig nem vagyok kisdarab.

Előzmény: eMM (357)
kertbaraat Creative Commons License 2004.08.13 0 0 363

 

Pedig milyen hasznos volt ott kinn a szavannán a kutya mint segítőtárs, jelzett ha valaki közeledett a tábor felé.

Életmentő volt.

Manapság már nem ennyire életbevágó kutyát tartani de a barátság megmaradt.

 

Szerencsétlen kutyák meg szerintem sokszor azért ugatnak olyan vadul mert sokszor ez az egyetlen szórakozása annak az állatnak amelyik egy kis területre bezárva él.

Mert sokan megveszik a kutyát, kirakják az udvarra és kész.

Nem mindenkinek van ideje a kutyával foglalkozni a kutyát tanítani.

Szerintem ezek a kutyák is azért ilyen csahosak.

Mert az a kutya amelyikkel foglalkozik a gazdája vagy neveli az biztos nem őrjöng egész este minden kis zajra órákig ugatván.

Hanem ha rászól a gazdája akkor abbahagyja

 

A mi kutyánk is akit megőrzésre kaptunk ahogyan egyre többet foglalkozunk vele egyre inkább szelidül és már ha például kiszökik akkor sem csavarog órákig mint régebben hanem tíz perc után hazajön.

De volt problémánk ezzel a kutyával is bőven mire megszelidült és lenyugodott.

Vagycsak megszokta, hogy ebbe az udvarba van az ő területe kijelölve, mert előtte az előző helyén sokszor elcsavargott.

Most pedig megtanulta magának az új feladatait, hogy ezt a kis udvart őrizze.

lelkiismeretesen őrzi is és ugatja a ház előtt elhaladókat.

Már nem is olyan vadul mint régebben.

Szóvalnevelhető a kutya és mindig  a kutyatartó felelőssége, hogy megfelelően tartsa és nevelje a kutyáját.

De aki vesz két óriási dogot és láncon tartja egész nap és  este kiengedi, hogy őrizze a házat, sokszor átlagos vagyontárgyakat és értékeket őriztetnek ilyen kutyákkal.

Mert minek egy átlag falusi házhoz a legvadabb örzőkutya?

Mégis láttam már ilyet.

 

Manapság pedig még egyre problémásabb kutyát tartani, főleg a városban, egyrészt idő sincs vele foglalkozni.

Másrészt ahogyan egyre iparosodottabb és technikai a környezetünk egyre inkább nem illik már bele a kutya.

Már az ugatás-jelzés egy átlag házörző kutyánál nem olyan érték.

Mert nem az egész horda életét menti meg hanem maximum a színestévét a betörőktől.

Mert ha egy tanyán laksz a puszta közepén bizony hálás vagy a kutyádnak ha jelzi valaki jár arrafele.

De ha egy olyan utcában ahol minden háznál két kutya őrjöng ha arra mennek haza az iskolásgyerekek akkor nem igazán értékeled a kutyák viselkedését.

 

 

eMM Creative Commons License 2004.08.13 0 0 362

nemhiszem hogy panelban tartanánnak kakast.

De ha igen majd megtudod.

Nesze neked irónia.

Előzmény: Goendoer Tapir (361)
Goendoer Tapir Creative Commons License 2004.08.13 0 0 361

volt némi (ön) irónia a levelemben, remélem átment :-))

kakas nem analóg? lakott már kakas a hálószobád alatt?

Előzmény: eMM (360)
eMM Creative Commons License 2004.08.13 0 0 360

Najó költözzenek csak fökétek fapapucsos trappolók abba a panelba.

a kakas nem analóg a kutyaugatással amúgy.

Előzmény: Goendoer Tapir (359)
Goendoer Tapir Creative Commons License 2004.08.13 0 0 359

falu mint csendesebb környék?

sorolnám a zajforrásokat:

kakaskukorékolás

traktor

harangozás (körmenet ááááááá)

fűnyírás

fűrészgép

permetezőgép

kerti parti a szomszédban

 

:-))) pannellakó keresztapám is kiköltözött falura, de gyakran emlegeti azt a jó kis csöndet, ami a panelban volt.... talán miatta költöztem városba? :-)) itt csak az ablakom alatt motorozó ifjak és a kocsiját reggel elindítani nem tudó hibbant autós miatt akadhatok ki :-)) szóval a zaj elől elég nehéz elmenekülni...

 

 

 

Előzmény: eMM (357)
Goendoer Tapir Creative Commons License 2004.08.13 0 0 358

érdekes, én falun nőttem fel, de extrém eseteket leszámítva sose zavart a kutyaugatás...

viszont utálom, hogy minden vasárnap reggel felébresztenek a katolikusok a harangozással. mégsem jutott még eszembe, hogy mérget kevernék a miseborba....

eMM Creative Commons License 2004.08.13 0 0 357

Na ez az erről beszélteMM

Az ember azt hinné hogy kiköltözik a  csendbe,  vidékre ,és haj de jó csend van.

Hát nincs.

Ugatós kutya hegyek vannak a köbön még éjszaka is.

A sok gyökér újgazdag még gyöszött ugatós kiseb/nagyobb kutyákat is beszerez a csicsás háza mellé hogy  mutassa hogy ő  a májer.

Ennek meg mi isszuk meg a levét ,akik valóban a csendesebb környék reményében költöztünk ki a városból.(újgazdagok vagyunk vagy sem ez mellékes, de van némi kúltúránk)

 

Egy hatékony eszközt tudok néked javasolni a szembeszomszéd kutyája ellen,persze a mérgezésen kívül.

Itt nyílván nem jáccik a locsolás mert nagy a távolság.

De a göröngynek nem az.Azt kell göröngyel megdobálni  a dögöt.Minden kutya ösztönösen fél a dobálástól.Szóval készitél belőle(ne akkor keresgélj) be és ha rázendít a dog láss neki.Jó eséllyel behúzza fülét farkát.

Ha a gazdi meg reklamálni mer ezért, be lehet neki olvasni a csendháborítás miatt.

Meg hogy miért nem neveli a kutyáját.

 

 

 

Előzmény: Wormie (356)
Wormie Creative Commons License 2004.08.13 0 0 356
Előre is elnézést, OFF leszek, mert eszembe sincs megölni a kutyákat. Nagyon szeretem őket, de ha éjjel ugatnak, attól igen morcos tudok lenni. A víz nem igazán megoldás, mert a szembeszomszéd van a legközelebb  - bár akkora a hangja, mintha a fülem mellett lenne éjszakánként. :-(  Egy nagy darab dog, jó mély basszus hanggal. :-( Erre nincs valami megoldásotok?  Sokan mondják, hogy jó az, ha ugat, mert biztos betörő/egyéb roszszándékú ember van a környéken. Ez sajnos nem igaz így. Valahol a hetedik határban elkezdi egy kutya az éjszaka kellős közepén, és riadóláncszerűen folytatják a szomszédos kutyák. A mi szomszédunk a leghangosabb. :-(  Megőrülök tőle!  Nemrég lakom csak kertes környéken, de ezzel egyáltalán nem számoltam.  Meg lehet ezt valaha szokni?  A kutyatulaj úgy látszik elég jól bírja, bár elég alkesz kinézete van.
eMM Creative Commons License 2004.08.13 0 0 355

Itt vidéken nem gond a garázsban zenélő társaság,de a kutyaugatás igencsak.

És erről szól a topic, nem a füldugóról.

Én még nagyon szerencsésnek mondhatom magam,mert  a szomszédaim kutyái ugyahogy elvannak amikor meg mégsem kordában tudom őket tartani az esetek nagy részében, nem kell a mérgezés.(Bár ma is arra keltem hogy az a k...va dög hajnali hatkor beleugat a fejembe)

Persze mire felkeltem rá már ártatlan barika volt.Már semmi értelme se volt lelocsolni bár megfedtem azért.

Viszont tőlünk nem is olyan távol egyfolyában megy a kutyakoncert.A duna túloldalán srévizavé kb 500 m-re.De olyan szintem hogy nyitott ablaknál/kint vacsizva az udvaron már  zavaró pedig jó mesze van.És az víz viszi a hagoz szóval ott jól szólhatnak az ebek.Ezeknek a szomszédai mit szólnak?

De itt jó pár tucatnyi ház lehet súlyos zajártalommal érintve.

Én azon csodálkozom Ők még nem éltek valami drasztikus megoldással.

 

Mögöttünk a  volt pusztán(most már házak sora van) is van ugatós/csaholós kutyuli(k) még éjszaka is,szerencsére messze,épp kibírható távolságban.

Nade ezeknek is vannak szomdszédai.Nincs az a hangszigetelés (hacsak nem atombunker vagy zenestúdió) ami azt kiszűrje.

És akkor én azért ne  a kertben fogyasszam el a vacsimat, mert ugat a szomszéd dög???

 

Egyégként úgy tünik lakótelepen élsz garázsilag.Miyen lyogon oktatsz ki minket a vidéki(kertesházi) kutyatartás folyolmányairól? He???

 

Előzmény: Cyberware (351)
szaki7 Creative Commons License 2004.08.13 0 0 354

Egy fontos tanács:

Ha nem látsz esélyt a szomszéddal való megegyezésre ne szólj neki, ne is tudja, hogy bármi bajod van a kutyájával, így nem rád fog gyanakodni!

 

NEO tuning Creative Commons License 2004.08.02 0 0 353
Boxcs én csak kiakattam mert éppen ez momasztott, hogy minden kutyaszar. Tényleg van más probléma is, de éppen ebbe a topikba jártan és olvastam és kifakadtam.
Előzmény: Cyberware (351)
Cyberware Creative Commons License 2004.08.02 0 0 352
Elolvastam, de nem jöttem rá.
Előzmény: riszt (350)
Cyberware Creative Commons License 2004.08.02 0 0 351
"itt valójában nem is a négylábuakkal van gond(általában) hanem a gazdival de erről is volt már szó."

Abból, hogy még mindig a méregkeverés gyakorlati vonatkozásairól ment a szó, nekem úgy tűnik, nem elégszer. Úgyhogy jó, hogy azért még egyszer elmondtuk. :)

Egyébként én a füldugót úgy értettem, hogy minden zavaró külső körülményt úgysem fogsz tudni külsőleg kiküszöbölni.
Egyébként én értem, hogy miről beszélsz, mert nálunk van itt a környéken egy fiatal társaság, akik egy garázsban szoktak péntek-szombat este részegen handabandázni, zenét ordíttatni, és amikor mondjuk vasárnap reggel 4-kor kell kelnem, ez tényleg elég zavaró tud lenni.
Feljelentették már őket a rendőrségen, amikor ennek nem lett foganatja, párszor meg is ruházták őket, de ez sem használt. Ilyenkor nagyon jól tud jönni a füldugó... ;)
Az ilyen problémák nagy részét nem a kutyák okozzák (lásd még: utcán hányás, pisi-kaki), éppen ezért homályos nekem, hogy miért rájuk lett kihegyezve az egész dolog.
Előzmény: eMM (349)
riszt Creative Commons License 2004.08.02 0 0 350

Itt egyedül te pattogsz.

Olvasd végig a topikot, és rájössz, hogy tulképp mi is a bajom veled.

 

Előzmény: Cyberware (348)
eMM Creative Commons License 2004.08.02 0 0 349

A szomszédban nincs is kisgyerek.Ha a gazdi felveszi megeszi nem nagy baj:)

Alant írtam már(pár 100 hozzászólással ezelőtt) hogy nem mérgeznék kutyát,dobálni se nagyon kell már, elég ha rászólok.

És  eddig se fejbe dobtam a kutyulit,elég volt a közeli találat is, kutya baja se lett tőle.

Nem úgy mint nekem,ha ezt kell halgatnom egész nap.Ez azért érthetővé teszi az "erőszakot" ugye azért nem kell füldugóval járkálnom a saját lakásomban?

 

Problémásabbnak tünik a másik szomszéd kutyája most nőtt fel és éjszaka meg unatkozik.Ilyenkor kiereszti a hangját csak úgy zeng tőle a ház.Teszi mindezt hajnali egykor.Amikor mondjuk aludni szeretnék bármilyen furcsa is ez.

Egyelőre vizet kap,tegnap sikerült elérnem hogy még alhattam +2 órát  mert addig volt csönd. a locsolás után.

De remélem ez a kuty is értelmes és tanulékony.

Bár én azt gondolom hogy valójában a gazdájának kellene nevelnie.

itt valójában nem is a négylábuakkal van gond(általában) hanem a gazdival de erről is volt már szó.

 

Előzmény: Cyberware (343)
Cyberware Creative Commons License 2004.08.02 0 0 348
Én kérdeztem, hogy konkrétan mi a gondod a hozzászólásaimmal, de erre gyakorlatilag csak annyit válaszoltál (némi eufemizmussal), hogy húzzak az anyámba.
Egyébként pedig tényleg meddő dolog pattognod, hogy menjek el, mert kb. annyi alapom van arra, hogy ide írjak, mint Neked. De ha nekem nem akarod elárulni, hogy mi a gondod a hozzászólásaimmal, akkor légyszi írj a moderátoroknak (ők valószínűleg érthetőbben el fogják tudni Neked magyarázni azt, ami ezek szerint nekem nem sikerült ...).
Előzmény: riszt (347)
riszt Creative Commons License 2004.08.02 0 0 347
magadtól látsz?
Előzmény: Cyberware (346)
Cyberware Creative Commons License 2004.08.02 0 0 346
Szia Riszt! Bár értelmes hozzászólást változatlanul nem látok Tőled a témával kapcsolatban, de azért tényleg örülök, hogy itt vagy. :)
Előzmény: riszt (345)
riszt Creative Commons License 2004.08.02 0 0 345

Szerinted itt kit érdekel, hogy mit akarszt te nagyonhülye?

Előzmény: Cyberware (344)
Cyberware Creative Commons License 2004.08.02 0 0 344
Az igénytelen állatság ott kezdődik, hogy egy olyan témát, amiről egyébként tényleg nagyon fontos lenne beszélni, ilyen topikcímmel hoz fel egy primitív barom.

Egyébként nem értem, az utcával kapcsolatban Téged miért szelektíve csak a kutyaszar idegesít, engem nagyon sok más is, mégsem akarok legyilkolászni senkit, pláne gerinctelen sz@rházi emberekre jellemző, orv módszerekkel.
Előzmény: NEO tuning (342)
Cyberware Creative Commons License 2004.08.02 0 0 343
Ja, azt nem tudtam, hogy Te mindenáron erőszakban és "ilyesztgetésben" gondolkodsz. Ha lételemed az erőszak, akkor aláírom, hogy a kerítésen túli, védekezésre képtelen élőlények dobálása még mindig jobb, mint a méreg (azt ui. közel sem biztos, hogy a célszemély fogja elfogyasztani, a kutyák többsége ui. nem vesz fel minden vackot a földről, ellentétben pl. a kisgyerekekkel.)
Előzmény: eMM (341)
NEO tuning Creative Commons License 2004.08.01 0 0 342
Nem szeretek reggel (reggel?) 4h-kor a szomszéd dögének az ugatására ébredni, de egyáltalán, nem szeretek semmit, amit Ő nekem okoz a kutyaélvezetével. Néha a kutyája nem bírja ki az utcáig és a lépcsőházba hugyozik. A Tízemeletesek sarka, de szinte minden kőkeményen fekete a kutyahúgytól és a nagy melegben gőzölög.

A kutyaszarról kár is írnom, néha akkora tankcsapdák vannak a járdákon, mint egy focilabda. Igénytelen állatok, ez Magyarország, nem Európa.

Ha én fosnék oda a járdára és azt kellene kerülgetni, mindjárt felhorkannának, hogy dekérem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!